Wheelman

Řidič (Frank Grillo), který se specializuje na odvážení bankovních lupičů z místa činu, si v průběhu loupeže uvědomí, že jej podrazili a místo tučného balíku peněz ho po téhle práci čeká jen kulka do hlavy. A tak začíná závod s časem, kde v sázce je nejen jeho vlastní život, ale i jeho rodiny. (h0n24)

alchac

Aneb jak by to vypadalo, kdyby čerstvě odhalenému bukanýrovi, sprostě podezřelému postrachu ne sice sedmi moří, ale zato veškerých pánských noří, jež se mihly natáčecím štábem (a díky tomu žel již bývalému Podlesovi), onemocněl dítěřidič, namísto něhož by si Gejvin zjednal na noční melouch Ivana Zámka, který po své zavilé noční stíhačce vrhající bokovky skončil bez domova, práce a stíhačky. A jako vypadalo by to velice slušně! ()

URBAN

Nedá se říct že mě to zklamalo, ale zase mě to úplně neohromilo. Dokázalo to člověka udržet v napětí "jen" při scénách v autě a hlavní postava se do své role skvěle vžila. Rozhodně je to skvělý akční film, jenomže příjde mi to chvílemi takové tuctové a že jsem to už někde viděl. ( 20.10.17/Netflix ) ()

BROKEN_

Skvělá žánrovka, která sází především na Franka Grilla a perfektní kameru. To jak se celý film odehrává v autě je pecka, dodává to tomu snímku lepší atmosféru. Kvůli čemu nemůžu dát plný počet * je posledních 15 minut. Tam přišlo zklamání. I tak se jedná o kvalitní nízkorozpočtový snímek, který doporučuji zhlédnout. Lepší 4*. ()

bizz_mjc

Minimalistický film, kde se od volantu, resp. z auta, skoro nedostanete ven. Dynamické akce, docela temná atmosféra, poměrně napínavý děj, střih a kamera jsou výborné a Grillo rovněž. Za málo peněz spousta muziky. ()

Brain-D

Locke, Baby Driver, Drive, Kurýr a bůhví co ještě. Namixované v gangsterském kabátu s maximálním napětím, akcí a megasypatickým Frankem Grillem. ()

Jaro.Krafcik

Fajn thriller v ktorom hlavná postava takmer neopustí svoje auto. Ozaj napinavý a dobrý nápad. Dôkaz že za málo peňazi vie vzniknúť kvalitný fllm. 4* ()

P1tr

Vždy, když tvůrci zkusí něco nového a nesází na jistotu, je to samo o sobě důvod k oslavě. Když netradiční přístup navíc úspěšně zpracují, jde o libový zážitek, který vykouzlí úsměv na rtech. Přesně takovým případem je Wheelman, který se sice inspiroval formou filmem Locke, ovšem šlape mnohem více na plyn a příběh odehrávající se z výrazné části pouze uvnitř automobilů má větší spád a je výrazně akčnější. Příběh sám o sobě není ničím objevný, ale právě způsob jeho zpracování vás chytne. Velmi potěší, že ačkoliv má v některých momentech film náběh na ohraný klišovitý moment, podaří se mu ze situace ladně vybruslit a danou chvíli vyřešit jinak, než byste dle žánrových tradic čekali. K tomu všemu si připočtěte ohromně charizmatického Franga Grilla a máte před sebou povinný filmový zážitek o kterém se nemluví tolik, jak by si zasloužil. ()

h0n24

Jedinečné. Doporučuji. Telefonní budka zpoza volantu. Naprosto prvotřídní střih a kamera. Úžasný Frank Grillo, který utáhne celý film. Nízkonákladově řízená krátká stopáž je krásné bezděčné plus, které pomáhá v atmosféře, která chytne, ale nepustí. ()

kenkaku

Já na tyhle artový kokotiny prostě nejsem. Kamera se 80% času nehne z auta a tomu je podřízen styl filmu. Polovina děje se žvaní a telefonuje. Samé dršňácké kecy a děj je tak prostý, že až nechápu proč se někomu chtělo tohle natočit. ()

DavidS.

Grillo by mohl z fleku nahradit Owena za volantem The Hire...Ale 80 minutová akční žánrovka nesmí při takové stopáži nudit... ()

666Carnage

Film se skoro celý odehrává v autě. Už jsme to jednou viděli s Tomem Hardym ale ten měl jen problémy doma a v práci. Frank Grillo má problémy doma ale i u mafie a tak dělá po večer řidiče lidem co vykrádají banky a celý se to nějak zkomplikuje. Docela slušná jízda a byla i akce a 80 minutek uteklo jako voda. Řešení problému docela se zdá být jako dobré zakončení filmu. Dobrá jednohubka 60% ()

Lukoboss

Film Locke to nepřekoná, stejně jako zábavovku Baby Driver, přesto si to zaslouží místo na slunci. F. Grillo překvapil, protože tenhle nízkorozpočťák o pár lidech a kamerou v autě, dokáže bez problému táhnout sám. Trochu horší je to s příběhem, dost rychle se dostaneme do dění, telefony zvoní, každej něco chce, dcera je nasraná a (ex)manželka ještě víc. Místama se divák může trochu ztrácet, co kdo chce, kdo je ten zlej a kdo oukej, ale akce nechybí a divák se tak nestačí moc nudit. Pravdou je, že konec mně přišel takovej trochu lacinej, neutrální a ne moc zajímavej, ale i tak se jedná o slušnou jednohubku, kde 82 minut je naprosto dostačujících. ()

noby

Chlápek za volantem jezdí městem a snaží se dostat ze značně prekérní situace. Minimalistická, dobře udělaná žánrovka, kde není nic navíc, ale ani nic nechybí. ()

Hanys_

Z těch filmů, které se odehrávají mezi 2-3 herci a převážně po telefonu, patří Wheelman spíš k tomu slabšímu, na co jsem natrefil. Grillo je dost charismatický, aby podobný typ filmu utáhl, jenže ten zhovadilý scénář mu to moc nedovolil. ()

SpaceOdyseus

Jeremyho Rushe si zapisuju a budu ho sledovat. Protoze Wheelman se mi trefil primo do vkusu. Uz jsem to psal u spousty filmu: mam rad thrillery omezene prostorem a casem. A tento flak se cely odebrava v aute o jedne noci, skvely Frank Grillo nesleze z platna a ja slintam blahem nad tim, jak se mu jednoducha pracicka zamotala a jakym bahnem si musi projit nez nastane rano. Kamera temer neopusti vuz. A tim nastoluje zvlastne intimni atmosferu, ale porad thrillerove temnou. Pro fanousky zanru je toto povinnost. ()

TheSpearCZ

Wheelman je milé překvapení a přesně ten typ filmu, který za malý rozpočet rozdá mnoho zábavy a v tomto případě hlavně napětí. Frank Grillo jako šofér tu opět ukazuje své herecké kvality a už by si podle mě zasloužil i nějakou větší hlavní roli, protože tady to rozhodně potvrdil. Atmosféra by se tu dala krájet a musím zmínit také povedenou kameru. Čisté 3* ()

Netflix mění filmovou strategii

Netflix mění filmovou strategii

26.08.2018

Jestli Netflixu něco nelze upřít, je to způsob, jakým ovlivnil televizní výrobu na roky dopředu. Co se týče filmového formátu, tam to ovšem streamovacímu gigantovi poměrně drhne. Jediný opravdový… (viac)