Príbeh začína vo chvíli keď sa skupina ostrých chlapcov dostáva na miesto určenia – na ostrov Vilena a postupne zisťujú, že misia, v ktorej majú zlikvidovať nebezpečného diktátora, nebude ani zďaleka jednoduchá. Niekto sa veľmi usilovne snaží zmariť všetky ich plány. Nebojujú len proti priamemu nepriateľovi, ale aj proti nepriateľovi, ktorý je medzi nimi. Keď ich okolnosti donútia „obetovať" vnútornú spojku – bojovníčku za slobodu Sandru (Giselle Itie), Barney (Sylvester Stallone) sa rozhodne manipulácii vzdorovať. Spoločne so svojimi mužmi sa vracia na ostrov Vilena. Nielen preto, aby zachránili rukojemníčku, ale možno aj preto, aby zachránili svoje duše. (TV Dajto)

Davies182

Takhle má bejt dlouhej správnej film. Akce, pobavíš se a krásná hoďka a půl je za tebou. - finx; 20.08.2010; 20:42; CineStar Anděl. A já nemám moc co dodat, tahle jednoduchá věta totiž k vystihnutí akční mlátičky Expendables sedí asi nejlépe. Stallone po Rambovi přesedlal na komediálnější vlnu, ponechal akorát brutální akci a svůj nezaměnitelný look. Můžu si říct, že kamera a střih jsou WTF, jenže se na to moc parádně kouká a je to hrozně neotřelé. Je tu rozklepaná kamera a rychlá akce, ale není to Bourne, je to Slyův cool styl. Až na slabší první půlhodinku skvělé - ryzí zábava. ()

Wacoslav1

Chtěl jsem napsat kompletně nový komentář, ale vidím Laco, že jsi to udělal za mě a moje pocity jsi tak nějak naprosto přesně shrnul. Takže ok jebat kverulování a když už mám za plnej počet u dvojky i trojky, tak proč to nedat i tady. Možná, že v době vzniku se jednalo o malinkatý zklamání, ale dneska člověk prostě musí takovej akčňák ze starý doby docenit byť některé moje výhrady přetrvávají, ale to není úplně podstatný. Každopádně Laco díky za možnost konečně vidět režisérskou verzi která je prostě o třídu lepší a díky spoustě některých možná ne úplně významných detailů to ve finále tvoří do sebe o dost lépe zapadající celek. Nemluvě o tom, že i redabing je o třídu lepší a mnohem víc pasující než původní. Záhadou tak pro mě podobně jako u čtvrtého Ramba zůstává proč nemohla být tato nezkrácená verze rovnou puštěna do oficiální distribuce, ale co už. Holt jsou věci mezi nebem a zemí a Milenium films.95% ()

petero

Sylvester Stallone na staré kolená skladá akčnému žánru poctu ako sa patrí. Rambo i Expendables sú akčné inferná a Sly ako režisér je bohovský. Najväčším prekvapením Expendables je pre mňa návrat Dolpha Lundgrena. Jeho úloha a jej zahranie na mňa urobili najväčší dojem. Scéna v kostole a jej koncepcia je famózna (i keď neherectvo Arnolda bije do očí) a dosť my pripomenula scénu z Karate Tiger - príchod a odchod Brucea Leea, proste Arnold je legenda. Nálet smrti - perfektné, hlášky nemajú chybu, spoločný súboj Stathama a Liho proti Gary Danielsovi to bola konečne do tretice bohovská spolupráca. Nerovnocenné súboje Liho s Lundgrenom alebo Stalloneho s Austinom, no i tie rovnocenné Statham na ihrisku či wrestling style Austin vs. Couture. Samostatná kategória je neskutočný famózny nástup Terry Crewsa a vlastne tá vojna na konci ... toto je proste akčňák aký sme si priali. Spokojnosť. Videné: 4x. ()

gogo76

Stallone na staré kolená začína byť vážne zaujímavý. Veľa som od Expendables napriek dobrým hodnoteniam neočakával, no musím priznať, že ma film prekvapil. Akcia má slušné grády a samotné súboje či prestrelky sú naozaj krvavé. Vo filme sa vážne zišla elita akčných hrdinov, ale kurva kde je Chuck Norris? A čo Van Damme? Škoda, že sa natáčanie trochu neposunulo, Arnold ako guvernér skončil a určite by sa mu ušla výraznejšia úloha. Práve Arnold a B. Willis pôsobia tak nejako navyše a zbytočne, ale akčný fanúšik bude vďačný aj za takéto šteky. Jet Li a jeho reči o navýšení honoráru, pretože je malý, ma dosť pobavili a Stallone ten humor dokázal ešte navýšiť v súboji Jet Li versus D. Lungren. Výborný akčný film, ktorý by si každý fanúšik akčňákov nemal nechať ujsť. 80%. ()

Xmilden

Jo, jo a jo. Filmy Sylvestra Stallona mám rád z toho důvodu že tam hraje Sylvester Stallone, takže žádné překvapivé vysvětlení nečekejte. Tento akční kmet prožívá na "stará" kolena comeback jako hrom. 6. dílem Rockyho nás nejprve navnadil a nic moc nepokazil. Rambem 4 nás jak se patří nadchnul, ale ani tohle mu nebylo dost a tak přišli Expandables. Nebudu zapírat obavy jsem zpočátku trošku měl. Omlouvám se Sylvestře, ale fakt jsem možná pozapomněl jak výborný akční režisér umíš být :( Takže tolik sypání popela na hlavu. Expandables drží totiž úžasně při sobě jako celek a to je pro mě velice podstatné zjištění. Nejenže se pro mě stávají týmovkou roku, dokonce nabízejí i nejzáživnější akční scény. Pokud něco zamrzí tak digitální ohně, hlavně na Stevu Austinovi se trikař vskutku vyřádil. Památná scéna 3 kingů perfektní a jsem rád že jsme se jí dočkali. Že to ale trvalo. Chválím jak dostatek akce, tak i kameru. Stallone má prostě svůj styl a mě se moc líbí. Jak jsem uvedl, nečekal jsem mnoho, ale o to sladší plody sklízím. PS: Závěr filmu, který se zvrhnul v akční inferno, připomíná snad všechny Arnoldovy ostrovní pecky co kdy vznikly, ať už se jedná o Likvidátora, Pravdivé lži anebo samozřejmě Komando. Jsem rád že i Sly umí náležitě přepočítat ostrovní obyvatelstvo :) PS2018: Snímek zase tolik nestárne a stále si drží solidní kvalitu a navíc se u něj hezky vzpomíná. Prostě osmdesátkové retro jak cip. 80% ()

FlyBoy

Vypočítavý, a zároveň záslužný projekt. 80's milujem a preto ma to "intertextuálne čítanie" bavilo, avšak viem si predstaviť aj príhodnejšie spracovanie, než tento nekoncepčne roztrasený, blockbusterový exces. Každopádne som si to užil a chlapci si celkom symapticky zablbli... ()

Arbiter

Stará dobrá hospodská pravda praví: ,,Za vším hledej ženu.'' Ne prachy, ne kokain. Ženu. Minimálně Expendables o nich maj neustálou potřebu kecat a kvůli nim zabíjet bezejmené prefabrikované vojáky č. 1 - 458. Nebo že by nešlo o ženu, ale o duši? No tak sorry kluci, ale to už bych asi nespolykal. Vím. Kecám o tom stejně. Akorát kvůli tomu pak nezabíjím BPVč.1-458._____Jako byl to masakr. Pozorovat nasyntholovaný nadlidi typ: Stallone01 jak lámaj na třísky okolí a nebo okolí láme na třísky je, bylo supr. Rozprsknutá těla nešťastníků s větším nadhledem než bylo pro danou chvíli vhodné mi hladila zvrácený G bod jinak romantické dušičky a nahláškované osobní půtky mezi těmi akčními filmy nejvycepovanějšími. TO byla bomba. Větší než instant killy. Scénu z kostela bych si mohl pouštět dokolá. Zábava neuvěřitelná, ale pouze ostrůvkově rozmístěná. Nebavil jsem se pořád, ale jen u pečlivě vypiplaných scén. Až moc mi vadilo who cares okolo nějaké snahy zapojit silnější logiku do pracování s dějem, kamera byla někdy napřesdržku a přecejenom nejsme slečinky, abychom poslouchali tolik zpovědního patosu, no ni? Jako zábava za 4, jako film za tři. Něco podobně husťáckýho a frajeráckýho a upe bomba masakráckýho jsem ale dlouho potřeboval a nejsem rozhodně zklamanej! ()

Phobia

Omlouvám se, že se nezúčastním zdejší hromadné masturbace, ale než koukat na tuhle poctu akčním osmdesátkám, radši si po čtrnácté pustím nějakou skutečnou akční osmdesátku. Tehdy ve mně pohled na křivou tlamu Sly Stalloneho nespouštěl dávivý reflex, Statham tahal kačera a nelezl z každé konzervy, žluťáci svým kuňkfu tolik nenudili a ostatní zúčastnění ještě byli herci, ne komparzisté, co se před kamerou mihnou, aby zamávali mamince. Pro mě postradatelný průměr a nebýt sem-tam vtipu, tak skoro průser. 50% ()

-bad-mad-wolf-

Očekávání nakonec splněna - samo o sobě jde o ryze průměrné akční béčko, nad kterým bychom v pubertě a dětství slintali. Problém je, že třináct už většině z nás nějaký ten pátek není, takže zábavu obstarávají předevšim nostalgické úsměvy. V hlavní roli Stallone, Statham a Lundgren - Jet Li zůstal nevyužitý, Willis s Arnoldem mají minutový výstup a Rourke zůstal u kecajícího a plakajícího mentora. Akční scény ucházející, destrukční finále vzdává hold všem osmdesátkovým akčním stupiditám. Škoda, že toho nadhledu nebylo více. Zamrzí poměrně nenápadité a neenergické zpracování (závěr čtvrtého Ramba strčí celou tuhle akci do kapsy). Pokud opravdu bylo záměrem natočit pomník osmdesátkovým akčňárnám, na který přinese kytici celá plejáda akčních hvězd, pak zůstal Stallone na půli cesty jak co do obsazení, tak i zpracováním. Příště méně sahat do šuplíku "vážná tvář" a více solit "cool parodie" a "kašlu na vás". Akční žumpa nepotřebuje vysokorozpočtovou reinkarnaci. A ukecej i ty obstarožníky, kteří prvně odmítli, že jo, Stevene, Jean Claude a Chucku... 5/10 ()

darkrobyk

Hmm, takhle to mají mazlíčci rádi....Stallone nezklamal a namíchal výbušnou směs akce a napětí. Postavy se občas zapomněly a začaly filosofovat o životě a podobných nesmyslech, naštěstí ne nadlouho ani příliš často. V rámci samostatných akcí se mi nejvíce líbil úprk s letadlem a následný návrat, zapojení Stathama do košíkové a honička s auty, které mě až tak neberou, ale tahle se vydařila. Během sledování jsem si říkal, že to vypadá komorněji než Rambo, a současně jsem tušil, že k masakru nakonec dojde. Explodující jatka měla šmrnc a já nostalgicky zatlačil slzu při vzpomínce na obdobné destrukce v závěru bondovek, které s příchodem D.Craiga pěkně vyměkly...Hvězdný výkvět snad netřeba komentovat, jen Lundgren vypadal, jako by sem vpadl přímo z Univerzálního vojáka. Na škodu to ale rozhodně nebylo. ()

Ampi

Tak první csfd exkluzivní premiéra na kterou jsem se dostal. Scéna v kostele je pěkná a v komentářích mnohokrát vychvalovaná. Je to taky jeden z prvních filmů, který reaguje na somálské piráty. Moji oblíbenci Dolph Lundgren a Jason Statham dostali taky dost prostoru. Sice by to mělo být za 3, ale kvůli nostalgii dávám za 4. ()

Hrabka

Jen kvůli tomu, že tam hrají legendární akční pořízci, nebudu filmu dávat plné hodnocení, ne? Akce je slušná, ale i ty akční scény, z kterých by měl film těžit, jsou dost často nepřehledné. Děj je naprosto jalový, motivace k návštěvě a opětovné návštěvě ostrova je ubohá. Snaha vrátit se ke kořenům a smíchat akční nářez a humorné narážky se příliš nepovedla. Arnold a Bruce Willis potěšili, ale jejich scéna byla pouze na ohromení a pobavení amerického publika. Stallone by se měl radši naučit běhat, když tam má tolik sprintů. Nejlepší byl asi Statham, nálet smrti a sem tam nějaký ten souboj či přestřelka. 60% ()

cheyene

Očekával jsem hodně a dostal jsem ještě mnohem víc! Zde se o jiném hodnocení, než o plném, nedá uvažovat. Skvělá akční podívaná, která má strhující tempo, dokonalé hlášky, parádní souboje, perfektní herecké obsazení, dynamickou hudbu a v neposlední řadě zápletku a aranžmá scén. Co na tom, že děj je lehce čitelný, přímočarý a primitivní? - Vždyť to k akčňákům tohoto typu patří! Sly alias Barney Ross má ruce jak já obě stehna dohromady, žíly jako provazy, hlas jak valící se kamení ze skály, sází jednu hlášku za druhou, s nikým se moc nemaže a nic si netropí z bezchybných a přátelských narážek Jasona Stathama alias Lee Christmase "Vánočky", který je jedním z hlavních tahounů celého snímku. Jeho tvrďácké pohledy, vrhání nožů a pěstní rubačky jsou neskutečně COOL! Z bandy postradatelných musím ještě zmínit famózního Dolpha Lundgrena coby Gunnara Jensena, jemuž asi Stallone psal roli na míru - přesně tohle mu sedí! Chvílemi jsem v jeho postavě viděl legendárního seržanta Andrew Scotta (z Univerzálního vojáka). Jet Li s přiznačným filmovým jménem Yin Jang patří mezi největší sympaťáky Barneyho týmu a po celou dobu mi připadal jako nejmilejší člen tlupy. Takto bych mohl vychvalovat i ostatní Postradatelné. Za zmínku však ještě stojí Mickey Rourke, který měl na plátně odlehčující pozici aneb když byl na scéně, rafička zábavy se na již jednou přetočeném otáčkoměru nepohnula doleva a stále se držela na vysokých obrátkách v červeném poli. Eric Roberts jakožto Monroe byl taktéž výborný. Tímto snímečkem mi udělal Sylvester Stallone neskutečně velkou radost a splnil odvěký sen - vidět v jednom snímku tolik akčních ikon. Klábosení v kostele s Trenchem Malsenem a Kostelníkem nemělo žádnou chybu a bylo takovou pořádně sladkou třešničkou na tomto dortu pro fajnšmekry a fanoušky žánru. Rychlý střih typický pro dnešní akční záležitosti mi nijak zvlášť nevadil, avšak považuji jej za jedinou slabinu - hůř si divák vychutná perfektní choreografie soubojů. The Expendables mi v mnohém připomněli staré dobré časy Komanda a považuji je za nejlepší akční film za posledních několik let v oné ryzí podobě, jakou jsme v 80. a na počátku 90. let milovali. Jedinými konkurenty tak pro mě je série o Bournovi a Rambo IV. Dost jsem se rozepsal, ale tento počin si to jistě zaslouží. Bravo! ()

kinej

Tak takhle nějak vypadá nostalgie drsňáků. Nejvýraznějším aspektem tohoto filmu je rozhodně casting, který je zkrátka bezchybný. Vidět v jedné scéně Sylvestra, Arnolda a jako bonus ještě Bruce je splněný klukovský sen. Navíc je to scéna opravdu vydařená a vtipná. Akční scény jsou vcelku slušné, nic převratného, ta závěrečná řežba mohla být klidně i kratší. A naopak, i když to u akčního filmu asi vyzní zvláštně, klidně by tu mohlo být více dialogů. Přeci jen všichni ti béčkoví bohové by zasloužili více prostoru pro hlášky. Sranda je, že si jsou asi scénáristi vědomi, že téměř všichni hlavní protagonisti mají své limity a tak jediná scénou, která obsahuje cosi, co by se dalo nazvat seriózním herectvím, obstarává jediný zdatný herec a to je Mickey Rourke. ()

balone

Když jsem se někdy ve 12 letech díval na akční filmy, tak jsem toužil po filmu, kde bude víc akce, jak kecání, za 10 let jsem se dočkal, ale v těchto 10 letech se člověk dost názorově a zájmově vyvíjí, takže v dnešní době mi tento film opravdu nevyhovuje. Film, u kterého mam vypnout mozek a jen se dívat... Samozřejmostí je, že SS osloví široké publikum, protože je to tupost nad tupost skloubená do akce, což nenároční diváci uvítají, bohužel, tedy bohudík pro mě, já náročným divákem jsem a proto téhle tuposti můžu dát jen maximum, které si mohu dovolit, protože při vypnutí všech mozkových funkcí a zanechání jen vnímání pohyblivých obrázků je to film na 100% vynikající, žel nejsem na této úrovni, abych si se svým mozkem mohl takto pohrávat, a tak nechám 50%, pro ten pocit a snahu všech zainteresovaných lidí. ()

paascha

Vcelku koukatelná parodie na všechny ty "s jedním zásobníkem armádu zabil" filmy.Pobavily mě především některé triky s náhle zmiznuvšími částmi těla:-), pár suchých hlášek a pohybové kreace jasona Stathama. Naopak trapný byl Dolph (tradičně), a protože nemusím kung fu, nedostal mě ani Jet Li. ()

nunka

"Ťažká nostalgia" a ďalšia originálna béčková záležitosť. Poteší hlavne Slyova "citlivá" réžia a luxusné herecké obsadenie. Čo tam po scenári a deji, divák dostáva čo očakáva - priame akčné scény, v ktorých sa všetko likviduje, prestriedajú odľahčené momenty so suchými dialógmi. Sly je star a všetci sú správne drsní, svojskí a štylizovaní. Zbrane vystriedajú naleštené harleyky a celý čas je na čo pozerať. Očakávala som, že Sly nebude toľko vystavovať svoju starú svalovú súpravu na obdiv a celkovo som tiež čakala viac adrenalínu. Expendables je poctivá klasika fungujúca na láske k dobrým akčným béčkam. ()

Čtvrtí Postradatelní mají zelenou

Čtvrtí Postradatelní mají zelenou

31.08.2021

Studio Lionsgate oficiálně oznámilo čtvrtý díl v akční sérii Postradatelní pod produkčním dohledem Millennium Media a Sylvestera Stalloneho. Vedle toho pak máme i první střípky obsazení. Kromě… (viac)

Jak to vypadá se čtyřkou Expendables?

Jak to vypadá se čtyřkou Expendables?

08.07.2019

Sylvester Stallone (Rambo V: Last Blood) má momentálně plné ruce práce s posledním Rambem, předtím zase dokončoval práce na dvojce Creeda, a do toho má oznámených ještě několik dalších projektů.… (viac)

Wonder Woman vzkřísila Rudou Sonju

Wonder Woman vzkřísila Rudou Sonju

06.11.2017

Už řadu měsíců je jasné, že úspěch amazonské princezny přižene do kin další superhrdinky. V Sony chystají týmovku s Black Cat a Silver Sable, v 20th Century Fox řeší spin-off Logana s X-23, a jak… (viac)

Creeda 2 natočí Stallone

Creeda 2 natočí Stallone

10.10.2017

Boxerská sága o Rockym se před dvěma lety dočkala spin-offu se synem Apolla Creeda. Film za 35 milionů dolarů vydělal 173 milionů a dovedl Stalloneho ke Zlatému glóbu a nominaci na Oscara, takže není… (viac)