Hra o trůny

• USA Game of Thrones (viac)
USA / Veľká Británia, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Predloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (82)

Zákony bohů a lidí (2014) (S04E06)

Původně jsem chtěl šestou epizodu ohodnotit třemi hvězdičkami, protože byla plná zbytečných rozhovorů, v případě útoku Železných na Hrůzov došlo i na zbytečnou akci. Vážně, k čemu jinému tahle pasáž sloužila, když ne jako zbytečná výplň? Soud a bezchybný Tyrion mě přesvědčili k udělení čtvrté hvězdičky. ()

Drozd (2014) (S04E07)

Musím uznat,že mě sedmá epizoda oslovila více než předchozí díl. Arya s Ohařem vytvořili nesourodé dynamické duo, které na mě prostě funguje, řekl bych, že mě už nějakou dobu baví nejvíce ze všech přítomných. Tyrion je zábavný i v cele, Briennino pátrání má nový cíl, jen Daenerys a Zeď zase stagnují a mám neodbytný pocit, že Hora už podruhé změnil obličej, ale možná se pletu. ()

Hora a Rudá zmije (2014) (S04E08)

Děly se věci důležité, ale ty nepodstatné nezůstaly pozadu, proto je pro mě osmá epizoda nevyrovnaná. Začnu od kladných záležitostí, takže nejdříve musím paradoxně pochválit závěr s perfektním soubojem, postava Sansy Stark konečně prochází nějakým vývojem (a nemyslím tím, že je zase o rok starší) a Arya s Ohařem zase jednou dorazili do cíle své cesty. Události kolem Theona/ Smraďocha mě v podstatě nezajímají a rozhovory v tomto dílu byly převážně o ničem, takže tak. ()

Strážci na Zdi (2014) (S04E09)

Devátou epizodu bych klidně ohodnotil pěti hvězdičkami, ale to bych musel boj pořádně vidět. Chápu, že by na Zeď za dne zaútočil jen sebevrah, ale někdy jsem se v té tmě trochu ztrácel. Navíc opět nemohla chybět srdceryvná scéna s umírající citovou investicí, boj náhle téměř utichá a divákovo oko uroní slzu. Hezky si to klišé tvůrci narýsovali. ()

Děti (2014) (S04E10)

Nebýt Brandonovy otravné dějové linie, mohlo z toho být pět hvězdiček, ale tuhle partu jsem si opravdu neoblíbil. Nejzajímavější události tentokrát proběhly v Králově Přístavišti, Cerseiin rozhovor s Tywinem a Tyrionova pomsta byly skvělé stejně jako závěr s Varysem, ale i u Zdi to žilo a znovu jsem viděl kvalitní souboj. Zápor: Tywinova smrt- taťka Lannister mě bavil, had jeden studený. Klady: Jojen a Shae- tetelím se blahem, že už se na ně nebudu muset dívat. ()

Série 5 (2015) (S05)

Pátá sezóna se pro mě stala zklamáním. Průměrné hodnocení se u mě nakonec vyšplhalo na tři hvězdičky, ale musím přiznat, že jsem se několikrát přistihl při tom, že tupě hledím na obrazovku, zatímco se mozek marně snaží zpracovat nejnovější přemet logiky. No jo, ale co jsem čekal, když jsem pochopil, že pro spoustu diváků měla série dva vrcholy: Sansinu svatební noc a Cerseinu uličku hanby. Mám dojem, že si někteří zoufalci prostě nedokáží najít vhodné porno stránky a ukájejí se u seriálů HBO. Já bych přece jen radši dostal pořádný fantasy příběh, protože porno si na netu najdu bez potíží. ()

V očekávání válek (2015) (S05E01)

Zpočátku jsem si myslel, že to první epizoda páté sezóny dotáhne alespoň na čtyři hvězdičky, ale pak tvůrci nechali v Králově Přístavišti proběhnout několik zcela zbytečných rozhovorů přihodili další porci gay soft porna, které mi opravdu nedělá dobře na oči a bylo rozhodnuto. Škoda, protože dialogy mezi Varysem a Tyrionem byly opět skvělé. ()

Dům černé a bílé (2015) (S05E02)

Pátá sezóna mě zatím příliš nepřesvědčila i ve druhé epizodě se toho mnoho odehraje, abych následně zjistil, že se vlastně nestalo nic podstatného. Všichni sice mluví, ale málokdo mluví k věci, o Brienne nikdo nestojí, takže se rozhodne dostát slibu všem navzdory, Daenerys se zacyklila v Meereenu a aby se po událostech na Zdi udělalo tepleji, odjíždí Jaime do Dorn. Hmmm, trochu nuda. ()

Nejvyšší vrabčák (2015) (S05E03)

I třetí epizoda nabídla v podstatě totéž, co díly předchozí. Nijak zvlášť jsem se nebavil, přestože mě potěšilo, že Janos doslyntal. Děj prakticky stagnoval, Braavos mě vyloženě nudil, každý rozhovor mezi Stannisem a Jonem skončil vždy na stejném mrtvém bodě a dokonce mě přestává bavit i Tyrion, který se prochlastal už třemi epizodami. ()

Synové Harpyje (2015) (S05E04)

Vzhledem k tomu, že absolutně nesnáším náboženské fanatiky jakékoliv víry, neviděl jsem nikdy Jonathana Pryce v odpornější roli. Dornské dobrodružství se stalo podle mého očekávání šlápnutím do ... prázdna a situaci v Meereenu jsem jaksi nepobral. Kdože jsou to Neposkvrnění? Nejlepší vojáci? Fakt? V tom případě šlo asi o nějakou parodii, kterou jsem nepochopil. ()

Zabij chlapce (2015) (S05E05)

Další standardní epizoda páté sezóny. Padla různá rozhodnutí, na severu se chystají dvě tažení (jedno válečné a jedno evakuační), ale děj byl opět zoufale plytký a prakticky nic nového nepřinesl. Závěr s Tyrionem a Jorahem byl tím jediným, co stálo opravdu za zmínku a pokud někdo během tohoto dílu usnul, tohle ho/ ji mohlo probudit. ()

Neohnuti, neskloněni, nezlomeni (2015) (S05E06)

Stále čekám na změnu k lepšímu a stále marně. Pátá sezóna se buď nepovedla, nebo jsem ji nepochopil, ale s knihou jsem žádný problém neměl. Jaimeho cesta za záchranou Myrcelly vyznívá hodně naivně, Píseční hadi, kteří mi v knize přišli zajímaví, mě v seriálu zoufale nebaví, Aryina linie mě momentálně spíše nudí, takže veškeré naděje upírám k severu. ()

Dar (2015) (S05E07)

Hmmm, tak ani po sedmé epizodě nepřišla žádná změna. Stannisovy síly uvízly ve sněhu jako 6. armáda u Stalingradu, Jon se v minulém dílu rozhodl, v tomto začíná svůj plán uskutečňovat a všechno kolem něj je děsivě roztahané. Doopravdy mě bavilo jen Tyrionovo trnité putování za Daenerys. ()

Tvrdodomov (2015) (S05E08)

Už jsem ani nedoufal, že by třetí sezóna přišla s epizodou, která by mě opravdu bavila. A vida, stalo se. Měl bych k tomu, co jsem viděl, pár faktických připomínek, ale měl jsem velkou radost z toho, že se nenudím, takže si je nechám pro sebe a uděluji osmému dílu plnou palbu. ()

Tanec draků (2015) (S05E09)

No, nevím, jestli si to tvůrci dobře promysleli, vykašlali se na celou sezónu a kvalitu nacpali jen do dvou ( nebo snad tří? uvidíme) epizod. Minulý díl jsem pochválil a tento se mi také líbil. Stannis stále prožívá svůj Stalingrad, dokonce mě začalo bavit i Aryino dobrodružství v Braavosu a k zajímavému zvratu došlo v Meereenu, kde se ukázalo, že každý druhý obyvatel města patří k Synům Harpyje, soudě podle jejich počtu. ()

Matčino milosrdentsví (2015) (S05E10)

Proti dvěma předchozím epizodám došlo opět k poklesu kvality. Netvrdím, že jsem se nudil, na to byl závěrečný díl příliš přecpaný událostmi, ale některé záležitosti mi prostě vadily. Brienne se v klidu prochází po bitevním poli, aby dosáhla své pomsty (Stannis měl na sobě asi GPS) a Cerseina procházka městem byla nekonečná, ani nevím, mělo mě to vzrušit, ohromit nebo znechutit? Nedošlo ani k jednomu, jen jsem musel použít tlačítko ffwd, protože to bylo nudné a dlouhé. Arya každopádně pobavila zajímavou řezničinou. ()

Série 6 (2016) (S06)

Šestá sezóna pro mě seriál téměř pohřbila. Říkám téměř, protože jsem vydržel šest řad, takže nebudu sráč a snesu jistě i tu sedmou. Ne, to nebylo fér, čtyři série jsem si docela užil, pátá byla na hraně, ale jak popsat tu šestou? Největším problémem bylo to, že tvůrci absolutně zavrhli jakoukoliv logiku, a když mi něco nedává smysl, těžko se mi to bude líbit. Tentokrát už nikomu nešlo o příběh, šlo jen o snahu překvapit, případně šokovat za každou cenu. Jenže ani to nevyšlo a ani vyjít nemohlo, když bylo vše tak zoufale předvídatelné. Řada mě příliš nenadchla, o to víc jsem se bavil u série komentářů, se kterými si kiddo jistě dala spoustu práce:-) ()

Rudá žena (2016) (S06E01)

První epizoda šesté sezóny mě "potěšila" mnohými nelogičnostmi, ale nejvíc mě mrzí, že mi tvůrci neukázali ten fantastický parakotoul, který museli předvést Theon se Sansou po svém sebevražedném skoku z hradeb, když neutrpěli ani škrábnutí nebo pěknou tříštivou frakturku. Brienne jasně prokázala, že opravdu jede podle GPS signálu, zase našla svůj cíl uprostřed lesa v pravý čas a tak dále a tak podobně. Co sledovali tvůrci tou závěrečnou scénou? Připadal jsem si, jako by mi někdo znásilnil mozek. ()

Domů (2016) (S06E02)

Zase jsem jednou evidentně nepochopil tvůrčí záměr, nebo si scénáristé myslí, že jsem sklerotik. Noční hlídka, na kterou spoléhá celý civilizovaný svět skládá bez boje zbraně, i když ještě pár epizod zpět bojovali její muži doslova do poslední kapky krve. Tyrion se převlékne v Meereenu za kupce a na ulici už ho nikdo nepozná pokud se neprozradí svou velkopanskou chůzí? A já vůl si celou dobu myslel, že je trpaslík! Jsem to ale bloud! Po dvou dílech je to zatím o ničem. ()

Křivopřísežník (2016) (S06E03)

Tak jo, už jsem se smířil s tím, že to lepší nebude. Arthur Dayne měl obrovskou slabinu, proti dvěma a více protivníkům bojoval jako bůh, ale když proti němu stál jen jeden, trvalo mu to jako psovi pastva. Ale nelogičností tady bylo opět tolik, že asi nemá cenu se zastavovat u každé. Zajímalo by mě, kdo udělal stále prudnějšímu Branovi za jeho pobytu v jeskyni tak "fešácký" sestřih? Epizoda opět obsahovala mnoho rozhovorů a monologů o ničem a soutěž v "Kdo dál dočůrá" v Králově Přístavišti a to vše bylo převelice "zajímavé". ()

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci