Star Trek: Do temnoty

• Česko Star Trek: Do temnoty (viac)
USA, 2013, 132 min (Alternatívna 127 min)

Réžia:

J.J. Abrams

Kamera:

Dan Mindel

Chris Pine, Zachary Quinto, Zoe Saldana, Karl Urban, Simon Pegg, John Cho, Benedict Cumberbatch, Anton Yelchin, Bruce Greenwood, Peter Weller, Alice Eve (viac)

Posádka Enterprise je povolána domů, nalézá zde však zdemolovanou flotilu i hodnoty, které flotila hájí. Náš svět je v krizi a za veškerý teror může nezastavitelná síla, která vzešla z vlastních řad. Kapitána Kirka se události osobně dotknou a nehodlá je nechat bez odezvy. Vydává se do válečné zóny, aby polapil člověka, který má sílu zbraně hromadného ničení. Naši hrdinové jsou vehnáni do epické šachové partie, která se hraje na život a na smrt. Láska projde zkouškou, přátelství budou roztrhána na kusy, a pokud má Kirk zachránit jedinou rodinu, která mu ještě zbývá, neobejde se to bez obětí. Tou rodinou je Kirkova posádka. (oficiálny text distribútora)

Pecival

Ty jejich emoční problémy mě moc nedojímaly (nejsu žádnej zaritej Trekkie), ale po akční stránce příjemné a je pravda, že film odsejpá opravdu ve splašeném tempu. Na to že má přes dvě hodiny, velmi dobrá práce. Postavy jsou vesměs sympaťáci a i scénář je poměrně nahláškovaný, ale film si krade pro sebe Cumberbatch jehož Khan je švihák každým coulem a skoro se během sledování vkrádá kacířská myšlenka, jestli by nebylo radno fandit jemu. A tím možná film trochu trpí, jeho Khan je prostě příliš imba. Taktéž závěrečně finále mohlo být epičtější, tam jsem byl trochu sklamán, ale jinak nemám moc výtek. Povedená letní oddechovka. Je ale fakt, že proti prvnímu filmu (tím myslím toho z roku 79), kterej sem si k tomu sjel, to působí jako film pro malý děcka. Jestli je to horší nebo lepší nechť si každý posoudí sám. ()

zolo23

Po vizuálnej stránke je to neuveriteľná bomba, lenže ten Wou efekt oproti jednotke sa nedostavil. Je to samozrejmé pretože Abrams nás prvým dielom mierne šokoval, prekonať prvý diel mohol iba zaujímavejší príbeh...Lenže ten sa nedostavil. Prvý bol prepracovanejší, prekombinovanejší a ja som si ho musel pozrieť aspoň 2x aby mi neušli nejaké detaily. Pri ST-ID je dejová línia jednoduchšia čo som bol mierne sklamaný. Ale i tak je to parádny film ku ktorému sa ešte určite vrátim. ()

Hollohlaway

No nevím. Je to pěkná podívaná, nenudil jsem se, děj plný akce od první minuty....ale tak nějak mi to přišlo až moc odlehčené, popcornové, nenáročné...Zápletká byla zajímavá, ale průběh děje mě trochu zklamal, čekal jsem po výborném minulém díle i něco originálnějšího. Prostě ne že by to bylo špatné, ale byll to opravdu spíš blockbuster pro každého, kovbojka s phasery. Ale například výborný Cumberbatch a můj oblíbený Čekov s úžasným přízvukem a další drobné vedlejší postavy vás pobaví, to zase ano. To ovšem nic nemění na tom, že za sebe , možná i vinou přílišného očekávání, dávám lepší tři hvězdy. ()

spikey1

Checht tohle je vlastně jedna velká Trekie pocta a překvapuje mě jak dokážu hltat patos servírovaný s vážnější tváří než to dokázal Shatner ()

Krasus

Od Abramse jsem nic jiného ani nečekal. Po všech stránkách poctivá sci-fi podívaná s pořádnými emocemi na pravém místě. Mocnej scénář, díky kterému není potřeba tlačit na pilu a šponovat tak Star trek koncept do nesmysleného paskvilu. Brilantní záležitost, která mě přesvědčila, že se Hvězdné války dostaly do velmi dobrých rukou ()

jefff

Druhý Stra Trek je oddychovější nežli jeho předchůdce, ale i tak nabízí nadprůměrnou zábavu. Jednička byla o fous lepší, hlavně po dramatické stránce a vykreslení postav. Ale ani dvojka nezůstává tolik pozadu, jen tu chybí větší hloubka příběhu. Akce jsou opět velkolepé, kvalitně udělané a režie je prvotřídní. Herci hrají svůj kvalitní standard ( i když Chris Pine mi pořád moc nesedí) v čele se Zacharym Quintem. Moc lepších scifi momentálně není. ()

Aqualung

Seriál anebo spíše původní myšlenka jsou dobré.Ovšem protahování,či spíše vysávání původních námětů je už špatné. Vyrobili velmi nákladnou,ale vyčichlou limonádu.Tahle snůška sci-fi,akce,války,sentimentu,pseudoromantiky a biologických i technických nesmyslů může zaujmout jen malé děti. ()

Trapper33

Star Trek Into Darkness ve mě vyvolává několik dojmů. Chce být lepší než předchozí díl, ale moc se mu to nedaří. Výborné efekty, nekvalitní scénář. Benedict Cumberbatch je mnohem lepší než většina herců, a to i on by mohl mít mnohem lepší roli. Chris Pine je ztracen v temnotě. Zachary Quinto je opět výborný, kdežto jeho vztahová problematika je pravý opak. Za celý film jsem neměl strach o žádnou z hlavních postav, film prostě vůbec nedokázal navodit dojem toho, že by se někomu mohlo něco stát. Snad nový režisér přivede svěží vítr Do Neznáma. ()

kenkaku

To že jsem viděl dva filmy o Star Treku ze mě nedělá odborníka. Proto jsem zcela regulárně věděl prd kdo jako má být ten Khan dokud se sám "nevybarvil". To jako hned na začátek. Beru tedy jako další film na téma které je v pořádku a kdy ten předchozí film se mi líbil (a to moc). Takže to beru jako pokračujeme v krasojízdě a pokračuje se velice velkolepě. Všechny postavy jsou zpět a dojde i na nové (Peter Weller alias Robocop mě mile překvapil... známé tváře z dětství já rád :)). Oproti předchozímu (no jo... tak to malinko porovnám) ubylo humoru. Řekl bych docela dost. A přibylo akce. Řekl bych tak více než zanedbatelně, ale zase ne tak drasticky abych z toho měl "rychlý a zběsilý pocit #6". Celkově bych ale řekl, že na to že jde o druhý díl, jde o dost střídmou dvojku. Takovou nerušivou a mírně akcelerující. Nemůžu dá tedy méně než plný počet a vyhlížet dlouhé tři roky dopředu ST#3. ()

Reanimated

Oproti jedničce se tentokrát servíruje jiný zážitek. Chybí tu dravost, přímočarost a překotný drive, díky němuž byl předchozí film senzační non-stop jízdou. Zápletka je zamotanější a občas (bohužel) trochu nudná. Na druhou stranu je tu ikonický záporák a pár opravdu spektakulárních momentů. Navíc se ještě víc přiostřily slovní výměny, což vede k mnoha humorným přestřelkám (Spock - Uhura, Spock - Jim). Celkově určitě spokojenost. Konec zase vyčaruje takový ten pocit, kdy by divák nejradši hned viděl, co bude s posádkou dál (i když ne tak silný, jako minule). ()

KR4T4S

Po dokonalé jedničce je dvojka trochu rozčarování. Čtvrtá hvězda je především za dokonalé vizuálno a technické zpracování - tomu se prostě nedá nic vytknout. K velkým plusům bych zařadil i herecký výkon Chrise Pinea (který je často zmiňován jako průměrný - pro mě je jeho Kirk naprosto přesný, charismatický). Ač se mi Giacchinův soundtrack samotný velmi líbí, ve filmu bylo, obzvláště ze začátku, přehudebněno - často přehlušovala hudba i dialogy a celkové dění na plátně. Ne úplně jsem taky zkousl způsob vyprávění, působilo velmi rozkouskovaně (hlavně díky přehršli deadlineů něco se mělo aktivovat za 3minuty, do 4 minut musí utéct, za 2a půl minuty to vybouchne atd.). A největší kámen úrazu vidím k mému překvapení v Benedictu Cumberbatchovi. Pokud hrál zlostně nebo akční scény, byl cool, pokud došlo na mluvící scény, jeho herectví mi přišlo příliš afektované (jako kdyby hrál DIVADELNÍHO Hamleta) - díky tomu působil jak z jiného vesmíru a jako by si neuvědomoval, že hraje v blockbusteru, ne v oscarovým dramatu. To, že na mě jako ten nejvíc nejnebezpečnější, nejosudovější, nejinteligentnější, nejjánevímco záporák vůbec nepůsobil, už moc řešit nebudu. Plus pár předvídatelných věcí, věcí, které působily, že jsou povinností je zapojit, návodné cameo a naprosté nepochopení, proč Do temnoty. Přes všechny výtky, je to pořád dobrý film, který má u mě tu nevýhodu, že je prostě následovníkem jedničky. Jsem zvědavej na další projekci 65% 2D. ()

Firebug

Nenechte se zmást mým hodnocením. Star Trek Into Darkness je nadmíru vydařený popcorn, který levou zadní trumfne posledního z Iron Manů. Takže chcete-li se v kině bavit efektní akční jízdou a mozek nechat v klidu odpočívat, je nejnovější Star Trek správnou volbou. Pro trekkies to musí být naprostý očistec (asi) a pro lidi hledající nějakou větší hloubku v podstatě také. Scénář, který nechává jednu z nejzajímavějších příběhových linek trestuhodně nevyužitou, jednání postav, které nemá v dlouhodobějším plánu žádné opodstatnění (postavy jednají impulzivně „teď a tady“ bez pomyšlení na následky) a rádoby ikonický záporák, (Cumberbatch jednoznačně největší hvězdou filmu) jež je oblafnut tak naivně, jako pětileté děcko. No a o akční mlátičce v závěru se radši příliš nezmiňuji. Kirk je navíc tak blbě napsaná postava, že jsem ho po většinu stopáže musel nenávidět. Podobně zpackaný scénář jako v případě Promethea. Ten Lindelof má v pravdě nevídaný talent... ()

LadyVader

Super to bylo! Sice si neodpustili trošku klišoidní konec, ale to zas není takovej prohřešek. Ne u Star Treku :D. A strašně moc herců co mám docela ráda tam hrálo, jsem jednu chvíli nevědela kam s očima.. :) Benedict Cumberbatch.. the Headcracker! Tomu ta role fakt sedla.. O_O" Čekala jsem že budu zklamaná, nakonec spokojenost. Dostala jsem efekty, super herce a fakt parádních posledních 30 minut! :) 8/10 for me.. (Micky nebo Ricky.. čerňoš ze dvou serií Doctora Who.. zas ho zametli pod koberec :D) ()

upson

Nový Star Trek je bezpochyby šťavnatý blockbuster a jakožto pokračování Abramsova nového restartu si nezaslouží být zavržen. Bohužel, až často jen smutně kopíruje prvky z úspěšné resuscitace prvního dílu.Hlavní představitel Khana, jenž má být ve světě Star Treku největším nepřítelem posádky lodi Enterprise, kterého kdy měla, mě nijak nepřesvědčil o svých kvalitách ale zároveň nebyl až takovým zklamáním, abych se přestal těšit na třetí díl (který snad vznikne). Kladem je bezpochyby koketování s klingonskou rasou a s jejich obyvateli, kteří se ve filmu objeví snad jako upomínka na to kudy by se třetí díl měl vydat. Z roku 2013 určitě jeden z těch lepších snímku ........80% ()

Šakalík

Po velmi vydařeném prvním Abramsově filmu, se režisér vrátil s ještě temnější vizí dalekého vesmíru. Za hlavního záporáka bez ostychu zvolil Khana, což je asi nejproslulejší padouch celého Star Treku. A takového neřáda nemůže hrát jen tak někdo. Této role se ujal Benedict Cumberbatch, jehož mimořádné charisma trhá plátno na kusy a je to právě on, kdo táhne celý film do avizované temnoty. Jedinou slabinu snímku bych tak viděl v předvídatelnosti, kdy jsem bez větší námahy uhodl Kirkův osud i způsob jeho „uzdravení“, no ale budiž. Kdo se v tom nebude zdlouhavě pitvat a nechá se jen bavit (a že je čím se bavit!), ten bude odměněn dvěma hodinami svižné a přitom inteligentní zábavy. Jakkoli můžu mít ke Star Treku výhrady z hlediska jeho podivně zjednodušených fyzikálních zákonů, poslední dva filmy představují dechberoucí science-fiction orgie. Jen houť a větší kapky! ()

Maynard.

Možná, že jsem od StarTreku čekal až příliš mnoho. A jak to tak většinou chodí, tak se moje očekávání nenaplnilo, bohužel. To třeba od novýho Supermana sem nečekal téměř vůbec nic a dostalo se mi úchvatného zpracování a audiovizuální pecky! Takže kdybych měl porovnávat tyhle dva filmy, tak na plné čáře vítězí Man of Steel. StarTrek je ale parádní vesmírná podívaná, která potěší nejednoho sci-fi fanouška. Oproti jedničce, se mi zde až tak moc nelíbil záporák, za prvý se na plátně objevil jen celkem málo, za druhý z něj nešel až tak strach a hrůza no a za třetí mi jeho „konec“ přišel tak trochu zvláštní. I ten děj se mi až tak nepozdával jako v jedničce. Co se mi naopak hodně líbilo, tak vize Londýna v daleké budoucnosti, to se povedlo. Možná škoda, že se film odehrává převážně ve vesmíru na lodi, kdyby bylo víc záběrů z Londýna, nezlobil bych se. Spock je parádně promakaná postava, kdoví co se takovýmu pošukovi honí v hlavě :o). Na další díl se jak jinak než těším, ale už toho nebudu rači čekat tolik :o) ()

Fisek

Vtipné, originální, akční, sexy a mnoho dalšího, co tenhle film je. Vizuál pro opravdové labužníky, kteří si potrpí. Logiku film taktéž nepostrádá. A i když nejsem fanouškem Star Treku, a prvnímu dílu jsem nemohl přijít na chuť, tohle pokračování jsem si nechutně užil. Libovka... Abramsovi skládám poklonu. Díky. ()

Babous

Moje reakce po většinu filmu: ??? Asi je to tím, že jsem spíš fanoušek Star Wars, ale stejně. Vadila mi dost divná zápletka (nepochopil jsem otce té blondýnky: kde se tam vzal a co vlastně chtěl?), přehnanost (polovina posádky Enterprise zemře a Kirk nevypadá, že by ho to kdovíjak rozhodilo, nebo na konci zničení poloviny města, zatímco v druhé polovině si lidi úplně klidně chodí po ulici a jezdí auta) a přehrávání Cumberbatche a doktora Kostry. Plusem jsou efekty a koukatelné osazenstvo. ()

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

11.04.2018

The Rock míří do džungle

The Rock míří do džungle

10.04.2017

Dwayne Johnson se nefláká. Letos ho uvidíme v Rychle a zběsile 8, Pobřežní hlídce a Jumanji, tedy ve třech docela velkých filmech, a do budoucna to s ním bude podobné. V roce 2018 nám naservíruje… (viac)

Cumberbatch a velký elektrický duel

Cumberbatch a velký elektrický duel

20.12.2016

V minulých letech platilo, že si zhruba polovinu filmových a seriálových géniů zahrál Benedict Cumberbatch. Britská hvězda se objevila v Hawkingovi, Sherlockovi, Kódu Enigmy, Doctoru Strangeovi nebo… (viac)