Audrey Hepburnová v hlavnej úlohe dnes už legendárnej americkej komédie, ktorá bola ocenená dvoma Oscarmi. Film vznikol podľa rovnomennej knihy Trumana Capoteho. Je to príbeh mladej, emancipovanej dievčiny Holly Golightlyovej, ktorá sníva svoj sen o skvelej budúcnosti uprostred New Yorku. Zatiaľ však žije iba z "príspevkov" na taxík a oblečenie od svojich pánskych obdivovateľov. Jej plány naruší zoznámenie sa s mladým spisovateľom Paulom, ktorý sa prisťahuje do domu, v ktorom býva. (RTVS)

chef

Nakolko som Capoteho novelu zatial nečital, budem sa zaoberať čisto filmom. Keď som si pustil tento film prvý krát tak som ho vypol po 10 minutach. Prečo ? Pretože Hollywoodske filmy z tejto doby mi proste nesedia. Herci mi pripadaju preafektovaní, zvuk nekvalitný a scény nedotiahnuté. Film som si však po čase s veľkým odporom pustil druhý krát a po pretrpení a akomsi navyknutí na nedokonalosť sa mi začala ziavovať genialita tohoto scenáru, ten bol však skvelý a realistický iba po posledné 3 minúty filmu. A ten Kamikaze na hornom poschodi ? wtf ?! ()

Mr.Floyd

Ako film je to u mňa za štyri hviezdičky, ale tá romantická atmosféra a nádherná hudba mi zahmlili môj inak kritický úsudok a preto dávam päť. Pre milovníkov romantických komédií je tento film skutočným skvostom a jedným z najlepších počinov v tomto žánri. ()

LEATHERFAC

Vážení přátelé... zpočátku jsem měl hodně pocit, že je to pěkná blbost...o lidech a době se kterými nemám nic společnýho. Pak se to trochu rozjelo a tu čtvrtou hvězdu dávám až za poslední půlhoďku... Jakožejapončík - nejtrapnější postava všech dob... ()

KoRner

U mňa asi za 3*, ale také filmy sa už proste v súčasnom Hollywoode nerobia, takže som náchylný ísť vyššie. Ale dám +1* za úžasnú Audrey. ()

Madluska

A tohle že má být klasika? (Jedna hvězda za srdcovku Moon River, druhá za atmosféru, ale jinak ani ťuk: nesympatické postavy či pomalé tempo mě přinutily vidět film nadvakrát, což se mi normálně nestává.) ()

adam9

Moje první zkušenost s Audrey Hepburn a nemám slov. Tahle lady přeskočila dobu v ženské dokonalosti. Ta krása, to charisma, ten sladký hlas. Zkrátka se musím rozplývat. Ovšem ne jen kvůli ní se mi tento film líbil. Vynikající humor v čele s mistrem Japončíkem či Cat výrazně podobný našemu již zesnulému kocourovi :( ()

klukluka

Film je pěknej, i teď- po 54 letech. Ale já se neumím a nechci rozplývat nad love story mezi povrchní, afektovanou šlapkou a submisivním gigolem. A neuměl bych to ani v době vzniku Snídaně u Tiffanyho. Tíhnu k přesně opačnému typu lidí, "problémy" micek, které se za poslední 2 měsíce dopočítají "večeří" s 27 muži, si představuju nejčastěji jako něco bílého, tekutého, slizkého... Trochu mi to nabouralo moji romantickou představu o čistotě Audrey Hepburn. Ale co už. Předsudky jsou tu od toho, aby se jich člověk zbavoval. ()

Zagros

Eh.."mile bláznivou dívku"? 182. nejoblíbenější film? Nic z toho na mě nefungovalo, ani oblíbenost filmu u jiných, ani protivně praštěná hlavní představitelka (Audrey Hepburn ji ale zahrála dobře). Z podobného typu ženských mám spíš kopřivku. No co už, další hollywoodská klasika, která šla mimo mě. Kdyby se podobný film natočil v dnešní době a navíc bez Audrey, nebylo by to ani za ty dvě hvězdy. ()

Han22

And I said what about Breakfast at Tiffany's, she said I think I remember the film, and as I recall I think we both kind of liked it, and I said well that's the one thing we've got. Obrovský hit inspirovaný filmem od Deep Blue Something znám 25 let, ale film jsem poprvé viděl až nyní. A má to se mnou těžké. Je to příjemná, místy vtipná (japonský soused, kradení v obchodě) a milá romantická komedie, ale já prostě nikdy nebudu fanda tohoto žánru. Audrey Hepburnová je opět fantastická, hraje přesně tu akční, zábavnou, crazy ženu, do které bych se zbláznil a pak nechápal, proč mě opustila, dokonce si na jednu podobnou vzpomínám. Bohužel její partner George Peppard je nevýrazný, jak postava, tak herec a obávám se, že po závěrečné dojemné scéně v dešti (chudák kocour) ho čeká stejný osud jako Doca. Uctivé 4*. PS: Oskarová Moon River je přesně píseň, která si Oskara zasloužila, dojemná, doplňující bezvadně film, krásně zpívaná Audrey a ještě v roce 1961 obrovský hit. ()

Vajonek

Pohlední přitažliví lidé v hlavních rolích, pár působivých scén (zejména ta závěrečná dešťová), pěkný kocour, chytlavý kouzelný ústřední hudební motiv-píseň. Ale jinak na tomto filmu vlastně nic moc nevidím. Možná v nějakém jiném rozpoložení nebo jiném filmu by mě bavilo sledovat holku, která moc neví, co chce, kdo je, kam směřuje (mám pro to všechno celkem i pochopení) a jak se nakonec možná přece jen trochu probudí díky (jak jinak než) chlapovi (co je taky svým způsobem dost neukotvený a nestabilní). Ale v tomto snímku mi to (ještě roztažené na dvě hodiny) přišlo jako sice moc hezky natočená, ale docela chudá zápletka, která ke svému rozuzlení navíc směřuje příliš líným tempem. 60 %. ()

Loki_Six

"He's all right! Aren't you, cat? Poor cat! Poor slob! Poor slob without a name! The way I see it I haven't got the right to give him one. We don't belong to each other. We just took up one day by the river. I don't want to own anything until I find a place where me and things go together. I'm not sure where that is but I know what it is like. It's like Tiffany's." ()

B4TM4N

Okouzlující Audrey ála Paris Hilton 60.let (zpočátku vypadá, až na barvu vlasů, skutečně podobně oděná) bydlí v bytě ála Carrie Bradshaw (kde pořádá divoké mejdany ála výše dvě zmíněné) a je krásně bezstarostná...První 2/3 filmu jsou velmi svěží (pominu-li nízkorozpočtovou zrůdnost v podobě japonského fotografa hraného Američanem, který imituje předkus), závěrečná část, obsahující pro mně pochybnou pointu se nese v duchu poněkud vážnějším, což se mi do tohohle filmu zrovna nehodí. ()

KmK

Chtěl bych zmínit scénu, ve které Holly pořádá u sebe doma večírek. Tak ujetou párty jsem snad ještě neviděl, natož ve filmu ze šedesátých let. Je zde spusta krásných detailů, které mě vždy rozesmějí. Takovou akci bych chtěl někdy zažít. ()

dopita

Zvláštní film. Ze začátku se zdá, že je to komedie s praštěnou hlavní postavou. Pak se děj začne posouvat spíš k sociálnímu dramatu, aby se z filmu nakonec vyloupnul romantickej film. Když to takhle napíšu, tak to vypadá, že tvůrci honili několik zajíců najednou a že to filmu škodí. Ale není to pravda, Blake Edwards se docela vytáh a podařilo se mu to všechno skloubit v jeden celek. Problém mám spíš s tou „praštěností“ hlavní postavy. Ne že by nebyla napsána a zahrána dobře a uvěřitelně, to ne! Ale nějak mi nebyla moc sympatická, což rozhodně nesnižuje kvality filmu, nicméně to snižuje moje hodnocení. ()

Kovaja

Delší čas tvrdím že nejsem romantik ale filmy jako Snídaně u Tiffanyho a Prázdniny v římě tímto tvrzením mocně zamávaly.Myslím že v tom bude mít prsty sladoučká A.Hepburn.Dříve sem ji nijak zvláště neobdivoval ale po shlédnutí těchto dvo filmů je pro mě nesmrtelná ()

Blake Edwards: 1922 – 2010

Blake Edwards: 1922 – 2010

17.12.2010

Ve středu v noci se na svůj poslední večírek někde tam nahoře vypravil velký filmař, držitel čestného Oscara za celoživotní dílo Blake Edwards. Všichni si jej pamatujeme především jako tvůrce… (viac)