Lemuel Gulliver (Jack Black) je menší zavalitý chlapík, ktorý už rezignoval na splnenie svojich snov, že bude úspešným autorom cestopisov. Pracuje ako poslíček v redakcii newyorských novín a tajne miluje editorku Darcy Silvermannovú (Amanda Peetová). Jedného dňa sa prekvapivo osmelí a podfukom ju presvedčí, aby ho vyslala napísať reportáž o bermudskom trojuholníku. Počas výpravy na Bermudy sa Gulliver ocitne vo veľkom víre a stroskotá v doposiaľ neobjavenej krajine, kráľovstve Liliput. Je tu obrom 22-násobne väčším, ako sú bežné miery sveta Liliputánov. Najprv ho síce zatkne generál Edward (Chris O'Dowd), ale čoskoro sa z neho stane veštkými obdivovaný a rešpektovaný obor. Pomôže prostému mladíkovi Horatiovi (Jason Segel) nahovoriť si princeznú Mary (Emily Bluntová) a sám dokáže poraziť nepriateľskú armádu Blefusciánov. K tomu pridá niekoľko vlastných vymyslených príbehov o tom, ako vymyslel najväčšie vynálezy sveta, príbehy o svojej odvahe, schopnostiach a zásluhách. Jeho dôležitosť naberá skutočne obrie rozmery. Keď však vyjde najavo pravda o tom, čo je zač, stratí Gulliver všetku priazeň, ktorú si u Liliputánov vydobyl. Navyše sa kvôli nemu obyvatelia ocitnú vo veľkom nebezpečenstve, a tak mu nezostáva nič iné, len nájsť spôsob ako napraviť všetky škody, ktoré napáchal. Napokon mu to pomôže, aby získal sebavedomie aj životnú lásku... (TV JOJ)

jsem_fila

Pamatuju si, jak jsem nad tím jako malej žasnul, ale teď co jsem starší, mi to tak dobrý nepřijde. Jack Black se zase ukázal v jeho rockerském stylu a nebylo to vůbec potřeba. Chápu, že je to jeho styl herectví, ale časem vše omrzí. Začátek fajn, ale po 30 minutách byste byli radši mrtví na gauči... ()

Pulper

Velký špatný. Efekty hezké, ale jinak trapná nezábavná záležitost. Navíc mám pocit, že Joe Black každý film, v němž hraje, pojímá hlavně jako reklamu na sebe sama. ()

Sparky

Úsměvná komedie s Joe Blackem, takže s klasickým scénářem nuly, který i když je na konci filmu pořád nula, uvědomí si vlastní sílu + dostane babu. Pokud vám nevadí, že tak jdou všechny jeho filmy..... Pěkný 3* ()

Jezkobezko

Jack Black je zjavne prilis sympaticky, lebo si potom aj taky opatrny reziser ako je Letterman zmysli, ze to bude stacit na cely film...nebolo to zle, deti si prisli na svoje, ale aj trosku vnimave dieta tam muselo vidiet naozaj hluche miesta ako napriklad zivot v Liliputanove. O to viac prijemne sokovala babikovska pasaz, tak to bolo fakt uzasne uchylne a mal som pocit, ze to snad ani nepatri do tohoto filmu. Budem parafrazovat dva roky stary cesky film: viem si predstavit, ze vacsina 12 rocnych dievcat a chlapcov si povie: U mě dobrý....za 2. ()

migele

Skvělý film, dle mého gusta. Jack Black to zahrál luxusně. mou pozornost si to udrželo celých 87minut i s tím, že vedle mě seděla atraktivní slečna. 90%. ()

unrocker

Absolutně nechápu tak špatné hodnocení filmu. Je jasné že nemůžeme čekat od amer. komedie nějaké ducha plné věci, ale tohle má grády. Tenhle film má nápad. Spousta zajímavých a pěkně propracovaných efektů, do toho moji oblíbení herci ze seriálů, kterými se bavím ve volných chvílích. Uvidíte tady Jasona Segela z HIMYM, nebo Chrise O´Dowda z IT CROWD, prostě se mi to celé moc líbilo! Má to šmrnc vřele doporučuju jako lehké pobavení na večer či volnou chvíli! ()

xxlch

Pan Swift by nevycházel z údivu jak se taky dá využít jeho kniha o Gulliverových dobrodružstvích.Vcelku moderně stvárněná a díky vizuálním efektům pro malého diváka docela hezká podívaná.Závěrečná písnička o tom že válka je naprosto k ničemu je moc hezkým vzkazem,nejen pro ty malé koukatele,pro které je tendle filmík především určen.Nutno ovšem podotknout že pro filmové "fajnšmekry" bude tendle filmík hodně těžké strávit. ()

RobbieM@N

Gulliverovy cesty jsou možná jedna z nejhorších áčkových produkcí posledních let, Jack Black kromě "releasing himself" za celou dobu nevyprodukoval pořádný vtip, scénář mdlý až hanba, chvíli jsem uvažoval i o odpadu. Díkybohu že diváci v Americe prozřeli - tam film vydělal pouhých 40 milionů dolarů. ()

driftm

Musim uznat,že se v některých chvílých jedná o blbost,ale také jsem se hodně nasmál a to se počítá!A celkem originální,to se taky počítá,co víc dodat 5* ()

Renie42

Neměla jsem zatím možnost přečíst si pohádku o Gulliverovi, tak film "trávím" tak, jak jsem ho viděla. Moc se mi to líbilo, vtipné scény a zajímavý příběh. Gulliver v zemi liliputů a vzápětí v zemi obrů jako panenka v obřím domečku. ()

jafuska

Z tohoto filmu mám hodně smíšené pocity, nevím co si o tom všem mám myslet, ono je to vlastně parodie, na všechny způsoby, ale docela všechno přehnaly, Gulliver obrovský, ostatní vše malinkaté, no nevím, není to můj šálek kávy, abych z tohoto filmu byla kdoví jak nadšená, není to vyloženě špatný film, ale nezapadalo to do sebe jak mělo a to je velká škoda, když už někdo do filmu vrazí velké peníze, tak by to mělo taky podle toho vypadat, a ne tady toto, co nám bylo naservírováno, no příště bych se na tento film už nepodívala ()

J.Cobra

Jednoduché až primitivní, prvoplánové, přímočaré... moc málo mi tento film nabídl. Těšil jsem se na úžasnou podívanou vzhledem ke klasické pohádce a pořádnou porci zábavy a humoru díky Jacku Blackovi, ale chyba lávky. Dívat se není moc na co, vše je takové obyčejné, nicméně pár skvělých záběrů a nápadů ve filmu najdete a když tak přemýšlím, ani mi nepřišlo, že by Guliver a liliputi byli 2 různé filmy spojené v jeden. Působilo to opravdu realisticky. Kdybych byl mladší, možná bych tomu i uvěřil :o) a občas jsem se i zasmál. Celkově mě film ale moc nenadchl a proto jen ** ()

habertek

Já nevím! Na tenhle film jsem se těšil, už v traileru vypadal tak dobře, ale v půlce se mě chtělo zvracet. Vtipy, které byli spíš k pláči než k smíchu a tím rozkládacím robotem to ÚPLNĚ zabili!!! A nejvíc mě bylo líto těch herců, že se zahodili s takovouhle blbostí! Aspoň teda prvních šesti, kteří jsou tady vypsaní...ti mají na víc! Hlavně Jack Black, ale ten byl hádám lákadlo...40% ()

george82

Tohle byla fakt blbost. Už mě začíná unavovat, jak stále dokola cpe Jack Black svůj oblíbený rock do filmu. Jediná část filmu, která se mi líbila, je když hrál tu panenku. Jinak fakt slabota. Ohranná deska se prostě přestane po nějaké době líbit. ()

Maica

Nic moc... Celkem to splnilo moje očekávání. Až na Jacka Blacka skvělé herecké obsazení, vtipná řeč na ostrově, pěkné kostýmy. Na druhou stranu se mi nelíbila řeč Gullivera a některé nesmysly, jako třeba, že do něho budou střílet a jeho tlusté břicho se vymrští a vrátí koule zpět. Nejhorší byl konec a totální happyend! To byla fakt blbost, jinak to stálo za to. ()

Revivup odpad!

Jak připravit kýč století: 1) Vezměte 1 neobyčejné a známé dílo klasicistního autora. 2) Z tohoto díla zachovejte pouze část názvů, jmen a míst. 3) Celý příběh zasaďte do současnosti. 4) Odstraňte veškeré hlubší myšlenky a místo toho přidejte vlastní trapnou zápletku. 5) Vrazte tam roboty. 6) Přidejte špetku nesmyslu a hrnek odpudivosti. 7) Pečeme tak dlouho, dokud se neoblbne veřejnost a dokud se neudělá pořádná reklama. ... Tak asi takto vznikal film Gulliverovy cesty. Čekal jsem, že to dílo bude tímto filmem znásilněno, ale až tak? Nevidím žádný důvod k udělení byť jen jediné hvězdičky. Můj "filmový smysl" utrpěl šok, ze kterého se bude ještě dlouho vzpamatovávat. Jak mohl někdo dopustit vznik takové kinematografické příšery!? Po většinu filmu jsem měl pocit, že jen sleduji řadu na sebe téměř nenavazujících záběrů. Vím, že i v knize je začátek popsán velice stručně a zápletka se vyvíjí celkem rychle, ale ve filmu to působí zcela odporně! No a tím mé srovnávání s knížkou asi končí, protože jediná další společná věc je, jak už jsem zmínil, název. Všechno je špatně. Špatné kulisy, špatné kostýmy, špatná hudba, špatné efekty, mizerné herecké výkony + zcela zcestné přesunutí děje do současnosti. ()

ladyClaire

"Jen" tři hvězdičky za to, že komediím tohoto ražení moc nehovím, na druhou stranu se musím přiznat, že jsem se po dlouhé době celkem dobře pobavila. Zvláště poté, co jsem za poslední dobu zhlédla sérii depku vyvolávajících snímků. A pravda, závěrečné "a pojďme si všichni zazpívat" mohli tvůrci klidně vynechat. ()