Stannis a Davos vyplují, mají novou strategii. Daenerys přijímá prosebníky. Tyrion usadí svého otce v trůnním sále. (HBO Europe)

Anderton

V druhej polovici epizódy začína súd s našim starým dobrým trpaslíkom a každému je jasné, že pôjde o frašku. Každopádne ide o napínavú súdnu drámu, len z kvázi historického obdobia. Treba však dodať, že ešte predtým, než sa poriadne súd začne, epizóda aj skončí a vyvrcholenie nás čaká zrejme až v priebehu tej nasledujúcej, ktorej súčasťou bude súboj. Dinklage síce predvádza počas celého seriálu asi najlepší výkon zo všetkých, ale až tu vydáva zo seba to úplne najlepšie. ()

Necrotongue

Původně jsem chtěl šestou epizodu ohodnotit třemi hvězdičkami, protože byla plná zbytečných rozhovorů, v případě útoku Železných na Hrůzov došlo i na zbytečnou akci. Vážně, k čemu jinému tahle pasáž sloužila, když ne jako zbytečná výplň? Soud a bezchybný Tyrion mě přesvědčili k udělení čtvrté hvězdičky. ()

david141474

Ani se nedivím, že to je tak skvělej díl. Celej díl je skvělej na sledování. Ať už je to linka Stannise Baratheona, Khaleesi nebo ta nejlepší a to ta u soudního procesu. Celej proces je skvělej, skvěle natočený, zrežírovaný a zahraný opravdu dechberoucím způsobem. Nejlepší věc na dílu je určitě Tirionův závěrečný proslov, který je opravdu dechberoucí a KO pro všechny přítomné. 20/10 Takhle by měly vypadat opravdu kvalitní díly! ()

xi.xaO

Najlepší dieľ GoT.. mám k nemu len toto. "Nic, než tohle. Já jsem nezabil Joffreyho, ale kéž bych to udělal! Pohled na to, jak ten zlý bastard umírá, mi přinesl větší úlevu než tisíc ulhaných kurev! Kéž bych byl ta zrůda, za kterou mě považujete. A kéž bych měl dostatek jedu pro celé to vaše stádo. Tak rád bych dal celý svůj život, abych se mohl dívat, jak ho polykáte. Takže odmítám položit svůj život za Joffreyho vraždu. A vím, že tady se mi spravedlnosti nedostane. Nechť o mém osobu rozhodnou samotní bohové. A proto tímto žádám zkoušku bojem. " ()

Kaka

Zřejmě opět jeden z nejlepších dílů. Zajímavý Bravos, strhující soudní proces, princ Oberyn jako trochu mystery a velmi zajímavá postava, kterou chcete vídat dále a Daenerys v roli královny plnící si své vládcovské úkoly. Tedy maximum jihu a minimum nudného severu, tak to máme rádi. Tyrion fenomenální. ()

• V seiálu Shae (Sibel Kekilli) podá falešné svědectví proti Tyrionovi (Peter Dinklage) jako pomstu za to, že ji opustil. V knihách je svědectví stejné (tvrdí, že ji Tyrion zneužíval), ale je jasné, že Shae Tyriona ve skutečnosti nemiluje a že je podplacena Cersei (Lena Headey). (mikki089)
  • Na otázku, jak je Tywin (Charles Dance) starý, Davos (Liam Cunningham) říká, že je mu 67. Charlesi Danceovi, který hraje Tywina, bylo v době vysílání 67 let. V knize bylo Tywinovi v tuto chvíli 58 let. (mikki089)
  • Velká socha, pod kterou Stannis (Stephen Dillane) a Davos (Liam Cunningham) proplouvají na začátku epizody, je vymodelována podle Rhodského kolosu, starověké řecké dominanty boha slunce Hélia a jednoho z původních sedmi divů starověkého světa. (mikki089)