Ako je možné prežiť vo svete, ktorý doslova zo dňa na deň prevalcovali davy zombíkov? Nuž, dvaja muži, ktorí by ani nemohli byť rozdielnejší, zjavne našli odpoveď na túto neľahkú otázku! Večne nervózny a ustrašený Columbus (Jesse Eisenberg) je síce naozaj ukážkový zbabelec, no prekvapivo sa mu zatiaľ podarilo vyhnúť sa všetkým útokom nemŕtvych – vďaka tomu, že sa striktne drží svojich dosť zvláštnych, ale účinných „47 pravidiel prežitia v Zombielande". Jeho život sa začne uberať zaujímavým smerom, keď sa ako jeden z posledných ne-zombíkov vo svojom nemŕtvymi obsadenom rodisku zoznámi s drsným Tallahasseem (Woody Harrelson). Ten, na rozdiel od Columbusa, zjavne nemá strach vôbec z ničoho. Spolu sa rozhodnú zrealizovať vskutku odvážny plán – raz a navždy skoncovať so všetkými zombíkmi. No ešte predtým budú musieť voľky-nevoľky čeliť najväčšiemu strachu zo všetkých... Samým sebe! Ešteže im osud priveje do ceste dvoch ďalších ne-zombíkov – temperamentnú Wichitu (Emma Stone) a drobnú Little Rock (Abigail Breslin), ktoré si medzičasom už tiež našli svoj vlastný, dosť svojrázny spôsob prežitia v chaose, ktorý vládne všade naokolo. Nanešťastie ale netrvá dlho a budú sa všetci štyria musieť naozaj poriadne zamyslieť nad tým, čo je horšie – nejako to spolu vydržať alebo... Sa zombíkom jednoducho vzdať? (TV Dajto)

Rosaviva

"But the thing I fear more than anything, yes, even more than zombies. Fucking clowns." Spíš než zápletka mě nalákalo obsazení hlavních rolí - Woody Harrelson, Emma Stone a Jesse Eisenberg. Čekala jsem nějákou akční podívanou o zombících, čehož se mi sice taky dostalo, ale hlavně jsem byla překvapená rychlým spádem a vtipem, díky kterému se ten film strašně líbil. Pro mě velké překvapení 5* ()

666teen

Woody se nám definitvně vrací. Po hipíkovi se závislostí na okurkách, což byla jediná koukatelná figura v roce 2012, je tu jako zabiják nemrtváků ve filmu, kterému k dokonalosti chybí jen chlup. Tak milý a hřejivě lidský film ze světa plného násilí tu nebyl dlouho. P.S. Vždycky jsem tušil, že Eddie Van Halen je zombie, teď je to potvrzený. ()

Cappuccino

Povedzme, že tento film je krásne Ferrari, ktoré má však len polovicu nádrže. Jazdí po ceste a v širokom okolí nemá konkurenciu. Po čase však Ferraričku dochádza štava a.. Pff..pff..puf. (Resp. - prvá polovica je geniálna, vtipná a neohraná. V druhej začína prevažovať menej vtipná akcia a bláboly okolo nej. Ak by si tvorcovia nechali tie skvelé scénky zo začiatku aj nakoniec, mohlo by byť hodnotenie o niečo väčšie. Škoda.) ()

Ruut

UPDATE 2019: Ten film snad ještě dozrál jako Twinkies těsně před datem spotřeby. Skoro žádné hluché místo a opravdu úžasné cameo BM. A koukám, že to je v historii první film, který viděla moje kompletní dvacítka oblíbených uživatelů a všem se líbí… -------- Chutná jednohubka bez nejmenšího kazu na deset písmen? Zombieland! Režisér není genius jako Jackson nebo Raimi, ale vnímavý je dost a jako debut tohle fakt žeru. ()

Sysel_CZ

Tenhle film je opravdu zábavný, ale jen jako film. To znamená, že jsem ho rád viděl a že jsem se u něj nenudil; bohužel jsem ho překoukal s kamennou tváří a to není pro komedii dobrá známka. Mockrát jsem kroutil hlavou, protože je Zombieland prošpikovaný těmi detaily, co ve filmech podle mě prostě nesmí nastat - kdy i ta základní logika krčí rameny. To si můžou dovolit jen komedie s Leslie Nielsenem. I přes to ale ta nenudovost drží celkový dojem nahoře a pořád je lepší se kouknout na Zombieland než na spoustu jiných filmů. ()

Allien.9

Upřímně? Čekala jsem víc. Mnohem víc... Trailer sliboval nadupanou podívanou na téma "svérázné přežití ve světě zombie", při které se - díky mnoha a mnoha perfektním hláškám - rozhodně nebudete nudit. Realita je ovšem trošku jinde, protože ono to zas až tak nadupané není (scény končí jakoby v polovině), a co se vtipu týče, tak musím chtě nechtě připustit, že ty nejlepší kousky obsahoval již výše zmiňovaný trailer. Ústřední duo Eisenberg-Harrelson je určitě fajn (neškodilo by však více počátečního pošťuchování), soundtrack není vůbec špatný a nejvíce asi pobaví flashbacky či závěrečná přestřelka, která má vše, co zbytku filmu chybí. I přes poměrně nevyužitý potenciál "Zombieland" jisté kouzlo má (že by Woodyho Harrelsona?XD), takže nakonec tři.;-) P.S.: Zpomalené scény + úvodní titulky jsou cool. ()

HAL

Zombies znovu na sto způsobů, ale hlavně hodně rychlé - taková je vzedmuvší se vlna mozkoldlabných filmů posledních let. Ať už to ale kterýkoli z následovníků Romerovek (a Dawn of the Dead, které nudné a pomalé mrtvoly naučilo běhat) zkoušel jakkoli, s vyjímkou parodického Soumraku mrtvých vždycky zůstal aspoň částečně v žánru ze kterého vzešel, tedy v hororu. Zombieland na to jde jinak - na horor si tu nikdo nehraje, na sociální satiru už vůbec ne a ještě méně na promyšlené postapo... nedejbože snad na nějaké inteligentní myšlenky. Tohle je jen komedie a nic víc - mrtvoly jsou jen zábavní panáci kteří vlastně ani hlavním postavám ublížit nemohou a jejich jediným důvodem existence je nějak vtipně chcípnout natrvalo. Třeba tak že na ně spadne klavír. 8/10 ()

misterz

Woody Harrelson ako zombiebijec proste nemá chybu. Tie jeho hlášky a herecký kumšt dodávajú tomuto filmu osobitné čaro a umožnia tak divákovi relax a skvelú zábavu, aj keď dejovo film trochu zaostáva. Inak filmu nie je čo vytknúť, je to jedna skvelá zábava, ktorá určite stojí za pozretie. ()

2-Xtreme

Prekvapuje ma, že zombie filmy ma stále bavia a dokážem sa na ne pozerať v rôznych podobách. Skvelá depresívna atmoška vo filme 28 Days Later, prelomový autenticky pôsobiaci [REC], či vtipný Shaun of the Dead, ku ktorému má Zombieland asi najbližšie... to je len kúsok z toho naj. čo nám svet zombie ponúka. A táto rýchla jazda(a to doslova) je ďalšia atrakcia v asi nekonečnom svete nemŕtvych. Film v ktorom fungujú určené pravidlá rovnako dobre ako tie Randyho vo Vreskote je zatiaľ tým najzábavnejším čo nám zombie komédie/paródie ponúkli. Spomínaný Shaun of the Dead bol prvý, vtipný, ale k dokonalosti mu niečo chýbalo. Fido, to bolo opäť niečo nové, zaujímavé, no stále nie dokonalé. Zombieland je taký dobrý, možno aj preto, že sa nesnažil držať už určenej línie podobných filmov a svojimi vlastnými pravidlami si sám určoval čo si môže a naopak nemôže dovoliť. Nič nepôsobilo prehnane, nič nebolo nudné i keď zmiernenie tempa filmu v druhej polovici filmu bolo cítiť, všetko to vynahradil akčný a zábavný koniec v lunaparku. Škoda, že tu platí pravidlo "nič netrvá večne". PS: Bill Murray mal ozaj skvelé cameo. ()

Vančura

Na nové zhlédnutí po letech mě to moc nebavilo a přišlo mi to strašně mainstreamové, nedramaticky a nekrvavě krotké a dokonale splývající s milionem jiných filmů o zombících (což je asi jeden z nejpokleslejších současných žánrů). Navíc mám alergii na Eisenberga, který je zde skutečně nesnesitelný, a také mi to ani nepřišlo zas tak moc zábavné (kupříkladu část děje v domě Billa Murraye je podle mě absolutně nevtipná), byť pár ucházejících fórů se tam najde. Postavy těch holek mě tam také dost iritovaly, tím jak se chovají permanentně jako naprosté krávy, Emma Stone zde navíc není podle mě moc hezká, a v těch černých vlasech jí to vůbec nesluší - už ji mám zafixovanou prostě jako zrzku. Woody Harrelson je hodně cool, ale ani on to podle mě nezachránil, a celkově mi tak nějak unikají jak důvody vysoké popularity Zombielandu, tak toho, proč se natočilo pokračování (pokud tedy nebylo zamýšlené už od začátku, čemuž by nasvědčoval ten otevřený konec jedničky). Jinak ta neustále omílaná pravidla přežití mě tam jen otravovala, a oficiální plakát je něco tak graficky ohavného, že bych z toho zvracel; nově bych se té sračce nejradši obloukem vyhnul už zdálky. ()

Javert

První půlhodinka je naprosto koulervoucí, ale s příchodem holčičí dvojice tempo polevuje, nálada se opět trochu zvedá až s příchodem Billa Murraye na scénu, ale pak celý film opět o třídu až dvě upadá. Je to škoda - udržet si tu svojí "chytlavost" a originalitu celý film, je to na plný počet a zařazení mezi TOP5 filmů roku. Herci - hlavně pak badass Harrelson - nicméně nezklamali a za odpočinkovou bizarní a humournou podívanou si "four stars" zaslouží. ()

DJ Obelix

Ááááááááááá. Tak po Trick 'r Treat druhý film, který naprosto naplnil má očekávání, které jsem do něj kladl. 5 hvězd jak vyšitých. * za drsňáka Woodyho, * za černý humor, * za Billa Murrayho, * za superpovedený filmový debut Rubena Fleischera a poslední krvavá * za ty všudypřítomné zombíky. ()

liskam

Nářez od začátku až do konce. Parádně zpracovaná záležitost ve všech aspektech. Navíc skvělé herecké výkony. Naprosto jsem nečekal tak sehranou dvojku Harrelson/Eisenberg. U mě jasných 85%. ()

mzss1

(60%) ZOMBIELNAD je neškodná, oddychová záležitost, která rozumné stopáží cca 83 min bez závěrečných titulků nenudí a neurazí. Sice se nejedná o nějak velkou bombu, jak je jistým hodnocením našeptáno, ale co už. Nejlepší je opravdu zajímavý a výživný úvod a vcelku slušné a krvavé finále. To, co následuje uprostřed snímku, není rozhodně k zahození, ale film měl dle mě a ostatních diváků mnohem vyšší potenciál. Chápu, že v té době před 10 lety to byla asi pecka, ale přesto já z toho až tak odvařený nejsem. Mezi klady jistě patří několik slušných a vcelku krvavých pasáží, kdy se několikrát lahodně zneškodní x zombíků. Prostřední část filmu jak už jsem nakousl je taková pozvolná. Najde se tu několik úsměvných scén. Zejména potěší herec Woody Harrelson, coby drsňák s několika dobrými hlášky. Jeho protiklad je Jesse Eisenberg, který rozhodně nezklame. Ty zbylé dvě ženské představitelky Emma Stone a Abigail Breslin mě už tolik nechytly, ale svůj herecký standart ušel. Celkově to působilo jako komedie tak napůl. Ale víceméně jsem měl kladné pocity, takže jsem naštěstí neshledal nic trapného, co by mě pohoršilo. Ani nuda zde nenastala. Pokud by to bylo tak o 30 min delší a bez akce či nějakého rychlého tempa, tak už bych se asi víc nudil. Hudba zde byla taková nevýrazná, ale neškodná. Víc k tomu asi nemám, co dodávat. Na to 1 shlédnutí je to tak akorát, ale víckrát bych si to nedával. Potenciál to mělo o dost vyšší. ()

kingik

Podle mě je to ultrakravinka se vším všudy, ale režisér Ruben Fleischer má talent a tuhle kodrcavou káru plnou zombíků, řízenou přehrávajícím Woody Harrelsonem, ukočíroval zdatně, ale stejně zde chyběly scény, které by daly filmu celistvý tvar. Film, který v sobě mixuje horor, komedii i parodii, totiž lépe funguje v jednotlivých scénách. Pro mě je absolutním vrcholem scéna, ve které Amber Heard zaklepe na dveře Jesse Eisenbergovi, a ten celý nadšený z toho, že tahle kráska o něj projevila zájem, ji chlácholí, ale protože netuší, že dívku pokousal předtím zombík, tak bude překvapen z její proměny v krvelačnou bestii. Bože, to byla super scéna, a já chtěl, aby takových scén bylo víc, mnohem víc. Ty se sice dostavovaly postupně, ale žádná už v sobě neměla ten ideální poměr, i když závěrečné scény v zábavním parku plného krvelačných zombíků snesou přísné měřítko. Absence nekompaktního děje se na výsledném dojmu z filmu hodně podepsala. Ono je sice hezké putovat ve čtyřech z bodu A do bodu B, cestou kosit zombíky a pak se stavit v domě Billa Murrayho, potkat se zde s ním osobně a pak ho nechtíc zastřelit kvůli tomu, že se nalíčil jako zombík (mimochodem větší trapas jsem ve filmu už dlouho nezažil, než právě Murrayho výstup), ale nesmí být otupena divákova pozornost. Párkrát jsem měl pocit, že zombíci jsou ve filmu něco jako přítěž, a kdyby tam vůbec nebyly, nic by se nestalo. I na tak krátkou stopáž se film místy vleče (hlavně prostřední část je špatná), pár hlášek je nezapomenutelných, bez Harrelsona by to bylo teprve o ničem, napětí se ve filmu nevyskytovalo vůbec, krvavé efekty neměly chybu, neustále vzpomínaná pravidla pro přežití byla o ničem, děj měl být údernější a agresivnější, na konci nějaká postava mohla chcípnout (nestalo se) a celkově jsem čekal víc a dostal tak akorát, ale poctivé horory jsou stejně lepší než tyhle "mišmaše" bez ladu a skladu. ()

Payushka

Woody Harrelson je geniální komik, který celý snímek táhne, jenže pak se mu pod nohy připlete mladý páreček, který se nejprve tváří, že se nesnáší, ale znáte to přísloví o odříkaném chlebu… V romantických pasážích Zombieland naneštěstí sklouzává k jisté schematičnosti a ke klišé. Je zabaleno do koukatelného a poměrně roztomilého hávu, jenže super mega zombie řežba je prostě lepší než cukrující dvojice. ()

InJo

"Milý" fanouškovský nátěr s nic moc neřešícím scénářem, ale zato se slušnou zásobou režijních nápadů a velmi fajn hereckým obsazením (Harrelson si role cool drsňáků zjevně hodně užívá). Neabsentuje samozřejmě ani dostatek krve, brutality a černého humoru, které si hororové zombie komedie vyžadují. Trochu zamrzí jen postupně lehce slábnoucí tempo (ten film bohužel spíš upadá než roste/graduje), ale celkově svoje skromné ambice Zombieland dokázal uspokojivě naplnit. 70 % ()

Šakal

Příjemná oddechovka na So večer. Nic víc, nic míň.... Nenadchne, ale neurazí a celkem pobaví. Hlavním problémem ( zároveň však paradoxně určitým kladem) Fleischerova snímku je fakt, že si frčí volně svým tempem ( odnikud-nikam ) a na nic si nehraje. Co mně ale scházelo nejvíce, byla absence nějakých scén, které by vám natrvalo utkvěly v paměti. Snímek vám uběhne před očima, aniž byste se sice nějak výrazně nudili, avšak 20 minut po jeho shlédnutí vám zcela vyšumí z hlavy. Což je škoda, POTENCIÁL tam rozhodně byl. Vlastně tak úplně pravda to zase není....chuť na buchtičky stále přetrvává :o) 1* za COOL Woodyho Harrelsona, 1* za novou pouťovou atrakci: sejmi si svého zombie a 1* za " big star " Billa Murrayho a oživení kultu Ghost busters a zjištění, že umřít se dá i stylově!..... Charašó :o) edit: 31.12. 2010 po včerejší večerní ( druhé ) projekci musím * přihodit. Do jaké míry to bylo způsobené faktem, že jsme snímek sledovali v 6 lidech a budu muset doplnit svůj osobní bar ( chvílemi ( po ránu ) jsem měl pocit, že silvestr musel nutně proběhnout již včera ), pro tentokráte ponechám bez komentáře..... ()

Sobis87

Tak tohle je pecka! Likvidování zombíků nikdy nebylo tak zábavné (i ten Snyder se svým parádním remakem Úsvitu mrtvých chvílemi dostával od Harrelsona pěkně na ďouru). Ruben Fleischer si jako debutant na poli dlouhometrážních filmů vede setsakra dobře a povedlo se mu natočit stylovou kombinaci hororové komedie a teenage romance, přičemž ani nešetří brutalitou, která si v ničem nezadá Romerovými klasikami. Fleischer navíc netrpí nedostatkem originálních nápadů, on jimi doslova plýtvá, což jasně dává najevo už v proklatě stylových úvodních titulcích, u kterých jako hudební podkres burácí stará dobrá Metallica. Aby toho nebylo málo, tvůrcům se podařilo dostat před kameru skvělou hereckou sestavu, které může tento rok konkurovat snad jen Abramsův Star Trek. Abigail Breslin ukázala, že v ní něco je, už v Little Miss Sunshine, Emma Stone se dočkala výraznější role, než jaké se jí dostalo v Superbad a dokazuje, že se na plátně nezratí i bez pomoci Jonaha Hilla a Michaela Cery. Ať se ale obě holky snaží sebevíc, plátno patří hlavně Jesse Eisenbergovi a především Woodymu Harrelsonovi, který svým výkonem v některých momentech vystřelí diváka až do filmového nebe. Celá tahle parta dohromady skvěle funguje a moc rád bych je viděl v nějakém pokračování, protože tu rozhodně je s čím pracovat. Ve filmu se sice nejde pár hlušších míst, ale těch je opravdu jen pár, Zombieland je navíc dlouhý jen necelou půldruhou hodinu, takže se žádné vyloženě nastavované kaše ani nedočkáme. Jo a Bill Murray? Jedno z nejlepších cameo rolí, co jsem za poslední dobu viděl! U mě tedy velká spokojenost. 85% ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Piráti z Karibiku bez Johnnyho Deppa ušetří miliony

Piráti z Karibiku bez Johnnyho Deppa ušetří miliony

04.01.2019

Už je v podstatě jasné, že studio Disney místo klasického pokračování Pirátů z Karibiku hodlá celou sérii rebootovat. Poslední díl totiž vydělal „jen“ 794 milionů a to je po miliardových dílech pád,… (viac)

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

Disney zvažuje restart Pirátů z Karibiku

Disney zvažuje restart Pirátů z Karibiku

24.10.2018

Scenáristé Deadpoola a Zombielandu Rhett Reese a Paul Wernick měli údajně mít první schůzky se studiem Disney o potenciálním rebootu miliardové série Piráti z Karibiku. Zatím není jasné, jestli… (viac)