Herb Brooks byl jmenován trenérem amerického hokejového týmu pro Olympijské hry v Lake Placid v roce 1980. Nastiňuje svůj plán, kdy chce hru postavit na kanadsko-ruském hokejovém stylu, což hned v úvodu vzbuzuje nejistotu. Brooks říká, že tímto způsobem lze porazit i dosud neporazitelné Sověty. Od vedení dostává volnou ruku ve výběru týmu a v tréninkových metodách. Brooks přizve do realizačního týmu jako svého asistenta Craiga Patricka a poté vybírá na kempu v Colorado Springs 26 hráčů z řad amerických universit. Začátky přípravy jsou těžké. Hráči mají mezi sebou nevyřízené účty. První přípravný zápas absolvuje tým v Norsku s místní reprezentací a ten končí remízou. Brooks zuří, nevidí v týmu zápal pro hokej, a tak po zápase nenechá hráče odejít do kabiny, ale dá jim velmi těžké a náročné tréninkové dávky. Hráči tak pochopí, že Lake Placid nebude jen výlet a zábava. (TV Nova)

Spiker01

My máme Nagano, Amíci Lake Placid a ačkoliv jsem se občas ztrácel v nepřesnostech filmu a odlišnostech hokejových pravidel, hokej jako takový mám pochopitelně hodně rád, na Hokejový zázrak jsem se dlouho chystal a taky si ho poměrně užil. Je skutečně zajímavé vidět, že Disney co se týče hraných filmů vždycky netočil jen frančízy a jak jim to svědčilo. Gavin O'Connor je dlouhodobě můj oblábený režisér, takže to byla jistota. Stylem mi to dost připomínalo o několik měsíců mladší Světla páteční noci od Petera Berga, ale vzhledem k zaměření filmu vždycky raději sáhnu po Miracle. A Kurt Russell je pochopitelně král, kterého milujete i nenávidíte zároveň. ()

BigDeal

Športový film o ďalšom tíme, ktorý sa musí naučiť správať ako tím, trénovať celé dni a poraziť dlhoročného majstra...to všetko tu už bolo. Tento film ale obsahuje naozaj dobre natočené hokejové zápasy, ktoré sú napínavé ako majstrovstvá a hlavne je tu postava trénera, ktorému charakter dodal výborný Kurt Russell. Nebyť týchto dvoch vecí, bol by to zrejme len priemerný rodinný film. ()

Shakers

Niekto to vidí moc Americké, ale no čo už.Som veľký fanda hokeja, takže sa mi to bude páčiť možno viac ako ostatným, ale povedal by som, že s tým to nemá čo robiť.Prekvapil ma celkom dobre zvládnutý scenár s charizmatický-sympatickým Kurtom Russselom na čele a neznámi herci, ktorý sú určite lepšia voľba, ako nejaký známejší.Miestami by to chcelo trošku svižnejšie tempo, ale vždy keď to začína byť trošku nudné hneď nasleduje strih na tréning, takže je to celkom fajn.Jediná vec čo mi najviac vadila, bola kamera pri zápasoch.Viem, že to nieje hokej, ale kamera mohla byť imho fakt priehľadnejšia.Nevedel som sa rozhodnúť, ako ohodnotiť tento film, ale keďže na konci pustili Aeronsmitha, tak sa prikláňam k lepšiemu. 80% - 4* ()

Jara.Cimrman.jr

Netuším, zda lze organizovaným věřením způsobit zázrak, ale víra Herba Brookse ve svůj tým ho přinesla. Hokejovej turnaj na Olympijských hrách v Lake Placid v roce 1980 měl být totiž opět triumfem neporazitelný kamándy CCCP, která měla zašlapat do ledu studentíky ze zemí, kde se hráči mohli živit hokejem profesionálně a tudíž je opomněl baron de Coubertin pozvat na oslavu ladnosti amatérskýho sportu. Dobře si pamatuju skřípění svých zubů, když našlapanej československej tým podlehl nějakým studentům z USA. Tehdy jsem vůbec netušil o existenci nějakýho trenéra Brookse a skutečnostech, že již mnoho měsíců připravuje tým složený ze správnejch (nikoliv nejlepších) hráčů na základě sovětských tréninkových zkušeností s fyzičkou, k čemuž přihodil něco z psychologický brašničky. Před zápasem s CCCP věděl, že devětkrát z deseti z případů Sověti bez problémů vyhrají, ale v tom jednom zápase se může stát cokoliv . Tehdy se stal zázrak (http://www.youtube.com/watch?v=NuBcvNmsVvs), když Američané jako první tým po dlouhý době dokázali se Sověty bruslit po celou dobu utkání a všechny proměnlivý faktory se ten den převážily na stranu hvězd a pruhů. To všechno se mi moc líbilo. Jediným problémem pro mne bylo to, že snímek byl politicky pojatej jako souboj brutálních Sovětů s hodnými Americkými chlapci, kteří by nikdy nikoho neomlátili o mantinel a vítězství na OH bylo zastrčeno do pozadí na úkor zápasu se Sověty. Přitom v těch dvou dnech, kdy se mužstvo připravovalo po historickým vítězství na zápas se silným Finskem, musel Brooks prokázat asi nejvíce motivačního umu ve svý trenérský kariéře. ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $64,378,093Tržby Celosvetovo $64,445,708║ Tento film by potreboval skúsenejšieho režiséra, niekoho aj je Steven Spielberg, lebo aj keď to nie je zle natočené a výhodou je že to je dokonca nevtieravé na to o akú tému sa jedná, chýba tomu tá pomyselná skutočná iskra, po ktorej by mali byť cítiť silné emócie a nie len taký slabý záchvev aký sa nakoniec dostaví. /60%/ ()

• Na konci filmu po zápase se Sověty říká Herb (Kurt Russell), že za 2 dny byl zázrak dokonán, když porazili Finsko. Mnoho lidí se domnívá, še žlo o finálový zápas, v závěrečném ceremoniále je ale na pozici 2. a 3. místa vyvěšena švédská a ruská vlajka, přestože USA sehrálo poslední zápas s Finskem. Důvodem je fakt, že na OH v Lake Placid 1980 se nehrálo klasické semifinále a finále, ale finálová skupina, do které postoupili z každé skupiny dva nejlepší a do tabulky se počítal vždy vzájemný zápas se soupeřem ze stejné skupiny (V případě USA je to úvodní duel se Švédskem, ve kterém vyrovnalo Bill Baker 27 vteřin před koncem). Památný zápas se SSSR byl tak zápas finálové skupiny, do které zároveň postoupilo Švédsko (ze skupiny s USA) a Finsko (ze skupiny s SSSR). (Zavy)
  • Historická chyba ve filmu: V utkání s Norskem na OH je jako jeden z autorů gólu uveden Buzz Schneider. Ve skutečnosti tomuto soupeři na turnaji žádnou branku nedal. (Robbi)
  • Po třetím gólu USA proti SSSR odjíždí po oslavě branky deset hráčů z ledové plochy, nicméně hokej se hraje na 5+1 a další hráči na led po gólu nenaskákali. (dom156)

Hugh Jackman a skoky na lyžích

Hugh Jackman a skoky na lyžích

21.01.2015

Sportovních filmů nikdy nebyl nedostatek, jen málo z nich se ale věnuje zimním sportům. Hokejový zázrak, Kokosy na sněhu nebo Sjezdař s Robertem Redfordem teď ale nafasují dalšího celovečerního… (viac)

Kurt zase trenérem?

Kurt zase trenérem?

01.02.2005

Poté co Kurt Russell ztvárnil legendárního hokejového trenéra Herba Brookse ve filmu Miracle, asi patrně našel v tomto pro film vděčném řemesle zalíbení. Od hokeje si tentokrát odskočí ke koním ve… (viac)