Lemuel Gulliver (Jack Black) je menší zavalitý chlapík, ktorý už rezignoval na splnenie svojich snov, že bude úspešným autorom cestopisov. Pracuje ako poslíček v redakcii newyorských novín a tajne miluje editorku Darcy Silvermannovú (Amanda Peetová). Jedného dňa sa prekvapivo osmelí a podfukom ju presvedčí, aby ho vyslala napísať reportáž o bermudskom trojuholníku. Počas výpravy na Bermudy sa Gulliver ocitne vo veľkom víre a stroskotá v doposiaľ neobjavenej krajine, kráľovstve Liliput. Je tu obrom 22-násobne väčším, ako sú bežné miery sveta Liliputánov. Najprv ho síce zatkne generál Edward (Chris O'Dowd), ale čoskoro sa z neho stane veštkými obdivovaný a rešpektovaný obor. Pomôže prostému mladíkovi Horatiovi (Jason Segel) nahovoriť si princeznú Mary (Emily Bluntová) a sám dokáže poraziť nepriateľskú armádu Blefusciánov. K tomu pridá niekoľko vlastných vymyslených príbehov o tom, ako vymyslel najväčšie vynálezy sveta, príbehy o svojej odvahe, schopnostiach a zásluhách. Jeho dôležitosť naberá skutočne obrie rozmery. Keď však vyjde najavo pravda o tom, čo je zač, stratí Gulliver všetku priazeň, ktorú si u Liliputánov vydobyl. Navyše sa kvôli nemu obyvatelia ocitnú vo veľkom nebezpečenstve, a tak mu nezostáva nič iné, len nájsť spôsob ako napraviť všetky škody, ktoré napáchal. Napokon mu to pomôže, aby získal sebavedomie aj životnú lásku... (TV JOJ)

Jacguess88

do posledních 10 minut to bylo aspoň za tři hvězdy,leč závěr filmu mě položil stejně jako závěr filmu Proroctví s Nicolasem Cagem. Oba filmy končí víc než stupidně a jen má náklonnost k herci Jacku Blackovi mi nedovolila dát odpad-škoda :( ()

schuby252

Musím říct, že od moderního pojetí Gulliverových cest jsem příliš neočekával, ale nakonec jsem se i párkrát během filmu pobavil a nenudil jsem se i když některé scény jsou opravdu až trapné přesto dávám 3 hvězdy. ()

95173 odpad!

Příšerné už když vidíte pozadí Blacka :-( a pak už se to jen stupňuje stále k horšímu. Takový potenciál a nevěřila bych, že se to dá až TAK zpizdit! ()

judas p

Nevím proč, ale občas se to zkrátka stane. Spolehlivé herecké obsazení, dobrý námět - a výsledek je průšvih. To, že se ve všech svých filmech Jack Black pitvoří a předvádí byla předzvěst i pro tento film. Ale zatímco předvádění před školáky, nebo opilci v baru za zvuků rockové hudby byla sranda, před historickými rekvizitami a feudálním panství to působí divně a trapně. Krátký přechod do země obrů byl asi ze scénáře vykrácen na minimum (nevím, možná došly zdroje), zbyla jen jedna postava a ještě debilní. On bohužel debilní je občas i Gulliver, takže jsem mu párkrát přál i nakládačku. Škoda, doufám, že příští film bude lepší, Jacku. ()

Novik

Je to kravina, ale alespoň trochu zábavná. Triky jsou slušné ( 3D řekl bych úplně zbytečné ) a Jack Black by si měl najít pořádnou "komediální" roli, tady ze sebe dělá totalního vola. :) ()

raiden14

Nastavovana kaša s tradicne charismatickym Blackom ktory hra taku istu postavu ako snad v kazdom jeho filme. Samoučelne a nepotrebne 3D, 100x opakovaný motív, minimum skutočneho vtipu a v zavere nuda...na druhej strane vsak miestami celkom prijemna rozpravkova atmosfera. ()

Murad odpad!

Nemam Jacka Blacka příliš v oblibě, ale snesu ho či dokonce zvládnu pochválit. Mam rád i "debilní" komedie, kdy vypnu a bavim se na stupidních snímcích, u Gullivera jsem se nezasmál ani jednou, dokonce ani mírně nepozvedl koutky úst. Malinový snímek snad ve všech kategoriích. Nechápu jak tohle mohlo jít vůbec do kin. ()

JuRoot

Hlavný hrdina nesklamal, film sa dá pozrieť nenásilne, po pár týždňoch si nebudete pamätať ani scénu a upadne do zabudnutia. Ako všetky ostatné. (Ale za jednorázové pozretie stojí.) ()

k0dl

Humor Jacka Blacka mi nikdy moc blízký nebyl, takže už dopředu jsem k filmu přistoupil s jistými předsudky. Víc než Jack Black se mi líbil Chris O'Dowd jako (vice)generál Edward. Ovšem musím přiznat, že jsem se většinu filmu celkem nudil a ta závěrečná hudební scéna tomu nasadila korunu. Jedna hvězdička je pro trikaře, musím uznat, že alespoň ti si dali nějakou práci. ()

Dart_Nader

Očekával jsem nehoráznou slátaninu s primitivním americkým humorem a reklamou na nějakou rockovou kapelu, neboli na běžnou americkou komedii dnešní doby s Jack Bleckem v hlavní roly.. A ono slutečně se tak stalo.. Já jsem viděl původní verzi filmu, dokonce jsem četl i knihu a toto je skutečně zprzněné. Některé vtipy jsou dobré a člověk se jim i zasměje, ale věčinu filmu je to děsná hovadina... Maimálně 2 hvězdy... ()

JARDAHONDA

Dobrodružná - svěží komedie, kde si Jack Black v roli Gullivera zahrál bojácného chlápka, který si v ničem nevěří. Po určitých neshodách se svou nadřízenou editorkou Darcy, kterou tajně miluje je pověřen k napsání článku o bermudském trouhelníku. Během jeho cesty se dostane do víru bouře, která ho zanese na místo, kde žijí pidilidé. Mají své království, vládce, ale také i určité protivníky proti, kterým se vede válka. Guliver se později stane generálem, který povede armádu a tady se konečně zbaví strachu a najde v životě odvahu a sebevědomí, které mu pomůže i v jeho osobním životě. Film je hezky zpracovaný - dobrodružný i komedilání.. ()

Regig

Až na pár malých nudných pasáží a to jen na začátku filmu, jsem se skvěle bavil.Krásný fantasy příběh s velkou dávkou humoru a špetkou romantiky. A taky se známým příslovím ´´ lež má krátké nohy ´´ , ale vše se dá napravit. Zkráceně : humor, akce, přátelství, ponaučení, romantika a na závěr zase humor :-))) ()

Dominiique

Na tento film jsem se velmi těšila a zklamal mě. Do poloviny příběhu jsem si říkala, že se pokusím neodejít ze sálu a že to snad nějak přežiju, ale ten konec? Ten mě vážně dostal. Ani nevím, za co 2 hvězdičky. Možná za Emily Blunt, protože se mi z celého filmu líbila nejvíc. ()

Mat5

Mne sa v Liliputánii páčilo a celkovo príbeh má dobrý potenciál ale neviem si pomôcť možno sa to až príliš hrá na komédiu aby ste v tom hľadali dačo iné. ()

kormoran

Opravdu jsem se zasmál jen ve chvíli, kdy se Gulliver probudil v domečku pro panenky. Jinak mi tento film přijde jako zbytečná "adaptace" klasické předlohy, kterou zřejmě potřebuje mládež (doufám, že jen americká), aby se jí do hlavy dostalo mlhavé povědomí o existenci příběhu Gulliverových cest. Nemůžu si pomoct, ale Jack Black mi v tom vyloženě vadil. ()

Daniela._._.

Chcete se na film podívat?Dobře,budete potřebovat:křupky,popcorn,sušenky,žížalky,kakao,limonádu,tyčinky(sladké/slané) a spoustu mladších sourozenců.(pokud je nemáte,tak stačí nějaký vtipálek nebo střeštidlo) Účelem je hodně jíst,hodně pít,hodně chodit na wc a tak normálně se dívat..A ono to stačí. ()

kulitschka

Nemám ráda šaškárny s Jackem Blackem. Fakt mi z toho 90% leze na nervy. Tak proč čtyři hvězdy? Za liliputánskou televizi a Gavatara. Za Guitar Hero a za směšně schopné stavitele. Za G.I.Joea v Gulliverově velikosti. Když pominu blbé chvilky, válela jsem se po zemi dost často:) ()