Goon: Last of the Enforcers

• USA Goon: Last of the Enforcers (viac)

Ranař Doug Glatt (Seann William Scott) se stačil oženit, s Evou (Alison Pill) čekají dítě a právě dostal kapitánské céčko. Hned v prvním zápase však dojde k potyčce s Andersem Cainem (Wyatt Russell), záludným synem majitele Halifax Highlanders a po prohrané bitce si Doug odnese těžké zranění, které jej donutí předčasně ukončit kariéru. Jeho hrdost je pošramocena, je donucen začít pracovat v pojišťovně a co je nejhorší, majitel Halifaxu přivede do týmu díky výluce NHL pár nových hráčů v čele se svým synem Andersem, ze kterého udělá nového kapitána týmu. Zhrzený Glatt netouží po ničem jiném, než se vrátit zpět na led, a tak se spojí se svým bývalým sokem Rossem Rheou (Liev Schreiber), který jej znovu začne trénovat v bitkách a vrátí mu zpět jeho sebevědomí. To samozřejmě neunikne pozornosti jeho bývalých zaměstnavatelů i spoluhráčů a jeho návratu do klubu už skoro nic nebrání. Tedy kromě manželky Evy, která z toho není zrovna moc nadšená, a pak je tu samozřejmě ještě Anders Cain… (SOLOM.)

AlistairMir

Goon byl roku 2011 super překvápko a tak, když se po šesti letech objevilo pokračování, těšil jsem se. No a nebyl jsem zklamán ani náhodou. Sice je to o kapku horší než jednička ale, ruku na srdce, to bývá drtivá většina pokračování. Seann William Scott mě umí stále rozesmát, potěšil i návrat Lieva Schreibera a celkově jsem si tuhle hokejovou řežbu krásně užil. ()

Hugo01

Je hrozná škoda, že už se S.W. Scott poslední dobou tolik neobjevuje. Podle mě na to pořád má a dvojka Goon to potvrzuje. Jay Baruchel, ač ho zas tolik nemusím, podle mě sequel zvládnul velice dobře, ale jsem rád, že strávil víc času za kamerou než před ní. Příběh byl sice poměrně jednoduchý, ale já se velmi dobře bavil a konec byl taky uspokojivý. P.S. Když jsem se v závěrečných titulcích dozvěděl, že ve filmu hráli Michael del Zotto a Tyler Seguin, docela jsem koukal :O. ()

StanislachKo

Oproti vybornému predchodcovi, toto bolo žalostne nezvládnuté snáď po každej stránke. Akcia je totálne neprehľadná (hokej aj bitky), tie kvantá cgi krvi nie sú ani smiešne, príbeh totálna zlátanina, chovanie postáv (hlavne toho záporáka)... ach JAJ! No a čo ma definitívne presvedčilo o ubratí na jednu: musíš byť génius, keď máš vo filme Scotta a Schriebera a režíruješ ich tak nahovno, že sa aj sami stratia a sála z nich ešte menej ako keby tam len stáli. Baruchelovi asi nešlo o to dokázať, že nie je len gašpar z Rogenových a Golbergových filmov. Teda dúfam, že bol len lenivý sa tomu adekvátne povenovať. Lebo v opačnom prípade sa usvedčil ako gašpar. ()

P1tr

První Goon byl svěžím vánkem mezi moderními sportovními komediemi a ačkoliv se pokračování zdálo zbytečně, díky sympatiím k jedničce jsem se na něj těšil. Očekávání nicméně nebyla naplněna a dvojka trpí spoustou neduhů. Humoru je tu poskromnu a často se zdá, jako by se tvůrci o humor po dlouhé minuty ani nesnažili, což se překvapivě děje i ve chvílích, kdy prokazatelně nemá jít o vážnější scénu. Good 2 bohužel zkouší hrát také na city a na rodinnou kartu a hrubě mu to nevychází, neboť i když je hlavní hrdina sympatický, chceme ho vidět spíše v humorných a brutálních situacích a ne v dojemných momentech. Naštěstí aspoň ta hokejová brutalita tu funguje pořádně, ale to je tak všechno, zbytek jede přinejlepším na půl plynu. ()

mickyreed

Všude tam, kde první díl kraloval, dvojka neskutečně ztrácí. Celý je to divně natočený, situace jsou spíš trapný než vtipný, bitky a zápasy nepřehledný (podle mě vina nový režie a kamery), jediný co mě zajímalo byl ten příběh, kterej byl vlastně stejně slabej... ostatně je to krapítek předělanej Rocky 2, podle mě nejlabší díl Rockyho série. ()

• Wyatt Russell, který ztvárnil postavu Anderse Caina, opravdu hrál hokej. Chytal v Německu ve městě Timmendorfer Strand. (Dan.nesnera)
  • Kouč Ronnie (Kim Coates) na tréningu predstaví svojho brankára ako Petrova (Petrov má aj na drese), avšak na skrinke v šatni a aj v záverečných titulkoch je uvádzaný ako Petr. (GTS_PUNK)
  • Ve filmu má camea i pár skutečných hokejových bitkařů – Brandon Prust, George Parros, Georges Laraque, Mel Angelstad, Tyler Seguin nebo Michael Del Zotto. (Lumberjack)