Upírske denníky

• Česko Upíří deníky (viac)
Dráma / Horor / Romantický / Fantasy / Mysteriózny / Thriller
USA, (2009–2017), 120 h 1 min (Minutáž: 40–43 min)

Predloha:

Lisa Jane Smith (kniha)

Hudba:

Michael Suby

Nina Dobrev, Ian Somerhalder, Paul Wesley, Steven R. McQueen, Kat Graham, Candice King, Zach Roerig, Michael Trevino, Matthew Davis, Sara Canning (viac)

Příběh dvou upířích bratrů, kteří jsou posedlí krásnou dívkou z městečka, mezi jehož obyvateli žijí nadpřirozené bytosti. Na začátku seriálu se Stefan a Damon Salvatorovi vracejí do rodného města Mystic Falls ve Virginii, oba z velmi odlišných důvodů. (HBO Max)

ditamia

Seriál na spoustu večerů na gauči, všechny série však mají děj a jsou většinou zábavné. Trocha upířího fantasy (nebo možná sci-fi?...:-) se spoustou love story, vše však podané tak, že to není taková ta přeplácaná slaďárna. V téměř každé epioidě nová postava, to vás nutí držet se seriálem krok... Za mě super, jenom upozorňuji na strašný cz dabinhg, který je navíc teď volně k sehnání pouze do páté série, tak ať se pak nedivíte:-) ()

Thalin

Upíří deníky jsou jedna z mála výjimek, kdy platí, že televizní zpracování je lepší než kniha. Četla jsem jen teda jen první díl, ale i to mi ke srovnání stačilo. Knižní Elena byla pipina prvního řádu a seriál si naštěstí mnohé změnil. Ale pořád je to spíše průměrné a zaměřené hlavně na pubertální (dívčí) publikum, které chtějí něco trošku krvavějšího než Stmívání a třpytící se upírky. ()

Midendorf

Taková slátanina z True blood a Stmívání. Herecké výkony nic moc, hlavní herci jsou až moc umazani pudrem! Seriál je spíše pro děti ve středoškolských letech. ()

sweetJane!

je to natočené tak pre dievčatá vo veku 16 a menej, keby som mala toľko zrejme aj ja by som to žrala spolu s twilightom. je to strašne naivné a plné klišé, ale tak isto vyzerali aj seriály mého mládí. preto ak zapadáte do tejto vekovej kategórie je to pre vás ak nie pozrite si radšej niečo iné. ()

Cristina

Když si tady tak čtu komentáře na tento seriál, nestačím se divit. Miluju, když lidi něco napíšou aniž by si zjistili pár informací. Všichni to srovnávají s Twilight a všichni si myslí, že to Smith obšlahla od Meyer. Kdyby něco, upíří deníky existovaly už dávno předtím než nějaká Meyer " vymyslela " Stmívání. A to, že tvůrci využili příležitosti a vypustili tento seriál do světa v době, kdy prostě letí upíři, tak udělali jen dobře. Abych to shrnula, Vampire Diaries jsou seriál pro trošku vyspělejší lidi a Stmívání je blbovinka pro náctileté puberťáky. ()

kritička

Stmívání a True Blood dohromady? Místy ano, pravda jest. Ale odmítám stupidní připomínky typu "naprostá demence" či "nehorázná ptákovina". Po deseti dílech jsem dospěla k názoru, že je to zajímavý příběh se zajímavým hereckým obsazením. Musím konstatovat, že to je mnohem lepší než obsazení u Stmívání a milionkrát příjemnější než u True Blood. Zatímco u Pravé krve jsem ztratila nervy po začátku druhé série a u Stmívání mi ruply nervy po shlédnutí druhého "lehce připitomělého" dílu, tady to nevypadá na úpadky. Jsem vážně ráda, že někdo dostal skvělý nápad a zfilmoval tenhle pohádkově - hororový příběh. Thanks God :) Update po třech letech: Začíná to být nesnesitelné - ze 4 hvězdiček na 2. ()

MiaDee

Skvely serial....knihy som este v ruke nemala, ale predpokladam ,ze serial je len na motivy knih... Herecke trio ma nieco do seba, hudba je krasna a vseobecne sa neviem dockat dalsieho dielu.... ()

petra.lada

Tak sice jsem viděla jen 16 dílů, ale četla jsem všechny 4 knihy. Už jsem se u toho opravdu nasmála. Ale musím říct že jak se říká lepší je vidět film a pak číst knihu. Dost mě převapilo že hlavní představitelka je tmavovláska (původně je to blonďatá barbína) a Damon je poněkud zeljší než by měl být. Ale jinak se to povedlo. ()

JAzzeURo

Seriál který sleduje zaběhnutý rámec podobných teen seriálů a veze se na náhlém vzrůstu zájmu o upírskou tématiku. Zápletka je celkem zajímavě za pochodu gradována, ale to není u podobných seriálů neobvyklé. ()

Petko92

Haha ..milujem ľudí, ktorý si pozrú pilotnú časť a hneď idú hodnotiť a komentovať na 3 strany...Nič spoločnéé s Twilight omg ...tieto knižky boli napísané o 20 rokov skôr ako twilight...a to, že sú tam základné motívy od Brama Stokera tak čo už....dakto dačo vymyslí, dakto dačo zlepší..Od kníh je to určite lepšie..Naspäť k seriálu....dosť premyslený scenár (aj keď nie na 100 %) , charizmatické postavy a trocha akčnosti. Keď nejaký seriál vedie v zápletkách, tak to je tento. Senzačné od upírov, až cez ich krutú minulosť až k ukecaným babským rečiam. Zatiaľ zaslúžených 4* , uvidíme čo prinesie druhá séria ()

A.Carnahan

Vampire Diaries mají přesně to, co postrádám u Twilight - spád, napětí, solidní zápletku a hlavné neodolatelného Damona, kterej je prostě ten nejcharismatičtější záporák vůbec. Navíc Stefan, jakožto 'ten dobrý', postrádá (díkybohu) Edwardův tupý výraz á la "zrovna jsem dostal pánví přes rypák". A Elena neskáče z útesů. Celkově na mě postavy působí velice sympaticky (z vedlejších Bonnie, Vicki, Jeremy a Lexie). Well done. Upíři u mě zase stoupli. ()

Dorotha

Myslím si, že vohnat originalitu do seriálu s upírskou tematikou aby to nebolo klišé môže byt pomerne náročné. Má to všetko čo očakávam od dobrého alebo aspoň priemerného seriálu, je tam láska, niečo nadprirodzené, vzťahy ktoré ma zaujali a chcem vedieť ako sa budú vyvíjat a hlavne sympatické postavy, ktoré podavájú skvelé herecké výkony. Samozrejme to nie je pre niekoho kto čaká od seriálu, že tam nájde nejakú prevýchovu dnešnej skazenej generácie. A tiež si myslím, že sú ľudia až moc ovplyvnení high school musical a twilightom a neberú to objektívne, lebo nie je až také zlé pozerať sa na mladích ľudí zo stredoškolského prostredia hlavne, keď tam tá škola a ich ''detinské'' problémy nehrajú žiadnu rolu. Ale obávam sa, že udržať tento stav bude ťažké, pretože sa im neodvolateľne mínajú nápady a je to na hranici, kde ich jediná zlá myšlienka dostane z priemerného na prehnané.. + dokonalý soundtrack.. ()

litllewitch

Nedělám to často, ale původně jsem to hodila do odpadu, pak jsem byla přinucena, to zkouknout celý a dávám tomu 4 hvězdičky. Tenhle seriál má opravdu něco do sebe. A i když je pravda, že většinu seriálu táhne Ian Sommerhalder, tak v druhé sérii už mu Nina Dobrev velmi dobře sekunduje, stejně tak spousta vedlejších postav, které dostávají víc prostoru ()

Yaan2

°° Další seriál ve stylu supernatural-drama (Buffy, True Blood, Suernatural, Twin Peaks, apod.). Někdo by řekl, že je to průměrně povedené, že to má to opakující se zápletku, a děj podobný z True Blood, ale proč sakra musím vidět další dil, a proč tyhlety seriály jsou jedny z nejsledovanějších v zahraničí? Asi to bude tím, že s seriálem, jako je ulice se to nemůže srovnávat. Už jen ta kamera, střih, výkony herců a navíc od těch českých déčkových seriálů tohle má i zvukaře, režiséra a někdo vymyslel děj, dokonce zajímavý děj, co nenahrazuje naše životy, ale jsouto reálné seriálové postavy. ()

klam

Nejdřív musím poznamenat, že patřím k naivním středoškolským dětičkám. Takže moje hodnocení podle nekterých asi nebude objektivní. Kdybych skončila se sledováním hned po pilotním díle (jako většina), asi bych bez váhání dala odpad. Jenže já jsem pokračovala a zjistila jsem velice zajímavou věc-seriál je díl od dílu lepší. I teď se objeví některé slabší momenty, ale přibývá těch skvělých (vtipných, romantických, napínavých-všech, které si pod tím pojmem představíte). Dokonce i ten okopírovaný Edward se změneným jménem začíná být moje oblíbená postava. Musím souhlasit se všemi co tvrdí, že to není True Blood. Jenže o to se nikdo nesnažil. ()

Lenakf

Ať si říká kdo chce.co chce,tohle je prostě jeden z mých nejoblíbenějších seriálů,na kterým nedám dopustit :) Je tu napětí,romantika,láska,zrada,pokušení...prostě vše co si můžete přát a je to tak úžasně nakombinované do sebe,že každý týden s napětím a nedočkavostí čekám na další díl.Kdo říká,že je to odpad,tak by měl shlédnout alespoň 5 prvních dílů a poznal by,co je to seriálová závislost,protože u tohoto seriálu to ani jinak nejde.Dostala jsem na to i svou mámu a to je co říct,takže mohu jenom vřele doporučit! :) (a jenom tak mimochodem,tohle je podle mě jediný seriál,kde jsou všichni herci i herečky neuvěřitelně sexy,hlavně Damon Salvatore alias Ian Somerhalder ;):) ()

Evziiik

Seriál Upíří deníky, který se nijak netají tím, že je nemálo inspirován hitem Twilight sága, je asi jediným spracováním o upírech, které mě opravdu dostalo. A rozhodně tento serál můžu doporučit všem, které ještě neomrzeli upíři, romantika, akce a velmi propletené rodinné, přátelské a vůbec mezilidské vztahy. Uznávám, že je to seriál spíše pro dívčí publikum, ale to určitě není na škodu. A taky se musím přiklonit k názoru, že druhá řada je snad ještě lepší, než ta první, která byla opravdu slušná. Takže pokud máte rády sexy hochy typu Ian Somerhalder a Paul Wesley, hru na klaďase a padoucha a nepohrdnete ani nekonečným bojem o život a lásku Niny Dobrev, pak je tento seriál přesně pro vás ;) ()

CrazyAdinn

Odolávala jsem dlouho, že pak stačila jedna epizoda a byla jsem v tom. Má to nádech Twilight, v některých momentech mám úplně pocit "k čertu vždyť to je úplně stejné", ale pak přijde naprosto nečekaný záběr, pohled, dialog a jsem si jistá, že to je něco naprosto originálního. Oblíbené postavy: Elena, Stefan, Damon, Caroline ()

Batwoman míří do televize

Batwoman míří do televize

18.07.2018

Bývalá producentka Upířích deníků Caroline Dries chystá ve spolupráci s televizním magnátem Gregem Berlantim (Arrow, The Flash, Supergirl) nový komiksový seriál od DC, tentokrát zaměřující se na… (viac)

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

28.07.2012

Arnold nedávno dotočil se Slyem The Tomb, chystá se na nadpřirozený akční masakr Unknown Soldier (zahraje si v něm anděla pomsty, seslaného na bezohledného výrobce zbraní a jeho soukromou armádu) a… (viac)