Lemuel Gulliver (Jack Black) je menší zavalitý chlapík, ktorý už rezignoval na splnenie svojich snov, že bude úspešným autorom cestopisov. Pracuje ako poslíček v redakcii newyorských novín a tajne miluje editorku Darcy Silvermannovú (Amanda Peetová). Jedného dňa sa prekvapivo osmelí a podfukom ju presvedčí, aby ho vyslala napísať reportáž o bermudskom trojuholníku. Počas výpravy na Bermudy sa Gulliver ocitne vo veľkom víre a stroskotá v doposiaľ neobjavenej krajine, kráľovstve Liliput. Je tu obrom 22-násobne väčším, ako sú bežné miery sveta Liliputánov. Najprv ho síce zatkne generál Edward (Chris O'Dowd), ale čoskoro sa z neho stane veštkými obdivovaný a rešpektovaný obor. Pomôže prostému mladíkovi Horatiovi (Jason Segel) nahovoriť si princeznú Mary (Emily Bluntová) a sám dokáže poraziť nepriateľskú armádu Blefusciánov. K tomu pridá niekoľko vlastných vymyslených príbehov o tom, ako vymyslel najväčšie vynálezy sveta, príbehy o svojej odvahe, schopnostiach a zásluhách. Jeho dôležitosť naberá skutočne obrie rozmery. Keď však vyjde najavo pravda o tom, čo je zač, stratí Gulliver všetku priazeň, ktorú si u Liliputánov vydobyl. Navyše sa kvôli nemu obyvatelia ocitnú vo veľkom nebezpečenstve, a tak mu nezostáva nič iné, len nájsť spôsob ako napraviť všetky škody, ktoré napáchal. Napokon mu to pomôže, aby získal sebavedomie aj životnú lásku... (TV JOJ)

Parisée

Co mělo znamenat to skotačení na závěr??? Nic proti pokusům o modernizaci, ale tohle je jen trapný počin plný křečovitého humoru. Škoda. Jack Black už má ve filmografii zdařilejší kousky. ()

lobo87

Jacka Blacka som si obľúbil v Škole rocku, ale tu bol najslabším článkom. Vidieť jeho holý zadok a počúvať hard metal v príbehu o Guliverovi? To mi nejde dokopy. Najviac potešila jednoznačne Emily Blunt. Ďalší zo zbytočných amerických 3D filmov, ktorý zaberá v našich kinách miesto kvalitnejšej európskej produkcii.. 40% ()

Creedum

Jelikož je Jack Black můj oblíbenec, tak sem byl na film velmi zvědavý. Dopadlo to zhruba tak, jak jsem čekal. Průměrná celovečerní podívaná, která neurazí, ovšem ani nijak nenadchne. Znovu to vidět nemusím. ()

Dejvid17

větší pejčovinu sem za posledních deset let neviděl.. taková krávovina, ale smál jsem se až sem se za břicho popadal :D takový gagy :D fakt mi to nandalo :)) ()

muti

moderny byt, multimedialna sien, transformer... mne sa to pacilo a miestami som sa aj dobre pobavil :) no al eten koniec bol fakt trapny, to si mohli odpustit ()

strundik

Přišlo mi to takové nemastné, neslané. Bohužel jak už to tak bývá u většiny filmů, to nejlepší bylo obsaženo již v traileru, takže moje představa, že se budu u filmu s Blackem, doplněného o Segela a O'Dowda, smát od začátku do konce, nevyplnila. ()

megajalec

Škoda, že film balansuje na hranici medzi detským divákom a dospelým. Je to také ani ani. Ono potenciál a námet tam samozrejme bol, to je jasné, len to prevedenie...Dalo sa z toho vyťažiť oveľa viac, napríklad tie odkazy na rôzne filmy a iné fenomény 21 storočia. Tie muzikálové čísla boli priam otrasné, najmä ta pieseň o vojne priam trhala uši. A rovnako neznášam tie neuveriteľné veci, ktoré vždy nacpú do filmu, napríklad uveril niekto, že Amanda Peet najprv nemá chlapa a potom sa po jednom súboji v Lilipute zamiluje do takého "troubu", akým je Jack Black? Za pochvalu stojí nádherná Emily Blunt. ()

Mikecat

Nápad dobrý, spracovanie slabšie, úsmevných momentov pomenej, chcelo by to buď silnejší príbeh, alebo sem tam trochu popohnaď bičíkom, aby herci nezaspali zachodu. ()

Domas88 odpad!

Bez humoru, bez nápadu, bez vkusu, beh inteligence, takhle bych mohl pokračovat dál, nemůžu na téhle blbosti nic pochválit a Blacka jsem neměl nikdy rád... ()

Madhuri

Ale, jo koukat se na to dá...Ale nemůžu říct že bych to vyhledávala znovu...Blacka mám vcelku ráda (pravděpodobně za to ale může hlavně film Kung Fu Panda), takže ještě jedna hvězdička za něj. ()

blazma

Taková drobná blbůstka, nad kterou by dnes kouleli očima i ti nejmladší. Nic méně před těmi 10 lety, proč ne. Pro Jacka Blacka asi nejslabší role v které jsem ho zatím viděl. ()

Killik

Musim uznat, ze detem v kine se to celkem libilo. Me bohuzel uz zas tolik ne. Obvzlaste pokud nekdo vytvori ne zrovna zajimavy mix klise, dvakrat si me neziska. A ze tech klise tady bylo. Chvilemi jsem premyslel, jestli vlastne nekoukam nejaky mix parodii. 45% ()

HakuSaku

Prvých pár minút ma celkom navnadilo to aj fakticky dopozerať, čo som veru ani nečakal, že to zvládnem :)) ... Niektoré hlody boli podarené a pár krát som sa aj uchechtol, ale tá preplácanosť a snaha priblížiť túto klasiku aj dnešnému publiku tvrdo stroskotal... ()

Element2

Tenhle film si určitě nezaslouží tak nízké hodnocení. Film má u mě 3,5 hvězdy, ale dávám 4, abych zvedl hodnocení. Je to jeden z těch filmů, který vás baví a Vy stále chcete vidět víc a těšíte se na další scénu a pak vás najednou překvapí konec (ale pouze toho, kdo o Gulliverovy četl nebo viděl film např. Charlese Sturridge). Novodobé pojetí tomu přběhu dává třetí rozměr a Jack Black vás určitě neuspí. Jsem rád za Jacka Blacka za ztvárnění Gullivera a jelikož jsem viděl film bez dabingu musím říct, že skvěle zahrál. Tenhle film určitě za těch 81 minut stojí. ()