Star Trek: Do temnoty

• Česko Star Trek: Do temnoty (viac)
USA, 2013, 132 min (Alternatívna 127 min)

Réžia:

J.J. Abrams

Kamera:

Dan Mindel

Chris Pine, Zachary Quinto, Zoe Saldana, Karl Urban, Simon Pegg, John Cho, Benedict Cumberbatch, Anton Yelchin, Bruce Greenwood, Peter Weller, Alice Eve (viac)

Posádka Enterprise je povolána domů, nalézá zde však zdemolovanou flotilu i hodnoty, které flotila hájí. Náš svět je v krizi a za veškerý teror může nezastavitelná síla, která vzešla z vlastních řad. Kapitána Kirka se události osobně dotknou a nehodlá je nechat bez odezvy. Vydává se do válečné zóny, aby polapil člověka, který má sílu zbraně hromadného ničení. Naši hrdinové jsou vehnáni do epické šachové partie, která se hraje na život a na smrt. Láska projde zkouškou, přátelství budou roztrhána na kusy, a pokud má Kirk zachránit jedinou rodinu, která mu ještě zbývá, neobejde se to bez obětí. Tou rodinou je Kirkova posádka. (oficiálny text distribútora)

Stormerians

Další z filmů, které jsou udělané pouze na efekt aby vydělaly prachy. Vizuálně je to sice pěkné, ale příběh je plný nelogických nesmyslů aděj za moc nestojí. Prvnímu dílu se to neblíží ani náhodou. ()

Vostok

no po třech letech měním výpověd a ze sračky to povyšují na dobrý film protože tam sou herci kteří dnes nežijí aměl sem je rád a to v mích očích ten film vyzdvihuje protože sui je mužu naposled vychutnat tehdy sem nevedel jak na to budu koukat s odstupem času a ted to vím film se mi líbí ale první schlednutí se mi opravdu moc nelibilo.-D až na epickou scenu kdy roztřílená enterprise vystoupá z oblaku po tom co měla jasně padnout na zem ale kirk to zachranil kopnutím do reaktoru:_D jo ma to par divných chvilek:-D ale dá se to a libí se mi to protože je to prostě star trek a ten jha žeru :-D čau Vostok ()

kacer4

O niečo lepšie ako prvý diel, ale stále tam chýba niečo, čo by vytvorilo vo mne výborný filmový zážitok a presvedšilo by ma dať päť hviezdičiek. ()

spawnxp

Tak tenhle příběhovej recyklát Khana mě opravdu neoslovil. Viuálně OK, Scotty OK, akční dost, ale celý jakoby odfláknutý? Scény jsou pospojovaný tak předvídatelně, že je to až frustrující. Takže zklamání... No, ale techno sci-fi je to pěkný.Na jedno zkouknutí... ()

Kriklan49

První díl mě uvedl do rozpaků, protože se profiloval jako ordinérní akční sci-fi, které by se dalo snadno zaměnit za jiné podobné filmy. Druhý díl "nového" ST byl ale velice osvěžující podívanou. Klasika oblečená do velmi dobře padnoucího a dobře vypadajícího nového kabátu. Cumberbatch jako ikonický zloduch Khan, invertní závěrečná scéna. Co říci závěrem? Snad jen bravo a jen tak dál. ()

Ironhead

No nevim, je to cele takove plitke a naprosto jasne predvidatelne od zacatku az po konec i s jeho "zvraty". Je to take okate drahe a vypravne. A jedine co je tu opravdu COOL, je hlavni zaporak a to rikam pri vedomi, ze zaporaci se vzdy hrajou lip :_) Nicmene tady je zaporak o dve tridy lepsi nez veskere zbyle osazenstvo filmu a skoro o tri tridy lepsi, lidstejsi, daleko mene homosexualni a daleko vice sympatictejsi nez hlavni dva kladasove tzn. metrosexual s melirem + divne slizkej elf s ofinou podle kastrolu :_) ()

pursuer

Pěkný napínák od začátku do konce, doplněný o pastvu pro oči, bezchybný herecký um Cumberbatche a konečně i trochu emocí. Na druhou stranu nechybí ani občasná klišé, která jsem dnes už považoval za vyhynutá (odpočítávání výbušnin, načasování skriptů scénáře apod.). Celý film "odsejpá" v příjemném rytmu, takže ty dvě hodiny v pohodě utečou, že s překvapením zjistíte, že už je pozdě večer. Čeho si ale všimnete, je zredukované použití flare efektů, takže v pokračování Star Treku na obrazovce i něco uvidíte. To je příjemná změna. ()

Stelletta

Hned v začátku musím podotknout, že nejsem Trekkie, Pickarda mám radši než Kirka a na Into Darkness jsem byla zvědavá jen kvůli Benedicta Cumberbatche, ale nakonec jsem z toho byla naprosto unešená. DžejDžej to prostě umí a naprosto ho zbožňuju. Benedict opět ukazuje, že je to pan herec. Dokonale zahrané, až mě z toho běhal mráz po zádech pokaždé co se objevil. Oceňuji i vtipný prvek, vztah Spocka a Kirka fungoval parádně, i vedlejší "milostné" avantýrky. Takže za mě plných 100% a neskutečné uklidnění, že SW EVII jsou v dobrých rukou. ()

retrix

Taková scifi grandiózní a efektní patlaninka pro diváky, kterým stačí výbuchy, akce, honičky, létající trosky a těla a já nevím co ještě. To snad i Jack o Neil se svoji partičkou z Hvězdné Brány je věrohodnější a napínavější než tahleta trumpeťárna. ()

Ssova

STAR TREK je moje srdeční záležitost, takže se posádka Enterprise může prohánět kdekoliv a řešit cokoliv a já budu nadšená, že mám možnost "být u toho". Stejně tak bych ale byla hrozně nešťastná, kdyby mě tak očekávaný film zklamal. Jenže to se naštěstí nestalo. Všechno bylo tak, jak mělo být, i slzy dojetí, kyž zazněla stará známá věta končící slovy "kam se dosud člověk nevydal ..." ()

PeteBuck

Všetko, čo som napísal ohľadom Star Treku (2009), v podstate platí aj tu. Určití protagonisti nadávali, že nebolo príliš múdre obsadiť Benedicta Cumberbatcha, keďže Khan bol sikhský bojovník, ale tak tvorcovia si to urobili po svojom a ja si myslím, že to nie je až také zlé rozhodnutie. BC je vynikajúci herec, zahral to perfektne, šiel z neho naozaj strach, čo sa týka jeho hereckého umenia, tak sa v pohode vyrovná Ricardovi Montalbanovi. Ďalší Abramsov Star Trek je opäť akciou, humorom nabitý film, fanúšikovia ST si opäť prídu na svoje (znalci pôvodných sérií si určite spomenú, čo znamená, keď Sulu zatrie: "Pripravte loď, ktorú sme zabavili Muddovi"). Mne sa v určitých ohľadoch páčil ešte viac ako prvý Abramsov Star Trek. Celkom originálny boj medzi dvoma posádkami (Kirkova posádka vs. posádka adm. Marcusa). Scénka, kde sa Dr. Marcusová prezlieka v raketopláne, tam bola asi preto, aby sme ... Vlastne netuším, asi aby sme si omrkli krásnu Alice Eve, ale inak to nedávalo zmysel, ani spomínanej Alice Eve, ako sa vyjadrila v jednom rozhovore. Star Trek sa veľmi pekne rozbehol, škoda že J. J. Abrams sa rozhodol radšej byť súčasťou Star Wars. Ak to pôjde takto ďalej, tak budem viac ako spokojný. ()

Dacsus

Sranec, aj ako film ktorý nemá so Star Trekom nič spoločné. Hádam aj nové Star Wars boli lepšie, a to je už čo povedať. No, uvidíme komu priklepnú réžiu po odchode toho imbecila Abramsa - imo by to ale mali zabaliť, a rozbehnúť nejakú novú televíznu sériu na úrovni The Next Generation... ()

Leuan

Předchozí díl byl pro mě čekáním na hrdinu, který nepřichází. Pokračování Do temnoty už hrdinu má. Kvality filmu bych popsal tak, že 132 minut uplyne rychle jako u Návratu krále v L.O.T.R trilogii, tj. byl jsem hypnotizován strhujícím dějem. Chtěl bych se jmenovat Khan a umět anglicky jako Benedict Cumberbatch. Kapitán Kirk je slabina série, frajer-hazardér jako Mr. Hyde a Dr. Jackyll jako lišák-vůdce...to mi vůbec nesedí. Ale díky této anomálii jsem mohl pořádně držet palce Khanovi a těšit se, až jim příště zase nakope. Long live and prosper - Leonard Nimoy stále vede. ()

WoodoX

Pre mňa citeľne slabšie než Star Trek z roku 2009. Jednoducho je to všetko parádne vydigitalizované, film je servírovaný s nesmiernou gráciou, no neviem sa proste zbaviť toho hnusného pocitu, že film má znovu len prirodzenú príbehovú kostru - ideme; zloduch; zdá sa, že zloduch nás dostal; zloduch je porazený, vyhráva dobro. Jednoducho mi to už nepríde také príťažlivé. ()

Ziriath

Přemýšlím o hodnocení a nevím, zda mně přísluší to hodnotit a jak, když si z toho filmu druhý den prakticky nic nepamatuju. Scházel mi tam nějaký zajímavý design, prostředí je neskutečně chladné. Nechtěla bych v takovém světě žít. ()

Walle

Star trek in to darkness se mi líbil, ikdyž se jedná o trochu pokřivenou variantu starého geniálního Khanova hněvu. Postavy kapitána Kirka a Spocka byly ztvárněny jako již v prvním Star treku tohoto režiséra excelentně a Benedict Cumberbatch v roli Khana byl dokonalý. Převedení představy vylepšených lidí do moderního stylu bylo krásně ztvárněno už ve Star trek Enterprise, ale až J.J Abrams a Benedict Cumberbatch to dovedli k dokonalosti. ()

Ondrew

Nepatrim medzi klasickych "trekkies" fanusikov, jednotlive diely serialu Star Trek som pozeral skor len nahodne... Neviem, nikdy ma to cele az tak nebralo, na rozdiel od inych sci-fi. Musim vsak uznat, ze konkretne TENTO film u mna splnil i to, co som vobec necakal. Dokonaly vizualny zazitok (z paradnych digi-trikov) a k tomu i relativne pohodovy pribeh... Fajn kombinacia, no kedze si na reziserske kreslo opat raz sadol J.J. Abrams, asi tam uz i dopredu boli iste predpklady, ze film nedopadne staby totalna katastrofa. Toz... ako popcornak uplne super, rozhodne je sa na co divat (hoci usi pana Spocka ma privadzaju do rehotu este i teraz), no nemyslim si, ze by som prave tuto snimku mal chut vidiet v najblizsej dobe znova. Vravim... popcornak ako vysity, svoj ucel splnil, takze v zasade vsetci mozeme byt stastni a spkojni. Kiez by bolo viac bezproblemovych tzv. "sci-fi" filmov. 80%. ()

Hanz_knife odpad!

Space. The final frontier. Theese are the voyages of the starship Abrams. Its continuing mission: To explore strange new lens flare.. To seek out new universes to demolish. To boldly go where no one has gone before - do prdele! Tak mi zbývá už snad jen zpívat si tuhle odrhovačku enterprise, protože to je stále lepší než lens flarem do oka: "I've got strength of the soul No one's going to bend nor break me I can reach any star I've got faith" ()

Tempest

Podstatně lepší než první film této nové filmové řady Star Treku. Chvíli jsem tápal, koho to má vlastně Benedict Cumberbatch představovat, ale pak to bylo nad Slunce jasnější. Provázanost s původní řadou fungovala, já jsem byl velmi spokojen. ()

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

11.04.2018

The Rock míří do džungle

The Rock míří do džungle

10.04.2017

Dwayne Johnson se nefláká. Letos ho uvidíme v Rychle a zběsile 8, Pobřežní hlídce a Jumanji, tedy ve třech docela velkých filmech, a do budoucna to s ním bude podobné. V roce 2018 nám naservíruje… (viac)

Cumberbatch a velký elektrický duel

Cumberbatch a velký elektrický duel

20.12.2016

V minulých letech platilo, že si zhruba polovinu filmových a seriálových géniů zahrál Benedict Cumberbatch. Britská hvězda se objevila v Hawkingovi, Sherlockovi, Kódu Enigmy, Doctoru Strangeovi nebo… (viac)