Podľa skutočného príbehu legendárnych hráčov golfu, Harryho Vardona a Francisa Ouimenta a ich historického duelu na U.S. Open v roku 1913. Tento turnaj neočakávane vyhral Ouiment, ktorý mal v tom čase sotva dvadsať rokov. Film sľubuje veľkú emocionálnu silu a výnimočný výkon mladého herca, Shiu LeBeoufa v úlohe Ouimenta. (oficiálny text distribútora)

Kaka

Natočené s lehkostí, důvtipem i nadhledem, avšak nikterak objevné. Vizuální fígle občas vyloženě otravné a nosná myšlenka o tom, jak si jít za snem a překonat všechny překážky, ta už tady byla hodněkrát, v mnohem oduševnělejším a plnokrevnějším kabátku. Shia ale nastavuje laťku teenagerských herců velmi vysoko. ()

Roman Albach

Americký název filmu bych trochu poměnil. The Greatest Game Ever Seen. Mohlo by se zdát, že příběh outsidera, který porazí ty nejlepší profesionální hráče golfu, bude trapně americký. Nikoli. Billovi Paxtonovi se podařilo natočit výborné sportovní drama, kdy až do posledního úderu holí jste napjatí, jak turnaj dopadne, přestože to už skoro sto let víme. Shia LaBeouf pro mě znova dokázal, že je excelentním hercem. ()

nascendi

Nepredpokladal som, že nejakému športovému filmu a ešte z golfového prostredia, budem ochotný dať štyri hviezdičky. Navyše, keď som v titulkoch nezahliadol jediné známe meno. A stalo sa. Film ma úplne nenásilne vtiahol do seba, ja som sa nebránil a mal som veľmi príjemný zážitok z jeho sledovania. Mám voči iba veľmi nepodstatné výhrady, ktoré nestoja za spomenutie. Ani ma neprekvapuje, že v prvej dvadsiatke zobrazených hodnotení sa iba tri líšia od štyroch hviezdičiek. Tie si tento príjemný a pritom ničím nie prelomový film plne zaslúži. ()

uiu

Typická Disneyho pohádka o tom, jak se z chudého chlapce stane přes noc celebrita a šampion, když jako amatér porazí několikaletého vítěze v golfu. Shia LaBeouf hraje dobře, ale utápí se v naivnosti scénáře, který nás krmí sentimentálností, smutkem z nezdaru a následného poučení z chyb. Pokud máte rádi filmy o golfu, klidně si hvězdičku přidejte, jinak nijak neoriginální příběh. ()

progression

Výborný životopisný film o golfu a nejenom o něm. Skutečný příběh golfových legend natočený poutavou formou, golfové scény jsou znázorněny velice realisticky, všichni hlavní představitelé jsou velice uvěřitelní a tím pádem celý film uteče jak voda. Kromě golfu jsou dost realisticky znázorněny i "soutěže" mimosportovní. Společenská (chudý amatér proti profesionálům, v té době z lepších vrstev), nacionální (přece nám nějaký angličan nevyfoukne US Open resp. my angličani jsme přece v golfu nejlepší) i rodinné (musíš dělat něco užitečného, aby ses uživil ...). Mně se moc líbila postava Harryho Vardona (Stephen Dillane) a také neodolatelný malý caddie, ten neměl chybu. Myslím si, že to, že US Open vyhraje amatér, se může vyjímečně stát, i když asi velice zřídka, ale to, že vítězovi s caddiem bylo dohromady 30 let, to už se asi nebude opakovat nikdy. Film se mi líbil moc, ale s "Legendou o slavném návratu" prohrál těsně na body. ()

• V záběru ze 42. minuty, kdy kamera přímo zabírá oči Francisa Ouimenta (Shia LaBeouf) je vidět, že nosí kontaktní čočky, což je v té době na chlapce z nižší společenské vrstvy dosti neobvyklé. (Raduza11)
  • Filmovalo sa v kanadskom meste Montreal a v neďalekom golfom klube Kanawaki. (MikaelSVK)
  • Ve filmu se vyskytne postava 27. prezidenta USA Williama Howarda Tafta (Walter Massey), který svůj úřad vykonával mezi lety 1909 a 1913. (Matej.Mirejo)