Generální manažer týmu amerického fotbalu se musí rozhodnout, jak naložit s možností prvního výběru při draftu, do kterého zbývá zhruba 13 hodin. Manažer Sonny Weaver má před sebou nejdůležitější den nadcházející sezóny. Den draftu. Tým Cleveland Browns má právo první volby, to znamená, že si může z mladých hráčů, kteří jsou k dispozici, vybírat jako první. Nejžhavějším kandidátem je Bo Callahan, vítěz Heismanovy trofeje. Sonny se musí rozhodnout, zda ho vezme a co je kvůli tomu ochoten obětovat. Zároveň se nedávno dozvěděl, že jeho přítelkyně Ali čeká dítě. Fanoušci Clevelandu jsou velmi nadšeni z toho, že by za jejich tým mohl nastoupit právě Callahan, jenže Sonnymu se na něm pořád něco nezdá. Večer začíná draft, který vysílá celostátní televize a tým Browns má deset minut na svou první volbu... (TV Nova)

Derek

milovnici NFL budu v siedmom neby, nas ostatnych potesi drama suvisiaca s draftovanim a s tym spojenymi machinaciami, skoda ze si scenaristi povedali ze to nie je dost a do filmu este narubali milostnu linku (nuda) a rodinnu dramu (hroza). ak by zostalo len u costnera a jeho slovnych prestrelkach s trenerom svojho tymu a ostatnymi GM-amy tak je zazitok z filmu este vacsi. na moneyball sa to ani z daleka nechyta a reitman uz asi nepride s peckou typu ghostbusters, costner je vsak i na starsie kolena stale sympatak a dokaze utiahnut film... ()

J*A*S*M

Americký fotbal je pro mě španělskou vesnicí (jako v podstatě každý sport, haha :-D) a snímek mi jako nezasvěcenému divákovi absolutně nebyl schopný vysvětlit, jaké jsou vlastně přesná pravidla hry (myšleno toho "draftu"), a co se hraje, co bude úspěchem a podobně. A také působí přinejmenším trochu divně, když film v závěru Costnerův výkon prodává jako vítězství dobrého taktizování a zachování chladné hlavy, když to ve skutečnosti v podstatě totálně náhodně vyhaluzil a celou dobu se mu všechno akorát rozpadalo pod rukama. Herecky a řemeslně v pohodě, ale z výše uvedených důvodů jsem se do toho filmu nezvládl ponořit, ani trochu. ()

aniiicka

Nic převratného, ale určitě sympatický sportovní film, co má spád a nechybí tu nějaké to drama a humor. V americkém fotbalu jsem se moc nevyznala, ale po filmech jako Any Given Sunday nebo právě Velký Draft, už je to lepší :) a musím říct, že jak to amíci prožívají, tak o tom točí docela poutavé sportovní filmy. ()

zette

Jako fanousek NHL, kazdy rok intenzivne prozivam deni kolem draftu a pokud jen trochu muzu, prosedim noc na netu a samotny vyber sleduji. Ten z NFL asi bude temer totozny a tak jsem nemel problem se ve filmu hned zorientovat. Pro evropskeho divaka, ktery neholduje zadnemu americkemu profesionalnimu sportu muze film cinit problem. I kdyz jsem tusil koho si Cleveland vybere, tak me to bavilo. Je ovsem pravda, ze moc nechapu, proc se Seattle zbavoval prvni pozice..? Zajimavy je i fakt, ze je na CSFD film lepe ohodnoceny nez na IMDB, kde logicky hodnoti spousta divaku ze zamori, kterym je NFL daleko blizsi... Mozna maji zasadni otazku jako ja:-)! Film je natoceny dobre, Costner je dobry herec, jen hraje ve spatnych filmech, coz ovsem neplati pro Draft day. ()

castor

Udělat to správné rozhodnutí. Potěšit majitele, kolegy, trenéra, fanoušky, hráče, sebe. Zmar loňské sezony nechtějí opakovat. Důležitá je budoucnost i úkol přivézt nějaké velké jméno. Jedno je přichystané na zlatém podnose, jenže agent s tváří Kevina Costnera má leccos za lubem i na zeleném papírku, který od rána nosí v kapse. A je fajn ho slabé dvě hodiny sledovat. Na Evropana zdaleka nedolehne ono opojení americkými národními sporty, jakými jsou za oceánem baseball nebo právě americký fotbal, kdy lidé na potkání sypou z rukávu statistiky a soutěží, kdo vlastně dal v pětasedmdesátém v rozhodujícím zápase sezony homerun nebo touchdown. Tahle vysoká sportovní zákulisní politika ale i tak nenudí, Draft Day příjemně plyne, nevnímáme potřebu nějaké syrovosti nebo zásadních veletočů, stačí výborní herci (Garner, Costner, Langella, Burstyn) a vybroušené dialogy. Reitman chytá druhý dech. ()

• Ve filmu se objeví hned několik skutečných hráčů NFL, a to linebacker New York Jets Demario Davis, offensive tackle New York Giants James Brewer, wide receiver New York Giants Ramses Barden, punter Cincinnati Bengals Zoltan Mesko, running back Houstonu Texans Arian Foster a wide receiver New York Jets Stephen Hill. Kromě hráčů se ve filmu objeví i další osobnosti NFL, například bývalý trenér Oakland Raiders a současný analitik stanice ESPN Joe Gruden nebo bývalý hráč New York Giants a současný analitik stanice NFL Network Mike Mayock. (Punisher)
  • Příběh se měl původně odehrávat v zákulisí týmu Buffalo Bills, ale Cleveland se pro potřeby filmu nakonec hodil lépe. (007.)
  • Keď Vontae Mack (Chadwick Boseman) telefonuje Sonnymu (Kevin Costner), tvrdí, že je vo Virginii, avšak pri zábere na jeho auto je vidieť, že prechádza okolo hotela The Bertram Inn & Conference Center v Aurore, štát Ohio. (Real Tom Hardy)

Zemřel režisér Ivan Reitman

Zemřel režisér Ivan Reitman

14.02.2022

Nálož filmových novinek a trailerů ze Super Bowlu narušila v noci z neděle na pondělí smutná zpráva. Zemřel totiž legendární režisér Ivan Reitman. Autorovi filmů jako Krotitelé duchů, Policajt ze… (viac)