Lemuel Gulliver (Jack Black) je menší zavalitý chlapík, ktorý už rezignoval na splnenie svojich snov, že bude úspešným autorom cestopisov. Pracuje ako poslíček v redakcii newyorských novín a tajne miluje editorku Darcy Silvermannovú (Amanda Peetová). Jedného dňa sa prekvapivo osmelí a podfukom ju presvedčí, aby ho vyslala napísať reportáž o bermudskom trojuholníku. Počas výpravy na Bermudy sa Gulliver ocitne vo veľkom víre a stroskotá v doposiaľ neobjavenej krajine, kráľovstve Liliput. Je tu obrom 22-násobne väčším, ako sú bežné miery sveta Liliputánov. Najprv ho síce zatkne generál Edward (Chris O'Dowd), ale čoskoro sa z neho stane veštkými obdivovaný a rešpektovaný obor. Pomôže prostému mladíkovi Horatiovi (Jason Segel) nahovoriť si princeznú Mary (Emily Bluntová) a sám dokáže poraziť nepriateľskú armádu Blefusciánov. K tomu pridá niekoľko vlastných vymyslených príbehov o tom, ako vymyslel najväčšie vynálezy sveta, príbehy o svojej odvahe, schopnostiach a zásluhách. Jeho dôležitosť naberá skutočne obrie rozmery. Keď však vyjde najavo pravda o tom, čo je zač, stratí Gulliver všetku priazeň, ktorú si u Liliputánov vydobyl. Navyše sa kvôli nemu obyvatelia ocitnú vo veľkom nebezpečenstve, a tak mu nezostáva nič iné, len nájsť spôsob ako napraviť všetky škody, ktoré napáchal. Napokon mu to pomôže, aby získal sebavedomie aj životnú lásku... (TV JOJ)

Pignon

Z pohledu mých 11. letých dvojčat slušná trojka, pro dospělého sotva jedna *. S vypnutým mozkem o vánočních svátcích 2013 jsem to zvládnul. ()

reccal

Na jedno odpoledne strávené u žehlení stačí. Blacka mám ráda, ale tohle byla trapná křeč, ke jeho tancování a zpěv jen přisypávaly sůl do očí. ()

Peabody odpad!

JInak než na blití to charakterizovat nedokážu, scéna, kdy jack black padá s džínami na půl žerdi pozadu na pobřeží a ftipnost je v tom, že mezi holé půlky se mu zapíchne Liliput, je naprosto charakteristická. Ještě bych prosil převyprávět takto Dantovo peklo, jehož vtipnost bude v tom, že Poutník Pekelně Prdí. ()

Ruslan

Zcela nevyužitý potencionál. Čekal jsem větší zábavu i lepší zpracování , toto na mě zapůsobilo dost lacině a béčkově. Už si to rozhodně znovu nepustím. 25% ()

slamic5

Námět dobrý, ale zpracování opravdu špatné. Vtipu pramálo a často i plné trapnosti. Zvláště ke konci sem se už opravdu nutil to dokoukat. 1,5* ()

Sansnom70

Já sám si pamatuji film Guliverovy cesty v podání, kdy Guliver byl hraný a liliputáni byli kreslení. Když jsem se snažil najít tento film v databázi, tak je to asi ten film z roku 1977. Tento film je natočen dle možností této doby. Není třeba při dnešních filmařských dovednostech využít kreslených postaviček. Až na několik vyjímek je děj u liliputů totožný s knihou a původní verzí. Jediné co bylo asi přehnané je velký robot se kterým Guliver na konci bojuje. Určitě ale tento film doporučuji všem, kteří máte rádi komedie. Oddechovky. A dětem se to určitě bude líbit. ()

Mistr119

Nevím, nakolik se tady dá ještě mluvit o předloze pohádkou, ale jako motiv je to dobrý nápad a pak typický Jack Black a jeho styl humoru - 4 hvězdy! :) ()

soukyd33

Zajímavý nápad, a ještě zajímavější děj. Tady nejde ani o herecké výkony, nebo efekty. Ale o to, že si film prostě užijete, jako rodinnou zábavu. Prostorový zvuk je výborný, a vše dobře pro diváka funguje. Poznámka: Film se mi líbil, a pobavil a dojal. Hvězdiček 4 ()

nakedsoul

Šíleně mi vadilo jak to bylo sestříhaný a rezignovalo to na nějakou posloupnost děje....na Blacka a ty jeho kytarový pózy začínám bejt alergickej...pár slušnejch fórků a x trapáren....pro teenagery asi zábavný... ()

Zerathus

Jack Black který mě mile překvapil v Králové Ro(c)ku tady předvádí naprostého blbce. Naštěstí je to ale neškodný film který párkrát poběží v telce a pak se na něj zapomene (snad). ()

wairau

Strašná pitomost. Jenže popravdě řečeno, přesně takovou pitomost jsem čekal, takže se nemůžu divit. Je to tak pro děti, ale občas se člověk pousměje, a když od toho nic nečekáte, to NIC dostanete. ()

Devils_PIMP

Tolik jsem chtel dat tomuhle filmu sanci a aspon 3 hvezdicky. Bohuzel neni za co. Pozitivnim shledavam maximalne zpracovani a filmove tiky a herecky vikon Chrise O´Downa, ale to je taky asi vse. Nebyt toho zkoncilo by to v odpadkovem kosi a myslim si ze se tak vede vetsine divaku. Naprosto obehrany pribeh ve kterem me Jack Black zklamal a to ho prosim mam celkem rad. Jinak nuda od zacatku do konce. Nic prekvapiveho, nic zavazneho. Par scenek povedenych, ale ty uz nedokazali zachranit bidu tohoto snimku. Po druhe bych na nej nesel ani nahodou. //shlednuto v originale// ()

Lubos N.

Váhal jsem mezi dvěmi a třemi hvězdičkami. Nakonec jsem dal dvě a to proto, že v kině jsem měl pocit, že ani můj synovec (11 let) se při tomto filmu moc nebavil. Na druhou stranu přiznavám, že asi dva momenty mi přišly docela vtipné a docela jsem se i zasmál a celé to vlastně tak nějak uteklo... Jinak mi to přišlo jakoby poslepované ze všeho možného - trochu fantasy, trochu lovestory, trochu trikový film, trochu víc komedie... ()

hardsup

Na tenhle film jsme dlouho čekal, o to větší bylo mé zklamání. Jack Black nijak nenadchl ani nepotěšil, ostatní herecké výkony podprůměr.. Příběh jak ho známe ze základní školy, oblečený do moderního "sexy" hábitu byl šlápnutím vedle a až na pár komických situací nestojí za to, přemýšlet o opětovné projekci. 1/5 ()

zannat

I přesto, že Jack Black není zrovna muž, kterému bych se chtěla "přiblížit" skrz 3D brýle, přistihla jsem tu a tam sama sebe při smíchu. ALE trapné a nudné scény přebily můj občasný úsměvný pocit a "muzikálová" koncovka??? Některé filmy by opravdu měly mít varování: opusťte sál deset minut před koncem!!!! ()