Oscarem oceněný Al Pacino a Matthew McConaughey hrají v tomto napínavém thrilleru o rušném světě sportovních sázek, ve kterém někdy stačí hodit mincí a můžete vydělat celé jmění. Brandon Lang (Matthew McConaughey) je nadějná hvězda vysokoškolského fotbalu, ale kruté zranění překazí jeho sportovní kariéru. Aby se dostal zpátky na špičku, využije své znalosti z fotbalového světa…..v lukrativním byznysu sportovních sázek. Jeho talentu si všimne Walter Abrams (Al Pacino), mocný šéf obrovské národní korporace, která dává tipy na sázky a Brandon se stává jeho chráněncem. Zvyká si na svět plný krásných žen, sportovních vozů a stohů peněz, ale jeho zdánlivě idylický život se mění v boj podvodníka proti podvodníkovi, poté co netrefí výhru a v sázce jsou miliony dolarů… (oficiálny text distribútora)

necisty

Nevinně vyhlížející děj nakonec naplní mé touhy. Nikdy bych nečekal, že film o sázení by mě mohl bavit. Vsadil jsem si v životě pouze dvakrát. Ještě jako osmnáctiletý kluk, který sotva dosáhl k prosklenému okýnku, jsem si vsadil 20 Kč na to, že naši vyhrají mistrovství světa v hokeji... no a ti machři to opravdu vyhráli a tak jsem dostal 80 Kč. Druhý rok jsem udělal to samé... no a ti debilové prohráli. Od té doby na to kašlu a jsem stále 40 Kč v plusu :D. V tomto filmu ovšem sází i svoje životy dva suprovní herci a já jsem si jejich intriky skvěle užil. Nevsadil jsem na něj nic, ale hodně získal. ... SA ()

castor

Proč jsem si tohle sportovní drama našel? Hlavní důvod: Matthew McConaughey. Jeho slunečné komediální výlety z počátku tisíciletí stály za starou belu, za poslední tři čtyři roky ovšem nabral neskutečné kvalitativní tempo, takže zájem o jeho předchozí kousky roste. Škoda, že tempo si nedokázal pohlídat i režisér Caruso. Nabízí příběh nadějného sportovce, jehož kariéru utne zranění, a po letech si na tuhle kancelářskou krysu nikdo nevzpomene. Osud tomu chtěl, aby si ho všiml sázkařský magnát Al Pacino, a jeho nudný život nabere nečekané obrátky. Za oceánem má pojem sportovní sázení docela jiné mantinely, takže model, kdy si jde fotbalový fanda vsadit stovku na ligu Sparta versus Jablonec, je někde jinde. Jenže tenhle film neumí dát ani pohlavek, ani z něj nemrazí. Prostě jen tak pluje v televizním aranžmá, není tak promyšlený, jak se tváří, není tak svižný, jak by bylo třeba. A já se obávám, že velmi rychle zapomenu!! ()

Beky

Přemrštěná stopáž!! Ke konci jsem už fakt nemohl, hlavně mě zaráží v popisku filmu slovo thriller?? Nechápu! Nic takového ve filmu není, i když já bych si tak přál aby to směřovalo k tomu, že záporák bude po zásluze potrestán!! Takhle de facto zbyl jen hodnej a hodnej a soupeřem byl jen poslední zápas!! Nakročíno bylo jinam, škoda!! Verdikt! Díky obsazení a díky tomu že sázim, dávám 60%, tomuto lehce nadprůměrnému průměru!! ()

Boss321

Slušně natočené drama o sázení ve sportu a o jeho kladech a záporech. V tomhle hazardu platí velmi jednoduché pravidlo, zkrátka jednou jsi dole a jednou zase nahoře. Al Pacino zahrál mistrovsky jako vždy, koneckonců od něj se nic jiného nečeká. Matthewa McConaugheyho moc rád nemám, ale tady mi vůbec nevadil a roli zvládl docela poměrně slušně. Vše doplňuje půvab Rene Russo. Ale nejzajímavější na tomto snímku je sledovat vztah mezi Pacinem a McConaugheym, který se mění z jedné strany na druhou...... ()

IMPAIRED

VIM proč si Pacino vybral tenhle film. Nemuel jsem si ani jít zakouřit abych to viděl. Ale mimo něj to je sračka. Sračka. Sračka bez debat. A ten hlavní herec je strašnej idiot. Připomělo mi to '21', akorát '21' bylo ještě mnohem horší. Takže vlastně kdyby tam ten Pacino nebyl, hodil bych to do tříděnýho. Mimochodem, víte že tohle natočil DJ Caruso? Heheheheh.. ()

• Dan Gilroy, manžel Rene Russo, napsal roli Toni přímo pro svou manželku. Sestra Russo se dokonce jmenuje Toni. (novoten)
  • V čase premiéry filmu bolo číslo do Walterovej televíznej šou (1 800 BET ON IT) skutočne používaným kontaktom poradenskej kancelárie športových tipov. (U_S_O)
  • Natáčelo se v kanadském Vancouveru. (M.B)