Príbeh začína vo chvíli keď sa skupina ostrých chlapcov dostáva na miesto určenia – na ostrov Vilena a postupne zisťujú, že misia, v ktorej majú zlikvidovať nebezpečného diktátora, nebude ani zďaleka jednoduchá. Niekto sa veľmi usilovne snaží zmariť všetky ich plány. Nebojujú len proti priamemu nepriateľovi, ale aj proti nepriateľovi, ktorý je medzi nimi. Keď ich okolnosti donútia „obetovať" vnútornú spojku – bojovníčku za slobodu Sandru (Giselle Itie), Barney (Sylvester Stallone) sa rozhodne manipulácii vzdorovať. Spoločne so svojimi mužmi sa vracia na ostrov Vilena. Nielen preto, aby zachránili rukojemníčku, ale možno aj preto, aby zachránili svoje duše. (TV Dajto)

Liznic

Spokojenost, parádní postavy (Gunnar, Yang), výborná akce (automobilová honička, basketbalové hřiště, celý závěr), fajn hlášky (Because you are smaller; He said we are dead, but with accent, ...) a kupodivu i zapamatovatelný hudební motiv + další bezvadné momenty (ultrarychlé přebíjení, rvačka ve sklepeních, nálet) . u všeho jde přidat víc příkladů. Scénu v kostele netřeba zmiňovat :) Největší problém mám s digitální krví a ohněm... Je to jako kombinace několika dobrých akčních filmů, nejenom že je tu pohromadě spousta akčních hvězd, tak i spousta výborných a vtipných scén! ()

Simpoch

To si takhle jednou italskej hřebec řekne, že natočí film jako za starejch časů. Hodně střílení, málo přemýšlení, cool hlášky pro zasmání a snový složení akčních hrdinů. Tohle nemůže nefungovat. Nechápu, že jsem si tenhle kousek nechával ujít tak dlouho. V akčňáku nechci hledat poezii, takhle to má vypadat. Palec nahoru. ()

Lachtaan

Prohláškovaná akční jízda ověnčená o nejzvučnější jména tohoto hollywoodsky velmi frekventovaného odvětví. Nejen Stallone na vrcholku svých “badass” rolí. ()

Micro41CZ

Bez Stalloneho by akční film dnešku byl úplně jinde. A o moc by přišel. Postradatelní spíše reflektují posledních třicet let žánru, aniž by aspirovali na supermoderní efektnost nebo překombinovaný děj. Chlapácké dialogy i charaktery (a činy) ironizují filmy, kde jsou podobně míněné atributy prezentovány vážně, a vyvolávají příjemnou nostalgii (jež je hlavním motorem zejména v první půlce). Postradatelní tak těží sami ze sebe a z umění podívat se na žánr akčního filmu jako na hru. Hru hrdinů na postradatelné, postradatelných na hrdiny. 70% ()

MiCM

Tak to je fakt úžasné. Sylvestr dal všechny do kupy a udělal to tak akorát. Místy odlehčené, místy intenzivně akční. Prostě super. Jak jsem byl malý, přemýšlel jsem nad tím, že by bylo skvělé, kdyby někdo udělal film, kde by byli všchni akční herci.. Takže jsem unešený jak nejvíc to jen jde..chyběl mi tam jen J. C. Van Damme. Ale ve dvojce by snad mohl být taky.. Kéž by toho bylo třeba 10 dílů.. ()

drederik

Sly nezklamal. Hlavy i končetiny lítali na všechny strany, kyblíky pod plátnem přetékali krví tak rychle, že je zaměstnanci kina ani nestíhali vylévat. A to je přesně to, pro co sem si do kina šel. U takovýho filmu není potřeba komplikovaně komplikovanýho a nečekaně vypointovanýho děje. Bohatě stačí vzít pár kaskadérů navlečených do uniforem a poslat na ně Ramba se Švédem. A že už to dnešnímu divákovi nestačí? Na to je odpověď jednoduchá. Kdo chce moc, nemá nic. ()

KitFisto

Ten film není zas tak dobrý, ale když vidím tyhle akční hvězdy všechny po kupě příjde mi to jako slušná podívaná. Nemluvě o tom že vybuchuje uplně všechno do vzduchu a zásobníky nikdy nedojdou a pořád je čím střílet. Určitě si tenhle akční výplach zopakuju. ()

marvan

Začínám mít pomalu alergii na tvrzení, že tenhle film je návratem do 80. let. Obzvlášť když dotyční dále nerozvádí, v čem že ten návrat tedy spočívá. Osobně jsem si během projekce na 80. léta nevzpoměl ani jednou, naopak mi ten film přijde zcela ukotvený v současnosti. Obraz je většinou utopený v šeru, se spoustou záběrů na detail, intenzivním střihem a roztřesenou kamerou. Účast ikon akčního filmu 80. let mi přijde jako velmi slabý argument, když má většina aktérů doposud aktivní kariéru. Podstatou projektu The Expendables není návrat do 80. let, ale návrat Stalloneho k tvůrčí metodě, která stvořila jeho nejúspěšnější filmy. Rocky nebo Rambo byli totiž úspěšní proto, že Stallone přesvědčil diváka, že jde o něco víc než film, že skrze své postavy promlouvá přímo on. Divákům tak Stallone splýval se svými postavami. A kdykoli se Stallone od této metody uchýlil k "pouhému" filmu, byť i kvalitativně lepšímu, skončil fiaskem. Stejně tak The Expendables jsou akční béčko s áčkovým rozpočtem, které dostává další rozměr druhým čtením. Když se Willisova postava zeptá Stalloneho: "Co ho tak žere? " a myslí tím postavu ztvárněnou Schwarzeneggerm, Stallone mu odpoví: "Ále, chce se stát prezidentem" a každému je jasné, že herci skrz postavy komentují svět mimo film. Tetsuo nazval Expendables "špatným Shakespearem", on to ale není Shakespeare, spíš antické divadlo, kde si dotyční nasadili masky a skrze ně komentují vnější svět. ()

Javad

< Nik nie je večne mladý, niektorí akční hrdinovia sú ale aj po šesťdesiatke stále vo forme, a to vo vynikajúcej forme! > Prečo sa určite oplatí vidieť THE EXPENDABLES: Arnie, Sly a Willis v jednej scéne, Dolph Lundgren sa vrátil na veľké plátno vo veľkom filme a ide mu to dobre, CooL hlášky a odpisy medzi postavami, super výbušná akcia, veľa strieľania a boje zblízka, nože, "Albatross" , Ford F-100 a hlavne Sylvester Stallone ako scenárista, herec, režisér a strašný borec aj v dôchodkovom veku (64). ()

rowdys

Film je rozdelený na dve polovice, keď v tej prvej sledujeme Rourka chrliť múdrosti zenových majstrov a Stathama s jeho O.C. California problémami. Zachraňuje ju ale dobrá kamera, trefné hlášky (úštipačný vtípek na Arnieho adresu to zaklincoval), dve (dve!) akčné scény a hlavne jo-jo efekt (jooo Sly, jooo Dolph atď). Avšak tak ako bola prvá polovica nevýrazná, pri druhej som z nostalgie skoro slzil, pretože toto je tá bodycountová akcia na ktorú si pamätám, keď nákladiaky vybuchujú i keď do nich hodíte hoci len kameň a zbrane stačí nabíjať raz za 10 minút. Ako v závere spieva Thin Lizzy, Boys are back in town a ja budem back pred obrazovkou, keď natočia dvojku. A berte na to svoje kočky ako pomstu za utrpenie na Twilightoch. ()

Maki89

potecha pre dusu milovnika akcnych filmov.... Stallone chcel zachytit atmosferu akcnakov z 80tych rokov a imho mu to vyslo... taketo nieco mi uz fakt chybalo... legendarni herci, vyborna akcia,pekne zeny... co viac clovek moze chciet? trosku ma sklamal samotny Silvester, ale hold vidno ze uz je stary, o to viac ma potesil Jason Statham a hlavne Randy Couture si zveril riadne - vidno ze to je sampion...Ston Cold Steve Austin zasa raz dokazal ze to je iba tupe hovado bez stipky talentu, ale na tu rolu sa hodil no.... hold chcelo by to ale pokracovanie... bigger, better...8/10 ()

mickyreed

dost dobrý ... zápletka typické klišé, ale Stallone ty akčnáky umí zdvihnout z průměru :) magické chvilky Rourke and Stallone ... narážky na Schwarzeneggera neměly chybu :D ... naprostá spokojenost :))))) ()

ywo666

No slušná pecka. Vidím to tak na 4 a pol hviezdičky. Ale aj tak sklamanie. Bohužial moje očakávania boli enormné a nenaplnili sa do bodky. Myslel som že to bude za jasných 5*. Hold môžem si za to sám. Prvý problém je stopáž. Kľudne to mohli natiahnuť o nejakých 20 minút, pretože som mal pocit, že niektoré postavy by potrebovali viac priestoru. Ďalej. Čakal som trochu viac hlášok a viac úsmevných situácií. Po tretie akcia hlavne bojové scény mohli byť prehľadnejšie a kvalitnejšie. Film s hercami ako Jet Li, Jason Statham, Dolph Lundgren, Rendy Couture, Steve Austin a Gary Daniels môže ponúknuť lepšiu bojovú choreografiu. Posledná chybička. Mohlo tam byť viac sexi ženských. V poriadnom akčňáku som si predstavoval, že budú aj nejaké tie kozy. Môže sa zdať, že tých chýb je veľa ale tieto štyri body delia film od absolútnej dokonalosti. Stále je to nadpriemerný akčňák, pričom by som skutočne uvítal dvojku. Ale teraz už sa chystám na "Mečetyho". PS: Videné druhý krát bez už bez očakávaní a s vedomím do čoo idem. A zistil som, že sa jedná o skutočne parádny zážitok. Na prvý krát som prost všetko nejak nezachytil. Hodnotenie už nejdem meniť, ale rozhodne to líže 5*. Videné tretí krát (Director's cut) a už fakt musím zdvihnúť na päťku. Film sa mi páči čím ďalej tým viac. ()

uiu

Nejsem fanoušek klasických akčňáků se Stallonem, netěším se na další nářezy od Stathama, nevyrůstala jsem na Lundgrenovi a rozhodně nejsem udělaná z toho, že se Bruce Willis a Arnold Schwarzenegger sejdou v kostele, ale i přesto je to pro mě příjemný akční film, který svižně odsípá. Takže pokud pro vás platí to, co neplatí pro mě, klidně si přidejte hvězdičku nebo dvě navíc. ()

Dawid199

Abych řekl pravdu, tak jsem se trošku obával, co z tohoto filmu "vyleze", jelikož ruku na srdce, pánové Stallone, Lundgren a Rourke mají už pár křížků na krku. Ale nakonec jsem zjistil, že mé obavy byly naprosto zbytečné. Sly natočil skvělý film plný akčních scén, pěkných efektů a hvězdných herců s jejich hláškami. ()

terunka003

Drsné, akční, chlapské × rádoby vtipné, trochu nereálné. A taky takové utahané, bez šťávy. Sice máte pohromadě partu nejlepší zabijáků a drsných týpků, ale ten děj, ten teda stál za pěkný kulový. A konečná střílečka, kde vybochovalo snad úplně všechno a hlavně nikoho nic nezabilo, to teda bylo vážně impozantní. ..stejně, Jet Li nejlepší frajer.. ()

lennyd

Máte zemi, které vládne krutý diktátor? Zavolejte 1-888-Expendables a hned vám přijde na pomoc partička nájemných žoldáků, pro které nic není problém. Jenže právě mise v této malé zemičce pro ně budou tou největší zkouškou - a jen síla přátelství jim pomůže v boji zvítězit ... Ač to z mého hodnocení možná nebude úplně jasné, jsem z tohoto filmu trochu zklamán. Čekal jsem, že v letošním boji Expendables vs. A-Team vs. Losers budou Expendables drtivým vítězem, který bude přepisovat historii filmu (a Stallone to již několikrát dokázal). Ale když se to na dívám zpětně, tak jsem se možná i u A-Teamu i u Losers bavil o chloupeček víc. Expendables sice září hvězdným obsazením (kromě Stalloneho je tu Statham, Jet Li, Dolph Lungren, Mickey Rourke + štěky Arnolda a Bruce), jenže kromě Stalloneho a Stathama ostatní nedostávají nijak moc prostoru k vlastnímu projevu. Ale i přes tyto výtky jde o další Stalloneho zářez na pažbě, a doufám že se stále do hereckého (ani režisérského) důchodu nechystá... ()

Tomes83

Sakra Sylvo, vážně máš zapotřebí hrát v takovýchto mega-akčních nesmyslných béčkách, když už navždy zůstaneš legendou v roli RAMBA, ve kterém si potvrdil své kvality i ve finálním čtvrtém díle, ale teď už bych to opravdu viděl na odchod do důchodu.-) Nekaž si dále náš obdiv a úctu! ()

Čtvrtí Postradatelní mají zelenou

Čtvrtí Postradatelní mají zelenou

31.08.2021

Studio Lionsgate oficiálně oznámilo čtvrtý díl v akční sérii Postradatelní pod produkčním dohledem Millennium Media a Sylvestera Stalloneho. Vedle toho pak máme i první střípky obsazení. Kromě… (viac)

Jak to vypadá se čtyřkou Expendables?

Jak to vypadá se čtyřkou Expendables?

08.07.2019

Sylvester Stallone (Rambo V: Last Blood) má momentálně plné ruce práce s posledním Rambem, předtím zase dokončoval práce na dvojce Creeda, a do toho má oznámených ještě několik dalších projektů.… (viac)

Wonder Woman vzkřísila Rudou Sonju

Wonder Woman vzkřísila Rudou Sonju

06.11.2017

Už řadu měsíců je jasné, že úspěch amazonské princezny přižene do kin další superhrdinky. V Sony chystají týmovku s Black Cat a Silver Sable, v 20th Century Fox řeší spin-off Logana s X-23, a jak… (viac)

Creeda 2 natočí Stallone

Creeda 2 natočí Stallone

10.10.2017

Boxerská sága o Rockym se před dvěma lety dočkala spin-offu se synem Apolla Creeda. Film za 35 milionů dolarů vydělal 173 milionů a dovedl Stalloneho ke Zlatému glóbu a nominaci na Oscara, takže není… (viac)