Audrey Hepburnová v hlavnej úlohe dnes už legendárnej americkej komédie, ktorá bola ocenená dvoma Oscarmi. Film vznikol podľa rovnomennej knihy Trumana Capoteho. Je to príbeh mladej, emancipovanej dievčiny Holly Golightlyovej, ktorá sníva svoj sen o skvelej budúcnosti uprostred New Yorku. Zatiaľ však žije iba z "príspevkov" na taxík a oblečenie od svojich pánskych obdivovateľov. Jej plány naruší zoznámenie sa s mladým spisovateľom Paulom, ktorý sa prisťahuje do domu, v ktorom býva. (RTVS)

PrincessB

Příjemný film, nicméně jeho vložení mezi další "top" filmy úplně nerozumím. Celé mi to připadalo takové .. umělé. A i když jsou postavy příjemně zahrané a dobře se na ně kouká, nevyjadřují žádné opravdové city. Zkrátka jeden z těch filmů "takhle by to nikdy nebylo." Musím ale uznat, že hudební doprovod a krásná Audrey Hepburn jsou na jedničku. ()

muti

Začínajúci spisovateľ sa dostáva do friendzony mladej koketnej zlatokopky, a snaží sa z nej dostať. Vo filme sa skoro nič nedeje, až na to ze sa všetko musí točiť okolo našej attention whore (v knižnej predlohe doslova) , ktorá rozdáva pusinky na všetky strany a obtaca si okolo prsta všetkých nadržaných chlapov naokolo. Vo filme si môžete všimnúť aj vtedajší všadeprítomný cigaretový lobing. Spoiler: vo filme nik nebude raňajkovať u tiffaniho :-) ()

Domislava95

Asi nepatřím do cílovky filmu (asi určitě, nejsem fanoušek romantiky), ale i přesto jsem od filmu čekala něco víc. Pár úsměvných momentů ve filmu určitě najdete, ale mně osobně přijdou příběh i charaktery postav nudné a nezajímavé. 2* jen za rozkošný obličej Audrey Hepburn a Moon River, ale předpokládám, že časem snížím na 1*, protože si nemyslím, že si za pár měsíců budu pamatovat o čem film byl. ()

Stanmi

Mladý spisovatel Paul Varjak (George Peppard) se stěhuje do domu, kde bydlí také sympatická, ale poněkud lehkovážná dívka Holly (Audrey Hepburn). Netrvá dlouho a z Paula a Holly se stávají přátelé… Na Snídani u Tiffanyho jsem byl docela zvědavý, protože za ta léta se film objevil v mnoha žebříčcích těch nejlegendárnějších počinů filmové historie, a i když snímek nebyl úplně takový, jaký jsem si ho představoval, přesto jsem nebyl zklamaný. Snímek vychází ze stejnojmenné novely Trumana Capotea, kterou si však scénarista George Axelrod a režisér Blake Edwards krapet upravili (respektive zjemnili). Přidali tak několik komediálních prvků, které místy působí spíš rušivě (a ne moc vtipně), ale třeba návštěva Tiffanyho patří k nejlepším scénám celého filmu, také okořenili snímek pořádnou dávkou romantiky, která celý film lehce idealizuje, protože Snídaně u Tiffanyho je v zásadě psychologické drama o americkém snu jedné chudé venkovské dívky a právě v mezích tohoto žánru snímek funguje nejlépe. Co se mně na filmu bez výhrad líbilo, byla ona nezaměnitelná atmosféra New Yorku let šedesátých (tohle období prostě miluji), kde všechny ty ulice, byty, auta, oblečení a účesy dodávají filmu punc elegance a stylu, což ještě umocňuje hudba Henryho Manciniho. Ocenit však musím především nezapomenutelný výkon Audrey Hepburn v roli Holly, protože bez ní by snímek asi těžko dosáhl své popularity. Audrey zde nemá problém zahrát naivní až bláznivou holku z venkova, životem protřelou společnici nebo zamilovanou dívku a ve všech těchto hereckých polohách je naprosto bezchybná a maximálně uvěřitelná. Její herecký protějšek George Peppard tak bohužel zůstal ve stínu jejího hereckého talentu, ale i tak svůj part zvládl se ctí. Co se musí této Snídani nechat je to, že ve mně dokázala vzbudit pestrou škálu emocí a přinutil mně se trochu zamyslet nad životem, což se ne každému snímku povede. Snídaně u Tiffanyho tak sice není úplně dokonalý film, ale i tak je to kvalitní dílo, které stojí za zhlédnutí už jenom kvůli působivé atmosféře a skvělé Audrey Hepburn. ()

AndrewNewman

Dokonalá romanca, ktorá svojím štýlom zaujme nielen ženské publikum, ale aj to mužské. Vďaka svojej hudbe, sympatickým hercom a hlavne krásnej Audrey tento film stojí zato. Hlavne si treba uvedomiť, že tento snímok dokázal v podstate bez sexuálnych scén vykresliť zlatokopku, ktorú vlastne máte radi. Dnes by to bola dramatická a ponurá sonda do sveta prostitutiek. Avšak v tej dobe boli žený krásne a hlavne nevinné a to aj napriek tomu, že im muži platili nájom za byt. Raňajky u Tiffanyho je veľmi príjemný a krásne ozvučený film, ktorý si svoju slávu plne zaslúži :) ()

shaacul

Jedná se opravdu o volnou adaptaci Capoteho knížky, film končí sluníčkově, i když v dešti, kniha končí mnohem více hořce. Asi jsem cynik, ale za tou krásnou a "nevinou" tvářičkou je spíž vidět poškozená a vypočítavá osoba. ()

eMeMko

Povedené komediálně-romantické drama, které má své plusy, ale bohužel i spoustu mínusů. Příběh je relativně jednoduchý, komediálních situací je v něm celkem dost, i když nutno říct, že se chvílemi jedná o humor doslova nucený. Herecky je vše v pořádku až na jednu osobu a to japonského souseda s tváří Mickey Rooneyho, který se mírně řečeno nepovedl. Naštěstí to plně vynahradila Audrey Hepburn, která byla jako vždy perfektní. Co se týče děje, postupem času začíná být poněkud roztahaný, takže zkrácení stopáže o půlhodinku by snímku jenom prospělo. Po zhodnocení všech pro a proti se tedy jedná pouze o průměrné dílo, které neuškodí vidět. ()

Aniki

Nekomu uz to muze pripadat jako absolutne proflaknutý "gýč", ovsem......Ja tenhle film povazuju i diky skvelé Audrey za takovou základní povinnou četbu. Vlastne opravdu výborný film. A cim je clovek starsi a vyzralejsi, tim vice vzdy potesi a to klidne i podesáté. ()

pollstro

Naivní a výstřední dívka společenské kavárny, která prošla přeměnou z jižanské dívky na manhattanského podvodníka, dala možnost stvořit jednu z nejpamátnějších identifikovatelných rolí nádherně půvabné Audrey Hepburn, která považovala tento film za svůj vůbec nejnáročnější kvůli extrovertnímu projevu své postavy, přičemž v soukromí byla introvertkou. Svojí výpravou nepopsatelně podmanivé, takřka až neuvěřitelné svým vstupem do fantazie kombinací prvků komedie, romantiky, vtipných dialogů a krásného prostředí manhattanských ulic, navíc zachycených v nejkrásnějších barvách, dodávající ještě silnější efekt celkové atmosféry. Těžko si lze představit, že by jiná herečka dokázala předvést to, co Audrey Hepburn, jelikož její dojemné a něžné herectví nám umožňuje jí odpustit její naivní, sobecké a lehkomyslné a chování a od samotného začátku ji obdivujeme a milujeme díky tomu, co představuje a jakým nezapomenutelným symbolem ženské krásy a filmového herectví skutečně byla. Nelze nezmínit postavu Yuniosiho, která je svým krátkozrakým vyobrazením asijských Američanů jednoduše skvělá a zábavná. Breakfast at Tiffany's měl nesmazatelný vliv na módní svět. Vzhled Audrey s vlasy ve vysokém drdolu, držící nadrozměrný držák cigaret, se společně se slunečními brýlemi a nezapomenutelnými šaty navržené samotným Givenchy, stal ikonickým a nejznámějším outfitem 20. století. "You know what's wrong with you, Miss Whoever-you-are? You're chicken, you've got no guts. You're afraid to stick out your chin and say, "Okay, life's a fact, people do fall in love, people do belong to each other, because that's the only chance anybody's got for real happiness." You call yourself a free spirit, a "wild thing," and you're terrified somebody's gonna stick you in a cage. Well baby, you're already in that cage. You built it yourself. And it's not bounded in the west by Tulip, Texas, or in the east by Somali-land. It's wherever you go. Because no matter where you run, you just end up running into yourself." ()

koza3

Asi nemám co bych vytknul a nevidím důvod, proč nesáhnout na pět hvězd. Film je znovukoukatelný a dokazuje to i po 60 letech od vzniku. Každý chlap chce svoji trošku střelenou holku a Holly je prostě peckoidní. Tenhle výlet do New Yorku je vtipnou trochu jinou romantickou komedií o hledání sebe sama, bourání stereotypů a zjištění, že život může být v jednom okamžiku krutý i nádherný. ()

Detektiv-2

Toto dílko má opravdu štěstí, že bylo natočeno v roce 1961 a dostalo tak šanci, stát se takřka kultovním hollywoodským filmem. Bohužel z mého pohledu jde o dost slabý brak, jehož stopáž je pomalu neúnosná. Bohatě by na celý film stačila maximálně hodina. Stejně tak v některých pasážích plochá Audrey Hepburn, která byla těžko uvěřitelná. Film si hraje na něco, co opravdu není. Má jediné kouzlo a tou je doba a místo, kde byl natočen. ()

Vito_LePour

Dlouho jsem se s touhle klasikou míjel. Musím říct, že jsem nečekal, že se tak dobře zasměju. Fantastické herecké výkony, perfektní monology a dialogy. Co se týká příběhu, nečetl jsem knižní předlohu, ale vím, že skončila jinak. Filmový konec však smysl dává. Děj místy pomalejší, trochu vázl. Samotné by to bylo na 4*, ale za tu kočku dávám 5. ()

walkingdead

Váhal jsem mezi 4 a 5 hvězdami. Film vyloženě stojí na výkonu Audrey Hepburn v roli dívky, která sní o lepším životě a využívá spoustu mužů, ale dělá to tak okouzlujícím způsobem, že to těm mužům vlastně vůbec nevadí. I celkovou atmosférou působí snímek příjemně. Mírným negativem je "rasistická" vedlejší postava Mickey Rooneyho (tady asi jiný účel než zesměšňovat Japonce nebyl) a místy se film trochu táhne, ale nakonec za ten úsměv Holly Golightly zaokrouhlím na maximum. ()

cimrman2.

Fredík měl pravdu - she is sooo skinny! Samotný název ve mně vyvolával před zhlédnutím zajímavé pocity přitažlivosti realita je tentokrát však o něco prostší. Audrey Hepburn s nějakou noname figurínou, která se kolem ní motá mi tentokrát nechutnali. Audrey Hepburn mě určitě nebavila tolik jako v Římě. Udušená kočka nakonci a nejfekovější déšť v historii kinematografie? Ne vážně suma sumárum mě očka a hlas Audrey Hepburn tenkrat neošálili. ()

ekap

Krásny nestarnúci dojímavý film so šarmantnou Audrey a romantickým happy endom! Dokonalosti dopomohla Manciniho hudba (nezabudnuteľná od prvého počutia- najmä Moon River)! Čo dodať? Asi len to, že ku šťastiu peniaze nepotrebujete;) ()

Kloktaldo

Audrey jako Holly Golightly je naprosto skvělá, a tak přehlížím poněkud trapného japonského souseda, nevýrazného Pepparda, přeslazený konec a dávám všech pět*. Některým filmům prostě umíme mnohé odpustit, jelikož mají vnitřní kouzlo, a právě takové kouzlo má pro mne Breakfast at Tiffany's. ()

Blake Edwards: 1922 – 2010

Blake Edwards: 1922 – 2010

17.12.2010

Ve středu v noci se na svůj poslední večírek někde tam nahoře vypravil velký filmař, držitel čestného Oscara za celoživotní dílo Blake Edwards. Všichni si jej pamatujeme především jako tvůrce… (viac)