Star Trek: Do temnoty

• Česko Star Trek: Do temnoty (viac)
USA, 2013, 132 min (Alternatívna 127 min)

Réžia:

J.J. Abrams

Kamera:

Dan Mindel

Chris Pine, Zachary Quinto, Zoe Saldana, Karl Urban, Simon Pegg, John Cho, Benedict Cumberbatch, Anton Yelchin, Bruce Greenwood, Peter Weller, Alice Eve (viac)

Posádka Enterprise je povolána domů, nalézá zde však zdemolovanou flotilu i hodnoty, které flotila hájí. Náš svět je v krizi a za veškerý teror může nezastavitelná síla, která vzešla z vlastních řad. Kapitána Kirka se události osobně dotknou a nehodlá je nechat bez odezvy. Vydává se do válečné zóny, aby polapil člověka, který má sílu zbraně hromadného ničení. Naši hrdinové jsou vehnáni do epické šachové partie, která se hraje na život a na smrt. Láska projde zkouškou, přátelství budou roztrhána na kusy, a pokud má Kirk zachránit jedinou rodinu, která mu ještě zbývá, neobejde se to bez obětí. Tou rodinou je Kirkova posádka. (oficiálny text distribútora)

Barvoj

Jako není to úplně špatné... ale stejně jako u prvního dílu i teď jsem čekal trošku jiný film... Trailer vypadal perfektně a kdyby podle něj ten film taky natočili, bylo by to super. Takhle jsem dostal ucházející film, od kterého jsem čekal něco jiného a to něco jiného by mě bavilo víc... ()

Bobik9

Jeden z nejlepších filmů roku, ne-li nejlepší. Rozhodně je to ještě větší zábava než první díl. Akčnější, zajímavější příběh se skvělým záporákem v podobě "Sherlocka" Benedicta Cumberbachta, mnohem více skutečně vtipných vtipů (nejvtipnější postava jednoznačně Anton Yelchin, dále i Simon Pegg a Karl Urban) a celkově je to pojato velice velkolepě. Není tomu vůbec, co vytknout. Dokonalá sci-fi akční podívaná. J. J. Abrams dokázal pozvednout skvělý první díl ještě mnohem výše! Těším se na trojku! ()

T-pack

Abramse hodně respektuju jako tvůrce, ačkoli jsem neviděl jeho slabší počiny, viděl jsem jeho silnější a s těma teda boduje. Into Darkness je asi to nejlepší, protože J.J. myslí jako fanoušek, a jeho tým scenáristů ostatně taky. Takže jako takový částečný trekkie jsem si v kině liboval dvakrát tolik. Jednak kvůli bombastické podívané, za druhé díky stavění na původním Star Treku a následném bourání a křivení představ. Tak hned první věc je návštěva planety s vybuchující sopkou, kde se z moře vynoří Enterprise a hned je jasný, že bude na co koukat. Pak přijde zvrat úmrtím jedné z celkem významných postav původní série, na což člověk docela čumí. To motivuje hlavní postavu udělat pár dalších "chyb" a dostáváme se na planetu Klingonů. Ó, bože, jak jen jsou tvůrci schopní natahovat tu netrpělivost, než uvidíte "nové" Klingony. Další věc ani nečekáte a bam! hlavní záporák prozradí své jméno. A ty vole, hraje ho Cumberbatch a to je pastva pro oči. Teď přichází další pastva pro oči a to když jedna loď dohoní ve warpu tu druhou, omfg, yes! Tohle snad nemůže bejt lepší. Ale je - když přichází variace na slavný konec jednoho z původních filmů. Epický, velkolepý a přesto pořád Star Trekovský. Znovuzrození v nejlepší formě. Já řikám, že ty nový Star Treky miluju a jestli něco, chci se o to víc teď kouknout na seriál. ()

marvan

Jako divák nepolíbený kultem seriálu jsem si stěží mohl vychutnat údajné sofistikované odkazy na mytologii Star Trek. Idiotské pseudofilozofování bylo natolik ubíjející, že jsem si vlastně zoufale přál smrt hlavních hrdinů, obzvlášť když ten řídký scénář hráli herci s patosem hodným shakespearovské látky. Jediný Cumberbach vnesl do své postavy nadhled a hravost, která k takovéhle popcornové zábavě patří. A také jsem si opět uvědomil, jak stále klesá mentální úroveň filmů. Tohle bylo tak na úrovni 12ti let. ()

Monoxid

Řekněme, že je to mistrně natočený velkofilm a vskutku úctyhodný hollywoodský trhák, a zanechal ve mně především lehkou bolest břicha namoženého při pětiminutovém dusivém smíchu během hlavní dojemné scény. A teď mi vrtá hlavou, zda jsem se zklamala víc ve Star Treku, nebo v sobě. Jedničku jsem úplně milovala a dvojka se přece drží ve stejném duchu. Nebo je právě to, že je to pouhá nadupanější verze jedničky, důvod, proč mi to přijde prázdné jak Potěmkinova vesnička? Takže letos u mě stále vede Pacific Rim, který se netváří, jako že je něco víc, než ve skutečnosti je, a navíc mi dal o trochu víc, než jsem čekala. Zdejší namachrovaný psychologický akční Sci-Fi thriller se v napínavosti může poměřovat tak s průměrnou televizní parodií. ()

uiu

Zatímco jednička mě jako naprosto neznalou Star Trek universa uchvátila a viděla jsem ji nejméně 5x, dvojka mě trochu zklamala. Abrams už jede v zajetých kolejích. Zatímco v jedničce jsme poznávali egoistického Kirka, pravidla dodržujícího Spocka, doktora Bonese, ne raketého inženýra a jiné postavy a dostávali se nám pod kůži, ve dvojce už vlastně všechny postavy známe a jen jedou ve svých načrtnutých charakterech. V trailerech se hlavní záporák zdál, že je krutý a chce vyhladit celé lidstvo, ale veskutečnosti je to jen padouch, co se chce zbavit vůdců flotily z osobní pomsty. Abrams dlouho tajil, kdo je hlavní záporák (chápej jeho jméno), aby fanoušci seriálu a dřívějších filmů žasli (asi jako nám Jackson upíral Gluma a teď i Šmaka). Původní zápletku neznám, ale jméno Khan zná asi každý, kdo žije ve vyspělejším světě, i když vůbec neví, kdo to je, ale tuší, že to je někdo ze Star Treku. Khan měl být alfa omega záporáků, asi jako Joker pro Batmana, ale v tomto filmu je to jen taková postavička, co hází pomstychtivé fráze a metafory o posádce a rodině, dostane se lstí k jednomu z pracovníků v archivu tím, že mu vyléčí dceru a rozvíjí se jeho plán pěkně, ale pak zapadne do úsměvné karikatury někoho, kdo básní o špatném lidstvu, ale nakonec chce vlastně zničit jen "prezidenta" hvězdné flotily Robocopa. Film se snaží nahlížet na děj Spockovýma očima, který nerozumí citům a neumí je vyjadřovat, neví, jak se vypořádat se smrtí a jak dát najevo svojí přítelkyni, že mu na jejich vztahu záleží, ale i to se dalo vykutat lépe, takže vlastně jen civíme na mračícího se Spocka v různých situacích, namísto abychom byly třeba svědky jeho vnitřního monologu. Možná mě film chytne po druhém shlédnutí a nebudu k němu tak kritická. Neříkám, že by byl špatný. Opravdu mě bavil a těch více jak 2 hodiny děje uteklo, aniž bych se dívala, za kolik minut to končí, ale prostě jsem do od "Do temnoty" čekala tu temnotu. ()

ywo666

Čo ja viem. Čakal som viac. Boli na to príliš veľké chválospevy. Hlavný problém je samotný dej. Prišiel mi, že to celé vyšumelo len tak do stratena. A občas to bolo až príliš hlúpe a predvídateľné. Len čo sa to rozbehlo, už to aj končilo. A dokopy sa tam nič nestalo. Ako ďalšie mínus beriem Chrisa Pina. Nemám rád ani jeho ani jeho postavu. A pár krát som nebol nadšený ani z výkonu Pegga, Yelchina a Quinta. Naopak pochváliť musím Cumberbatcha, ktorémnu som prekvapivo veril každú stotinu jeho jeho drsnosti. Akcia a efekty sú parádne, ale to som bral ako samozrejmosť. A uznávam, že film má kopec vtipných hlášok, ktoré pobavili. Dávam stále vysoké hodnotenie, ktoré vidím cca na 75-80%, ale nič to nemení na fakte, že tých chýb je tam až priveľa a čakal som viac. PS: Celý čas som si vsugerovával, že capitán Zulu je zhulený. ()

elanius

(101/2013) / Tak Abramsovi neodpustím nič a hodnotím na plno. Inak by to na tých 3 možno bolo. Dialógy hrôza, Daniel Steelová by mala radosť, plačúci Spock, komický rusák Yelchin...jedným slovom katastrofa. Pokus o melodramatický príbeh obohatený o pár vtípkov fungoval veľmi zriedka. Jediný kto by mi ako tak sedel do schémy je Pegg, ktorý ale mal byť samozrejme tmavší. Technika na vesmírnej lodi predsa musí hrať černoch! A Khan? Hrôzu som mal jedine z toho, že si odšróbuje pri svojich partoch čelusť od hlavy. Divím sa, že diváci sú taký blahosklonný v prpade značky Star Trek. Pre mňa je film v jadre iba podpriemerný popcorn (nič samozrejme proti, ja popcorny rád) s lacnými dialógmy a slabučnkým príbehom. Ale tie prachy v tom veru vidno. (4/10) ()

noriaki

Další příběh z paralelní reality Star Trekovského univerza, ve které je něco málo z toho co všichni praví trekkies znají a drtivá většina je úplně jinak. Jednou to příjemná změna, tažená vybičovanou akcí, podruhé jde skoro jen o tu akci. Scénář navršil spoustu narážek, odkazů a citací na Původní sérii ve snaze vstřebat něco z její propracované historie, leč bral všecko takovým poklusem, že se na ní ve výsledku jen přiživuje. Přátelství Spocka a Kirka se rozvíjelo dlouhá léta a tady mělo vykrystalizovat během pár hektických dní. A takhle je to se vším. Povrchnost střídá tupost a sem tam probleskne občasná křečovitá snaha o nostalgii. Kdyby nebylo našlapaného vizuálu a charismatického Benedicta Cumberbatcha (v téhle pokřivené verzi Federace je to pro mě skoro sympatická postava) a pochopitelně pořád chytlavého ST vesmíru, tak bych byl ještě mnohem kritičtější. Škoda že není na stole žádný projekt přímo navazující na už vysílané seriály a filmy. A ta kamera typu "Battlestar Galactica" už mi občas lezla na nervy. ()

Teebo

Asi mi prostě chybí ta seriálová průprava... Nemůžu si pomoct, ale J.J. Abrahams je pro mě ukázkovým příkladem tuctového tvůrce a nový Star Trek je stejně šablonovitý a přehnaně patetický blivajz jako jeho předchůdce. Na druhou stranu si řada lidí může mnout ruce, protože pokud se vám líbila jednička, dostanete další porci toho samého. Nicméně jestli se v podobném duchu ponesou i nové Star Wars, osobně budu ještě rád vzpomínat na první epizodu. ()

venison

Sem tam se stane, že se mi zkrátka ani drahej dobrej a hezku udělanej film netrefí do vkusu :-/ Herci mi nesedli - kromě úžasného Simona Pegga.. Napětí je tolik, až se z toho stává nuda.. Scénář úmornej.. Efekty se od "jedničky" zlepšili.. Přesně jeden z těch filmů, který jsem fakt nepotřebovala vidět.. ()

MikyAff

To myslíte vážně? Že druhý díl je stejně tak skvělý jako první? No páni! Z poznávání postav se dostáváme už do mnohem větší akce, která nás provází celou dobu. Bez koho by to ale nejspíš nebyla taková pecka, je Benedict Cumberbatch. Jakmile byl na scéně, nemohla jsem se odlepit od obrazovky a hltala každé jeho slovo. (škoda, že s dabingem, musím se polepšit, jinak by to bylo ještě víc ohromující!) Zajímavé ale je, že tenhle díl ze mě dokázal vytřískat nějak víc emocí. Už jen když se Enterprise vynořila z vody, měla jsem husí kůži. Nemůžu se dočkat dalšího dílu. Škoda, že už bez Khana. Spoiler – Jen škoda, že to s Kirkem a Khanovou krví bylo tak průhledný.. ()

finy_cz

První Star Trek od J.J. Abramse je lepší, bohužel. V tomto díle je více dialogů a méně akce. Také je to lépe předvídatelné, takže když umírá Kirk, netruchlíte, ale přejete si, aby zdlouhavá nudná scéna už skončila a šlo se zase bojovat. Hlavu a patu to má, efekty jsou perfektní (na plátně ještě lepší), vtip od Kostry a Scottyho nechybí. Konec poměrně odfláknutý (nepochopil jsem žvásty Spoka seniora, ale po přečtení kritiky od Bluntmana jsem zjistil, že jsem naivní :-)). Škoda, že jsem viděl trailer => nedívejte se na něj, pokud jste to ještě neudělali!! Za mě 5/5 (85%). „Skvělý film, ale => není nad pořádný animáky => můj osobní seznam“. ()

Beatle

Ráda bych tomu dala více, ale prostě to na mě nezapůsobilo. Mám hned několik důvodů ---> Postavy nebyly takové, jaké měly být a to, že se tam lily potoky slz taky nebylo uplně fajn...Kirk zas takovy cíťa není...teda je...ale ve svých cca 50 letech, kdy uz má stovky misí za sebou a má důvod se zamyslet nad významem své existence a možná být i lehce senilní ---> Vykradením nejpodstatnější časti Khanova hněvu, a obrácením ji naruby jako ponožky, z toho udělali špatný vysokorozpočtový cover a ne další dobrý alter-trek ---> Tvůrci sázeli na to, ze kdyz napíšou dialogy se stejnym typem hlášek, jako v minulém dile, všichni se posadí na zadek...takže když třeba Scotty popisoval jaké to je, trefit se do malého otvoru na lodi, tak to bylo přesně jako jeho: "like trying to hit a bullet with a smaller bullet whilst wearing a blindfold, riding a horse" v prvním dile.....jen tehdy to bylo vtipné...teď už si jen divák řekl "Už zase?" ---> McCoy dokáže mluvit i jinak, než v přirovnáních ---> ... a spousta dalších. Stalo se to, co jsem čekala i to, co jsem doufala, že se nestane. Ve filmu je kladen vyšší důraz na superúžasnou počítačovou animaci (ale uznávám, efekty jsou super), namísto pokusu přinést do alternativního světa ST nějaký nový nádech, jako to přinesl ST09. Postavy jsou emocionálně rozrušené, jakoby všichni trpěli dlouhodobou menstruací, takže brečí a překřikují se navzájem. Alespoň že Scotty v podání Simona Pegga nezklamal, i když si myslím, že svůj "skotský" přízvuk občas trochu přeháněl. Ale co, Pegg je ST fanda :) Hodně lidí by řeklo, že si stěžuju jen proto, že jsem Trekkie. Fakt ale je, že spíš než TOS znám TNG. Ale i tak mi jednoduše ponurá, ubohostí naplněná nálada filmu nedala to, co měla. Není to tak dávno, co jsem u Khanova hněvu zamačkávala slzu v oku, ale na předpremiéře Star Trek: Do temnoty jsem si uvědomila, že bych se v této dramatcké scéně nového filmu měla méně nahlas smát.... ()

hroubek

Star Trek: Do temnoty představuje to nejlepší co mám rád na filmech a kvůli, kterým chodím do kina. Vůbec nebudu přehánět, když budu tvrdit, že dvojka překonává jedničku a určitě bude patřit k tomu nejlepšímu co tenhle rok uvidím v kině. Osobně nejsem žádný obrovský fanoušek, který by znal všechny filmy i pozpátku a dokázal vyjmenovat všechny kapitány co se ve Star Treku objevili. Moje fanouškovské srdíčko rozbušil teprve svým filmem před čtyřmi lety J.J. Abrams a teď mu zas dává zabrat svou velkolepou dvojkou. Abrams si krásně pohlídal trailerovou kampaň, takže spousta okamžiků a zvratů funguje je na výbornou. Nemusíte být trekkies a ani znalec filmů, abyste dokázali ocenit co před Vás Abrams postavil na zlatém podnose. Jen stačí natáhnout a vzít si to. A stojí to za to. Abrams má představovačku zvládnutou z minula, takže se tady můžeme pustit rovnou do akce, a že je velkolepá a epická to Vám připomínat nemusím. Opravdu mě překvapuje jako to všechno Abrams dělá. Má geniální timing na vtipy, skvěle zvládá sebevětší trikovou scénu a ke všemu dojímá, takovým způsobem, že máme co dělat, abychom potlačovali slzy. A herci v jeho filmu jsou perfektní. Trochu zamrzí, že většina herců z jedničky musí ustoupit do pozadí, aby se udělal prostor pro jednu ikonickou postavu. Přesto je to rozhodnutí, které se vyplatilo jak dokazují všechny zbylé scény. Chris Pine se znovu převtělil do Kirka a podává perfektní výkon a to ve všech hereckých polohách. Zachary Quinto je v roli Spocka opět výtečný a znovu nám předvádí, že je opravdu moc talentovaný, což taky ukazuje ve svých scénách. Každý ví, že příběh stojí a padá se záporákem. Čím lepší záporák tím lepší příběh. A tady tomu není jinak. Ikonický záporák v podání Benedicta Cumberbatcha je jedním slovem dokonalý. Představuje správný protiklad hlavním hrdinům a neustále jim dokazuje, že je lepší, než oni a taky odhodlanější. Což dokazuje ve svém parádním představení. Ale taky, umí skvěle hrát na city, což bylo pro mně jedno z největších a taky nejsilnějších překvapení. Peter Weller krásně zapadá k hlavní trojici a předvádí velmi působivý výkon. Zoe Saldana a Alice Eve jsou nádherné a skvěle zapadají do příběhu. Pegg si krade nejvtipnější momenty pro sebe, Urban je neustále překvapený a znepokojený, Yelchin ohlašuje kapitána na můstku a Cho je drsný pilot. Akce v prvním dílu byla velmi dobrá, ale dvojce vyráží dech. Už prolog připomene útěk jednoho známého archeologa před domorodci. Pak rychlý střih do Londýna a my se nestačíme divit. Akce jen mnohem více, než předchozím díle, ale taky je naštěstí správně dávkována. Než se nadějeme Cumberbatch se nám představí v nejlepší formě. A pak další a další akce, která ukazuje, že slovní pojem epická si Star Trek jednoznačně zaslouží. Přesto pro mě nejsilnější momenty jsou ty dialogové, kdy se z postav na plátně stává něco mnohem více, než jen "obyčejné postavy ". Na rovinu přiznám, že mě to dojímalo jako málo co, i když jsem přesně věděl co bude pak následovat. Nádherné velkolepé dílo, které je skoro povinnost vidět na velkém plátně. PS: Star Wars jsou v nejlepších možných rukou. PPS: Kdo si radši stáhne kinorip, než aby šel jednou do kina je pro mě barbar. () (menej) (viac)

venalce

Ano, takhle nějak má vypadat epické sci-fi. J.J. Abrams je mistr mystifikace. Zapomeňte na příběh, který jste si snad poskládali z trailerů a upoutávek. Všechno je nakonec úplně jinak, než se zdá, což je dobře, protože budete překvapeni. Doporučuji jít na 3D, protože jestli bylo 3D pro něco vytvořeno, tak pro záběry vesmíru, ty jsou skutečně dechberoucí. Navíc není v kinech dabovaná verze, což je velice šťastné rozhodnutí, které pravděpodobně nebudou ctít televize, a film tím hodně ztratí. Taktéž doporučuji zkouknout Khanův hněv, abyste si vychutnali všechny narážky, které se ve filmu objeví. Jinak se můžete těšit na opravdu úžasnou podívanou, u které zaplesá každé srdce milovníka sci-fi. Dostane se i na pár dějových zvratů, vtipných hlášek, slzí (pokud jste citlivější povahy) a mrazení v zádech. Je nezvyklé, aby u blockbusterů vynikaly herecké výkony, ale Into Darkness budiž čestnou výjimkou. Herci v hlavních rolích hrají výborně, tak jak to každý z nich umí. Obzvláště Simon Pegg na mě udělal dojem, jeho komediantství vnášelo do filmu příjemné osvěžení. Ovšem nad všechny tam vyniká záporák tajemnější než hrad v Karpatech v podání Benedicta Cumberbatche (proč ho ještě nikdy nenechali hrát záporáka?). Ze všeho nejvíc připomíná ledovec - je chladný až to mrazí (i Spock je vůči němu citlivka a jejich přísně logické vyjednávání patří k vrcholům filmu), veškeré emoce a pohnutky skrýté pod povrchem a i to málo, co vyplave na povrch, vás vyděsí, a je stejně jako hora ledu nezastavitelný. Vytváří dokonalý protiklad k impulzivnímu Kirkovi. Hláška: "I am better." "At what?" "Everything." není v jeho případě vychloubáním, ale holým konstatováním faktu. Nehledě na to, že většinu filmu nebudete vědět, co si o něm máte myslet. Jen jsem se nemohla zbavit dojmu, že měl dostat víc prostoru. Ale není všem dnům konec. Ono tak celkově máte pocit, že všichni měli dostat víc prostoru, po skončení filmu vás napadne jen: "Jestě!" Bylo to prostě příliš dobré, než aby to jen tak skončilo. ()

Pump

Opravdu to není špatné. Zíral jsem na plátno (snad ne kvůli 3D ani špinavým 3D brýlím) a docela se mi to líbilo. Nevím jestli stárnu nebo co se to děje a jestli jsou to pouze mé pocity, ale nejraději bych dal tomuhle paskvilu odpad i když je to asi scestné a nelogické. Mělo by se mi to líbit ...miluji akční sci-fi, ale tohle mi přišlo takové televizní drama. Musím na to zajít ještě jednou a uvidíme jestli změním názor. BUDU CITOVAT KOMENTÁŘ SE KTERÝM VELMI SYMPATIZUJI... Uživatelka FAIDRA napsala velmi pěkný komentář, který si dovolím zde odcitovat: "A zcela nevesmírným volným pádem se Star Trek řítí volným pádem do... temnoty. Britský tandem Cumbebatch-Pegg může napínat postroje do zemdlení, ale k čemu to, když zbytek spřežení není schopen tahu ani pokud je likvidován přechodně a po částech, takže zbytek by něco uvléct mohl, a sáně beznadějně uvízly v závěji navršené pluhem pana Lindelofa. Záporáci se do jednoho řídí zásadou, že dělat věci jednoduše je blbost, když to jde složitě, klaďasové se snaží vynahradit neexistující vztahy mezi postavami převracením původního příběhu, dospívání Jima Kirka v chlapa mělo evidentně takový úspěch, že se tady musí jet znovu od začátku a nedostatek logiky, který by původní Mr. Spock vyřešil vulkánským nervovým hmatem na všech tvůrcích, zastupuje kouzelná krev (jen jsem zvědavá, zda odčaruje i to, že se hrdinům jen tak mimochodem povedlo rozpoutat válku s Klingony, ačkoli v závěru o tom nepadlo ani slovo). Vesmírné prostředí není omluvou pro emocionální vakuum, které není narušeno ani tím, že tolik brečících chlapů jsem v jednom filmu jaktěživa neviděla. A to jsem myslela, že víc než to, že si dneska spletli mou matku asi po osmisté s mou sestrou a poprvé s mou mladší sestrou, mě už dneska nic naštvat nemůže..." ()

drake31

J.J.Abrams nás všetkých zas zaviedol do ďalekej budúcnosti spolu s posádkou vesmírnej lode Enterprise a čelili sme ďalším nástrahám ktoré sú ukryté vo vesmíre či v našej tesnej blízkosti. Začnem hneď tou pre mňa problémovou časťou. Dôvod prečo nedávam plný počet, je jednoduchý vo svojej podstate - chýbala mi tam nejaké výraznejšia atmosféra, niečo čo by ma viacej vtiahlo späť do univerza Star Treku, esencia, element nazývajte si to ako chcete, ale táto chýbajúca častica mi nedovoľovala si naplno užiť toto pokračovanie. Ďalšia chybička krásy je nedostatok "vaty" (nečakal som že také niečo niekedy poviem) medzi niektorými udalosťami. Čo tým myslím ? Z môjho uhla pohľadu bolo veľmi otravné sledovať úsek filmu po úvodnej misii, kde sa menili velitelia lodí, toho presunuli tam, toho zas tam, tomu sa niečo stalo, ten zas prevzal vedenie, ten ho chce naspäť, a medzi tým jedna dobrá akčná scéna. Potom keď sa to ako tak ustálilo, už to nebolo také vnímateľné. Nič menej pokračovanie novodobého Star Treku je úžasnou vesmírnou jazdou, s perfektnými efektmi a detailami ktoré tvorili jednotlivé postavy či svety, kvalitnou akciou, a prakticky sa stále niečo dialo. Svoje si odmakali aj herci z ktorých najviac žiari - surprise, surprise - Benedict Cumberbatch. 4* s tým už sa viacej nedá dotýkať tej pomyselnej hranice medzi štyrmi a piatimi hviezdičkami. ()

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

11.04.2018

The Rock míří do džungle

The Rock míří do džungle

10.04.2017

Dwayne Johnson se nefláká. Letos ho uvidíme v Rychle a zběsile 8, Pobřežní hlídce a Jumanji, tedy ve třech docela velkých filmech, a do budoucna to s ním bude podobné. V roce 2018 nám naservíruje… (viac)

Cumberbatch a velký elektrický duel

Cumberbatch a velký elektrický duel

20.12.2016

V minulých letech platilo, že si zhruba polovinu filmových a seriálových géniů zahrál Benedict Cumberbatch. Britská hvězda se objevila v Hawkingovi, Sherlockovi, Kódu Enigmy, Doctoru Strangeovi nebo… (viac)