Hra o trůny - Série 4 (2014) (séria)

Děti (S04E10)

(epizóda)
  • USA The Children

Nečekaný útok severně od Zdi změní situaci. Daenerys musí čelit krutým důsledkům své nadvlády. Bran se dozví více o svém osudu. Tyrion zjistí jaká je jeho skutečná situace. (HBO Europe)

Kimkong

Tato závěrečná epizoda má snad nejvíce otevřených konců a zvratů vůbec. Hrozba divokých spláchnuta jednou obitou bitvou a co dál jako? Draci po zámkem a Daenerys stagnuje na místě. Brandon a jeho přerostlé obočí našli stromovouse. Zbytečně vyvolaný zato brutálně natočený souboj Brien a Ohaře. Arya zloděj a vrah a její začátek nové cesty. ()

JohnMiller

Ďalšie príjemné prekvapenie.... Séria sa zakončila parádne. Súbojomedzi elitnými swordsmanmi.. A to Houndom a Brienneou bol nakrútený perfektne. Stannis, dlho pre mňa nezaujímavý charakter začína naberať ten správny smer k železnému trónu. Daenerys má vnútorné politické problémy, tak jej treba a smrť najprefíkanejšieho veliteľa bola tiež podarená scénka.. Lannisterovci sa na 100% začnú pomaly ale isto rozkladať a to im doprajem. ()

david141474

Právě jsem dokoukal desátý díl čtvrté série Hry o Trůny a musím říct, že jsem něco takového absolutně nečekal. Každá linka byla opravdu zajímavá, dokonce i ta s Branem. Začátek filmu s příjezdem z jedné z nejdůležitějších postav byl opravdu překvapivý a já byl i trochu zaskočen. Nejlepší linka byla stoprocentně s Ohařem, opravdu mě zajímá co se s ním nakonec stalo. No a pak je tu ještě Tirion a Tywin a to je opravdu herecká onanie, dívat se na to vám způsobí opravdové vyražení dechu a ještě 10 minut po zhlédnutí dílu budete mlčet, protože nebudete schopni vyslovit jediné slovo z toho jak vás daný díl či série překvapila. Mě osobně se to stalo a absolutně, absolutně se nemůžu dočkat 5. série, kterou si zítra pustím, protože toto, toto je klenot kinematografie. 20/10 Naprosté vyražení dechu a já nemám slov! ()

DrobekSKS

Hned na začátek dostáváme skvělý dialog Jona a Mance. Následný příjezd vyvoleného ohněm je nečekaná, ale skvělá věc! Cersei řekla taťuldovi Tywinovi o svém dokonalém vztahu. Bran se konečně hnul z místa. Daenerys čelí asi svému nejtěžšímu rozhodnutí. Trochu mě mrzel souboj Ohaře s Brienne, mám rád oba. Tyrion to v Králově přístavišti pořádně rozsekl. Závěr asi nejzábavnější série byl stejně našlapaný, jako předchozí díly. Jen houšť! ()

Necrotongue

Nebýt Brandonovy otravné dějové linie, mohlo z toho být pět hvězdiček, ale tuhle partu jsem si opravdu neoblíbil. Nejzajímavější události tentokrát proběhly v Králově Přístavišti, Cerseiin rozhovor s Tywinem a Tyrionova pomsta byly skvělé stejně jako závěr s Varysem, ale i u Zdi to žilo a znovu jsem viděl kvalitní souboj. Zápor: Tywinova smrt- taťka Lannister mě bavil, had jeden studený. Klady: Jojen a Shae- tetelím se blahem, že už se na ně nebudu muset dívat. ()

• Název epizody pochází z konfliktů mezi dětmi a jejich rodiči nebo opatrovníky, které jsou ústřední pro děj seriálu: Tywin (Charles Dance) je proti Cersei (Lena Headey) a Tyrionovi (Peter Dinklage); Daenerys (Emilia Clarke) se svými draky; a Arya (Maisie Williams) je s Ohařem (Rory McCann). Má také dvojí význam, protože Děti lesa (označované jednoduše jako Děti) se poprvé objevují na obrazovkách seriálu. (mikki089)
  • Kvůli přísným islandským zákonům ohledně dovozu zvířat nemohla produkce přepravit koně, na kterých Brienne (Gwendoline Christie), Podrick (Daniel Portman), Arya (Maisie Williams) a Sandor „Ohař“ Clegane (Rory McCann) jezdili v předchozích dílech. Místní islandští poníci nebyli vhodní kvůli výškovému rozdílu, proto je vysvětleno, že koně Brienne a Podricka unikli nebo byli ukradeni. (mikki089)