Zasnežené aljašské mestečko Mystery je možno tým najväčším americkým zapadákovom, ale vyznačuje sa jednou zvláštnosťou – ako by sa mužskí obyvatelia rodili s korčuľami na nohách. Každý z nich je totiž posadnutý ľadovým hokejom. A taký je aj miestny šerif John Biebe (Russell Crowe). Spoľahlivý strážca zákona, milujúci manžel a otec troch skvelých synov, ale v okamihu, keď sa ocitne na ľade, ide všetko stranou. Tunajšie ženy majú pre vášeň svojich polovičiek pochopenia. Niektorá je tu a tam možno neverná, ale keď ide o hokej, fandí každá tom svojmu. Najväčšou a najdôležitejšou udalosťou v Mystery je totiž každotýždenný sobotňajší západ, v ktorom proti sebe hrajú iba tí najlepší. Jedného dňa však príde ponuka, aby si to rozdali s profesionálnym hokejovým tímom New York Rangers. Amatérski hokejisti teraz môžu dokázať, že na to majú a ich silácke reči nie sú iba výkrikmi v mrazivom vetre. Otázkou však je, či na to nájdu odvahu... (TV JOJ)

Olík

V zapadlém městečku Mystery znají jen sníh, mráz, led a hokej. Každotýdenní událostí jsou sobotní zápasy těch nejlepších vyvolených, o kterých sní každý místní kluk už od kolébky. Tak pomalu zasněženě plyne čas až do doby než se před místní hokejisty postaví skutečná výzva, utkání proti profesionálům z NY Rangers. Příjemně zasněžená sportovní záležitost pro celou rodinu Jaye Roache s partou známých herců v čele Russellem Crowem a specifickou atmosférou mrazivé Aljašky za zády. ()

Lukoboss

To nemohl nikdo myslet vážně. Už označení filmu komedie/drama/sportovní mě nutí přemýšlet, kde ve snímku byly komické či dramatické prvky, já jsem je tam neviděl. Celkově to bylo spíše romantické než sportovní a to pro mě, jakožto velkého milovníka ledního hokeje, není zrovna dobře. O závěrečném zápase asi není potřeba mluvit, to byl kýč všech kýčů (nechápu, proč nehráli na ledě Rangers, když jim nakonec na tom jejich rybníce postavili celý hřiště). PS: Hráči Rangers byli asi vycucaní z prstu, ale kdo by taky těm opravdovým hokejistům platil :) ()

Sabrewulf

Hokej nemusím. Sice k němu nemám tak velký odpor jako k přihřátému fotbalu, ale nemusím ho. A přesto mám ten film rád a to už je co říct. Oplývá milou a přátelskou atmosférou malého městečka a je okořeněn příjemným humorem. Casting všech těch postaviček skvělý. Viděl jsem to minimálně 10x a většinu replik znám nazpaměť, vždycky si to v televizi pustím minimálně jako kulisu. Samozřejmě, že se tam najdou různá sportovní klišé (tleskání), ale dá se to s lehkostí přejít. Když zkombinuju moje pocity se slovy Mike Myerse: Nejsem fanda těhle parádiček na ledě, ale musím říct, že jde o hodně pohodový film. ()

klukluka

Konfekční záležitost, typická vata pro nedělní televizní odpoledne. Zjištění, že jsem tím marnil čas už podruhé, přišlo se závěrem filmu - pamatoval jsem si jen bleskový draft dvou domácích hráčů a jejich odlet s týmem NYR. Jinak se mi všechno vykouřilo z hlavy. A zase to všechno kompletně zmizí, pro podobný filmy nemám v hlavě místo. ()

Erik7595

Mystery, Alaska je ten typ film, ktorý rozhodne ničím obzvláštňujúcim nevyniká. Podobných filmov s podobnou tematikou tu už bolo mnoho. Napriek tomu dávam ale nadpriemerné hodnotenie, a to pretože z celého filmu sálala taká pohodová a priateľská atmosféra, pri ktorej sa počas natáčania filmu stretli herci a natáčanie si zrejme naplno užili. Ide o film, kde sa po prvý krát stretli herci Scott Grimes, Kevin Durand s Russellom Croweom, takže už len kvôli tomuto som chcel tento snímok vidieť. Dostal som celkom pohodový snímok, so skvelým Russellom a film som si užil. Nečakajte od filmu veľa, ide o priemerný snímok. Mne ale sadol presne do nálady, takže moje hodnotenie je pozitívnejšie. 7/10 ()

• Mesto Mystery sa na Aljaške nenachádza a na mape by sme ho hľadali márne. Ide len o fiktívne miesto, ktoré bolo vytvorené pre účely filmu v oblasti mesta Canmore v Alberte, v Kanade. (mclenin)
  • V 39. minúte filmu sa v športových správach v televízii spomína, že Wayne Gretzky bol zvolený za hráča mesiaca so 17 gólmi a 22 asistenciami, pričom v tej dobe mal Gretzky už asi pol roka ukončenú profesionálnu hokejovú kariéru a vo svojej poslednej sezóne za New York Rangers strelil iba 9 gólov. (p0uNc3r)
  • Tvůrci se při vymýšlení jednotlivých postav z týmu městečka Mystery nechali inspirovat řadou skutečných, převážně kanadských hokejových mistrů. (Olík)