Star Trek: Do temnoty

• Česko Star Trek: Do temnoty (viac)
USA, 2013, 132 min (Alternatívna 127 min)

Réžia:

J.J. Abrams

Kamera:

Dan Mindel

Chris Pine, Zachary Quinto, Zoe Saldana, Karl Urban, Simon Pegg, John Cho, Benedict Cumberbatch, Anton Yelchin, Bruce Greenwood, Peter Weller, Alice Eve (viac)

Posádka Enterprise je povolána domů, nalézá zde však zdemolovanou flotilu i hodnoty, které flotila hájí. Náš svět je v krizi a za veškerý teror může nezastavitelná síla, která vzešla z vlastních řad. Kapitána Kirka se události osobně dotknou a nehodlá je nechat bez odezvy. Vydává se do válečné zóny, aby polapil člověka, který má sílu zbraně hromadného ničení. Naši hrdinové jsou vehnáni do epické šachové partie, která se hraje na život a na smrt. Láska projde zkouškou, přátelství budou roztrhána na kusy, a pokud má Kirk zachránit jedinou rodinu, která mu ještě zbývá, neobejde se to bez obětí. Tou rodinou je Kirkova posádka. (oficiálny text distribútora)

Ace.A.T.L.

Stejně jako minulej Star Trek, mě tohle neuvěřitelně zaujalo a hltal jsem každou chvíli. Je to skvěle a brutálně rychlý, nabušený efektama, skvělou hudbou a kamerou a obsazení je luxus. Takže za mě 5* a NEPOCHYBNĚ DOPORUČUJU ()

HellsAngel

Opäť skvelo scenáristicky vyšperkované a vystavané, úžasne spracované, výborne zahrané a celkovo viac než slušné pokračovanie trendu nastaveného v jednotke. Bohužiaľ, už bez onoho puncu originality a inovatívneho autorského prístupu. Ide proste "len" o parádny geekovský zážitok. ()

MrKrahujec

Zase jedna dokonale modernizovaná, až přemodernizovaná pohádka. Ale to už je úděl toho, co v dnešní době zbylo ze sci-fi. A jak už jsem napsal jinde (tuším, že u Strážců galaxie), nemohu říci, že by mi to až tak vadilo. Tady jsem pod (uznávám, že tlustou) vrstvou triků, akce a vesmírných trosek nakonec vystopoval něco jako dějové schéma Dlouhého, Širokého a Bystrozrakého, případně nějaká ta variace se statečným princem a jeho neobyčejnými pomocníky (hloupý Honza byl zas použit jinde). Ale nakonec mohu jen zopakovat: Proč vlastně ne? ()

Skylwalker42

Opět to Abrams dokázal. Jelikož svým prvním restartem hodil filmový Star Trek na vysokou laťku, tak jsem se obával, že pokračování bude (jak je tradičním zvykem) již průměrné. Avšak je nadprůměrné, možná i snad lepší. Strhující a vtipný úvod, a pak nálož vesmírného napětí. Skladatel Giocchino také jede nadprůměr a složil další skvělý soundtrack. ()

HennessyVSOP

Tohle je naprosto typická Abramsovina. Dějově je to nehorázná hovadina, kde jsou logické díry od začátku do konce, navíc se všechno zase odehráva v sérii náhod. Nicméně co Abrams celkem umí je držet slušné akční tempo a zabalit to celé do hezkého barevného vizuálu. U Star Treku tomu navíc pomáhá i slušné herecké obsazení s naprosto skvělým Cumberbatchem. Takže jako popkornovka dobré, ale moc to ani nenadchne. ()

Hlavonozec

Kvalitativně na stejné úrovni, jako předchozí snímek...a myslím, že za to Džej Džej Starwarszkurvím Abrams vděčí hlavně Benedictu Cumberbatchi, který postavě Khaan dodal to, co v původním filmu chybělo. ()

PTuranyi

Priemerný akčný americký film s fantastickými vizuálnymi efektami ale žiaľ príbeh a celkový dojem na úrovni komiksových adaptácií Marvelu. Posádka Enterprise sa tak stala bandou superhrdinov, ktorí sa snažia zachrániť ľudstvo. Nemôže za to len mladosť hrdinov ale aj scenár plný neuveriteľných situácií. Vďaka bohu nedošlo na romantické línie hoci jeden vzťah tu je ale Spock sa nepočíta. ()

Luciaaas2

Vynikající, neli lepší než první díl. J.J.Abrams dokazuje, že mu látka Star Treku velmi sedla. I když nepatřím k milovníkům Star Treku, tak oba filmy mě velice zaujali. Efekty jsou famózní, postavy jsou krásně napsané a krásně vykreslující charakakter postav tomu dává uvěřitelnost a můžete se s postavami z žít. To co dokázal Abrams ve Star Treku, tak si myslím, že ve Star Wars to zůročí a půjde o vydařené pokračování. Tohoto žánru by se měl držet rejža, je v nich jistý a má pro ně cit. ()

Antonymi

Jsem obeznámena pouze s Abramsovým předchozím filmem, který mi přišel řádově průměrný, Into Darkness mělo geniální trailer, takže na film jsem se těšila jako malé děcko. A to, co jsem dostala, zabolelo. Příběh je banální a kromě asi dvou odhalení (nebudu spoilerovat, ale že Cumberbatchův záporák bude nakonec tím, kým se ukáže být, se stejně internetem šuškalo už delší dobu) se žádných zvláštních zvratů nedočkáte. Jako pro neznalce seriálu pro mě některé motivy postav byly velmi nejasné, záporák je veskrze takový avengerovský Loki s trochou více charisma, Kirk se tentokrát chová ještě iracionálněji než dříve a po většinu filmu mu chce člověk nakopat kušnu, Spock je prostě Spock a ostatní postavy tvoří jakousi mlhu okolo, aby na lodi nebylo prázdno. A když se konečně před koncem dočkáte něčeho vážně nečekaného, co s vámi i pohne a donutí vás přehodnotit trochu pohled na film, je to za pět minut zase vesele vyřešeno, aby nic nebránilo zdárnému konci. Trailer sliboval temnotu. Celý film jsem na ni čekala marně. ()

Reddman

4 roky jsem na to čekal a musím říct, že je to snad ještě lepší než jak jsem si to představoval. Jednička byla parádním úvodem do světa star treku jak pro skalní fanoušky tak i pro nás ostatní co prostě máme rádi dobré filmy. A zbožňoval jsem jí..a teď se nemůžu rozhodnout, který díl byl lepší. To je důkaz o dobrém sequelu. Je tu lepší záporák, hromada akce stejně jako v prvním dílu, emocionální momenty mě dostaly a finální bitka perfektní. Každá důležitá postava tu má opět svůj prostor. Prostě je to tak jak to má být. Na konci mám pocit, že se nejenom děj, ale i vztahy mezi postavami posunuly zase o krok dál a film zkrátka tvoří výborné přemostění pro první díl a nějaké to epické finále ve třetím dílu. Jenom mě po shlédnutí víc mrzí, že se Abrams nechal naverbovat na Star wars a nedokončí to co tady začal. Prostě nejsem fanoušek toho aby JJ režíroval SW a přenechal režiji jinému (vysoce pravděpodobně méně zručnému) tvůrci. Ale s tím bohužel nic nenadělám. Co se ještě týče filmu tak lajkům pomůže vědět alespoň kdo je hlavním padouchem v stártrekovském světě. Úplně postačí znát jméno. Z dvojice toužebně očekávaných blockbusterů tohoto měsíce u mě Star trek into darkness o chlup poráží třetího Iron mana. A na samý konec musím dodat, že Spock je tu fakt BADASS! ()

Lokitre

Posádka lodi USS Enterprise se nám po úspěšném prvním rebootu z 2009 vrací v dalším skvělém akčním filmu. Tentokrát se děj neopírá o složité cestování v čase skrz černé díry, ale je založen na zpožátku jednoduchém úkolu - chytit teroristu, který zaútočil a zabil pár lidí. Hlavní záporná role ztvárněná (herecky skvěle) Benedictem Cumberbatchem bylo podle mě největší plus filmu (hlášku "Jsem lepší ve všem než vy." jakoby řekl sám Sherlock :-) ). Děj byl skvělí, akorát si mohli odpustit pár dojemných scén. Film neztrácel na tempu a opravdu se u něj nedalo usnout. Jeden z mála snímků, který hltáte od začátku do konce. Velmi dobré. ()

Sefko

Jednotka ma naozaj milo prekvapila. A preto je jasne, že som si hneď pri záverečných titulkoch prial okamžite vidieť pokračovanie. Ako to teda dopadlo? Film ako taký je dobrý. Jediné čo mi tu trocha chyba je možno určitá hravosť a ľahkosť prvého filmu. Ale za pozornosť to určite stoji. ()

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

11.04.2018

The Rock míří do džungle

The Rock míří do džungle

10.04.2017

Dwayne Johnson se nefláká. Letos ho uvidíme v Rychle a zběsile 8, Pobřežní hlídce a Jumanji, tedy ve třech docela velkých filmech, a do budoucna to s ním bude podobné. V roce 2018 nám naservíruje… (viac)

Cumberbatch a velký elektrický duel

Cumberbatch a velký elektrický duel

20.12.2016

V minulých letech platilo, že si zhruba polovinu filmových a seriálových géniů zahrál Benedict Cumberbatch. Britská hvězda se objevila v Hawkingovi, Sherlockovi, Kódu Enigmy, Doctoru Strangeovi nebo… (viac)