Bran trénuje s Tříokým havranem. V Králově přístavišti Jaime udílí rady Tommenovi. Tyrion se dožaduje dobrých zpráv, které si ale musí zajistit sám. Na Černém hradě se Noční hlídka staví za Thornea. Ramsay Bolton předkládá plán a Balon Greyjoy zvažuje další návrhy. (HBO Europe)

TV spot

0verseer

Ako keby ma tvorcovia vyslyšali ohľadom dlhodobej absencie Brana, ktorého návraty do minulosti vyzerajú veľmi zaujímavo a načrtajú možnosť znova sa stretnúť s niektorými z už nežijúcich postáv (tajne dúfam v cameo Neda Starka v dospelej podobe). Na druhú stranu pokračuje vraždenie dôležitých aj menej dôležitých postáv, ako sme na to v GoT už zvyknutí, ale táto epizóda boduje najmä v emotívnom stretnutí Tyriona s dráčikmi. ()

XxSTRIKERxX

Game of Thrones se 6. řadou rozjíždí jako nikdy jindy. Proto je i 2. díl plný zvratů, které diváka čím dál tím více vztahují do už tak hltaného děje. I tento díl má řekněme zajímavý závěr, i když ne tak nechutný, jako díl předchozí. Autoři si dávají dost záležet na svých divácích, takže se snaží z této série vymačkat maximum a taky se jim to daří. Jen tak dál! ()

Mrkvič

Nojo, tak z konce těžko vystříkne, jako spousta zde hodnotících, někdo, kdo četl knížky. I bez knížek se snad ale nedá průměrně inteligentní divák zmást vyjádřeními tvůrců. Závěr je tak brutálně natahovaný, že už i při tom každému dojde, kam to směřuje (ne třeba jako brutálně náhlý zvrat na krvavé svatbě). Potěšilo ohlédnutí do minulosti, ale dál si kromě draků z dílu zapamatuji jen to dlouhatánské osahávání mrtvoly, u kterého jsem usnul. ()

Necrotongue

Zase jsem jednou evidentně nepochopil tvůrčí záměr, nebo si scénáristé myslí, že jsem sklerotik. Noční hlídka, na kterou spoléhá celý civilizovaný svět skládá bez boje zbraně, i když ještě pár epizod zpět bojovali její muži doslova do poslední kapky krve. Tyrion se převlékne v Meereenu za kupce a na ulici už ho nikdo nepozná pokud se neprozradí svou velkopanskou chůzí? A já vůl si celou dobu myslel, že je trpaslík! Jsem to ale bloud! Po dvou dílech je to zatím o ničem. ()

JohnMiller

Ako spomínajú kolegovia v komentároch " Väčšina dejových liniek vyložene sľubuje veľké veci" to je síce fakt, ale to už sľubujú desiatky epizód, a ak si dobre spomínam.. dva krát ma dej skutočne tak bavil, že som s povedal vááu. Táto epizóda ma ako aj predošlá ničím nenadchla. Samozrejme až na úplne posledné sekundy, ktoré nechcem vyspoilovať. A práve kvôli tomu sa teším na ďalšiu epizódu doslova teším. ()