Lemuel Gulliver (Jack Black) je menší zavalitý chlapík, ktorý už rezignoval na splnenie svojich snov, že bude úspešným autorom cestopisov. Pracuje ako poslíček v redakcii newyorských novín a tajne miluje editorku Darcy Silvermannovú (Amanda Peetová). Jedného dňa sa prekvapivo osmelí a podfukom ju presvedčí, aby ho vyslala napísať reportáž o bermudskom trojuholníku. Počas výpravy na Bermudy sa Gulliver ocitne vo veľkom víre a stroskotá v doposiaľ neobjavenej krajine, kráľovstve Liliput. Je tu obrom 22-násobne väčším, ako sú bežné miery sveta Liliputánov. Najprv ho síce zatkne generál Edward (Chris O'Dowd), ale čoskoro sa z neho stane veštkými obdivovaný a rešpektovaný obor. Pomôže prostému mladíkovi Horatiovi (Jason Segel) nahovoriť si princeznú Mary (Emily Bluntová) a sám dokáže poraziť nepriateľskú armádu Blefusciánov. K tomu pridá niekoľko vlastných vymyslených príbehov o tom, ako vymyslel najväčšie vynálezy sveta, príbehy o svojej odvahe, schopnostiach a zásluhách. Jeho dôležitosť naberá skutočne obrie rozmery. Keď však vyjde najavo pravda o tom, čo je zač, stratí Gulliver všetku priazeň, ktorú si u Liliputánov vydobyl. Navyše sa kvôli nemu obyvatelia ocitnú vo veľkom nebezpečenstve, a tak mu nezostáva nič iné, len nájsť spôsob ako napraviť všetky škody, ktoré napáchal. Napokon mu to pomôže, aby získal sebavedomie aj životnú lásku... (TV JOJ)

Copysan

Jedno veliké sklamání. Ne že by to byl špatný film, občas sem se smál a vidět zde Segeka a O'Dowda bylo super, ale nejvíc sem se těšil na Blacka, který mě v tomhle filmu spíš obtěžoval. Celé to na mě působilo jako nešetrné zprznění skvělého příběhu o Guliverovi. 2,5* ()

siki37

som sklamaný. herec Jack Black mi je všeobecne dosť nesympatický a čo je smutnejšie satira ľudskej prirodzenosti, tak ako ju opísal Jonathan Swift, sa tu vôbec neobjavila. s Guliverovými cestami nemá tento paškvil nič spoločné! snaha vytvoriť rodinný film pre všetky vekové kategórie sa nevydarila, nie je to ani super rozprávka pre deti, ani dobrý film pre dospelých ()

croftak

Tak takhle opravdu ne. V poslední době nejsem schopen se smát u komedií tohoto typu. Teď je otázka zda je to mnou, anebo je to prostě kvalitou. Mám takový pocit, že americká komediální filmová produkce není na té správné cestě. Zato americký seriálový "sitcomový " humor mě strašně baví. ( Teorie velkého třesku, Jak jsem poznal vaší matku, Dva a půl chlapa) Obsazení dobré, nápad relativně zajímavý, natočené to je hezky, ale přesto pro mě obrovská nuda. ()

zekon

Takový standard ale s velmi dobrými narážkámi, nicméně opět jako na houpačce. Dobře se na to dívá ale není to pecka jak by asi měla. 3 + ()

joklik12

zaujmava sranda ale nic moc podla mojho nazoru da sa to pzret ale to je asi vsetko pozeral som to tri krat s toho som dva krat zaspal tak ak si chcete pospat doporucujem dosfilmovania ()

Chlo0opek

No co, já se bavil a to je důležité. S knihou se to tedy moc neshoduje, ale co, proč ne takovéhle zpracování.. JJ, to byly doby, když jsem jako malý tuto knihu četl:) Horší 4*. ()

schindler

Myslel jsem si, že Rok jedna byl takový ojedinělý omyl Jacka Blacka (jěště pořád stále mého oblíbence), ale Gulliverovy cesty se kvalitou výše zmíněného snímku velice přibližují. Málokdy se mi totiž stane, že okolo 35 minuty začínám pokukovat po hodinách, jak dlouho ještě budu muset snášet takovou hovadinu. Těžko vinit za něco Jacka Blacka, dostal prostě zajímavou nabídku, která podle notoricky známého názvu vypadala slibně, dělá vše co se dá dokonce i zakřepčí na kytaru. Jenže tvůrci a to hlavně scénaristé měli nějaký slabší den, takže výsledek: humor téměř nulový (hasící scéna mě určitě neuspokojila), efekty průměrné, herecké výkony toporné, ale jak jsem napsal, asi sami herci už během natáčení musely cítit, že to něco nefunguje tak jak má. Korunu tomu dává závěrečné finále které spíše připomíná Transformery pro předškoláky a píseň o válce která všechny roztančí radši nebudu komentovat vůbec. ()

camomilla

Jack Black v nudnem filmu? Ano, opravdu to jde :-( Naprosta zbytecnost bohuzel shlednuta s dabingem, ve kterem ani jeden herec nemel svuj hlas. Tohle bylo slapnuti vedle, reziserovo i moje. ()

teseth odpad!

Tohle je nejhorší filmovej odpad co jsem zatím za poslední dva roky viděl. Pokusy o vtipy, které vůbec nebyly vtipné, herecké výkony naprosto zoufalé a celý scénář postaven na trapném pokusu o ztvárnění klasiky, mi příjde hodně silné sousto na jeden film. Prostě humus, který měl shnít dřív než se dostal na plátna kin. ()

dogrose

Filmově převyprávěná klasika ve zkratce s humornými a muzikálovými prvky pro teenagery, kteří už nevědí, co je kniha. Nicméně neurazí to, je to přímočaré bez háčků a kliček, aby mladí pochopili a zbytečně to nenamáhalo mozkové buňky. Black je svůj jako vždy, půvabná Emily Blunt a omezený Chris O´Dowd má něco do sebe... Ale kdyby to nenatočili, zas taková výrazná ztráta pro lidstvo by to nebyla. ()

misuleee

Za každou cenu jsem se chtěla Gulliverový cestám vyhnout. Znám humor Jacka Blacka a ne vždy si sedneme, ale tentokrát se docela trefil. Ve vedlejších rolích se představila spousta mých oblíbených herců a hereček (Jason Segel, Billy Connolly, Chris O'Dowd a Emily Blunt), takže ani na to si stěžovat nemůžu. A co by to bylo za americký film, kdyby všechno neskončilo šťastně a polibky. Nu což, byla jsem příjemně překvapená a užila jsem si to, ale znova už to vidět nepotřebuji. ()

P@\/EL

Docela obstojná dobrodružná komedie na motivy známe knihy od Jonathana Swifta. Jack Black jako vždy zaručuje vtipnou, oddychovou a nenáročnou podívanou. Zmenšený svět liliputánů byl díky detailnosti opravdu impozantní. Jen je trochu škoda, že se filmu nepotkal liliput s obrem, ten rozdíl by musel být k popukání. ()

Dataminer

Vysloveně špatné to není, ovšem domnívám se, že z toho šlo vyšťavit více a to i s ohledem na obsazení. Chtělo by to méně počítačových efektů a více humoru. Jelikož film není nikterak dlouhý, tak se dá strávit jako taková průměrná jednohubka, která neurazí, ale ani nezůstane moc toho, co by si divák za měsíc pamatoval. ()

Snape14

Po pravde receno, cekala bych od filmoveho zprscovani Guliverovich cest vic. Sice tam bylo par vtipnych scen, ale celkova zapletka nic moc. Misty to bylo nudne a trapne. Presto davam tri hvezdy, protoze nas tento film zachranil pred smrti nudou. ()

Pythonator

Velké zklamání. Podle traileru jsem čekal víc. Překopání klasického námětu do současné hamburgerové doby nebylo zase tak trapné jak by se čekalo. Spíš je už ta úprava sama o sobě úsměvná. Celý film je v podstatě úsměvný. Ne moc vtipný a ne moc dobrodružný. Nemastný, neslaný a hlavně kurevsky krátký. Mohlo to být klidně dvakrát tak dlouhé, přidat tam více dobrodružství, přitlačit s humorem a netlačit to nutně někam mezi dětské stupidní filmy. Takhle je to za tři hvězdy s odřenýma ušima, ale jen díky mé slabosti k Jackovi a ke KISS. Jo a zdá se mi, že jak Amanda Peet stárne, tak vlastně mládne. Nějak je stále krásnější, což budou asi ty speciální efekty nebo kouzla filmových maskérů. ()

roboroz

Očakával som omnoho viac - zasmial som sa asi 2x. Svetlé momenty - "zlý" generál a zopár známych pesničiek. Dve hviezdy je určite maximum! ()

Pavlo

Do neba volajúca pitomosť, bez humoru a dobrého príbehu. Jediné pozitívum to má v podobe krátkej stopáže – tvorcovia vedeli prečo. ()