Upírske denníky

• Česko Upíří deníky (viac)
Dráma / Horor / Romantický / Fantasy / Mysteriózny / Thriller
USA, (2009–2017), 120 h 1 min (Minutáž: 40–43 min)

Predloha:

Lisa Jane Smith (kniha)

Hudba:

Michael Suby

Nina Dobrev, Ian Somerhalder, Paul Wesley, Steven R. McQueen, Kat Graham, Candice King, Zach Roerig, Michael Trevino, Matthew Davis, Sara Canning (viac)

Příběh dvou upířích bratrů, kteří jsou posedlí krásnou dívkou z městečka, mezi jehož obyvateli žijí nadpřirozené bytosti. Na začátku seriálu se Stefan a Damon Salvatorovi vracejí do rodného města Mystic Falls ve Virginii, oba z velmi odlišných důvodů. (HBO Max)

applause

Mrzí mě, že jsem tento seriál dokoukala, miluju ho! Pamatuji si, když jsem na něj začala koukat před devíti lety, skončila jsem na konci páté série a pak byla dlouhá doba, než byla šestá série, že jsem na něj úplně zapomněla. Pak jsem někde viděla plakát, zřejmě na facebooku a začala jsem tento rok po devíti letech koukat od začátku. Nicméně mi trvalo ho zhlédnout bezmála půl roku, protože jsem chtěla vědět, jak dopadne, ale v žádném připadě, jsem nechtěla seriál dokoukat, protože mi bude chybět. Bohužel už se tak stalo a já se jen ujistila, že je to můj nejoblíbenější seriál a bude! Někomu se zdá, že je to kravina nebo by někdo mohl čekat příběh a la Twilight ságy, ale mohu vás ujistit, že tomu tak není. I když v seriálu vystupují: upíři, vlkodlaci, čarodějky, sirény a dokonce sám ďábel, tak jsou tam zahrnuty i problémy obyčejných lidí. Je tam plno mouder a poučných citátů, díky kterým si člověk uvědomí, že stojí za to žít. Nemůžu teď ani na konci říct, kterou z hlavních postav mám nejraději, protože na konci se vše obrátilo. Každopádně jsem ještě nikde neviděla takovou propracovanost postav, kterou herci skvěle ztvárnili, že jim to opravdu věříte. Hudba byla také skvěle vybrána, podtrhovala děj a byli mezi ní i mí oblíbení interpreti. Celý děj se přelomil, mám pocit, na konci šesté série, kdy nastal velký zlom. Byla jsem zklamaná a neměla jsem ani chuť se na seriál dívat, ale chtěla jsem vědět, jak to dopadne. Nad tím, co se pak začalo dít, jsem kroutila nevěřícně hlavou, jak si s tím dokázali tvůrci poradit a jak je to vůbec napadlo. Zvlášť v osmé sérii to byl evidentní zvrat za zvratem, čekala jsem, jestli vůbec někdo přežije. Ale konec, ten byl opravdu dojemný, přesně takový jsem čekala, ale bála jsem se, že to tak nakonec nedopadne. Vím, že i pro herce to byla dlouhá cesta, díky které našli přátele i své partnery. Bohužel už další díl ani série nebude, ale těším se na seriál, podobného tématu s Ianem Somerhalderem. Tento bude pro mě vždy srdcovou záležitostí a nezbývá mi víc, než jej doporučit. ()

honajz2

Kult Stmívání dal vzniknout hromadě podobným chujovinám a Upíří deníky nejsou žádnou výjimkou. Jediné, co mě děsí je to, že osobně znám jednoho muže - heterosexuálního, podotýkám - co tenhle seriál přímo miluje a snad každý díl zná. A já si myslel, že to je seriál vhodný tak pro holky ve věku 8-18 (jsou i starší, samozřejmě, ty ne zrovna vyspělé), které strašně touží prožívat na vlastní kůži a vysněné tesáky tyhle debilní upírské romance, ale evidentně to nesledují jenom ony... 1* ()

Gee.Rocks

Ha, takovej tu byl krásnej komentář a musím to změnit. Protože po těch letech... Od doby, kdy jsem si seriál zamilovala, je to všechno pryč. Všechno je špatně. Úpadek o velikosti Grand Canyonu. Až k pláči. Postavy totiž, bohužel, propadly nějakýmu vývoji a v případě TVD je to vývoj á la Benjamin Button, od vyzrálého vína po záprtek. (původně *****, nyní ***) Silně proměnlivá kvalita. ()

julinkaa10

Ze začátku jsem byla naprosto nadšená a nemohla jsem se dočkat dalších dílů. Pak se tam objevili vlkodlaci, čarodějky a nevim co ještě a kvalita klesá...Elenu už nemůžu vystát, ještěže je tam Damon. ()

Giggo

Mám rád upírskou tématiku, dávno před stmíváním atd. tento seriál je zaměřený spíše pro krásnější polovičku lidstva, ale přesto dovede celkem bavit. Prvních několik serií je rozhodně kvalitnějších a zábavnějších než poslední cca dvě, kde recyklují a vytvářejí nové a větší a další ještě větší hrozby než kdy dříve, což už je skuteně otravné, ale aspoň už tam tolik "neotravuje" Elena - Nina Dobrev, která zásadně zhatí jakékoliv řešení co její přátele připraví. Cca po dvou seriích byl toto nejotravnější fakt :) ()

O´Neill

Můj 600 komentář věnuji něčemu, do čeho jsem se zamiloval, a něco na co každý týden čekám, a modlím se, aby dostalo další série. The Vampire Diaries jsem začal sledovat v době, kdy se již vysílala třetí série. Hodně dlouho jsem se tomu výhybal, jelikož jsem odpůrce ságy Twilight, a přiznejme si - na papíře je to identické. Já však na papírové hodnoty nikdy nedbám a rozhodnul jsem se dát tomu šanci. Jak to dopadlo, když čtete tento komentář, je vám už jasné - nějakých 46 dílů jsem shlédnul za dobu menší než 10 dnů, během kterých jsem měl pochopitelně školu. A jaké The Vampire Diaries vlastně je? Pro mě úžasné! Můj komentář pochopitelně není zrovna objektivní, jelikož seriál miluji, ale abych tak nějak vyzdvihnul nějaké hlavní přednosti, byla by to rozhodně Nina Dobrev, která je neskutečně sexy, a Ian Somerhalder, který je machr jak má být. Ale tihle dva rozhodně nejsou jedinými skvělými herci - prakticky můžu říct, že snad všichni hlavní i vedlejší aktéři, až na vyjímky, jsou velmi sympatičtí a skvělé se na ně kouká. Hudba patří rozhodně mezi další světlé stránky, a celkově já nemám Vampirům absolutně co vytknout. Myslete si o mě co chcete, Vampire je moje TOPovka, a jsem za to rád! ()

Daji

‎"Because in the end, when you lose somebody, every candle, every prayer is not going to make up for the fact that the only thing you have left is hole in your life where that somebody that you cared about used to be.." ()

Flaxik

Musím tomu dát 3 hvězdy, protože díky upířím deníkům mám pokoj od zbytku rodiny a můžu se dívat na něco pořádnýho. ()

dubinak

Zdaleka ne tak dobré jako kniha. Filmové zpracování je méně propracované a vlastně to celé spadá spíše do sekce teenageshit. ()

annihilation

Klasický seriál pro náctileté plný trapných zvratů a samozřejmě upírů, kteří jsou v této době žádaným tématem. Dialogy jsou příšerné, řekla bych typicky americké - nebo vy snad dokola vedete dlouhé rozhovory s někým, koho nesnášíte? Pro absolutní nereálnost ještě obsadit samé modely a modelky a celosvětový trhák je na světě. Hvězdičku ode mě dostává proto, že o hodinách nudné fyziky nám byl s kamarádkou velmi příjemný společníkem - pro ní díky Paulu Wesleymu, pro mě zase díky Ianu Somerhalderovi. :)) ()

Fallen_One

Hodnocení po druhém díle: s klasickými upíry se asi můžeme rozloučit. I když alespoň je to tam nějak vysvětleno (proti slunci je chrání jakýsi prsten, zatímco oběti se po kousnutí nestávají upíry). Zároveň jde o podobné dilema jako v Interview s upírem - dva upíři, jeden bastard dychtící po mase a druhý hodňous snažící se vymanit ze svého prokletí. A mezi nimi jedna dívka a její známí. Když se na to podívám z objektivního hlediska, tak to není tak špatné, jak by se na první pohled mohlo zdát. Nejde o duplikát Twilightu nebo Královny prokletých. Jednoduše řečeno zatím se mi to líbí. A Nina Dobrev je nejhezčí bulharka co znám. Inu, slovani :o) Po sedmém díle zvyšuji na 5. Hlavní 3 postavy hrají své role víc než bravurně. ()

carly

naozaj netuším, ako tento seriál hodnotiť. prvý diel ma celko zaujal, aj keď bol dosť predvídateľný a mala som pri ňom Twilight flashbacky. videla som ešte ďalšie cca 4 diely, ale napriek tomu, že vizuálne je to veľmi pôsobivé - Iana Sommerhaldera by som si pokojne dala na večeru, ako dezert a možno ešte aj na raňajky, tak ten príbeh sa mi zdá príšerne prekomplikovaný už teraz a hlavne jediná postava, ktorá mi je tam sympatická, je Stefan. ten zbytok s Elenou na čele je mi srdečne ukradnutí. tak neviem, či sa donútim si pozrieť ešte aspoň jeden diel ()

Sammya

Aneb o upírech se ctí :) Upírské seriály a filmy jsou v poslední době velká móda, ale jen některé z nich jsou opravdu hodny toho, aby je člověk sledoval, a jedním z nich Upíři deníky jsou. Narozdíl od knih, které jsou hrozné (stačila mi první kniha a stránka z druhé, abych si to ujasnila), je seriál vynikající. Kam se hrabe nějaké Stmívání. Charaktery postav se vyvíjejí a s každou epizodou přichází něco nového, co vás nutí čekat na další epizodu s napětím. První řada zatím byla o něco lepší, než je druhá, ale to nic nemění na tom, že druhá řada je i tak skvělá. Snad se dočkáme i řady třetí. Edit: Druhá řada už je naprosto vynikající a obě řady tak dosahují stejných kvalit. Edit2: Se začátkem třetí řady mám chuť snížit hodnocení, ještě pár dílů počkám a uvidím. Edit3: Po strašně nudné třetí epizodě snižuju o jednu *. ()

spygirl

Prostě pro děti. I těm se líbí upíři, tak proč pro ně nenatočit seriál à la Stmívání, když to ted' tak letí. Srovnávání s True Blood je dost mimo. ()

sulimo

Na tohle normální člověk potřebuje podstoupit lobotomii, aby se mu to líbilo a nebo být už sám o sobě idiot, jako těch v současnosti 1023 fanoušků týhle nehorázný debiloviny. Opravdu nemám slov (no vlastně mám jich na jazyku dost, ale jsou při nejlepším nepublikovatelná). ()

Andre3000

Stačil jeden díl a stal sem se závislým, stejně jako upír na krvi. Ano, miluju věci okolo upírů a tenhle seriál má mimo skvělé hudby své kouzlo. Naposledy jsem byl takhle závislý na Dextrovi. ()

Plangi

V kostce čím Upíří deníky jsou…instantní polívčička „Přidej vejce“ bez vejce, tj. působí uměle a to podstatné chybí - kouzlo. Dá se to, ale celý seriál se strašně táhne. Problém by nebyl ani tak v základní kostře příběhu, ta je celkem zajímavá, ale množství vedlejších dějových linek, které většinou postrádají smysl, vzhledem k posunutí děje kupředu, je fakt otravné. Netuším nakolik se seriál drží předlohy, kterou jsem na doporučení do ruky nevzal, ale asi by se slušelo a patřilo vypíchnout spíš to důležité. Ale to by zase bylo méně dílů= méně prostoru pro reklamy= méně prachů. Díky velmi kladnému vztahu k upířímu tématu jsem se byl schopen dokoukat i přes průhlednost a totální nenápaditost scénáře, výskyt cukrkandlového popíku nejtěžšího kalibru v každé druhé scéně a v neposlední řadě úděsný casting ve většině případů. Z té šedi prkenných sladkých amerických tvářiček ční jen Nina Dobrev v roli Eleny a démonický záporák Damon, ztvárněný Ianem Somerhalderem, jehož si je těžké neoblíbit i přes hnusárny, které provádí. 45% P.S.: Robert Pattinson může být se s svým Edwardem Cullenem v klidu, Stefan Paula Wesleyho jej s přehledem se svým jedním vypatlaným výrazem a tónem hlasu strká do kapsy. ()

fashion

Dosť špatné na to, aby som to vôbec pozerala ďalej. Jediné, čo na čo sa dá pozerať sú herci, ale aj tí sú občas mimo.......................:( ()

papaJA21 odpad!

Prvních deset minut jsem myslel, že jsou to nějaké nové díly Melrose Place, pak jsem pochopil, že jsou v tom upíři. Aha tak to budou asi Tupíři, nebo podobná sranda. pak mi došlo, že to myslí zcela vážně... ()

Batwoman míří do televize

Batwoman míří do televize

18.07.2018

Bývalá producentka Upířích deníků Caroline Dries chystá ve spolupráci s televizním magnátem Gregem Berlantim (Arrow, The Flash, Supergirl) nový komiksový seriál od DC, tentokrát zaměřující se na… (viac)

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

28.07.2012

Arnold nedávno dotočil se Slyem The Tomb, chystá se na nadpřirozený akční masakr Unknown Soldier (zahraje si v něm anděla pomsty, seslaného na bezohledného výrobce zbraní a jeho soukromou armádu) a… (viac)