Lemuel Gulliver (Jack Black) je menší zavalitý chlapík, ktorý už rezignoval na splnenie svojich snov, že bude úspešným autorom cestopisov. Pracuje ako poslíček v redakcii newyorských novín a tajne miluje editorku Darcy Silvermannovú (Amanda Peetová). Jedného dňa sa prekvapivo osmelí a podfukom ju presvedčí, aby ho vyslala napísať reportáž o bermudskom trojuholníku. Počas výpravy na Bermudy sa Gulliver ocitne vo veľkom víre a stroskotá v doposiaľ neobjavenej krajine, kráľovstve Liliput. Je tu obrom 22-násobne väčším, ako sú bežné miery sveta Liliputánov. Najprv ho síce zatkne generál Edward (Chris O'Dowd), ale čoskoro sa z neho stane veštkými obdivovaný a rešpektovaný obor. Pomôže prostému mladíkovi Horatiovi (Jason Segel) nahovoriť si princeznú Mary (Emily Bluntová) a sám dokáže poraziť nepriateľskú armádu Blefusciánov. K tomu pridá niekoľko vlastných vymyslených príbehov o tom, ako vymyslel najväčšie vynálezy sveta, príbehy o svojej odvahe, schopnostiach a zásluhách. Jeho dôležitosť naberá skutočne obrie rozmery. Keď však vyjde najavo pravda o tom, čo je zač, stratí Gulliver všetku priazeň, ktorú si u Liliputánov vydobyl. Navyše sa kvôli nemu obyvatelia ocitnú vo veľkom nebezpečenstve, a tak mu nezostáva nič iné, len nájsť spôsob ako napraviť všetky škody, ktoré napáchal. Napokon mu to pomôže, aby získal sebavedomie aj životnú lásku... (TV JOJ)

kubas369

To že bude zneuctěna klasika s tím jsem počítál když v tom má prsty Black tak to ani jinak nejde, jenže jsem nečekal že to bude tak bestiální zneuctění, takže ve výsledku se mi to jevý jako další zbytečná sračka. No ale i přesto jsem to dokoukal takže tu jednu hvězdu bych dát asi mohl jen teď nevím za co vlastně. ()

KucC

Ten rozpočet, který zlikvidovala tadle ptákovina je neuvěřitelný. Za takové peníze nám vznikl dost tuctový film, nebo spíš tuctový podprůměr. Má to být dobrodružná komedie a jediné dobrodružství je dvouminutové na lodi a jediný vtip.. byl tam vůbec nějaký vtip? Nevím, člověk by si klidně mohl říct, že to celé staví na tom, že "wuaaa velký člověk" a problem solved. ()

helrohir

Najnovšie pracovanie slávneho príbehu je jeden veľký omyl. Jack Black síce má komediálny talent, a zrejme preto som sa rozhodol, že si túto verziu pozriem, ale už od začiatku som vedel, že to bude typická hollywoodska zlátanina. A nemýlil som sa, pretože do filmu napchali množstvo akože smiešnych odkazov na súčasnú popkultúru (gavatar, transformer,...), len aby zapôsobili na súčasnú nesčítanú mládež, ktorú by zrejme klasické stvárnenie tohto príbehu nebavilo. Lenže v tomto prípade to zrejme nebavilo drvivú väčšinu inteligentných filmových divákov a musmím podotknúť, že zaslúžene. ()

B_Dup

Gulliverovy cesty se smrskly pouze do jedné....hvězdičky... Několikaminutovou návštěvu domečku pro panenky v říši obrů nepočítám. ()

Ivoman

Přemýšlel jsem nad 4 hvězdičkami, ale protože 3D zde není prakticky využito, udělil jsem jen 3. Film je ale natočen vcelku svižně a moderně a stojí za shlédnutí. Pro fanoušky Jack Blacka povinnost. Vedlejší role obsazeny výtečně. ()

jirin_cz

To byl ale hnus, až se divím, že jsem to dokoukal. Totálně trapný Jack Black. Spousta typicky rádoby směšných amerických skečů, které jsou trapné - např. Gulliverovo močení. Hrůza... Odpad to snad není, ale víc jak hvězdičku stěží mohu dát. ()

ostravak30

Gulliverovy cesty jsou příběh, který byl původně myšlen jinak. Svět ještě nebyl zcela objeven. Takže první otázka pro filmaře byla jasná: Kde by se něco podobného mohlo odehrát? Myslím, že nebylo mnoho variant a tajemství bermudského trojúhelníku bylo nasnadě. Je také jasné, že s angažováním Jacka Blacka jde o komedii a jak divák posléze pochopí zároveň i velikou parodii. Příběh je klasický, neviditelná myš/myšák je zamilovaná/zamilován do jistého idola a to beznadějně. To se opakuje prakticky všude. A teprve sled událostí to vyřeší. Mě se líbily triky i celkové exteriéry, ale na druhé straně boj s robotem už mi přišel trochu přehnaný. Že by si liliput sestrojil takového robota a závěrečný boj se odehrával takto? No, konec to za mě pokazil. Ale i tak jde o vcelku nenáročnou, byť místy relativně povedenou zábavu, hlavně třeba co se dialogů týče. Nápaditost při vymýšlení příběhů o sobě samém se autorům upřít nedá. ()

jjimmy

jedna jediná hviezdička za môjho obľúbeného Jacka Blacka... dá sa to pozrieť, ale len raz.... a duplom keď idete do kina a zaplatíte si 3D... za posledný rok má snáď viac mrzeli vyhodené peniaze len za Avatar-a.... dabing neznášam, celý film som trpel a duplom na pri kvázi muzikálovom finále.. škoda, mohla to byť dobrá pohodovka.. ()

me3x®

V rámci žánru myslím tým žáner komédia s Jackom Blackom to síce na 5 nie je, ale za scénu v bábikinom domčeku, titanicom a s Kiss si to jednoznačne šplhlo na vrch. A nebuďte prosím vás všetci taký predpojatý a neporovnávajte už toľko. CSFD by malo byť viac individuálne hodnotene... nie porovnávať filmy v rámci filmov... to je ako porovnávať ľudí z inými ľuďmi. Skoro som tento film kvôli CSFD nepozeral. ()

Goodmen

Jack Black se vždy pohyboval na hraně trapnosti. Stačilo se však obklopit dobrým týmem lidí (např. Škola ro(c)ku nebo Tropická bouře, zde však byl její nejslabší článek) a pak tu jsou filmy jako Rok jedna nebo právě Gulliverovy cesty. Celé je to bez nějakého scénáře snažícího se dělat si srandu z různých filmů a jako celek to vůbec nefunguje. Vrcholem je pak muzikálové číslo na konci. Od odpadu ho zachránil parádní O'Dowd. ()

rogger

Byť či nebyť kritický k filmu, od ktorého som moc ani neočakával? To je otázka! zhrniem to stručne: * množstvo logických chýb *zlé a nepochopiteľné presuny a zvraty v rámci svetov *výlet medzi obrov,to mala byť akože čo? 5minutová pauzička od liliputov *finálový song War what is it good for v dabingu *blbeček čo sedel vedla mňa v kine a rehotal sa pri každej hovadine jak zmyslov zbavený mi tiež moc na zážitku nepridal *Veľké plus však dávam za výber Chrisa O´dowda a Jasona Segela *zopár vydarených Gulliverových copyrightov známych hitov a výrobkov! Prižmúrim oči a dám Gulliverka do mora priemeru. ()

p.i.t.b.u.l

Nebylo to tak špatné, jak jsem na první pohled očekával. Komedie s Jackem Blackem jsou většinou béčkové. Tenhle film není vyjímkou, ale přesto má něco do sebe. Nemůžu tady napsat, že bych se u toho náramně bavil, ale taky nemůžu napsat, že bych se vyloženě nudil. Některé scény byly dokonalé. Ty mně opravdu rozesmály. Jako např. scény s promítáním filmu, stavění domů apod. Film má prostý děj o to více však může zaujmout zpracováním. Tady jsem neměl sebemenší výtku. No a jestli tenhle film doporučím? Pokud někdo vyloženě hledá oddechovku, doporučím ho. Nicméně pro náročnějšího diváka to rozhodně není. Pro mně slabší průměr. ()