Vtierka Castle

• Slovensko Castle (viac)
Ukážka z filmu 3
Krimi / Komédia / Dráma / Mysteriózny
USA, (2009–2016), 124 h 47 min (Minutáž: 40–45 min)

Tvorcovia:

Andrew W. Marlowe

Predloha:

Barry Schindel (poviedka)

Nathan Fillion, Stana Katic, Molly C. Quinn, Susan Sullivan, Jon Huertas, Seamus Dever, Tamala Jones, Ruben Santiago-Hudson, Penny Johnson Jerald (viac)

uhlajz

Tenhle seriál si mě hodně získal. Klasické schéma krimi, kdy v každém díle je jeden případ, sice nemůže dosáhnout kvalit Dextera, nicméně skvělé hlášky Castlea, rozkošná Beckett, a hlavně celkově se vyvíjející vzájemný vztah je velkým dodatečným plusem... ()

July

Slabší 4*. Jako vždy výborný Nathan Fillion, solidní, ale nikoli nadprůměrné zápletky; kdyby Castle nebyl spisovatel, šlo by o úplně normální oddechovou kriminálku. ()

BoncheR

Úprimný seriál, plný humoru a vtipu, ktorý má síce nesympatickú hlavnú herečku ale zato sympatického hlavného herca. Rovnaký syndróm, ako v The Bones , však nemám problém. Veľmi vtipný a dobrý seriál, ktorý proste baví. 86% ()

geklon

né, tohle né, já jsem v tom nevině, tak prosím tohle, né....... Tak takhle mi bylo do zpěvu, než skončily titulky.....a pak mi zatuhl úsměv. Jedno klišé za druhým, nestylový, nevtipný, pitomý, nenapínavý mix všemožný už tisíckrát zrecyklovaných postupů a pseudopoint ...zlatej Monk. ()

yeniczek

Zapomeňte na CSI, Sběratele kostí, Monka a Komisaře Rexe.. Je tady Castle, který svým nezaměnitelným humorem musí zaujmout každého. + výborné narážky na filmy + Fillion +chemie mezi Becketovou a Castlem + Castlovo dcerka s matkou + zajímavé případy - je to další kriminálka.. Postupem času asi budu zvedat na 5*. Je to seriálová pecka.-----------------Tak a je to tam, nejlepší dlouhoběžící seriál, na který zrovna koukám. 5* ()

haj

Komediálně detektivní seriál občas se značně ztřeštěnejma zápletkama, který jsou ve většina případů skvělý, jen výjimečně slabý, někdy takřka dokonalý, ale v centru dění je pro mě asi nejsympatičtější seriálová dvojice hlavních představitelů, kteří se naprosto skvěle doplňují, chemie funguje na jedničku a jiskra mezi nimi nevyhasla ani po čtyřech sériích, spíš naopak. V pozadí celého seriálu je i pár záhad ze života postav, které se občas objeví, ale rozplétají se velmi pomalu a propojují jednotlivé sezony, stejně tak jako postupně se prohlubící vztah mezi hlavními představiteli, jejichž vzájemný špičkování nikdy neomrzí. ()

hroubek

Moje největší seriálová závislost v současnosti. Pamatuji si první díl, kterým si mě Castle a spol. získal a od té doby jsem mu propadl. Dostal jsem desítky dobrých epizod, super hlášky, napětí, romantiku, buddy-movie, prostě parádní oddechovou podívanou se sympatickými herci. Škoda úpadku kvality u posledních dvou řad, protože první šest sérií jsou luxus. ()

VanTom

Oddychová lehkovážná kriminálka na unavené odpoledne. Hybným motorem a víceméně jediným pojítkem jednotlivých dílů je vývoj vztahu (nerdovsky) šarmantního spisovatele Castea a rázného detektiva Beckettové, jejichž samovznětlivá chemie seriál naprosto suverénně táhne, nicméně postupně získávají na důležitosti a sympatiích i vedlejší postavy. Jen mi chvílemi nesedělo to až nemístné vtipkování a sluníčkové "harašení" přímo na místě činu (každotýdenní) úkladné vraždy, jako by se vůbec nejednalo o hrdelní zločin. A také by si sličná policistka mohla vyzouvat jehlové podpatky, vydává-li se do terénu. :-) Ale zvykl jsem si, přece jen šlo o charakteristické prvky celé hravé show. Přetaženým rámcovým zápletkám se věnovaly max 4 epizody za sezónu a upřímně, jejich temnější a osobnější ráz s cliffhangery je činil těmi nejméně zábavnými. S1 4*, S2 5*, S3 4*, S4 4*, S5 5*, S6 4*, S7 4*, S8 3* ()

s.e.p.p

První tři díly jsem stáhnul jenom tak z nouze a o to víc jsem byl nakonec překvapen. Zatraceně příjemná záležitost, které jde vytknout snad jen podobnost jednotlivých dílů, protože všechny jedou celou dobu podle naprosto identického schématu. Půvabu Stany Katic, charismatu Nathana Filliona a jiskření mezi nimi ale jednoduše nejde nepodlehnout a dá se říct, že kriminální případy už se pro mě staly už jen okrajovou součástí seriálu. ()

Gurtha

Po ránu mrtvola a kafe do ruky, k obědu jeden až tři podezřelí, odpoledne pokec s rodinou a nakonec večeře s pachatelem - poněkud jednodnotvárný život. Ale záleží na tom vůbec, když dvojka Castle-Beckettová stále funguje a hlavně když stále baví? ()

Elleannie

Od prvního dílu mi Castle přirostl k srdci - vtip, šarm a charisma, jaké má málokdo. Spolu s Beckettovou tvoří perfektní dvojici, která umí jak pobavit, tak řešit obtížné situace. Zbožňuju to jiskření mezi nimi.. Zatím jsem viděla 3 série a musím říct, že je to čím dál tím lepší:-) ()

Lukyn007

V USA přidělili tomuto seriálu žánr detektivní dramedie. Myslím si, že je to velmi výstižné. Jediný seriál svého druhu. Ano, je to asi kvůli (spíše díky) nízkému rozpočtu, ale i přesto je o třídu výš než detektivky z Bruckheimerovy produkce. Vše je postaveno na dedukční práci newyorských detektivů a jednoho pisálka, co stále lítá hlavní detektivce za zadkem. Dvojice Kate Beckettová Rick Castle v podání Stany Katicové a Nathana Filliona je asi nejlepší pár (nejen detektivní) jaký jsem kdy v televizi viděl. ()

L_A_D_A_S

Jak to tak bývá, zkouškové období, všechny seriály zkouknuté, člověk nemá co dělat.. Tak jsem zvolil Castle. A nemýlil jsem se, čekání na další sérii "Psych" vyplňuje více než skvěle. 4* ()

mkubalikova

Z aktuální nabídky buddy kriminálek mám Castla nejraději. Fillion má obrovské charisma, Stana Katic je kost a společně jim to neskutečně funguje. 90% ()

Kangaxx

Ďalší prírastok do nespočetnej rodiny kriminálnych seriálov, ktorý ťaží najmä zo skvelých hlášok hlavných aktérov. Ak pozeráte Life, tak máte slušný obraz o tom, čo môžete od tejto oddychovky očakávať. Škoda však, že sa neustále opakuje šablóna prípad - zaseknutie sa v riešení - dialóg s dcérou - vyriešenie prípadu. ()

dinsdale

Slabší čtyři. Jako krimi/detektivka je to zcela průměrné a dost klišovité - sexy mladá a rozhodná policajtka s traumatem, bystrý frajírek, dokonalá dcerunka a excentrická matka, i případy bývají docela průhledné. Jediné, co to vytahuje, je Nathan Fillion se svým charismatem, vtípky a hláškami. (Na tenhle seriál jsem narazila tak, že jsem koukala, co od Firefly udělal Fillion nového a říkala jsem si, proč mu někdo nedá roli okouzlujícího machýrka. Ta role mu prostě sedne.) ()

Styxos

1. série No, já se snad poseru (radostí)! Castle je jedna velká dokonalost, v níž se splétá dohromady svět seriálů a literatury, která navíc disponuje parádním tempem, hromadou hlášek a hlavně dvojkou sympatických hrdinů. Je neuvěřitelné se koukat na Filliona a Katic, jejichž postavy se vzájemně doplňují a lehce provokují. Zatímco Castle je samý vtípek, Beckettová je z počátku hodně vážná, ale zároveň chytrá a sexy policajtka, která mi hned padla do oka, stejně jako její protipól. Naprostá paráda. 2. série: Druhá série se nese pořád v duchu té předchozí, jen chvílemi se mi to zdá dost natažené. Nejlepší díly jsou rozhodně ty, v nichž jdou hrdinům po krku. A z "rutiny" to vytrhává vtah Beckettové s chlápkem z oddělení vloupaček. A pověstným hřebíčkem do rakve se stává konec. Mám chuť scénáristy odpravit. 3. série: wow, wow, wow. Nečekal jsem se, že třetí sérii projedu tak rychle, ale stalo se tak. Je to lepší, vymakanější, akčnější a vztah mezi hlavní dvojkou je vyšponovaný a divák čeká, kdy si vyznají lásku. A ono to přijde, jen v nejméně vhodný okamžik (tedy, jak se to vezme). Jsem zvědavý co přinese čtvrtá série. Snad se to nezvrtne, něco takového jsem nezažil už hodně dlouho... vlastně nikdy. 4. série - ano, ano, ano, za ty dva dny co jsem to jen nonstop to stálo a ten závěr... yes! ()