Upírske denníky

• Česko Upíří deníky (viac)
Dráma / Horor / Romantický / Fantasy / Mysteriózny / Thriller
USA, (2009–2017), 120 h 1 min (Minutáž: 40–43 min)

Predloha:

Lisa Jane Smith (kniha)

Hudba:

Michael Suby

Nina Dobrev, Ian Somerhalder, Paul Wesley, Steven R. McQueen, Kat Graham, Candice King, Zach Roerig, Michael Trevino, Matthew Davis, Sara Canning (viac)

Příběh dvou upířích bratrů, kteří jsou posedlí krásnou dívkou z městečka, mezi jehož obyvateli žijí nadpřirozené bytosti. Na začátku seriálu se Stefan a Damon Salvatorovi vracejí do rodného města Mystic Falls ve Virginii, oba z velmi odlišných důvodů. (HBO Max)

HjK

Seriál se knižní předloze se podobá jen okrajově (vlastně asi jenom jména hlavních představitelů a název). Hlavní role jsou velice dobře obsazené a herci jsou víceméně všichni sympatičtí. Někdy až moc. I. série: za začátku nuda, představování hrdinů je až zbytečně dlouhé, výživný se stává až v druhé části první série (asi od 12. dílu), kdy se konečně začíná něco dít. II. série: seriál si drží svou laťku, přidává víc krve, víc temnější atmosféry III. série: zatím nedotočena P.S.: Upíří deníky - poprvné vydáno 1991, USA; Stmívání - poprvé vydáno 2006, USA ()

d4

Hoc som jeden z najväčších haterov Twilight ságy, dokopal som sa k The Vampire Diaries a neskutočne ma to chytilo. Oceňujem prepracovanosti v detailoch (napríklad proces premeny na upíra, alebo vlkodlačie kusnutie) a páči sa mi, že sa nejedná o ďalších pekných, svetielkujúcich upírov (hoc to tak zo začiatku vyzeralo). ()

majka0007

Nehovorím, dá sa to pozerať, ale každou minútou mi to viac pripomína Twilight, a nehovorte že nie... To lietanie, hl. hrdinovia sa na seba podobajú, rovnako divný výraz, senzibilka, upír počuje všetko čo chce, ten dobrý nepije ľudskú krv, rýchlo chodí, perfektný postreh, presviedčanie pohľadom, v škole všetko vie, láska na prvý pohľad do ubolenej a vzornej študentky... napokon prídu na to, že nemôžu byť spolu a tak ju nechá samú v lese... hmm...? ale i keď to bude znieť strašne puberťácky, niečo vám musím povedať: ten Damon sa tak dokonale usmieva :) ()

Kikina33

Ten, kdo má rád upíří tématiku, si zde zajistě přijde na své. Pokud jste četli knižní předlohu, může vás ubírající se směr děje mnohdy velmi překvapit či zmást, ale i tak si myslím, že si zde každý dokáže najít to své. Osobně musím říci, že toto zpracování se mi líbí víc než samotná knižní předloha a to se mi stává opravdu zřídka. Pokud by jste chtěli srovnání: tak to není tak komplikovaný děj jako v True Blood a rozhodně není tak přeslazený jako je Twilight, takže zlatá střední cesta. Líbí se mi tady, jak je vystižen kontrast mezi dobrem a zlem a dá se říci, že v každém z nás je trocha z Damona i Stefana. Hlavní herecký trojlístek byl opravdu vhodně zvolen. Hodně zde vyniká Ian Somerhalder, který propůjčil roli Damona skvělý šarm, neobyčejné ksichtíky a humor, díky kterým mu vlastně držíte palce, i když by jste nejspíš neměli. Osobně jsem hodně zvědavá, jak se bude děj vyvíjet v dalších řadách. ()

dvojana

1. řada **** 1 dívka a 2 bratři, ten hodný tu byl dřív, ten druhý je spratek a sexy. Jak se blíží finále, začnou mít divačky mnohem víc jasno, na čí straně stojí, protože hodný Stefan už pije lidem krev (doslova i přeneseně), zatímco Damon přestane myslet na zrádnou Katherine, ztratí svůj poker face a začne si všímat Eleny.Ta má ale oči jen pro Stefana. Nebo ne? :-) První díly dost teenagerovské, další díly vám vytvoří závislost, i když vám už dávno není 17! Nej díly: 1x11, 1x14, 1x19, 1x22 2. řada *** Všechny diváky dožere, že Moonstone nakonec neumí zlomit Kletbu měsíce pro vlkodlaky ani Kletbu slunce pro upíry, ale že jde jen o kletbu pro jednoho Aboriginala, co chce být upír i vlkodlak současně. Filmaři si možná pozdě uvědomili, že neví, jak by usměrnili výherní stranu u původní varianty kletby, a tak to změnili na poslední chvíli na kopii Underworldu pod zástěrkou dějového zvratu. / Příslib, že by se Stephan mohl více projevit v další řadě. Damon je už láskou rozervaný a Elena pocítí jen slabý záchvěv citu na jeho smrtelné posteli. 3. řada po 4 dílech **** Opět dějové zvraty! Jupí! ()

Lenka414

Prvé časti mi vážne pripomínali Twilight, ale postupom času sa to úplne zmenilo a teraz by ste našli spoločného veľmi málo. Má to grády, napätie, aj keď sa tam objavujú citové záležitosti medzi hlavnými postavami a zase to pripomína Twilight, je to len na pár minút a netiahne sa to na celý film. Plus dávam aj dobrému výberu piesni do soundtracku. Edit: Ako som dúfala, že sa to nebude podobať na Twilight, tak ma 4. a 5. séria nesmierne sklamali...tri hviezdičky nechávam za prvé série, zvyšok je nesmierna strata času a ja neverím, čo sa stalo zo seriálu, ktorý som mala skutočne rada. ()

pralinka_01

Tento seriál mám rada a hotovo!! Aj keď je to teen seriál má niečo do seba a myslím, že sa stále každou jednou epizódou zlepšuje a zlepšuje. Len nechápem stále tie súboje medzi fanúšikmi dvoch bratov. Veď sa dajú mať radi obidvaja, nie? ()

klira

Ať si píše kdo chce, co chce, ale po dlouhé době je to seriál, který mě nadchl. Ano, sice v dnešní době máme hodně opakujících se upírských motivů, ale výběrem herců a celkem obsáhlému ději, který se z minuty na minutu otočí i o 180° tak nějak vyčnívá nad ty ostatní. Za celkový dojem 4*, ale neodolám charismatickému Ianu Somerhalderovi (Damonovi). Takže v konečném součtu to bude za plných pět *. :) P.S... dala bych si spíše zakázané ovoce, nežli slušňáka... ;)) ()

melo.d odpad!

Takovou picovinu uz jsem dlouho nevidel. Nebudu nikomu tlacit, ze jsem videl vic nez deset minut, ale vzhledem k tomu, ze tam nebyla jedina veta, ktera by nebyla z prdele vytahla, tezko ocekavat, ze by byl zbytek v necem jiny. ()

baterka.27

Seriál podobající se droze. První díly seriálu mě nadchly, nebyla nouze o akční scény a napínavý děj plný překvapivých zvratů, ale nechyběla ani láska. Jak to však bývá u seriálů, které neberou konce, postupně mají Upíří deníky upadající tendenci, a tvůrci už nevědí, čím by děj obohatili. Značná překombinovanost příběhu a nereálnost lidských reakcí ubírá seriálu na kvalitě. Přesto se stále dívám, je to ale spíše lehká závislost než nadšení. ()

Timy68

Twilight mě nijak neláká. Nikdy jsem neviděla jediný díl. A podobně je to i s Upírskými deníky. 'Upíři' dnešní doby mě prostě nelákají. Jestli má někdo představu o upírech jako je Taylor Lautner bez trička nabo Ian Somerhalder s tím jeho přiblblým úsměvem, budiž, já mám radši upíry na způsob Johnnyho Deppa alis Barnabase Collinse (Dark Shadows). Dvě hvězdičky patří Paulu Wesleymu, který mi jako jediný padl do oka, a kvůli kterém to přepínám na tenhle seriál pro puberťáky, pro zkrácení nudy, když jsou reklamy při mé pravidelné víkendové dopolední dávce Glee... ()

NeverEver

K tomu serialu je nutne pristupovat tak jako ke "slabsi nahrazce" a navic "pro nactilete upravene" nahrazce True Blood. Jelikoz bezi v zimni prestavce TB, muze zkratit nudne cekani na dalsi sezonu TB. Pak je serial Vampire Diaries docela fajn a obcas i prekvapi akcni scenou, vtipnou hlaskou nebo rychlou zmenou deje. 22dilu v serii utece docela rychle, i kdyz vetsinou v pomeru 4:1, tj, 4 dily skoro o nicem jen na udrzeni deje a postav a jeden dil, kdy se vsechno podstatne odehraje, zmeni, prekvapive vyvine ( rikate si " no konecne, uz se to rozjelo, hura!). Navic herci jsou hezci, mladi a neokoukani (aspon jeste ne tolik). Z te serialove hruzy co Amerika nabizi, jeste docela slusny serial:-) ()

lilylove

Těšila jsem se na to a zklamalo mě to.....byla to kopie mojí oblíbené Twillight Ságy,narvaná do seriálu.Tenhle seriál mě prostě nebaví a nedokáže mě udržet v napětí....Nuda..nuda..nuda....Kdyby na tom alespon bylo něco originálního... ()

nelka.s

Prvá séria bola zaujímavá. Druhá už pomaly strácala na kvalite a tretia je úplne o ničom. V tretej nieje žiadny dej, už tam nemajú čo dať. ()

Batwoman míří do televize

Batwoman míří do televize

18.07.2018

Bývalá producentka Upířích deníků Caroline Dries chystá ve spolupráci s televizním magnátem Gregem Berlantim (Arrow, The Flash, Supergirl) nový komiksový seriál od DC, tentokrát zaměřující se na… (viac)

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

28.07.2012

Arnold nedávno dotočil se Slyem The Tomb, chystá se na nadpřirozený akční masakr Unknown Soldier (zahraje si v něm anděla pomsty, seslaného na bezohledného výrobce zbraní a jeho soukromou armádu) a… (viac)