Audrey Hepburnová v hlavnej úlohe dnes už legendárnej americkej komédie, ktorá bola ocenená dvoma Oscarmi. Film vznikol podľa rovnomennej knihy Trumana Capoteho. Je to príbeh mladej, emancipovanej dievčiny Holly Golightlyovej, ktorá sníva svoj sen o skvelej budúcnosti uprostred New Yorku. Zatiaľ však žije iba z "príspevkov" na taxík a oblečenie od svojich pánskych obdivovateľov. Jej plány naruší zoznámenie sa s mladým spisovateľom Paulom, ktorý sa prisťahuje do domu, v ktorom býva. (RTVS)

Mr.KarlAdler

Dokonalé. Ve vší své pocukrovanosti k sobě ladí příběh, kamera, hudba, herci, dekorace i všemožné nejjemnější detaily. A nic z toho neruší! Tolik různých prostředí, situací, postav, věcí, a všechno stylově servírované. Nejen Audrey Hepburn (jakkoliv je role Holly napsaná přesně pro ni a bez ní by nebyla ani z procenta tak neodolatelná) způsobuje, že je tak zatraceně lehké se poddat, spustit víčka a nasadit blažený úsměv. Je to zásluhou pánů Edwardse a Axelroda, kteří pozvolna rozhodí karty, pak nadhazují roztomilé vrcholy a pády a na závěr nechají všechno vymáchat ve velkém (hollywoodském), zase zatraceně stylovém, dešti. Jo, Frede (teda vlastně Paule), já ti rozumím - tyhle dívenky s narušenou osobností... ()

blackJag

Letitá klasika, konečně jsem se k ní dostal a zklamaný jsem věru nebyl. Hepburnová ve formě, v roli se sympatiemi na štíru, přesto opět vyvázla :-) Snad jen ten Rooney a jeho pan Yunioshi, veškeré jeho scény bych vystřihl, hrozné, z této kreace jsem byl mírně vyveden z míry. 75% ()

Josefin

Audrey Heburnová mě v téhle romantické komedii dostala, svým skvělým hereckým výkonem. Jednou sebevědomá pak zas naivní ztracená Holly. Její obrovský talent mě naprosto pohltil a získala si mě. Do toho ještě krásná píseň Moon River něco pro mé srdíčko! Opravdu uhráno excelentně s neuvěřitelným citem. Nádherné, nemám slov. ()

Lenulinka

Asi nepochopíte, když nevidíte do duše Holly Golightly. Té zvenčí sexy vtipné a ztřeštěné holčičky, která touží po pravé lásce a najít konečně samu sebe. A nepojmenovaný kocour je jen odrazem toho, čím je ona. A na to, že se Audrey vždy bála toho, že neumí ani hrát, ani zpívat, tady na jedničku zvládla obojí. Krása. ()

Luteka

Milé, něžné, roztomilé ... Audrey Hepburn zase ukázala, že je paní herečka. A samozřejmě jí skvěle sekundoval sladký George :) Breakfast at Tiffany's je snímek do nepohody, do splínu, když Vám prostě není do zpěvu a chcete se odreagovat. ()

Fony

To je prokletí zamilovat se do takové holky. Musel jsem během filmu soucítit se spisovatelem Paulem a později obdivovat za to, že vydržel. Začátek trochu nudil, celkově mě film připadal krapet rozháraný, ale jak se říká: "Konec dobrý, všechno dobré." 75% ()

standsiller

Milé a sladké vďaka Audrey Hepburn. Režijne pozoruhodné, nasiaknuté zvláštnou atmosférou, no napriek tomu mi kde tu vo filme "odstávali vlasy". Ako koláčik k príjemnému večeru neurazí nikdy, ako pohladenie duše takisto. Ženou, ktorá maskovala svoje ja v umelom svetle zbytočných predmetov, ktorá si bola vedomá svojou krásou , ale trvalo jej istý čas kým pochopila svoju pravú cenu. ()

venca163

Já se všem strašně vomlouvam, já ji asi nemiluju :( Je to lehce nadprůměrně šedesátkovej film, pobavily mě ty večírky a tim to u mě končí. Tahle její destruktivní romantika mě neuhranula. #hezkábylatozasjo (60%) ()

ZkuKol

Knihu zbožňuji, takže mě závěr trochu zklamal, ale zároveň příjemně zahřál (protože kdo by si to u téhle knihy nepřál). Audrey je čičinka, která si diváka omotá okolo prstu, dřív než se pořádně usadí, George je uhlazený princ na bílém koni, jenže to v téhle staromódní adaptaci naprosto sedí. Asijský domácí byl trošku slabší, ale doba diktovala jasně. Blake zde prokazuje řemeslné mistrovství a nekonečnou zásobu vtipu a nápadů (večírek u Audrey apod.) Vedlejší role jsou zcela podřízené formě adaptace, jednostrané archetypy, které jsou velmi příjemně odehrány a pak mizí ze scény. Těžko říct, zda by knize věrnější adaptace byla lepší, ale Blake měl svou vizi a dodržel to, co je na přepisech na filmové plátno nejdůležitější - atmosféru, tón a myšlenku. Holly žije v New Yorku a žije New Yorkem, Paul se zrovna přistěhoval a chce žít s Holly v New Yorku. New York miluje ona, on i já... 80% ()

mohamedsfinger

Když on je celý ten film postavený jen na Audrey Hepburn. Jinak se jedná o naprosto obyčejný- nemastný, neslaný film. A nebo nejsem tou pravou divačkou pro takový typ filmů. ()

Germanotta

Podľa môjho názoru neexistuje hravejší film ako Raňajky u Tiffanyho, v knihe je písané že Holly Golighty je prostitútka na volnej nohe ktorá žije v New Yorku a istý spisovateľ ktorý sa nasťahoval do bytu oproti nej ukradol jej príbeh ako námet pre jeho novú knihu. Vo filme je to trochu inak, Audrey Hepburn s postavou ako modelka a tvárou ako bábika okúzli každého diváka. Holly je obyčajné dievča ktoré utieklo od problémov, chce byť niečo viac ako tá ktorou vskutočnosti je, preto sa chodí pozerať do výkladu Tiffanyho s túžbou, že si raz zoberie bohatého muža, za ktorého peniaze si kúpi Tiffanyho ligotavé skvosty. ()

Babous

V porovnání s knihou to je jiné. Filmová Snídaně u Tiffanyho dle mého názoru krásně zachytila lehkomyslnou atmosféru šedesátých let. Nenastane den, abych nelitoval, že do hlavní role nebyla obsazena Marilyn Monroe, která by se do ní hodila líp. Audrey Hepburn je v tomhle snímku podle mě lehce přeceňovaná. A konec s mokrou kočkou mě vždycky spolehlivě dožene k americkému publikovému "AWWWW!" ()

vitekpe

Ach jo. Ceska rozhlasova hra to prevalcovala s takovou mohutnosti, ze se mi na tenhle film koukalo vylozene bolestne. Jednu hvezdu pridavam za Moon River, coz je docela romanticka pisnicka. Divim se, ze se v Hollywoodu nenasel zadnej sympatictejsi herec nez Peppard. A vubec, cele to bylo nejake toporne a nevesele. ()

Lavi

Při zaslechnutí slovního spojení "romantická komedie" se mi pění krev, nabíhá husí kůže, žíly na spáncích a mám chuť někoho zabít. Po shlédnutí této, však již nejsem toliko zaslepen a uznávám, že i takové cliché líbání v dešti s kocourem v náručí může být hezké a dojemné. Zvlášť, když do toho hraje marvelous Moon River. Film na mě celkově působí příjemným dojmem, občas jsem se i zasmál či ocenil drobné zápletky (což u "romantické komedie" prostě nejde). Téma filmu, zobrazující mladou a naivní dívku, jež hledá štěstí u všech ostatních, jen ne u sebe, je navíc dobře rozvedeno. No a navíc ju hraje Audrey, toš jako to je úplný mazec, že? ()

Blake Edwards: 1922 – 2010

Blake Edwards: 1922 – 2010

17.12.2010

Ve středu v noci se na svůj poslední večírek někde tam nahoře vypravil velký filmař, držitel čestného Oscara za celoživotní dílo Blake Edwards. Všichni si jej pamatujeme především jako tvůrce… (viac)