Príbeh začína vo chvíli keď sa skupina ostrých chlapcov dostáva na miesto určenia – na ostrov Vilena a postupne zisťujú, že misia, v ktorej majú zlikvidovať nebezpečného diktátora, nebude ani zďaleka jednoduchá. Niekto sa veľmi usilovne snaží zmariť všetky ich plány. Nebojujú len proti priamemu nepriateľovi, ale aj proti nepriateľovi, ktorý je medzi nimi. Keď ich okolnosti donútia „obetovať" vnútornú spojku – bojovníčku za slobodu Sandru (Giselle Itie), Barney (Sylvester Stallone) sa rozhodne manipulácii vzdorovať. Spoločne so svojimi mužmi sa vracia na ostrov Vilena. Nielen preto, aby zachránili rukojemníčku, ale možno aj preto, aby zachránili svoje duše. (TV Dajto)

VasaX

Expendables jsou akční jízda, nota, kterou nám cíleně zahráli jedni z největších frajerů filmově-akční branže, ta nota, kterou jsme mnozí z nás těšili před mnoha lety, a na kterou jsme se těšili do teď. Po tom, co se celý projekt dal do pohybu, mohlo nastat jedniné: buď totální propadák, nebo absolutní výhra. Naštěstí pro Slye a jeho partu přišlo to druhé. I když mají The Expendables své chybičky, tak jsou testosteronem naprosto nadupanou macho akcí, k tomu hlášky, kaskadérské kousky a násilí všeho druhu. Navrch pár legend a odkazů na "předchůdce", a je tu koktejl, který do sebe s radostí hodíte neuvěřitelnou rychlostí a budete toužit po dalším. Sly a jaho parta dokázali , že nejsou ještě v posledním tažení, ale že mají dost elánu na několik podobných kousků, dost elánu na to trochu vzpružit "svůj" žánr akčních nářezů. ()

Frankooo

Digitál v tom filmu strašně smrdí... digitální krev, digitální lasery, digitální oheň, digitální výbuchy, digitální trosky. Ale jak se může film nelíbit, když na sebe štěká jednu hlášku za druhou Stallone, Willis a Schwarzenegger najednou? ()

swe

Hlášky k potrhání, akce k popukání, hloupost k pohledání. Co Sly sliboval, to do puntíku splnil. VELICE kvalitně jsem se bavil. 85% ()

sochy.zirafka

V hlavních rolích: Oheň, Oheň, Oheň. Ve vedlejších rolích: Pán se ženou, pán bez ženy, slečna, co není jeho typ, pán s vrhacím obouručním mečem, pán s mindrákem, pán se slabostí pro netradiční zbraně, pán, co chce být prezidentem, pan lhář, pan záporák v obleku a hlavně Hlučná Berta. Chvíli jsem se skutečně bavil, ač to nerad u tohoto žánru přiznávám. Hlášek byla kopa, přesně jak má být. Navíc jsem měl pocit, že každý herec musel mít u sebe minimálně půl tuny trhaviny. Takové exploze čehokoliv a na jakýkoliv způsob jsem vážně ještě neviděl. (Chvilku jsem se bál, že bouchne i voda.) 70% ()

Midori_Mike

Slabší 4*, výborná akce, slušný děj, ale stupidní dialogy... někdy jsem měl problémy pochopit, co měla která cool tvrdá hláška na koncích rozhovorů znamenat. Ty dialogy mi prostě přišly takové zmatené. Ale jinak slušná věc, hodně dobrý soundtrack a herecké obsazení ()

Master19

Velký nápor na svaly diváka - na ty, co hýbou očima. :-) Čekal jsem i říznější podívanou, tedy - unesl bych i větší nadsázku... I tak je ale o zábavu postaráno (snížený podhled je super), akce je hustá a ačkoliv "důchodci" jakoby potřebují odpočinek, který zajišťuje pseudomentor Rourke, nejsou směšní, ale zábavní. ()

sskrblik

Ano! Ano! Ano! Expendables je přesně tím filmem, co jsem očekával. A to nenáročnou akční podívanou, která vzdává poctu peckám z let dřívějších, kdy akční film dělalo množstí efektů, explozí, akce a přiměřeně příběhu. Už jenom hvězdné obsazení, které na stará kolena dal do kupy Stallone, je přímo úžasné. Viděli jste snad v nějakém jiném filmu pohromadě Stallona, Willise, Schwarzeneggera? Sice je pravda, že poslední dva pánové jsou ve filmu pouze na chvilku, nicméně i jejich návštěva vykouzlí úsměv na tváři. Co se týče dalších hvězd tak nejvíce prostoru po Stallonovi dostává výborný Statham. Škoda, že někteří další nedostali více prostoru. Menší výhrady jsem měl ke gradacím akce, nicméně v ultimátní řež se strhne závěr filmu. Tady už je vše na svém místě a v pořádku. Můžete očekávat spoustu parádních scének po všech stránkách, jak akčních tak i s nějakou tou dobrou hláškou. Expendables je poctivá porce akce, tak jak jsme ji měli rádi! A-Team je proti tomu slabý odvar. ()

Aven

Povinnost pro všechny fandy akčňáků 80.-90. let. Velmi silné čtyři hvězdičky už za to herecké obsazení, za scénu v kostele, za skvělou chemii mezi herci, za pohybování se na hraně sebeparodie. Já to Slyovi sežral i s navijákem a až ve dvojce vykoukne Van Damme a Seagal, dám nekompromisních pět hvězďáků. ()

hroubek

Splněný sen každého fanouška akčních filmů.Krásný rekviem za dobu filmů,která už nikdy nebude.PS: Režisérská verze přidává víc hlášek, víc akce a stojí zato jí vidět. ()

Imune

Postradatelní, pro někoho možná Nepostradatelní. Co se mě týče tak každopádně naplnili moje očekávání, teda až na tu hodně typickou zápletku a někdy dost nepřehledné bojové scény. Jinak seskupit ty nejlepší bojový veterány, a přidat tomu trochou humoru, se Stallonovi povedlo parádně. 75% ()

Tomatáš

Velké očekávání. Bohužel přišlo velké zklamání. Ironie a nadhled, který jsem od herců očekával, ke mně nějak nedorazil. Proklamované klady bohužel ocenit nemohu, protože jsem je neobjevil. O příběhu a scénách raději mluvit nebudu, popravdě v tomto žádné ambice film mít ani nemohl. Nostalgie, respekt a sympatie k jedné Rourkově myšlence = tři *. ()

Timak

No já jsem si chrotal. Tohle byla fakt povedená týmovka ve velkým stylu. Nechyběl humor, napětí, akce, láska ... no prostě všechno. Van Damme je vážně prďola, když to nevzal. Tak ve dvojce už snad bude, pač do té skupiny herců se vážně hodí - a kdyby ještě jako záporák (konfrontace s Lundgrenem jako klaďasem), to by byla teprve pecka ()

Brain-D

Totální akční řezba jak má být, sice to nesplnilo všechny předpoklady. Ale ty odkazy, ta drsná akce, humor, návrat 80.tých let v novém kabátě. Ten film má prostě koule !!! První film kde se sejdnou tři největší akční hrdinové (Sly, Arnold a Willis). ()

Čtvrtí Postradatelní mají zelenou

Čtvrtí Postradatelní mají zelenou

31.08.2021

Studio Lionsgate oficiálně oznámilo čtvrtý díl v akční sérii Postradatelní pod produkčním dohledem Millennium Media a Sylvestera Stalloneho. Vedle toho pak máme i první střípky obsazení. Kromě… (viac)

Jak to vypadá se čtyřkou Expendables?

Jak to vypadá se čtyřkou Expendables?

08.07.2019

Sylvester Stallone (Rambo V: Last Blood) má momentálně plné ruce práce s posledním Rambem, předtím zase dokončoval práce na dvojce Creeda, a do toho má oznámených ještě několik dalších projektů.… (viac)

Wonder Woman vzkřísila Rudou Sonju

Wonder Woman vzkřísila Rudou Sonju

06.11.2017

Už řadu měsíců je jasné, že úspěch amazonské princezny přižene do kin další superhrdinky. V Sony chystají týmovku s Black Cat a Silver Sable, v 20th Century Fox řeší spin-off Logana s X-23, a jak… (viac)

Creeda 2 natočí Stallone

Creeda 2 natočí Stallone

10.10.2017

Boxerská sága o Rockym se před dvěma lety dočkala spin-offu se synem Apolla Creeda. Film za 35 milionů dolarů vydělal 173 milionů a dovedl Stalloneho ke Zlatému glóbu a nominaci na Oscara, takže není… (viac)