Deň nezávislosti

• Česko Den nezávislosti (viac)
USA, 1996, 139 min (Special Edition: 153 min)

Je 2. júla, celé USA sa pripravuje na oslavy Dňa nezávislosti. Nad Mesiacom, na povrchu ktorého je pamätná doska človeka s mierovým posolstvom vesmírnym civilizáciám, sa presunie zlovestný tieň, smerujúci k Zemi. Výskumná základňa v Novom Mexiku zachytí signály z vesmíru, ktoré vysiela obrovská kozmická loď mimozemského pôvodu. Vyšle 30 menších lodí s priemerom 15 kilometrov, ktoré nehybne visia nad ulicami väčšiny hlavných svetových miest a nereagujú na pokusy o kontakt. V Los Angeles kapitán letectva Steven Hiler (Will Smith) tuší, že sa deje niečo nekalé a nariadi svojej priateľke, striptérke Jasmin Dubrowovej (Vivica A. Fox), aby si zobrala dieťa a odcestovala z mesta, pretože on musí nastúpiť do služby. Prezident Thomas J. Whitemore (Bill Pullman) tvrdí, že zatiaľ nie je dôvod báť sa. Svojrázny vedec David Levinson (Jeff Goldblum), ktorý pracuje v jednej z televíznych spoločností ako expert na káblové systémy, celkom náhodou odhalí dorozumievací kód mimozemšťanov a pochopí, že lode sa synchronizujú, aby súčasne zaútočili. Začalo sa odpočítavanie do okamihu totálneho zničenia Zeme! (TV Markíza)

plagjoklas

neskutočne americké béčko. Niektoré scénky boli ale celkom v pohode a taký Will Smith bol cool. ale to nič nemení na tom že je to dosť trápne. ()

Narayan

tenhle film je tak nacpany amerikanismem ze je mi z neho misty na bliti...jinak se jedna o prumerne sci-fi s relativne slusnymi efekty ()

Nšoči

Nevím, proč se to některým až tak nelíbí, ale já se prostě u tohoto filmu perfektně odreaguju, zasměju (hlavně některým hláškám otce od Davida), pokochám dobrou akcí a kvalitně provedenými triky. Co se týče hereckého obsazení tak Will a Jeff si prostě kápli do noty a americký patriotismus prostě ve filmech tohoto typu byl, je a bude, takže kdo si na něj ještě nezvykl má smůlu. ()

illy.cz

Pro mě jasně pětková záležitost a jednoznačně nejlepší katastrofický sci-fi flim o útoku emzáků na naši krásnou planetu. K čertu s Válkou Světů, Den nezávislosti rulezz...Při proslovu prezidenta Pullmana se mě sice otvíral nůž v kapse, ale ruku na srdce, viděli jsme i horší ukázky vlasteneckého patosu... ()

Kalimero13

nemůžu si pomoct, ale když jsem to viděl jako malý chlapec, bylo to děsně cool, a to jsem ještě nevěděl, co to slovo znamená. Pro mě je to ikona fantazie, něco jak hvězdná brána :) Bijte mě, ale za 5* ()

foundation

viac ako 4 ale menej ako 5..na uplne plne hodnotenie to nema ale je to dost dobre. Proste klasicky Emmerichovsky natocene s davkou tradicneho patriotizmu a hrdinskych preslovov medzi ktore su vsunute usmevne a mierne komedialne momenty :D. Cuduj sa svete prave v tento krat sa mi zdalo ze vsetko dokopy funguje vyborny a speech Billa Pullmana so super hudbou povazujem za jeden z najlepsich vobec. ()

kuces

Upřímně nevím co se na tom někomu nelíbí. I po několika shlédnutích mě to prostě baví! Je v tom sranda, akce, napětí, efekty, dostačující příběh. Amerikanismus se da prekousnout. Nedám na tento film dopustit. ()

Fat'Fatal

Hustej nářez! Mám slabost pro hláškujícího Willa Smithe a vždy výborného Goldbluma, plus ve spojení s emzákama, Oblastí 51 a UFO? Tomu nemůžu dát míň jak čtyři hvězdy! Ještě si pamatuju, jak jsem to tenkrát měl na VHS a díval se na to pořád dokola. Mimozemšťany já rád a ještě na způsob dost povedenýho akčňáku, to si nechám líbit kdykoliv i teď. // Viděl jsem v originálním znění s titulky. ()

Hulk Hogan

Jeden z nejznámnějších filmu desetiletí. Skvělá a neskutečně zábavná podívaná o tom, jak se celý svět spojí, aby vyhnal mimozemšťany ze země (shodou náhod na Den nezávislosti). Scénář přesně podle mýho gusta :) ()

Dimo

Tři hvězdy za dobrou akci, vtipné hlášky a Willa Smithse. Přihoďte kategorii komedie, protože jinak se tenhle film nedá vnímat. ()

Jakubik

Velkolepá podívaná. Nehledejte zde nějaké poselství, duchapřítomný příběh nebo něco tomu podobného. Prostě se jen pohodlně usaďte, vypněte mozek a zesilte zvuk. Velmi kvalitní efekty a celkem povedená režie vás s klidem na 2 hodinky zabaví… ()

Skleni

A čo, že je to Emmerich. Ano to, že ten dej je banálnym patriotizmom a chorým americkým hrdinstvom prešpikovaný. Nevadí mi ani nemyselná akcia bez štipky rozumu či nejakého dramatu. Ani mi nechýbajú hlbšie etické otázky či duchaplný záver. Prečo? No odpoveď je jednoduchá. Rovnako ako boli filmy v 90-tych rokoch. Je to akcia! Je to bitkou, sarkazmom, akciou, napätím, humorom, nábojmi, preslovmi, svalmi a pompéznymi bojovými scénami nabitý film. Taký ako má byť. Ja si to vždy rád pozriem, a bezpochyby je to (zatiaľ) to najlepšie od pána Ronalda. Mne sa to páči! ()

hribisko

Já geroj, ty govno. Geroj šlápnout na govno a pak to govno setřít ze svá bota. (vysvětlivky: geroj - občané USA a USA samotné; govno - ostatní svět a vesmír vůbec) ()

Kingjiri

I po pátnácti letech je Den nezávislosti po vizuální stránce pořád skvělá podivaná. Bohužel ze scénáře už u mě zavládlo menší nadšení. Bylo fajn, že se šlo hned na věc a UFOni se objevili už na začátku filmu bez nějakýho delšího úvodu. Jenom byla škoda, že jinak slušnej příběh táhla dolu prvoplánová agitka na typickej americkej patriotismus (samotnej výběr data útoku; proslov prezidenta před finální bitkou; USA prezentovaná jako jediná země, která mohla situaci vyřešit apod.). Hlavní ale je, že byl při natáčení Emmerich ve svym živlu, když měl dle scénáře možnost srovnat se zemí půlku Ameriky:) Will Smith se tu navíc po Mizerech blejsknul v další větší a dobře zahraný roli, čimž si poprávu zajistil svoji hvězdnou kariéru. Na pět hvězd to díky zmíněný agitce nebude, takže čtyři silnější. ()

gazogazo

Megalomanská jízda se spoustou zajímavých nástřelû, leč topící se v béčkovosti scénáře... Ale co, jako celek Emmerichova žánrovka jak se patří:) ()

Stíba

Velká část stopáže je prazvláštní slátaninou všehochuti ale narozdíl od spousty jiných filmů tady je vidět, že zkrátka nebylo úmyslem pojmout téma úplně vážně. Jako popcornovka obstojné. ()

Hvězdné války i Jurský svět na jednom pódiu

Hvězdné války i Jurský svět na jednom pódiu

28.09.2018

Koncert filmové hudby SCI-FI se představí v Rudolfinu již 13. 10. 2018. S blížícím se datem koncertu odhaluje Filmová filharmonie novinky programu. Bude to nabitý večer! Program zahájí E. T.… (viac)

Po Ready Player One jde do kin i Armada

Po Ready Player One jde do kin i Armada

04.04.2018

Leckdo se bál, že se z adaptace Ready Player One vyklube brutální propadák. Film už má však na kontě 186 milionů dolarů a měl by s klidem nastřádat půl miliardy, takže Steven Spielberg opět skončí v… (viac)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

17.05.2016

Koncert filmové hudby PFO

Koncert filmové hudby PFO

26.04.2016

Pražský filmový orchestr s dirigentem, zakladatelem a multiinstrumentalistou, Jiřím Koryntou přináší další koncert věnovaný výpravné hudbě nejznámějších hollywoodských filmů už 21. května od 19.00 ve… (viac)