Keď mladý farmársky robotník náhodou otvorí bránu deliacu náš svet od hrôzostrašných obrov, vzplanie nanovo starodávna vojna. Obri po dlhých storočiach vtrhnú na Zem a snažia sa získať späť územia, o ktoré v minulosti prišli. Mladý Jack (Nicholas Hoult) sa im v tom snaží zabrániť a je tak prinútený vybojovať najťažšiu bitku svojho života. V boji za kráľovstvo, jeho obyvateľov a lásku statočnej princeznej čelí nezadržateľnému prívalu bojovníkov, o ktorých si doteraz myslel, že existujú iba v legendách. A sám tak má príležitosť stať sa legendou. (TV Markíza)

jafuska

Krásná pohádka nejen pro dospělé, výpravný film, který má svoje kouzlo, svoje napětí, herecké obsazení také výtečné a to dělá vždycky hodně, když se vyberou dobří herci, je to vlastně film nejen na odpoledne, ale hlavně si člověk u tohoto filmu odpočine a nechá se unášet touto krásnou výpravnou pohádkou, kde zavítáme mezi obry, kde opět zvítězí dobro nad zlem, ale to už tak v pohádkách bývá, velmi doporučuji se na tento film podívat rozhodně stojí za to ()

gicous

Pradávná legenda z anglických luhů a hajů tady ožívá v moderním americkém stylu plném perfektních CGI efektů uzurpujícím si veškerou divakovu pozornost. Ty tentokrát stvořily digitální obry obdařené nicotným intelektem, jenž nahrazují nezdolným apetitem po lidském mase. Nejvíce jim chutná syrové, v případě možností zapečené v těstě. Mimochodem kulinářská návštěva obří kuchyně stojí fakt za to a je nezapomenutelná. Vše vrcholí obří bitvou na závěr, kterou osvědčený hitmaker Singer zvládnul s jistotou sobě vlastní. Jack a obři je výborná fantasy pohádka, která potěší velké i ty menší. Dobrou chuť! ()

LukeSharp

Pohádka o tom jak neuvěřitelně zženštilý nýmand s růžovou rtěnkou, který se celý film veze na vítězné vlně druhých (zdravím Obi-wane) nakonec naprosto tupým způsobem zachrání celé království!! Vůbec bych se nedivil, kdyby tomu buzíkovi na konci usekli hlavu, protože si nezasloužil vůbec nic. A princezna je tupá kráva, která je evidentně fanynkou Justina Biebera jinak si nedokážu představit jak se tak nesympatického slizouna mohla vůbec dotknout (aspoń se na ní dobře kouká). A ten konec??!! WTF!!! ()

ratpile

Bez zájmu o postavy, bez očekávání založených na vztahu mezi nimi, bez oné chemie, žádná sebevětší CGI monstrozia (ala gigantická fazole) film nezachrání. Tenhle rozmáchlý přístup prázdných koláží se mi začíná zajídat. U pohádek je pak ten vyumělkovaný chlad cítit dvojnásob. Stardust byl pohádka, Jack the Giant Slayer je jen křiklavá, barevná atrakce. Plusový bodík patří Ewanu McGregovori a jeho Elmondovi. Aspoň jeho postava měla duši, i když stihla prohodit sotva pár vět. Velmi chatrný průměr. ()

dzberry

Řádně nadýmavá pohádka se sympatickými přerostlými týpky, vysolárkovaným králem, tuctovou princeznou a jejím mastňáckým nápadníkem. Fantazijní radost. ()

MickeyH.

Co k tomu dodat? Tohle mi nějak nesedlo, ač jsem se na to těšil. Přijde mi to jako zbytečná splácanina všeho možného a takových nesrovnalostí, co tam bylo...! Obři vytrhnou v pohodě strom a hodí ho na hrad, ale padací most nevytrhnou z rukou lidí a bojují s tím pětinu filmu? Když už fantasy pohádka, tak mám ale rád, když tam jsou aspoň nějaká logická pravidla. Závěr filmu jsem teda už vůbec nepochopil. Na mě prostě moc překombinované. Za snadhu dávám lepší dvě hvězdičky, i když herecké výkony nic moc a vizuálně taky zase tak nezaujalo (na dnešní poměry)... Škoda, mělo to potenciál. ()

Pharlap

Čekal jsem více,než jsem dostal. Ano..Jack a fazole v "USA" hávu. První dvě třetiny jsou doopravdy nudné, předvídatelné, snad každý zná tuto pohádku. Zcela bez překvapení, či hereckých výkonů stojících za povšimnutí. Film se rozjede až na závěr, kdy se obři dostanou zpět na zem. Ale to už je pozdě bycha honiti. Je jasné, že to Jack zvládne. Moc pathosu, moc velká kopie původní předlohy; skorem si říkám, proč tento film vzniknul. P.S.: A podle mne DOBŘE zvládnutá filmová pohádka za poslední léta, byl Stardust / Hvězdný prach. ()

miki68cz

Chcete vidět hezkou pohádku? Dejte si Jacka. Pěkný, klasický příběh, dobré herecké výkony, pěkné provedení, slušná muzika. Doporučuji ()

Kubi21

Příjemná a povedená pohádka a důkaz, že Singer nešlape vedle. Je tu vše. Povedený hrdina, krásná princezna, mužný rek a úlisný padouch a k tomu hromada obrů a navrch dvouhlavec s lehce retardovanou hlavou. Není to nic extra, ale na zabití necelých dvou hodin je to víc než dost. ()

bujnmi

Pohádka? Příliš násilí. Dospělé fantasy? Příliš pohádkové. Takže něco jako pohádka pro dospělé. Podivný žánr. ()

Fenris 13

Příjemná fantasy pohádka, kdyby se přidalo pár gore efektů při požírání lidí… McGregor se svou načesanou patkou je neodolatelný ()

pekas

Obři byli naprosto super. Zbytek ujde. Ewan McGregor byl velikej sympaťák. A protože fantasy je na můj vkus jako šafránu, dávám 85%. ()

unrocker

Nadprumerne dobre propracovana pohadka, sice ma velmi jednoduchy dej, ktery je jasny od prvnich scen, ale dobre natoceno. Pocitac je ve vysoke kvalite propracovan a tak si divak uzije.i ruzne obry do posledniho detailu. ()

Renie42

Pěkné, dobré, i když jsem to čekala o stupeň lepší, ale jako dá se na to dívat. U nás není tak známá pohádka o Jackovi a fazolovém stonku či fazolí, díky tomuto filmu se to dá alespoň trochu napravit. Jen se do toho nějak neumím vžít a říkám si, jak to že jim tam nahoře není zima a ta ztráta kyslíku musí být znatelná. Ewan McGregor jako párek v listovém těstíčku byl k sežrání :-). ()

Barghest

Tomu říkám příjemné překvapení, Hollywood stále ještě umí točit pohádky! Jen mi nejde do hlavy to nízké hodnocení a žehrání na účet páně Raimiho. Z posté viděné variace na téma "Jak snílek/outsaider ke štěstí přišel" udělal milou pohádku s kouzelnou "feel good" atmosférou. A navíc má dobré herce s Nicholasem Houltem v čele. Ten kluk má sakra talent a díky němu je Jack velký sympaťák. Jen mě mrzí ty (pochopitelné) ohledy na dětské diváctvo, takhle se musím spokojit jen s jednou rozlousknutou hlavou. Daly by se tu najít nějaké logické lapsy a dějová klišé, ale od hollywoodské fantasy pohádky přece originalitu nikdo nechce! P.S.: Palec nahoru za McGregorova generála s koulema a taky za jeho úžasnou černou zbroj. ()

Spielberg má vybráno

Spielberg má vybráno

17.06.2014

Robopocalypse, American Sniper, Thank You for Your Service, Gods and Kings, remake West Side Story, Montezuma, The Kidnapping of Edgardo Mortara. To jsou projekty, o jejichž režii se v minulých… (viac)

Mad Max zachraňuje supermodelky

Mad Max zachraňuje supermodelky

19.06.2012

Tak v téhle postkatastrofické budoucnosti bude opravdu horko. Nejen proto, že se tradičně projedeme sluncem rozpálenou pustinou, ale hlavní kořistí, o kterou se porvou postapo pankáči v bizarních… (viac)

2011, rok změn

2011, rok změn

23.12.2011

Rok 2011 byl v mnoha ohledech významný a průlomový. Byl rokem změn - ať už těch drobných v našich každodenních životech, nebo těch velkých, které začnou psát nové etapy osudů celých národů (politické… (viac)

Bryan Singer: Namísto Excaliburu Galactica

Bryan Singer: Namísto Excaliburu Galactica

23.10.2011

„Otec filmových X-Men“ momentálně natáčí triky nabité fantasy dobrodružství Jack the Giant Killer. Pak chtěl v žánrových vodách zůstat s remakem kultovního Excaliburu Johna Boormana, ale studio… (viac)