Dokumentární snímek Sel8nne nabízí pohled do života jednoho z nejtalentovanějších a nejlepších hokejistů všech dob. Nestárnoucí legenda zámořského hokeje Teemu Selänne odkrývá veřejnosti svůj osobní život, poskytuje dosud neslýchané rozhovory a divák má možnost vidět osobní materiály, které jinde neuvidí. Jeden z největších hokejových sympaťáků na ledě i mimo něj, po boku dalších hokejových osobností, to je Sel8nne. (Punisher)

netahlo

Teemu Selänne. Za cela ta leta, co sleduji hokej, jsem nepotkal jedineho cloveka, ktery by rekl, ze ho nema rad. Tento dokument ukazuje proc. Neustale dobre naladeny, otevreny ke svemu okoli, milacek fanousku a skvely hokejista, ktery se tesil prirozenemu respektu ze strany jak spoluhracu, tak souperu. Jeho karieru jsem zacal poradne sledovat az po jeho prestupu do Anaheimu, takze mi bohuzel utekla jeho legendarni novackovska sezona v Jets. V roce 1992 holt byly informace o NHL jeste lukrativnim zbozim a kanal OK3 chytalo jen par stastlivcu. Jejich souhra s Paulem Kariyou davala v druhe polovine 90. let, kdy se trenerske kreatury typu Jacquese Lemaira, pokousely zabit hokej pasti ve strednim pasmu, nadeji v lepsi zitrky. Teemuv navrat o temer 20 let pozdeji na "misto cinu" v dresu Anaheimu a ovace, kterych se mu ve Winnipegu dostalo - to byl intenzivni zazitek, na ktery clovek zvykly na zoufalost jmenem Tipsport extraliga, opravdu neni zvykly. Nesmirne emocionalni zalezitost! Stejne jako kdyz se mu na sklonku kariery konecne podarilo ziskat vytouzeny Stanley Cup. Nejedno oko nezustalo suche, kdyz Teemu pri prebirani Poharu brecel jako maly kluk. Mise splnena. S vetsim nez malym mnozstvim nostalgie listuji albem hokejovych karet prave s timto hracem, kterych jsem v prubehu let nashromazdil temer 600, a vzdavam hold jednomu z nejvyraznejsich ambasadoru hry zvane ledni hokej. THANKS FOR MEMORIES, FINNISH FLASH!!! ()

Pajky3

Finský blesk Teemu Selänne je jeden z největších sympaťáků, co kdy brázdil arény NHL. I proto jsem se na dokument nesoucí jeho jméno těšil, i když je pravda, že jsem očekával, že se mnohem více budou soustředit na jeho hvězdnou kariéru. Takže mě trochu zklamalo, že se dokument soustředí hlavně na jeho život. Navíc dvojice Selänne-Kariya pro mě bude už navždy symbolem Anaheimu, takže mi přijde škoda, že jejich souhra se taky v podstatě vůbec nerozebírá. Škoda, lepší vybalancování mezi osobním životem a hokejovou kariérou a byl by to super dokument. ()

Brano

Hokej je pre mňa srdcová záležitosť a Selanne patril k mojím obľúbeným hráčom, preto som neváhal a hneď si zohnal tento dokument. Tento film ma ale sklamal, čakal som od neho viac. Dokument ide viac do hĺbky jeho života, myslím že by to bolo zaujímavejšie keby sa jednalo viac o jeho hokejovú stránku, taká polhodina do konca bola asi taka najzaujímavejšia, trpke prehry v národnom tíme a potom veľké víťazstvo v podobe Stanleyho pohára. ()

Gregor_Samsa

Když se jednomu nechce vzdát, chce vítězit a chce být, jak Teemu na konci filmu říká, šťastný. Je to krásný dokument. Cesta na vrchol musí být plná odhodlání a sebeodříkání. Každý podobný si zaslouží jedno velké vítězství... pročetl jsem statistiky a historii; takových hráčů je a bylo jen pár... [80%; 2016-02-21 Home sweet home] ()