Hra o trůny

• USA Game of Thrones (viac)
USA / Veľká Británia, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Predloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

HoR

Obyčajne mi zájde chuť, keď musím čakať takto neskutočne dlhú dobu na pokračovanie série, ktorá si ma neskutočne získala. Celú "jedničku" mám stále zakotvenú v pamäti a dúfam, že ma nasledujúcich 10 epizód nesklame (vlastne prvú mám už za sebou) a že bude i naďalej istým krokom napredovať v príbehu. Predovšetkým som sa tešil na Dinklageho účasť, neskutočný borec tento trpaslík a na to, ako sa bude vo svojom bizarnom kraľovaní zdokonalovať Jack Gleeson alias Joffrey. No a Emilia Clarke s tým blond három je stále rovnako sexi. ()

alienemo

Tento seriál vysoko predčí všetky moje očakávania. Natočený podľa skvelej knižnej predlohy nám poskytuje nečiernobiely príbeh plný intríg, odvahy, zbabelosti a hlavne zrady na všetkych frontoch. Postavy sa chovajú často neočakávane a prekvapivo. Nádherna atmosféra vynikajúci hudobný doprovod v spolupráci so skvelými výkonmi neopozeraných hercov sa miesi s prepracovaným a zložitým príbehom, dávajuc jeden z nalepších fantasy tejto doby a filmovej tvorby celkovo.EDIT: Po dopozernaí celého seriálu sťahujem hodnotenie dole. O dosť. To čo predviedli tvorcovia nielen v poslednej sérii ale aj v predošlých dvoch je za trest. Stále ide o nadpriemerný seriál ale len do určitej časti. Potom to ide do priemeru až nebotyčnej stupidity. ()

Blacki

Hra o trůny není žádný "akčňák" přeplněný bitvami, jde tam spíše o intriky a proto jsem se setkala s mnohými, kteří řekli: "Vždyť se tam nic neděje". To tvrzení mě akorát ujistilo o tom, že dnešní populaci stačí k radosti čím dál méně. Tento seriál má vše, co bych si mohla jen přát-intriky, nečekané zvraty, tajemno. Kdo je na "jednodušší" seriály ať se nedívá. ()

mvukotic

Zatiaľ dávam triezve štyri. Samozrejme finálne hodnotenie bude až, keď seriál skončí, resp.keď sa sága uzavrie a osudy jednotlivých hrdinov sa naplnia. K tomu, čo som doposiaľ videl nemám vážnejšie výtky. Knihy som nečítal, seriál ma baví veľmi, ale pár vecí mi občas kole oči. Explicitnosť sexuálnych a násilných scén je niekedy príliš samoúčelná a počet krásnych dev, ktoré opantávajú myseľ hlavným hrdinom, začína byť privysoký. SPOILER Zabili to divoškou, ktorá za Stenou narazila na J.Snowa. Človeka, ktroý žije absolútne necivilizovaným spôsobom, si predstavujem trochu inak. SPOILER ()

Doski

Výborný děj, skutečná smrtelnost všech. Skvělé prostředí, svět fantasy vymyšlen tak, jak to má být. Jednen z nejlepších fantasy příběhů vůbec. Po 2. serii 88% ()

IwoCZ

Podle hodnocení jsem se na tento seriál dost těšil a taky mě od začátku nadchnul. Toto nadšení mi vydrželo spolehlivě celou první sérii, i když po půlce to začíná už lehce upadat. I tak je to ale výborná zábava. Bohužel v druhé sérii tento úpadek docela strmě pokračuje, nic moc se neděje, celé díly se jen kecá o ničem a děj se nikam moc neposouvá. Posledních pár dílů už jsem dokoukal víceméně jen z povinnosti a nevím, jesli budu mít chuť i na třetí sérii. To se uvidí, pokud na konci fakt nepřijde nějaký extra zvrat, který děj akceleruje a celé to nakopne zas o pořádný kus dál. (po shlédnutí S2E7) ()

ppetrnosek

Po zkouknutí devátého dílu druhý série, jsem si řekl, že si tenhle seriál zaslouží mimořádný potlesk. První díl byl jeden z nejlepších, zřejmě všechny vtáhnul do děje svým, jak bych to řek, vzhledem holywoodského velkofilmu, i přesto to je jen seriál (ne, počkat, jen takový seriál to teda rozhodně není). Pak poslední díl první série - zíral jsem, jak se režisérům podařilo navodit perfektně tu atmosféru a samozřejmě, přesně jako v knize, vás donutí si pustit co nejdřív další díl, resp. tenkrát sérii. No, pak to šlo zase trochu z kopce, tím mám na mysli trochu okecávání, aby to vyšlo na víc dílů (i ty ale převyšovali všechny ostatní seriály svojí dokonalostí) a mohli jsme se konečně dostat k tomu slavnýmu devátýmu dílu druhý série nebo abych to upřesnil - rozhodně nejepičtější děj ze všech seriálů, možná ne jenom seriálů. Mimochodem výborná hudba, ztvárnění, efekty, kamera, prostě všechno. Rozhodně nejlepší seriál, na který jsem měl kdy tu čest se kouknout. Úprava: Třetí série byl nečekaný polonudný fail, a tak doufám, že ve čtvrté sérii si tvůrci seriálu nebudou mastit kapsy nesmyslným zdržováním celých dílů, ale opřou se do toho. Tak jako v první a druhé sérii! ()

haWranka

První sérii jsem zhltla skoro v kuse, byla to dlouhá bezesná noc... A byla jsem naprosto nadšená! Skvělý způsob vyprávění, hudba a hlavně postavy, kdy snad o žádné nemůžete říct, že je vyloženě kladná nebo záporná. Druhá série už trošičku ubrala, ale to nic nemění na tom, že jde o nadrpůměrný počin. Úplně se třesu na tu 3. a doufám, že si udrží úroveň. - Takže, seriál si samozřejmě tu skvělou úroveň neudržel, ale to se tak nějak asi dalo čekat. Co si budeme povídat, předposlední a poslední série byly rozhodně sestup dolů. Ale ne zas takový, jak jsme se mohli dočíst na internetu. Ano, postavy se vyvinuly trochu zvláštním směrem, ano, konec jsem opravdu čekala trochu jiný (ale ne moc). Jenže to už tak ke GoT patří, to neočekávané. Jediné, co mi tak zkazilo ten dokonalý požitek, je to hrozné uspěchání děje - honem, honem, ať máme dotočeno. Přesto ale plné hodnocení nezměním, na to je seriál až moc dobrý. ()

vincchuppo

Neuvěřitelně velkolepě výpravné dílo. Atmosféra, herci, režie, hudba, knižní předloha... všechno je to ÚŽASNÉ!!!! A krutopřísné!-) ------ Po shlédnutí třetí série mám stále stejný pocit: Je to absolutně dokonale technicky ztvárněno! A už zase tady je to šíleně dlouhé čekání na další řadu. :/ :D ()

crackonosh

Skvělá první série, respektive osm dílů. Ty jsou za plných pět hvězd. S odchodem jedné zásadní postavy do věčných lovišť se vytratí velký kus napětí, které mě dlouho drželo u obrazovky. Ve druhé sérii, v níž se hodně mluví, ale málo děje, se tak trochu vytrácí jasná motivace postav a uvěřitelný děj, škoda. Tyrion Lannister je sice famózní, ale má k sobě málo protihráčů, už to není ono. Celá vedlejší linka s Daenerys je navíc úplně plochá, nudná a zbytečná. Třetí série dokonává dílo zmaru, na dvě hodiny nudy připadá pět minut zábavy. Škoda. ()

Pathrose

Tak tohle je další výkvět z dílny HBO. Přiznám se, že zprvu jsem nevěděl, že se jedná o zpracování knih, nyní však dávám za povinnost každému si je přečíst. Výborné dialogy, krev, krutost, intriky, sex a nakonec i na to fantasy dojde. Jeden z nejlepších seriálů současnosti. ()

pagacova

Seriál, který umění "skončit v nejnapatější scéně" dovedl k dokonalosti. První série shlédnuta behěm 24 hodin. Úžasné prostředí, intriky a zvraty, postavy, hudba, animace,... ()

sisimiut

Genialita tohoto seriálu bezpochyby spočívá v tom,že nikomu nijak nenadržuje a všem dává přibližně stejný prostor.Tím dává prostor divákovi vybrat si vlastní rod,kmen,či postavu které bude fandit nebo kterou si oblíbí. Já si oblíbil skřeta Theriona Lannystera a rod Stárků,což byla pro sledování serálu trochu složitá kombinace :). Seriál mi dal 20 nezapomenutelných hodin. Přestože je druhá série mnohokrát lepší,geniální je i ta první. Nemůžu se dočkat uvedení pokračování,jenom doufám,že další díly nebude točit Daniel Minahan,neboť mi jako režisér opravdu příliš nesedl a v jeho dílech je opravdu až příliš násilí,a děj se zde doslova ztrácel. Také mám obavy z toho,že pokud budou ve třetí sérii v hlavní roli bílí chodci,seriál pro mě bude nekoukatelný,neboť hororovým fanouškem opravdu nejsem. :) ()

danny_21

Jsem nadšen, něco takového jsem dlouho postrádal, tleskám HBO za odvahu pustit se do zfilmování tohodle rozsáhlého eposu, po druhé sérii už to vypadá že to nevzdá ... Martinův fantasy svět je v současnosti mimořádně dobrou a atraktivní předlohou, až na malé vyjímky se casting myslím hodně povedl a tištěnou atmosféru se taky až na pár odchylek v druhé sérii povedlo naladit taky skvěle. Navíc jedna sezóna v podobě 10- ti dílů je pro mě naprosto vyhovující, co víc si přát než to, aby to pokračovalo dál ve stejných kolejích - 95 %. ()

Armin82

Seriál HBO,který byl spíše takovou zkouškou jestli se lidi chytnou a evidentně se chytli. Chytli se dokonce tak,že po první sérii doslova volali po pokračování. A já byl jeden z nich. Mám za sebou dvě sérky a těšim se na další. Parádní fantasy záležitost,která je zamotanější,jak klubko bavlny. Plno zvratů,na ne úplně známé herce(vyjímkou je samozřejmě Sean Bean) velice slušné výkony,zajímavě propletený příběh a k tomu nějaký to mystično...těšim se, co bude dál,ale zatim to je pro mě stoprocentní záležitost! ()

Jimy

Tvůrci seriálu se evidentně snažili dojít až k okraji možností. Skutečně mě v souvislosti s tímto seriálem napadají samé superlativy...zmínil bych napínavost příběhu, ale také celkovou atmosféru, které vás bez nejmenších problémů vtáhne do doby králů, rytířů a hradů. To vše, nijak násilně, smícháno s prvky fantasy. Z Game of Thrones se tak stává komplexní záležitost, kde je vše budováno s takovou, řekl bych, opatrnou precizností. V souvislosti s tímto seriálem jsem četl výrok "kozy a krev", který mě opravdu pobavil, ale i to k tomuto příběhu patří a pomáhá ho vyzdvihnout. Jednoduše řečeno: vše tak, jak má být. ()

Parm1

Všechno, co bych chtěl říct o kvalitě Hry o trůny už je tu napsáno alespoň 1403x, takže zmíním snad jen mou oblibu k některým postavám. V první řadě je to Lord Tywin Lannister a jeho nekompromisní přístup a efektivní schopnost řešit problémy. Dále pak Roose Bolton. Jeho metody ale dosud nebyly oceněny. Následuje Bronn, který pro mě zosobňuje nerytíře. Mohl bych zmínit i Sandora Clegana a i když je také nerytíř, ten je prostě velký a silný, takže za Bronnem u mě zaostává. A v neposlední řadě Stannis Baratheon, který je podle mě právoplatný král a Železný trůn bych nerad viděl v jiných rukou (nebo spíš pod jiným zadkem) než jeho. Pozitivní body u mě získala i Arya Stark a Brienne z Tarthu. Rád bych se jednou na ten diamantový ostrov podíval, ale vím, že bych zjistil, že tam žádné diamanty nejsou a už by to místo pro mě ztratilo veškeré kouzlo. Nakonec můžu naházet všechnu špínu na Daenerys Targaryen. Neměl jsem ji rád v knize a nemám ji rád ani v seriálu. A úplně nakonec bych rád nebo spíš nerad vytknul tvůrcům 2 věci. 1. Zimohrad je špatný, špatný a špatný. Největší hrad severu a taková kulisácká skládačka. 2. Souboje. V dnešní době by mohla přibýt spousta soubojů v hi tech stylu.100% ()

Scharra

Vždy jsem byla skeptická, co se týkalo zfilmování mých oblíbených knih. Tahle série mé obavy zase na chvíli zahnala aneb HBO se nebojí ukázat nahotu a nechat téct potoky krve. Skvělé herecké obsazení doplňuje příběh pevně se držící předlohy. Na začátku se seznámíme s rodinou Starků, která na severu země pomáhá chránit zeď a je stranou od intrik královského dvora. Jenže ne nadlouho. Poté co zemřel králův pobočník je hlava rodiny povolána na tento post. Na druhé straně světa najdeme dva sirotky, zbývající členy rodu Targeryenů. Viserys se snaží dostat na trůn svého otce a neštítí se pro to udělat cokoliv, třeba i prodat svou mladší sestru Dorthrackému králi za příslib vojska. Staré křivdy vyplouvají na povrch a hra o moc - o trůny se rozjíždí. Vizuálně dokonale natočený příběh, během něhož se seznámíte s mnoha postavami, které, i když se nemůsí zdát důležité, ještě můžou zatočit dějem a ty které vám přirostly k srdci, mohou zčista jasna děj opustit. ()

Chip89

Dostala jsem na tenhle seriál doporučení, že se mi to bude líbit. Tak s nezájmem jsem ho pustila a po prvním dílu jsem byla nadšená z nápadu, zasazení do středověku v nějaké zvláštní zemi. A pak přicházeli další a další díly a já přestala být použitelná, protože jsem na příběhu začala být závislá. Nemohla jsem se dočkat dalšího dílu. Jsou tu kladé a záporné postavy,ale nikdy nedokážu říct kudy se příběh bude odvíjet. V první sérii zabijou jednu z hlavních postav a tím se pro mě příběh stal ještě zajímavější. Dokáže mě rozesmát Skřet a zároveň ani nedýchám, když se na scéně objeví nějaká válka. Četla jsem už první díl v kniží podobě a bylo pro mě překvapením, že se shoduje knižní předloha s tou seriálovou, to mě moc potěšilo. 100% a už by konečně mohla být třetí série:-) ()

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci