Deň nezávislosti

• Česko Den nezávislosti (viac)
USA, 1996, 139 min (Special Edition: 153 min)

Je 2. júla, celé USA sa pripravuje na oslavy Dňa nezávislosti. Nad Mesiacom, na povrchu ktorého je pamätná doska človeka s mierovým posolstvom vesmírnym civilizáciám, sa presunie zlovestný tieň, smerujúci k Zemi. Výskumná základňa v Novom Mexiku zachytí signály z vesmíru, ktoré vysiela obrovská kozmická loď mimozemského pôvodu. Vyšle 30 menších lodí s priemerom 15 kilometrov, ktoré nehybne visia nad ulicami väčšiny hlavných svetových miest a nereagujú na pokusy o kontakt. V Los Angeles kapitán letectva Steven Hiler (Will Smith) tuší, že sa deje niečo nekalé a nariadi svojej priateľke, striptérke Jasmin Dubrowovej (Vivica A. Fox), aby si zobrala dieťa a odcestovala z mesta, pretože on musí nastúpiť do služby. Prezident Thomas J. Whitemore (Bill Pullman) tvrdí, že zatiaľ nie je dôvod báť sa. Svojrázny vedec David Levinson (Jeff Goldblum), ktorý pracuje v jednej z televíznych spoločností ako expert na káblové systémy, celkom náhodou odhalí dorozumievací kód mimozemšťanov a pochopí, že lode sa synchronizujú, aby súčasne zaútočili. Začalo sa odpočítavanie do okamihu totálneho zničenia Zeme! (TV Markíza)

hronik odpad!

Tak ohrany Americky film, mimozemstane napadnou nasi modrou planetu a jediny kdo to dokaze zastavit zcela sami jsou vedci from usa.A jak chytre a napadite.Kdybych dal alespon jednu hvezdicku tak bych tim urazil nektere dobre sci-fi filmy, takze nedam radeji zadnou.Nejvetsi sok byl takrka konec, kdy totalni opilec zachrani svet pred zahubou a to prosim hrdinsky.Will Smith si nad strasidlem z vesmiru zapali doutnik jako velky hrdina, fraska a pro me jasny shit a sracka film. ()

elliniass

Na jednu stranu dobrý film na motivy románu H. G. Wellse Válka světů, na druhou stranu americký patos na druhou. Kašlat na to, mám ten film ráda. Skvělé triky, pár fakt vtipných momentů (Will táhnoucí mimozemšťana; Goldblumův taťka..). Pouštím si ho vždycky, když už je akutní nedostatek filmů a já potřebuju "dávku". ()

májovec13

Patřím ke generaci, která byla z tohohle blockbusteru naprosto hotová. Spolužáci se mi smáli, že sem na tom nebyl v kině. Jasně, je to prvoplánovité a snad nejvíc Emmerichovské, ale na popularitě tohoto snímku něco bude. V době vydání (1996) bych dal 4, nyní (2009) 3. ()

lisma

Z mého pohledu je Den nezávislosti taková sci-fi akční klasika a já ji mám velmi upřímně rád. Příběh je jasný. Mimozemšťané z nejzašších koutů Vesmíru navštívili naši matičku Zemi a jejich jediným cílem je tuto modrou planetu kompletně zplanýrovat. Hollywoodský velkofilm jak má být. Pořádná dávka akce, sem tam trocha toho humoru. Bráno s nadhledem ve výši 12 poschoďového domu je to pěkná porce zábavy. ()

EnneX

Tohle je pro mě neskutečná zábava a hlavně první půlka filmu je dokonalá. Will Smith každopádně nejvíce září. A celý film pozvedá do lepší sféry. Tohle je tak 85%. PS : Nechápu komentáře o spoustě klišé a stupidity - film má bavit a takovéto snímky tak máte brát a rýpalové co prostě hledají mouchy a nedokáží se jen bavit a užít si opravdovou zábavu, ať se na tenhle snímek nedívají. ()

brasek

Mne sa tento sci-fi film páči... je zaujímavý, má atmosféru a vynikajúce triky. Prvý poriadny film od Rolanda Emmericha, kde som všetko veril čo som videl. ()

VUCAKO

Virus? Virus, fakt?! 3* dávám jen za to, že jsem se úžasně zasmál. Ale to asi Roland nezamýšlel (i když kdo ví?). Pokud vám stačí pěkné efekty, nekonfliktní a korektní scénář, chcete se jen pobavit, tak to je film pro vás.. ()

casyy

Nejryzejsi popcorn, ktery kdy kdo natocil. Nejklasictejsi z blbych filmu, co fungujou. A ta prehlidka archetypalnich postav, vsemoznych klise a ocekavanych zvratu je tak dotazena, ze ji nelze odolat. ()

Retimo

Ja hledím na to rozporuplný hodnocení,podle mě jedeno z nejlepších "scifi",perfektní Smith a Goldblum a-o vtipný hlášky taky není.Nesnáším americkej patos a happy endy,ale tady mi ani jedno z toho vůbec nevadí.Skvělá zábava. ()

Spevo

Neznášam americký patriotizmus a takéto ukážkové "americké filmy", takže aj keby som si chcel silou mocou vychutnať len dobré efekty, nejde to. No napriek tomu, že som to prvý krát videl ako pomerne malý a vtedy som to ešte neriešil a celkom sa mi to páčilo, tak z nostalgie dávam 3* ()

KaKKashi

Mám rád sci-fi, a mám rád blbinky, jako třeba pátý element je super, ale nesnáším Americkou propagandu. Americkej prezident, a Kropič polí mě dostali! Will Smith je parádní, ale to je asi všechno:)Kdo neuvidí, nevykrvácí, 60% za snahu. ()

HennessyVSOP

Emmerich jako vždy, zhovadilost bez mozku, s dobrými triky a přihlouple zábavná. Mám rád Willa Smithe, a jako malej jsem to docela žral, takže jedna hvězda navíc je z osobní empatie a nostalgie. Koukatelný film, pokud si chcete odpočinout a není co dělat. 75% ()

Dexter666

S každým ďalším zhliadnutím filmu sa znižuje počet hviezdičiek v jeho hodnotení. Upozornenie doktora: po piatom zhliadnutí si uvedomíte že táto hovadina sa vám vlastne veľmi páči a je priam nelogické dávať tomu vzhľadom na počet vašich súkromných repríz nižšie hodnotenie... ()

Kada80 odpad!

Willa Smithe považuji za skvělého herce,ale když svojí pravačkou knokautoval ten mimozemskej ksicht,řekl "Vítej na zemi",pak vytasil havanu a ještě řekl "Tomu já říkám blízký setkání" tak jsem to vypnul šel se opít a vyzvracet.Ten den kdy jsem to uviděl jsem nazval DEN ZÁVISLOSTI ! 0% ()

Hvězdné války i Jurský svět na jednom pódiu

Hvězdné války i Jurský svět na jednom pódiu

28.09.2018

Koncert filmové hudby SCI-FI se představí v Rudolfinu již 13. 10. 2018. S blížícím se datem koncertu odhaluje Filmová filharmonie novinky programu. Bude to nabitý večer! Program zahájí E. T.… (viac)

Po Ready Player One jde do kin i Armada

Po Ready Player One jde do kin i Armada

04.04.2018

Leckdo se bál, že se z adaptace Ready Player One vyklube brutální propadák. Film už má však na kontě 186 milionů dolarů a měl by s klidem nastřádat půl miliardy, takže Steven Spielberg opět skončí v… (viac)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

17.05.2016

Koncert filmové hudby PFO

Koncert filmové hudby PFO

26.04.2016

Pražský filmový orchestr s dirigentem, zakladatelem a multiinstrumentalistou, Jiřím Koryntou přináší další koncert věnovaný výpravné hudbě nejznámějších hollywoodských filmů už 21. května od 19.00 ve… (viac)