Upírske denníky

• Česko Upíří deníky (viac)
Dráma / Horor / Romantický / Fantasy / Mysteriózny / Thriller
USA, (2009–2017), 120 h 1 min (Minutáž: 40–43 min)

Predloha:

Lisa Jane Smith (kniha)

Hudba:

Michael Suby

Nina Dobrev, Ian Somerhalder, Paul Wesley, Steven R. McQueen, Kat Graham, Candice King, Zach Roerig, Michael Trevino, Matthew Davis, Sara Canning (viac)

Příběh dvou upířích bratrů, kteří jsou posedlí krásnou dívkou z městečka, mezi jehož obyvateli žijí nadpřirozené bytosti. Na začátku seriálu se Stefan a Damon Salvatorovi vracejí do rodného města Mystic Falls ve Virginii, oba z velmi odlišných důvodů. (HBO Max)

Lokitre odpad!

Promiňte mi upíří fanoušci, tady to teď nebude pěkný. Tak pro začátek - děj. NIC. Absolutně totálně NIC se během většiny episod nestane. Viděla jsem pár episod z druhé série ( ne dobrovolně, všechno je lepší než se učit ruštinu) a vůbec nic mě na tom nezaujalo. Žádná dobrá zápletka, snesitelné herecké výkony (aspoň v rozmezí seriálu), hudba, kostými - prostě NIC. Celá episoda (pokud se v ní vůbec něco stane) je kompletně předvídatelná. Napříkald celý díl se člověk přeměňoval na vlkodlaka (čekala jsem s nadějí na dobré efekty) a jediní co jsme ze stínu viděli, byli žluté oči. Dál tu jsou "herci" kteří se od Twilightu naučili hroznou věc - fakt, že NEUMÍ HRÁT, nikdo z nich. Hlavní hrdina i hrdinka jakoby vypadli z Twilightu (i se stejnýma vlasama - neporušili tím nějaká autorská práva?). Doufám, že se už nebudeme psát z ruštiny, protože já už se na tohle dívat nechci. ()

xlelusx

Kdo v dnešní době nezná Vampire Diaries nebo v češtině Upíří deníky (to zmiňuji záměrně, protože i když vím, že zrovna název je přeložen doslovně tak většina českého dabingu je naprosto odfláknutá práce). Musím říct, že seriál si mě naprosto získal hned první epizodou, kterou jsem si před 2 roky pustila dá se říct z nudy a i když seriál hltám až do dneška tak absolutní posedlost už to nejspíš není. Seriál prostě trošku začíná ztrácet jiskru, kterou měl. To se někdy hold stává, jde jen o to jak se s tím producenti dokáží vyrovnat a musím říct, že Julie Plec a její tým se snaží bojovat ze všech sil, což v poslední době znamená velké opakování dějových zápletek, které většinou začínají větou, We have to find Stefan, Damon, Elenu, Bonnie, atd... Ale vemu seriál hezky od začátku. Jako každého kdo se zakoukal do Deníků i mě 1. série naprosto okouzlila. Bylo to vlastně takové objevování neznáma a to je vždycky zajímavé. Od první minuty jsem milovala oba dva bratry, na rozdíl od Eleny, tu spolu s Bonnie jsem nikdy moc nemusela. Další věc, která mě na první sérii bavila byla ta tajemnost ohledně Kathrine, protože už z flashbacku jsem věděla, že ji budu mít ráda a když se pak objevila ve 2. sérii mé srdce zaplesalo :-D a nezklamala jsem se. Další skvělá věc na první sérii byla Stefan a Elena spolu a napětí mezi Elenou a Damonem, což gradovalo finálem série, na kterou navázala další skvělá série. Druhá série jen vyšperkovala všechno skvělé na první sérii. Pro mě skvělá věc byla ta, že se objevila Kath, která se vlastně stala novým padouchem nadpřirozených obyvatel Mystic Falls. Ona i když je ,,padouch,, tak už od začátku vidíte, že je zranitelná a schopná lásky, takže jí podle mě prostě musíte fandit :-) . Ve druhé půlce 2. série se nám ovšem objevuje pravý bad guy Klaus a sním i další členové jeho původní rodinky. Klause má spousto lidí rádo a já nejsem vyjímkou. Moc se mi líbila myšlenka, kdy přiměl Stefana výměnou za Damonuv život odjet z MF. Tím navazuji na 3. sérii. Třetí série byla naprosto jiná, než dvě předešlé, ale svým způsobem také skvělá a já jsem měla ráda ripper Stefana a s tím i všechny události, které následovali, jako válka Stefa s Klausem, sblížení Eleny a Damona a potom zapnutí Stefanových emocí a následný výběr Eleny na konci série. 4. série byl pro mě zlom. Jediná je pro mě taková nevýrazná, pokud bych si na něco z ní měla vzpomenout tak to bude nejspíš sbližování Stefana a Caroline. Pátou sérii zatím hodnotit nechci uvidíme jak se vyvine. :-) Nejoblíbenější postavy: Caroline, Stefan, Kathrine, Jeremy Nejoblíbenější epizody: S01E01, S01E06, S01E10, S01E17, S01E19, S02E04, S02E06, S02E09, S02E14, S03E01, S03E03, S03E07, S03E22, S04E01, S05E04 ()

tejuczka

Říkat něco ve stylu že Upíří deníky vykrádají či těží na Stmívání je velká magořina. 1. Upíří deníky byly napsány dřív, jako stmívání, 2. Není tam třpytící se Edward a nejsou tam šíleně depresivní scény očního kontaktu mezi bellou a edíkem. Podle mého názoru The Vampire Diaries neurazí, ale také kdo ví jak nenadchne. Lidi, vždyť je to sakra seriál! A ano, upíří tématika je prostě upíří tématika... Vymyslet něco nového je sakra těžké. Přiznám se, jsem fanoušek TVD i The Originals a musím říct, že mě to prostě baví a dává alespoň trochu zábavy. Kdo by si nevzdechl nad tělem Iana Somerhaldera, kdo by se neusmál nad jeho morbidním vtipkováním. Podle mého názoru je to fajn seriál, má své mouchy, má své pro a proti, a ano, téma není kdo ví jak exkluzivní, možná to trochu vykrádá OC, beverlly hills nebo True blood, ale lidi... uznejte, koukat se na to Dá!!! :) ()

Margay

Střídavě oblačno, řekněme. Druhá řada je asi nejzábavnější a jak jsem došla do třetího dílu páté, už mě seriál natolik nudí (a rozčiluje), že se musím do dívání nutit. Takže opouštím ()

twailight

Upíří deníky jsou velmi dobrým seriálem i když se od knižní předlohy velice liší: 1. V knize je Elena blondýnka s modrýma očima. 2. Stefan a Damon Salvatorovi nebydlí v rodiné vile ale v penzionu na kraji města. Jinak se tam velké rozdíly neobjevují, série knih je stejně jako seriál velmi dobrá. ()

Sekyra

Je to dobrý seriál, ale mé hodnocení se nevztahuje na pátou řadu, která absolutně neměla žádnou hlavní myšlenku, šíleně mě nudila od začátku až do konce a sledovala jsem ji pouze ze zvyku. Kdybych měla hodnotit pouze pátou řadu dostala by jedinou hvězdu za snahu. Co se týče ostatních řad, tak ty byly dobré, téměř na každý díl jsem se těšila. ()

Damnsinead

Nějak se mi podařilo dostat se až na začátek páté řady a pak jsem to vzdala. Měla jsem to vzdát o pár řad dřív, o nic bych nepřišla. Všichni se scházejí, rozcházejí, umírají a vesele vstávají z mrtvých a člověk už pak nestíhá sledovat, kdo s kým chodí a kdo se s kým rozchází, kdo je čí přítel nebo nepřítel, kdo je mrtvý a kdo naživu. Abych jim úplně nekřivdila, druhá řada se mi líbila. Ale pak už to šlo z kopce. ()

pajuscherry

Upíří deníky je seriál. který mě velmi zaujal, vždycky je pro mě důležitý téma což upíři splňují, pak obsazení kdyby herci nebyli sympatický nemohla bych na to koukat a taky samozřejmě děj, který je plný překvapení, líbí se mi, že tam ukazují i minulost jak to vlastně všechno začalo, jediný co bych trochu upravila je to, že upíři díky kouzlům můžou na světlo a taky to, že skoro celé městečko o nich ví, jinak co se týče vlkodlaků vypadají spíše jako vlci, asi moc srovnávám, ale prostě první seriál o upírech Buffy je originál a na ten už prostě nikdo nemá a mít nebude. ()

Ajka13

Nebudu lhát, byla jsem hodně překvapená. K seriálu jsem byla trochu dotlačena a ze začátku jsem si rozhodně nedělala iluze. Slyšela jsem o něm něco a nic moc pozitivního. Že je to další Twilight saga a podobně. Nicméně to není ani trochu pravda. Pokud se přenesete přes přehršel romantiky a slaďoučkého klábosení o ničem, má seriál hodně propracovaný příběh. Rozhodně to pro mě nebylo předvídatelné, což jsem nečekala. Postavy jsou ve většině případů docela složité charaktery, některé jsem si opravdu oblíbila, takže i po shlédnutí prvních dílů 6 řady jsem do seriálu pořád docela zakousnutá. Jen mě trochu mrzí, jak to v poslední řadě dostalo depresivní spád... Začínám jednotlivé postavy litovat :) Ale tak uvidíme, jak se bude seriál dát vyvíjet. ()

Lady Marcy

Rozhodně mnohem lepší než knižní předloha, která s tím seriálem úzce souvisí. První dvě série byli naprosto úžasné, romantické, tajemné, napínavé ale pak už to šlo od desíti k pěti. Hodně postav tam umře, pak je zase oživí, do toho tuctu nových postav a já už se v tom opravdu začínám ztrácet. Není to tak dávno, co bych dala seriálu plný počet procent. Bohužel mě seriál začíná hodně unavovat. Nejradši mám Katherine a Damona, který aspon seriál oživí svým humorem. JInak Caroline a Bonnie jsou neskuteční otravní a Stefan mi přijde slizkej. ()

Shay

Je velká škoda, že se to nepřiblížilo knížkám, ale i tak je to dost kvalitní seriál plný skvělých zápletek. Podle mého názoru to mělo skončit třetí sérií, ale bylo to tak úspěšné, že to prostě natahují a natahují. Ale pořád mě to baví. :) Nový pohled na vztah upírů a lidí a všeho jiného mě nadchl. ()

phantom1987

Prvá séria je možno trochu predvídateľná a presladená, no v druhej sérii keď sa objavia pôvodní upíri to začne byť naozaj zaujímavé. Bohužiaľ ku koncu štvrtej série sa s pôvodnými upírmi lúčime (kvôli seriálu The Originals) a tak upírske denníky začnú strácať na kvalite. Malá časť piatej série ešte prekvapí Damonovou minulosťou, no ďalej už tvorcovia seriálu v piatej a šiestej sérii nemajú čím prekvapiť. Osobne si myslím že seriál mohol skončiť štvrtou sériou, samozrejme iným záverom ako pôvodne. Pretože sledovanie piatej a šiestej série už bolo dosť nudné, navyšte tento rok začne 7. séria čo je podľa mňa obrovská chyba, no uvidíme, možno tvorcovia ešte prekvapia. ()

Catchless

Týmto začala moja seriálovo-filmová závislosť. Toto bolo prvý seriál, ktorý som začala pozerať (online) a pozerám do teraz (7. séria), ako jeden zmála, ktoré ešte pozerám. Myslím, že je zbytočné nejako diskutovať, cieľová skupina je jasná, aj keď do nej som patrila možno pre tými siedmimi rokmi :D ale nie je to až taká stupidná romantická sračka ako Twilight. Piatky to dokáže celkom dobre spríjemniť. Obľúbená postava Damon. ()

lewiska

Spočiatku veľmi podarený seriál, prvá séria je naozaj pútavá. Nechýbajú rôzne zápletky, či už v láske, rodinných vzťahoch atď. Postupne však na moje obrovské sklamanie seriál začal upadať. Začalo sa toho diať čoraz viac, až človek začal strácať prehľad o tom, čo vlastne s čím súvisí a ktorý z miliónov problémov hlavní hrdinovia vlastne práve riešia. Ak to mám zhrnúť, skvelý seriál, s veľkým potenciálom a veľkou fanúšikovskou základňou, čo si myslím, že je aj dôvod, prečo sa tvorcovia snažia točiť a točiť nové diely až do skončenia časov. A práve týmto kombinovaním sa celý seriál prekombinoval, až sa nedá pozerať. ()

Zlajdaa

TVD mě provedly pubertou a dospíváním a teď v mých 21 letech se s nimi loučím v slzách. Jak to už tak u seriálů bývá, kvalita seriálu postupně klesala, nicméně se tvůrcům podařilo opravdu nádherné zakončení seriálu, a to se jen tak někomu nepodaří :-) Děkuji. ()

Sheemass

Po osmi letech a tedy osmi sériích se dočkaly Upíří deníky svého posledního dílu. Některé série byly lepší a některé zase pro změnu horší, ve výsledku je to takový lepší průměr, protože obsazení bylo velmi příjemné, příběh nebyl úplně stupidní a celkově se na tento seriál dalo dívat. I když zpětně se dá říci, že v každé sérii někdo umřel a nejpozději v další zase nějakým způsobem obživl a to stále a stále dokola, proto jsem nakonec i ráda že tento seriál mohli hrdě ukončit v nejlepším. ()

hannahmontan

Tak jsem na konci a musím to zhodnotit. Tento seriál je prostě naprosto bombastický a teď to nehodnotím jako mokrá 14. Herci odvedli úžasnou práci, vše jsem hltala do posledního detailu. Jak to vše bylo krásně propojené, záhady 1000 let objasněné, kostýmy boží. Prostě jsem to prožívala a to od prvního dílu do posledního. Jediné, co se mi nelíbilo, že v 6. sérii opustila Nina seriál a od té doby mi přišlo, že to ztratilo jiskru, ale bylo mi to vynahrazeno romancí mezi Enzem a Bonnie. Takže to hodnotím moc kladně a všem vřele doporučuji.! I love IT FOREVER ()

Tom10000

Celý seriál jsem popisoval jednotlivě po dílech a celých sériích. Tak to shrnu: Již od první série bylo jasné, že zde bude milostný trojúhelník Elena - Stephan - Damon. Celé to obalíme faktem, že je Elena bez rodičů, jen s tetou a drogově závislým bratrem Jeremym. Láska mezi ní a Stephanem je silná, i když se dozví upíří tajemství. Celé se to táhne tři série, během nichž je zápornou postavou Katherine, její dvojnice a Salvatorovic láska v letech 1861 - 1865, upířice, jež bratry proměnila. Když ale tak skončí jako upír i Elena, tajná láska k Damonovi, jež začala tancem na konci první série na Miss Mystic Falls, a zintenzivnila se na konci třetí série, překoná tu ke Stephanovi. Jistě, kdyby nebylo původního Klause, jenž vypnul Stephanovi city, možná by to byla jiná. I oddání Damonovi mělo něco do sebe. A tak se pereme dál. Klaus nabírá obrátky až do půlky 5. série, kdy je z něj díky Caroline dobrák. Sama Caroline skončila vinou Katherine na počátku 3.série jako upír, ale ta chutě zvládá. Ne tak Elena, jež po smrti nyní dobrého bráchy, lovce upírů, vlivem Silase (nesmrtelné bytosti vypadající jako Stephan) vypne na Damonovu žádost city. Jen těžko se vrací. Pokračujeme dál, až k 7.sérii. Vězeňský svět, kam je Damon s Bonnie uvrhnut, poskytne Bonnie známost s Kaiem Parkerem, sociopatovi, a Damonovi s jeho vlastní údajně mrtvou matkou. Ta působí další potíže na svobodě. Je upír a se svou heretickou rodinlou v čele s lesbami Norou a Mary Louise páchá další zvěrstva. Dále se vše točí okolo Rayny Cruz, hlavní lovkyně upírů, a mnoho záporáků, ale i kladných postav umírá. Osmá série je zase ve znamení sirény Sibyl, jež donutí Damonovi zapomenout na Elenu a dokonce i vypnout city, ale vše senakonec jakž takž spraví. Cade, Ďábel sám, umírá, ale spolu s ním i Stephan, jenž je nyní člověk, Damon jím bude také a údajně mrtvá Katherine jako královna pekla zemře rovněž. I vedlejší postavy, Tyler Lockwood, umírá vlivem Stephana bez emocí. Přežije Elena, jež se opět probouzí ze spánku vyvolaného Kaiem, Alaric, člověk, přítel Damona a otec dvou čarodějnických dětí, Damon, také člověk, Bonnie, mocná čarodějnice, Caroline, upír a Matt, člověk a šerif policie, blízký všech dříve jmenovaných(...). Seriál sám o sobě je nacpaný k prasknutí a až druhé sledování objasnilo polovinu všeho zmíněného. Je sice spíše pro dívky, ale i opačné pohlaví se u něj pobaví. Nic lepšího na žánr Upíři, dokonce ani Twilight sága, fantasy, milostný treojúhleník, bratři a dívka neexistuje. 100 procent dávám bez váhání. Existují i knihy (17 dílů), jež se chystám přečíst, a pokud budou lepší než seriál, o čemž pochybuji, nevím, tak i ty vřele doporučím. Ian Somerhalder (Damon), Paul Wesley (Stephan) a Nina Dobrev (Elena) tvoří nejlepší trojlístek. Spolu s Nathalií Kelley (Sibyl) v 8.sérii a Katherine (opět Nina Dobrev) dávají seriálu tu pravou podstatu, kdy i nejčernější zlo nekokáže odolat čistému a pravému dobru. Ačkoliv to něco stojí. Touhy po krvi, temnota, bezcitnost, věčné slibování, omluvy, ale i lásku, romantiku a lítost s truchlením. Nic lepšího z fantasy není, ani Hra o trůny. doporučuji! () (menej) (viac)

trojkolka

Už je to nějaká ta chvíle, kdy jsem dokoukala všech 8 sérií a já se prostě nemůžu zbavit toho, abych každý den se k tomu aspoň nějakým způsobem nevrátila (video, rozhovor, zajímavosti atd atd atd). Dlouho na mě žádný seriál/film nezanechal takový dopad. Ten kdo mě trošku zná, ví, že já dávám na emoce a ten seriál je prostě emocemi úplně napumpovaný, takže je to opravdu můj šálek kávy. ()

Teri123

Upíří deníky jsou strašně dlouhý seriál, který vás jenom tím kolik má dílu odradí. Ale ve finále to je v pohodě seriál. Zápletky jsou fajn, některé slabší, některé lepší ale jako celek to dává smysl a vás to baví. První série jsou fajn, nejsou příliš složité a spíš se dozvídáme víc o určitých postavách. 6 série je však poslední dobrá (a zároveň nejlepší) série, protože potom to jde silně z kopce. Poslední dvě série jsou úplně o ničem. Děj je hrozně zapletený, nudný a nejenom, že přijde hromada nových postav ale hlavně ta hlavní odejde. Jako u většiny seriálů z let okolo 2010 se tu řeší hlavně vztahy, což mě osobně nijak nevadí. Postavy jsou dobře vymyšlené, herci je dobře hrají a i děj není špatný. Je to prostě seriál, ke kterému si sednete a vypnete. ()

Batwoman míří do televize

Batwoman míří do televize

18.07.2018

Bývalá producentka Upířích deníků Caroline Dries chystá ve spolupráci s televizním magnátem Gregem Berlantim (Arrow, The Flash, Supergirl) nový komiksový seriál od DC, tentokrát zaměřující se na… (viac)

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

28.07.2012

Arnold nedávno dotočil se Slyem The Tomb, chystá se na nadpřirozený akční masakr Unknown Soldier (zahraje si v něm anděla pomsty, seslaného na bezohledného výrobce zbraní a jeho soukromou armádu) a… (viac)