Arthur Bishop (Jason Statham) je „mechanik“  – elitný zabijak s unikátnym talentom pre čisté odpratávanie cieľov. Je to práca, ktorá si vyžaduje profesionálnu presnosť a absolútnu nestrannosť... A Bishop je ten najlepší! Keď však zabijú jeho radcu a kamaráta Harryho McKennu (Donald Sutherland), Bishop stráca jednu zo svojich predností - nezaujatosť. Ďalší útok tak prichádza od neho samého: zodpovední budú pykať! Jeho misia sa však skomplikuje, keď sa Harryho syn Steve (Ben Foster) k nemu pridá s rovnakou túžbou po pomste a odhodlaním priučiť sa jeho remeslu. Mechanik zabijak totiž až doteraz vždy pracoval sólo - no k Harryho synovi sa skrátka nemôže obrátiť chrbtom... A tak napokon metodický nájomný vrah zasvätí impulzívneho študenta do tajov svojho temného sveta - a smrteľné partnerstvo je spečatené! (TV Markíza)

noriaki

Na facelift kultovního béčka jsem byl hodně zvědavý. Originál se mi líbil, hlavně díky preciznímu výkonu Charlese Bronsona a odosobněné, mlčenlivé atmosféře filmu. Oboje v předělávce chybí. Jason Statham "britský Bruce Willis" je vždy zárukou kvalitního výkonu, ale tentokrát se do role nehodil. Stejně jako jeho americký originál je lepší v krimi komediích a postavu málomluvného samotáře jsem mu nevěřil. Největší vada filmu je ale jiná. Byla by ovšem pošetilost vyčítat režisérovi, že natočil akční film z roku 2011 a ne z roku 1972. Doba mrazivých, pomalých thrillerů je bohužel dávno pryč. Dnešek diktuje akci, pohyb a neustálé dějové zvraty. Mechanik se snaží balancovat mezi oběma světy a kupodivu mu to docela jde. Možná díky skvělé atmosférické hudbě, která úzkostlivě napodobuje originální soundtrack, možná tím že se dějově téměř otrocky drží předlohy a nesnaží se o nic nápaditého a nebo progresivního. Není to vyloženě špatný film, ale zbytečný a kompletně nevýrazný. ()

Luk80

Ůvodní scéna v bazénu hodně nazanačila tempo, ale potom jako by se z toho bazénu začala vypouštět voda. Statham a Foster není špatná dvojka. Jeden co má přísný pohled a druhý co se rád mazlí...... a Tony Goldwyn ? V Duchovi byl mnohem lepší záporák. ()

elanius

(36/2012, BluRay1080p) / Rutinný akčný thriller, ale v tomto prípade sa to v žiadnom prípade nedá brať ako výrazné negatívum. Statham sa snáď pre podobné role narodil. Film nenudí, ale ani ničím neohúri, rozmýšľať samozrejme netreba. Záver rutinný až absolútne ale aj tak nenasere :). Ak by bola dvojka, idem do toho. (6/10) ()

Phietros

Statham nezklamal a zahrál další vydařený akční thriler v roli nájemného zabijáka! Za jeho zády Foster u kterého jsem od začátku filmu ani nedoufal že by předčil Stathama, jak herecky tak i příběhově.. Zápletka s jasným cílem, zabít svého přítele přinese posléze pomstu! Bishopovi se do cesty připlete Harryho syn, který chce aby ho cvičil, to přinese smršť akčních scén a likvidaci lidí, kteří za ní stály! Výcvik Fostera netrvá dlouho a brzy se ukáže po odhalení kdo otce zabil i odvrácená strana Steva, který naplánuje smrt svého rivala, ale né vše dopadne podle jeho plánu a karta se tvrdě obrátí.. ()

Yoshimitsu

Chladný, nekompromisní a bezchybný Jason Statham jako mechanik, který vám opraví cokoli i po sobě uklidí nadělaný nepořádek.Jason se na tyhle role prostě hodí.Umí zahrát přesvědčivě jen ty výrazy na obličeji by měl ještě vypilovat ať se tolik nemračí na diváky.Mechanik má dobré tempo jsou tam povedené akční scény a Ben Foster zahrál taky dobře.Jason jen, tak ve filmech neumírá. ()

ywo666

Priemerný až jemne nadpriemerný akčný film. Statham dáva štandard ale Foster je jemne otravný. West potrebuje okolo seba veľa talentu aby natočil dobrý film. A tu ho nemá. Preto je príbeh tuctový (originál s Bronsonom som nevidel). Trailer nám sľuboval mega akčnú jazdu, ktorá sa nakoniec nekonala. Niežeby som sa nudil. Ale dúfal som vo viac. 69% silné 3*. ()

drake31

Celkom vydarená akčná zábavka, ktorá ma vééééľmi pomalý rozjazd, ale s pribúdajúcimi minútami (zhruba posledná polhodina) sa s toho vykľuje príjemná strialačka ktorá si drží tempo. Záver mierne predvídateľný, ale dá sa povedať že som v také niečo dúfal - takže tá predvídateľnosť je spojená s tým. Na koniec len dodám že Jason je macher a podobné úlohy mu sedia ako uliate. ()

Aven

Statham se do role přemýšlivého zabijáka, který má každou akci dokonale naplánovanou, vůbec nehodí. Statham je prostě bouchač a hotovo. Foster taky žádný zázrak - ikdyž od doby, kdy jsem ho viděl ve Vlaku do Yumy na něj možná mám přehnané požadavky. Film samotný nenudí, slušně odsýpá, ale celá psychologie Bishop - Steve, potažmo Bishop - Harry McKenna je ukrutně nezvládnutá. Otázka je, jestli se o nějakou psychologii West vůbec snažil. Pokud ne, tak nechápu, proč tenhle film točil. ()

Trustme

Tohle nejsou mechanici-opraváři strojů a zařízení s bídným platem a klidnou směnou někde v závětří rezavého soustruhu. Tihle mechanici si přijdou na pěkný plat za noblesní (mechanicky) čistou nájemnou vraždu, chodí si v módních frajerských hadrech a skryti v luxusních bytech si poslouchají hudbu z gramofónu za půl miliónu... Začátek filmu se nese ve skvělém hitmanovském duchu zádumčivého zabijáka žijícího v ústraní (mé oblíbené téma) a akce je spíše decentní. Příběh je akurátní k tématu chladnokrevných vykonavatelů - eliminace různých nepohodlných hovad na zakázku, pokud možno způsobem nehod. Následuje rychlé zaškolení nového mechanika a následné společné finále a vyřízení si účtů mezi všemy "mechaniky" i automechaniky. Kladně hodnotím přístup režiséra Westa, který nenatočil úplnou ptákovinu (čehož jsem se u něj bál), neboť jeho taškařice Con Air a Lara Croft jsou spíše parodie. A tak mechanici se zde vůbec z ničím neserou a hurá sláva americký film má zase v dnešní teplé době nějaké to ustřelené ucho v přímém záběru. Jason Statham je z mého pohledu důvodem proč film posouvám ke čtyřem hvězdám a mou malou radostí, že zase jsem blíž k tomu, abych jej konečně spatřil v roli holohlavého HITMANA. ()

haj

Prní polovina velmi povedená, až jsem si říkal, že takhle nějak měla vypadat filmová podoba Hitmana, ale po vraždě reverenda najednou vymizí jakejkoliv příběh a jen skáče jedna akční scéna za druhou bez výraznější souvislosti.. Přišlo mi, jak kdyby se rozhodli, že film co nejvíc zkrátí, vystříhaj zbytečný povídání a vysvětlování a nechaj jen akční scény. Akce samotná je jinak zvládnutá skvěle, jen to chtělo o pár stránek scénáře navíc. ()

Andreas83

Víc než jen ohrané téma kdy dopředu víte co se stane a nejspíš i jak to celé dopadne. Na druhou stranu dobře natočené tak že i zábavné. ()

Brain-D

Mírně nadprůměrná akčňárna, která ukazuje pěkně ušitou roli pro Jasona Stathama a ostatní jsou jen vata. Dobrý vizuál, drsná akce. I tak jsou mé pocity rozpačité, mám to někde mezi 3-4* ()

Danny F.

Chytré akcičky, kterých je velice mnoho. Typická role, typického vážného Stathama. Nemrkne ani při výbuchu. Film se hodně povedl a jde o remake z roku 1972. Možná by mu prospělo divočejší tempo, ale jako akční film uspěl. Samotný zvrat na konci byl povedený. 70% ()

VanTom

Další klasická "stathamovka" (to už je vážně terminus technicus, jmenovat se Stathamovi nezastavitelní bouchači v 90 procentech jeho filmů stejně, klidně by mohlo jít o volnou sérii jako bondovky). V případě Mechanika škodí pomalý začátek a snaha o seriózní psychologii, protože akční závěrečná třetina se velmi povedla. ()

ghatos

Klasický námět - rychlá akční jednohubka - dobrý Statham - solidní práce. Chyběla tomu větší spektakulárnost v akci i ději. 60%. ()

m.a.t.o.

"Vypíšem na vás tak vysokú odmenu, že keď sa pozriete do zrkadla, váš odraz vám bude chcieť napáliť guľku do hlavy." V dnešnej dobe, keď je akčných filmov málo a kvalitných akčných filmov ešte menej už nemávam priveľké očakávania. The Mechanic som si (aj) preto púšťal so zmiešanými pocitmi. Nakoľko ide o remake rovnomenného filmu zo 70. rokov, námet a hlavné dejové body sa držia originálu, ako celok však nový The Mechanic ide svojou vlastnou cestou (čo je len dobre). Akcie bol dostatok, i keď akčnú jazdu nemožno čakať, nakoľko to pravé "peklo" sa rozbehne až v druhej polovici filmu. Netreba mať však obavy, aj vo chvíľach, keď Jason Statham a Ben Foster práve netasia zbrane film nenudí a človek si môže užiť atmosféru podobnú tej ako v origináli s Charlesom Bronsonom. Toto zvládol Simon West na výbornú, horšie to dopadlo pri akcii, ktorá je natočená dosť neprehľadne. Aká škoda. Napriek tomu, môj finálny dojem bol najmä vďaka "odistenému granátu" menom Ben Foster vcelku uspokojivý. ()

Statham předává kurýrskou štafetu

Statham předává kurýrskou štafetu

11.02.2014

Kurýr dodnes patří mezi nejznámější filmy Jasona Stathama. Neohrožený řidič Frank Martin to dotáhl na tři celovečeráky, předloni se pak přesunul i na malou obrazovku, kde si ho zahrál Chris Vance.… (viac)

Denzel si naverboval režiséra Drive

Denzel si naverboval režiséra Drive

12.12.2012

The Equalizer je seriál z osmdesátých let, který vydržel na obrazovkách čtyři sezóny. Jeho hrdinou byl bývalý tajný agent Robert McCall (Edward Woodward), jenž jako pokání za svou minulost zvolil… (viac)

Režisér pro Expendables 2

Režisér pro Expendables 2

20.06.2011

Původně chtěl film režírovat sám Stallone, ale nakonec se rozhodl předat žezlo. Osud pokračování hitového krváku tak přechází do rukou Simona Westa. Ten má pořád pověst „režiséra Con Airu“ (jednoho z… (viac)

Jason Statham ve válce s ruskou mafií

Jason Statham ve válce s ruskou mafií

13.02.2011

Plešatý britský řízek jde z akce do akce a je to tak dobře. Momentálně je nájemným zabijákem v remaku The Mechanic a brzy se stane agentem Nickem Stonem v akčním thrilleru Echelon. Ten vzniká podle… (viac)