Deň nezávislosti

• Česko Den nezávislosti (viac)
USA, 1996, 139 min (Special Edition: 153 min)

Je 2. júla, celé USA sa pripravuje na oslavy Dňa nezávislosti. Nad Mesiacom, na povrchu ktorého je pamätná doska človeka s mierovým posolstvom vesmírnym civilizáciám, sa presunie zlovestný tieň, smerujúci k Zemi. Výskumná základňa v Novom Mexiku zachytí signály z vesmíru, ktoré vysiela obrovská kozmická loď mimozemského pôvodu. Vyšle 30 menších lodí s priemerom 15 kilometrov, ktoré nehybne visia nad ulicami väčšiny hlavných svetových miest a nereagujú na pokusy o kontakt. V Los Angeles kapitán letectva Steven Hiler (Will Smith) tuší, že sa deje niečo nekalé a nariadi svojej priateľke, striptérke Jasmin Dubrowovej (Vivica A. Fox), aby si zobrala dieťa a odcestovala z mesta, pretože on musí nastúpiť do služby. Prezident Thomas J. Whitemore (Bill Pullman) tvrdí, že zatiaľ nie je dôvod báť sa. Svojrázny vedec David Levinson (Jeff Goldblum), ktorý pracuje v jednej z televíznych spoločností ako expert na káblové systémy, celkom náhodou odhalí dorozumievací kód mimozemšťanov a pochopí, že lode sa synchronizujú, aby súčasne zaútočili. Začalo sa odpočítavanie do okamihu totálneho zničenia Zeme! (TV Markíza)

Otan

Fakt to je klasické americké vítězství nad silami z vesmíru a to i přes jejích vyspělou techniku,stačí trocha vlastenectví a salutování a hned umíte řídit i mimozemskou loď.Pro americké děti dobrá průprava do života.Pár legrácek mne k lepšímu hodnocení nezlomí.47% ()

2sistem

Nemám moc velký problém s tímto filmem, je vizuálně pěknej, příběh není sice náročnej ale vydařenej. Nemám moc rád akční filmy z hollywoodské produkce, ale Den nezávislosti se dá uznat za jeden z těch lepších. ()

Cor-Angar

Napsal bych, že je pro mě Den nezávislosti tak trochu srdcovka, ale to je asi moc silnej termín. Spíš je to film, kterej mám z nějakýho důvodu fakt rád, ikdyž pořádně nevím proč. Z původních 5* sice musím trochu ubrat, ale pořád mě ten film baví. A příště se na něj stejně podívám znova. S filmovým veledílem si Den nezávislosti sice nespletete, ale rozhodně je to film, který pobaví. A pokud se trošku vypne mozek, dívá se na to opravdu dobře. Je to takovej nenáročnej film s dobrými herci (W.Smith a J. Goldblum), jednoduchým dějem, celkem zábavnou akcí a sem tam nějakou hláškou, kterej si jednou za čas rád připomenu. ()

james11

Ani jsem netušil, o co jsem takovou dobu přicházel. Na film jsem narazil na Upřímných trailerech a řekl jsem si, že to musím vidět. :) Film je opravdu až nečekaně zábavný a pokud nemáte problém s tím, že břímě zachránit Zemi leží na Americe a především na jejich prezidentovi, nebudete mít asi filmu co vytknout. ()

jerrik7

Americká odvaha a důvtip opět spasily celý svět - citát z konce žebříčku hodnocení - odpad. Podepsal bych asi všechny "odpady" týkající se tohoto filmu. Ale dobře jsem se tou ptákovinou bavil a tak dávám pár hvězd. ()

Agnostik

Krásně naivní a přihlouplá akčně vlastenecká scifi,kterak USA vedou svět do boje za záchranu lidstva před zlými mimozemštany,kteří chtějí pro sebe naši Matičku Zemi.Příjemné a pro pobavení naprosto dokonalé,možná i to byl účel tohoto filmu,jako oddechová podívaná. ()

Allein4

Jeden z nejlepších sci-fi filmů, co jsem kdy viděl. A nejen to, je to také jeden z mála (dvou) filmů, na které jsem neváhal jít do kina více, než jen jednou. Ok, moc u toho nepřemýšlejte, ale bavte se, a pak to je exkluzivní. A rád bych konečně pokračování. ()

lvi_psouk

Taková slátanina, že jí není rovno. Fotr se sebere a namíří si to přímo do vesmírnýho korábu (pokud mě paměť neklame) a pohled na spokojený obličeje po zkáze, plus další mraky nesmyslů a za vlasy přitaženejch rádobyhrdinskejch skutků... ()

Apofis28

To je ale strašná blbost plná amerických keců o tom jak oni jsou ten národ supermanů a jak se nevzdávají, jak prezident jde příkladem a MZáci který jsou schopný cestovat vesmírem pak ukáží jak jsou blbí a nechají se takto porazit... shrnu-li to: je to strašná hovadina ovšem v perfektním hávu. ()

Resko

Keby to nebolo tak silno silne americké, zaslúžilo by si to 4 hviezdičky, ale film by sa mohol stať aj knihou s názvom: šablóna pre holywood, takže si 4 nezaslúži. ()

BaseDallas

Pamätám sa, ako som vnímal tento film v kine na premiére. Najprv ma ohúrilo absolútne prvotriedne sci-fi, skoro prvá tretina bola pre sájfáj fanúšika poriadnou masážou lalokov, ale za ten zbytok by som sa na mieste Emmericha zakopal v nejakej zemlianke a už nikdy nevyšiel na svetlo sveta. Štart sa tvári seriózne, zbytok naskočí v móde "dajme si príhovor pod vlajkou" a "húrá na nich" a je to všetko tak neuveriteľný výkal, že ak to náhodou zahliadnem v TV, tak to rýchlo prepnem, aby som sa vyhol všetkým tým stupídnym hláškam. Čas preveril. ()

Martin.Proko

Mega akční katastrofická nuda... ....Jedno dobré akční scifi o tom jak už po několikáté zachráníme zem. Kamera , triky dobré, příběh dobrý. Ale prostě podle mně nuda, kterou sledujete jen z povinnosti. Film ničím nepřekvapuje a pan Emmerich prostě odvádí dobrou práci. Prostě dobrý průměr. ()

BesnaSrnka

Samozrejme, že je to tupé jak dav účastníkov pochodu proti islamizácii, ale ako malý som to žral a dnes sa na tomto filme dokážem schuti zasmiať. ()

Sashmen13

Američané zachrání svět (opět) a nakopou mimozemskému šmejdu prdel + hacknutí alien pc je vážně top illuminaty hacker skillz a chtěl bych je též. Ale je to klasa a sranda, takže slovy britského pilota: ITS ABOUT BLOODY TIME! ()

Pythonator

Nezapomenutelný a nikdy nestárnoucí filmový zážitek. Den nezávislosti patří bezesporu mezi špičku sci-fi blockbusterů. Emmerich je pak v tomto oboru jednička. Co na tom, že je to slaboduché a patetické jako typický americký výplach? Musí se to brát jako sranda a té americké nadutosti se je třeba prostě zasmát. Například prezident ve stíhačce, to je paráda, kterou překoná jen Putin na koni. ()

Hvězdné války i Jurský svět na jednom pódiu

Hvězdné války i Jurský svět na jednom pódiu

28.09.2018

Koncert filmové hudby SCI-FI se představí v Rudolfinu již 13. 10. 2018. S blížícím se datem koncertu odhaluje Filmová filharmonie novinky programu. Bude to nabitý večer! Program zahájí E. T.… (viac)

Po Ready Player One jde do kin i Armada

Po Ready Player One jde do kin i Armada

04.04.2018

Leckdo se bál, že se z adaptace Ready Player One vyklube brutální propadák. Film už má však na kontě 186 milionů dolarů a měl by s klidem nastřádat půl miliardy, takže Steven Spielberg opět skončí v… (viac)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

17.05.2016

Koncert filmové hudby PFO

Koncert filmové hudby PFO

26.04.2016

Pražský filmový orchestr s dirigentem, zakladatelem a multiinstrumentalistou, Jiřím Koryntou přináší další koncert věnovaný výpravné hudbě nejznámějších hollywoodských filmů už 21. května od 19.00 ve… (viac)