Michael Oher (Quinton Aaron) toho o rodine veľa nevie. A o futbale ešte menej. Bláznivý teenager pozná predovšetkým ulice a sídliská Memphisu. Dobre situovaná Leigh Anne Tuohyová (Sandra Bullock) si svet, v ktorom sa Michael pohybuje, nevie predstaviť. Napriek tomu Michael nájde domov, keď sa stretne s Leigh. Celá jej rodina ho príjme ako milovaného syna a brata. Tento skutočný príbeh o rodine a Michaelovom vzostupe k pozícii futbalovej hviezdy vás očarí zmesou športu ale i dojemných emócií. Staňte sa svedkami pozoruhodnej cesty mladíka, ktorý bol vo výbere amerických univerzít v prvom kole posunutý do NFL a stal sa víťazom ešte skôr, než vôbec vstúpil na ihrisko. (TV Markíza)

teutates

Veľmi dojemné dielo... jasné nemuselo to byť robené tak "okate", ale koho to zaujíma... proste to napísal život a ja ako režisér predsa do toho nebudem zasahovať ak to tak bolo ako to bolo... ževraj teda, s určitosťou to samozrejme neviem. Ale aj napriek tomu, nech si vraví kto chce, čo chce mne sa táto kombinácia dojemných scén a amerického futbalu páčila natoľko 9/10 ano, áno 9/10. Sandre Bullock to tu sluší ako nikdý pred tým (fakt kosť) a skutočný big Mike v závere filmu je teda vážne "korba", čos znamená, že je v skutočnosti ozaj veľký... ()

oje

Vzali byste k sobě domů dvoumetrového afroamerického bezdomovce, kterého byste potkali uprostřed noci? Sandra Bullock ve vteřině. A na takovéhle vlně se nese celá tahle hrozně pozitivní pohádka o tom, jak hromádka neštěstí ke slávě přišla. Nejde tak o žádné biografické drama o potu a dřině, ale o prosluněný a laskavý příběh pro celou rodinu, ve kterém příjemnou a odhledčenou atmosféru dotváří roztomilá uťáplost přerostlého hrdiny a několik narážek na jeho vzrůst nebo váhu. Film si diváka dokázal získat, a tak i když by se dala vytknout hrozně idealizovaný děj, není třeba hledat nedostatky. Podobným příběhem o nečekaném sportovním vzestupu je Golfový sen. Alternativa: Greatest Game Ever Played, Seabiscuit, Invincible, Miracle. ()

Ant

Skvělé drama s výjimečným příběh, který s jistotou chytí za srdce. Pochválit musím výborný scénář, který udrží stoprocentní pozornost po celou dobu filmu. Na vážné role u Sandry Bullock moc zvyklá nejsem, ale právě naopak mě její svěží výkon vážně potěšil. Citlivý dojemný snímek, který přesto překvapí svou nevtíravostí. 4,5* ()

predators

Možná bych v první řadě varoval děti a důvěřivé osoby, protože né vždy se vyplatí sednout do cizího auta... Zdá se, že S. Bullock šplhá na pomyslný vrchol své herecké kariéry a jedním dechem dodejme a doufejme, že je v jednom z výškových táborů a připravuje se teprve na cestu o nějaký ten stupínek nahoru. Herecký koncert však nekončí jen u ní. Více než snahu projevovali i ostatní a spolu s chytlavým scénářem a občasnými humornými vsuvkami utvořili kompaktní celek, který přehlédne snad jen slepý... ;-) 80% ()

Eawy

Myslím, že je to naozaj nádherný film, čo je ešte krajšie natočený. Plakala som pri titulkoch, dobre som sa bavila a obdivovala som Sandru Bullock a Tima McGrawa, lebo obom im to spolu išlo akoby naozaj boli manželia a obaja boli skvelí, hudba vynikajúca a celé to bolo dobré. 100% ()

Slartibarkfast

Na tomto filmu oceňuji, že nám tu americkou hrdost, patriotismus a pokrytecký soucit podává jaksi nenuceně. Rasová otázka je stále velmi aktuální a já jsem velmi rád, že se scénáristé nenechali unést a vyhnuli se scénám s trapnými potlesky, americkými vlajkami a podobnými faux pas, kterými nás krmí v jiných, patriotických filmech. Hlavní pozornost byla spíše zaměřena na rodinu a postupné její stmelování. Zvláště pak Sandra Bullock mne velmi potěšila a až na pár slabších momentů zvládla celý film na jedničku. 75% ()

nascendi

Keď som si prečítal, že pôjde o športový, životopisný film podľa skutočnej udalosti, tušil som, že uvidím mnohokrát videnú schému šťastného vzostupu niekoho, kto s tým nepočítal. Ten niekto bol černoch s telom obra a dušou dieťaťa. Z málo pochopiteľných dôvodov si ho osvojila bohatá belošská rodina, v ktorej nohavice nosila odfarbená Sandra Bullock. Ostatní členovia rodiny sa bez odvrávania podrobili a všetci začali pracovať na športovej kariére nemotorného obra. Celý príbeh sa odohráva tak americky a tak falošne, že som na pôvodne uvažované tri hviezdičky zabudol už v prvej polovici filmu. Vysoké hodnotenie svedčí o neklesajúcej obľube rozprávok každého druhu. ()

Zodd

Sám Michael Oher ten film neměl rád kvůli až příliš zkreslené biografii pro pár slziček navíc. Pokud jde o mě, nesnesu kombinaci náboženství a vrcholového sportu, ať je ústřední postavou černoch, běloch, mongoloid či Marťan. Zvlášť když na tom náboženství celé postavené. Nechci odsuzovat náboženství jako takové, ale víra prostě nestačí. Bullock nehraje špatně, ale je středem toho, co špatně rozdýchávám. Oscar nezájem a už nikdy více. ()

PetrPan

Chutná limonáda o skutečném příběhu jednoho hráče amerického fotbalu, o kterém nevím vlastně nic ( ani o hráči ani o té hře.:). Ale zejména díky Sandře Bullock a jejímu milému herectví jsem seděl, koukal a nechal se i trochu dojímat. ()

Ratemus

Životní příběh o tom, jak se z chudého, stydlivého obra stane sportovní šampion. Bullock v nejlepší roli podá záchrannou ruku mladému chlapci a změní mu život. Co je však důležitější, že on změní život jí. Příběh je silný, zábavný, sice se to dá trochu předvídat, ale zase to tak nebije do očí. ()

nash.

„Co je to za osobu, že jí to nemohu zhola odepřít?“ Ne, není to žádná lesní panna, ale Sandra Bullock jako empatická drsňačka, které stačí jediný pohled, aby si prosadila své altruistické nápady. Je výborná a film si v podstatě krade pro sebe. I když budou filmoví inťoši brblat, že tu vlastně není žádná kolize, hloubka, katarze ani žádný jiný povinný prvek těch správných sociálních dramat, my ostatní si užijeme milý a nesmírně pozitivní příběh, který to, s kotlem naládovaným klasickými klišé, hrne k happyendu bez větších dějových zvratů nebo zádrhelů. Po dni plném stresu a pravidelné denní porci negativních zpráv, valících se ze všech stran, není lepšího relaxu. ()

Rocky62

V podobných případech, kdy se jedná o sociální drama se záměrem diváka citově vydřít jsou 2 možnosti: Buď takovýto film udělá díru do světa, zvlhčí kapesníky všech členů rodiny a zařadí se mezi snímky, na které se bude neustále vzpomínat, nebo dopadne stejně jako stovky podobných filmů, které se nechají zkouknout, ale po čase se na ně nanese prach, který už nikdo nebude mít touhu utřít. Tohle je bohužel muj případ. Není to špatný film. Nenudí, Sandra Bullock vyzrála v přesvědčivou herečku a jsou tu i působivé cool scény, ale jako celek je to zkrátka průměrná záležitost, kde ta režisérova snaha diváka citově zasáhnout je moc vidět a to mi vadí. Někomu se Šampion dostane do srdce, ale já mu dveře do toho mého neotevřu. Sorry Michaele ()

iamek

Uff ... The Blind Side je určitě největší překvapení tohoto roku. Sandru Bullock jsem řadil už spíše mezi béčkové herečky, ale v The Blind Side zahrála naprosto neskutečně a ještě ktomu je neuvěřitelně krásná. Příběh je od začátku do konce napínavý a doslova s hlavním hrdinou prožíváte nástrahy jeho nelehkého života. Ano je to klasický Hollywood slaďák, ale tenhle slaďák mě neuvěřitelně dostal. Snad se mu nevyhnou ocenění. ()

Lenny.M

Nebrečela jsem a neprožívala film tak, abych mohla hlásat, jak nehorázně smutný byl. Nicméně ty 4* jsou opravdu zasloužené. A Sandra, ta se sakra předvedla! Už dlouho jsem neviděla tak skvostný herecký výkon. ()

Chrustyn

Sandra Bullock v roce 2009 ukázala, že je herecká chameleonka a po pitomé komedii "Slečna zamilovaná" se předvedla v až naivně nerealistickém příběhu, který má však základ v příběhu, který se skutečně stal. Příběh rodiny, která se ujme "štěněte s vizáží bernardýna" a zajistí mu světlou budoucnost ve fotbalové kariéře není ničím objevný ale je překvapivě sympatický, zábavný a celkově optimisticky vyhlížející, který po divákovy nehce nic víc než aby se bavil. Nesnaží se diváka citově ždímat ani ho o ničem přesvědčovat ale jen ho příjemně připravit o dvě hodiny života. Navíc potěší sympatické obsazení, kde se -vyjma jedné ze závěrečných scén- neobjevují žádné vyloženě záporné postavy, které by film posouvali na vážnější kolej. Z plejády neznámých herců samozřejmě vyčnívá Sandra Bullock (nepočítám vedlejší postavu Kathy Bates), která touto rolí dokázala to v co nevěřili ani její zarytí a milující fandové a sice získat Oskara. Nepodává zde sice typicky oskarový výkon ale rozhodně potěší jak její vzhled tak i herecký projev a i těm největším odpůrcům dokáže, že hrát opravdu umí. Vznikl tak nenápadný ale velice dobrý rodinný film, který potěší a pobaví. ()

ainny

Po hodně dlouhé době jsem koukala na film na Nově v reálném čase. Už upoutávky, na které moc nedám, dávaly tušit, že tohle bude něco víc. A bylo. Že je to podle skutečnosti jsem věděla, americký fotbal není můj šálek kabusé, takže o kariéře hlavního hrdiny jsem věděla kulový. Přesto, že svět hlavních hrdinů je pro mě na hony vzdálený, tak film na mě působil stejně jako před časem Intouchables. Pohladil po duši. Moc se mi líbili Quinton Aaron i Sandra Bullock. Bez nich by to rozhodně nebylo ono. ()

classic

Domáce americké tržby sú na astronomickej sume cca 255 mil. dolárov. Viem, že je to kvôli „miláčiku” domáceho publika Sandre Bullock, ktorá priláka divákov už nejako automaticky, samozrejme, že: „ Sandra Bullock, tak to musím vidieť... ” Z časti pravda, vychutnať si krásnu herečku na filmovom plátne, nie je od veci, tomu úplne rozumiem, ale s TALENTOM v skutočnosti neovplýva, čo sa týka hereckého majstrovstva, za najlepší ženský herecký výkon v hlavnej úlohe obdržala zlatého plešivca, t.j Oscar !? To žiadna dáma nebola o niečo pôsobivejšia ? Alebo by som povedal, že slabý ročník, keď vybrali Sandru ako skutočne jestvujúcu postavu Leigh Anne Tuohy. Podľa skutočnosti to muselo byť možno trochu viac zmysluplnejšie, zaujímavejšie ako vo filmovom podaní „ odborníka na životopisy ” režiséra Johna Lee Hancocka, ktorý nemá ani najmenšiu páru ako urobiť poriadnu biografiu ! Príbeh ako sa rodina ujala mladého černocha s talentom na šport, čo má mamku na drogách, je staré - známe, tisíckrát prevarená polievočka, ktorá tu kapánek prihorela ! IQ nemá zrovna vysoké, bude stúpať, lebo bude mať tvrdý drill nielen na ihrisku, ale i za lavicami, kde musí našponovať mozgové bunky, aby dostal štipendium, vo futbale je borec, v učení musí zapracovať, nad všetkým dohliada vzdorovitá mama, manželka Leigh Anne, ktorej nikto doma neodvráva, a to je len dobre, pokiaľ chce nastaviť vysoko svoju autoritu ! Pritiahnuté za vlasy, nie ? A ostatní sú kde... Bol som zvedavý na Sandru, na jej chudú postavu, vizáž, nohy, ... , ale hereckého umenia sa mi nedostalo, satisfakcia v podobe snaživého výkonu tu je, celková kompenzácia už nie a neviem si predstaviť, že by som si to dal znovu, jedine scény, kde je Bullock, nič viac - nič menej ! ()

Cruise nepovede nových Sedm statečných

Cruise nepovede nových Sedm statečných

05.01.2014

Nejspíš dobře víte, že je současný Hollywood semeništěm nepřeberného množství remakeů a rebootů. Zvláštní zálibu v nich má studio MGM, které spoluprodukuje Hobity nebo Bondovky a i jinde se snaží… (viac)