Na skále nad mořem se v autě milují muž a žena. Najednou se ozvou dva výstřely, žena vyjde z auta, zamyšleně se dívá z útesu a pak odchází... Nekonformní policejní inspektor Harry Callahan opět neuspěje u soudu. Jeho nadřízený je toho názoru, že kde se inspektor objeví, dochází k nepříjemnostem a úmrtím. Případ zastřeleného muže ale stejně svěří Harrymu. Pátrání pokračuje v malém městě San Paulu. Callahan potká mladou malířku a restaurátorku Jennifer Spencerovou. Netuší ještě, že za vraždou muže v autě stojí ona a rozhodně se zabíjením nemíní skončit. Likviduje totiž členy bandy, kteří ji a její sestru kdysi brutálně mučili a znásilnili. Jennifer a Harry se stanou milenci. Harry tuší, že Jennifer je vražedkyně, ale události nabírají stále vyšších obrátek... (oficiálny text distribútora)

Shredder

Finalna scena v ktorej Clint pochoduje oproti triu zlocincov ako niaky westernovy Terminator bola aj na mna trosku prehnana. Harry zacina byt starsi a pomalsi a akysi unaveny a dost velku cast pribehu zabera nudna neinovativna Revenge linia Sandry Locke. Cim sa seria v predchadzajucich dieloch vyznacovala boli nezabudnutelne Callahanove hlasky, ktore mi vzdy rozhybali branicu no tie tentokrat skoro uplne absentuju, co naznacuje, ze seria sa uz mala pobrat do dochodku. ()

john.h

Od jedničky nejlepší díl s Drsným Harrym. V mnoha ohledech jedničku i překonává. Je tu víc parádních hlášek, víc akce a osmdesátý léta, která Clintovi sedla. ()

Stanix

Jakoby chtěl Eastwood před touto epizodou říct: " Tentokrát si vezmu Callahana pod taktovku sám. Je na čase vrátit se zpátky k původnímu konceptu. Dirty Harrymu sluší nejvíce kabát krimithrilleru a tak to taky bude! " Myslím si, že se mu to podařilo velmi obstojně. S ohledem na dobu vzniku přidal i slušnou porci zobrazeného násilí a taky konečně vzal do ruky něco jiného než S&W 29 .44 Magnum. ()

Knor

Tenhle díl je doslova kulervoucí :-) Drsnej a nejhláškovější film série. Kam se Harry hne, tam narazí na zločince, psychopaty, zloděje atd.. a jelikož je jeho jedinej životní úkol poslat všechny padouchy do pekla nebo do vězení, mají všichni ti nešťastníci fakt smůlu. Královská zábava, Clint je správnej tvrďák, co se s nikým nesere. ()

Emafera

Starý dobrý krimi film s ještě relativně mladým Clintem Eastwoodem. Co věta, to sprostá hláška, drsný humor. Nic pro homima:-D ()

Duke90

S odřenýma ušima ještě dávám čtvrtou hvězdu. Nemám nic proti nové dějové zápletce a Clint opět ukázal, že nestárne a má miliony dalších "drsných" hlášek (nejlepší scéna s infarktem). Co mi ale dost vadilo, byla celá ta skupinka dementních podvraťáků, kteří svým klasickým projevem "béčkových akčních filmů" všechno ostatní strašně kazili a hrozně mi tak znesnadnili rozhodování. Na druhou stranu je tu opět Harry Callahan a jeho výstup se nedá ohodnotit jinak, než prvotřídní. Naštěstí ani následující závěrečný díl nedopadl nijak zle. ()

Amonasr

Film má docela spád i gradaci, zejména v závěru, a sympatické je, že policajt Callahan nadřadí ve finále spravedlnost nad zákon. Že je inspektor Callahan doslova neprůstřelný i proti občasné přesile automatických zbraní v rukách gangsterů, to nejspíš patří k žánru. Slušná podívaná i s třešničkou na dortu v podobě prdícího buldočka. ()

Pharlap

1/ Příjemný moment překvapení na závěr, kdy hl.hrdina Callhan zatají před policií vinnici všech vražd.. jakoby napříč sérií o něm, začal čím dál víc chápat, že "cesty mimo zákon" jsou mnohdy jaksi nevyhnutelné.. 2/ 80.léta Callahanovi nesluší.. úplně se vytratil ten punc hrdiny.. zase jsem si připadal jako při sledování Colomba.. a to je docela smutné.. 3/ Otřesný hudební podkres.. chápu.. 80.léta.. ale tohle nacpat ke Callahanovi?? Nějaký duc-duc-duc-bác-bác a do toho synťáky?.. Proboha ne! Tohle není policajt z Beverly Hills.. ()

Dinsberg

Callahan bez San Francisca je stejně v háji jako San Francisco bez něj. Akční sekvence jsou příliš sterilní a ta finální navíc celá natočená po tmě. Nic pro mě. ()

Tominni

Drsný Harry znovu v akci. Film, kde nikdy nechodí Harry sám, ale přichází ve trojici - on a pánové Smith & Wesson. Hlášky jsou OK, příběh celkem ujde taky, i když už je to spíše průměr, tak nakonec vychází i celý film. ()

kubilov

Clint ve své druhé nejslavnější charakterové roli - hláškující tvrďáckej detektiv, popřípadě přímo Dirty Harry. Náhlý úder je však "pouze" průměrná žánrová kriminálka se znovu se opakující dvojicí Eastwood-Locke, která nemá absolutně ničím zaujmout a nese se tak v duchu postupného odchodu Clinta z akčních vod, tedy alespoň co se týče toho, že by v nich hrál nějakou významnou roli. ()

Pokryvac

Táto úbohosť má s predošlými filmami spoločnú len postavu Harryho Callahana, avšak aj tá sa tu musí deliť o priestor so ženskou, ktorá zobrala spravodlivosť do vlastných rúk. Dej je absolútne nezaujímavý, akčné scény slabé a záporáci sú na smiech. Navyše chýbajú atraktívne reálie San Francisca a miesto toho sa dej presúva do nejakého tuctového vidlákova. Harrymu jednoducho 80. roky nesedia. Plytký scenár je bez fantázie a drsné prostredie plné prostitútiek a pasákov je tiež preč. Keby sa odtiaľto vystrihlo pár scén, veril by som, že sledujem nejaký televízny film v popoludňajších hodinách od spoločnosti Hallmark. Mohlo by sa to volať Sterilný Harry, pretože presne taký pocit som mal z tejto suchopárnej kriminálky, ktorá by sa bez Eastwoodovej postavy stratila vo videodistribúcii. 2* hlavne za Harryho a pár hlášok, ktoré však film nezachránia. ()

johnsnow

tentoraz si clint zobral na starosti aj réžiu a je to super. skvelá akcia, dobrý príbeh, aj romantickú linku to má ale nie nejak silnú ani nasilu vtrepanú. Za 5* a teším na posledný part. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,7/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 57%, Audience Score - 54% | FDb.cz - 76,6% | Tak se potvrdila naše smtuná teorie: tato poprávu kultovní série také podlehla úpadku kvality po každém následujícím díle. Harry je opět super (a jeho hláška s hot dogem nezapomenutelná), zbylé postavy ovšem stojí za h*vno, podobně jako kamera a scénář. Clint se měl coby režisér ještě co učit, nicméně - jak dnes všichni víme - se to časem naučil a dnes je z něj světový režisér! 60% ()

subic

Starej dobrej Clint tentokrát už počtvrté jako drsný Harry a poprvé v osmdesátkách. A to jeho Magnum je pořádná stříkačka. ()