Príbeh začína vo chvíli keď sa skupina ostrých chlapcov dostáva na miesto určenia – na ostrov Vilena a postupne zisťujú, že misia, v ktorej majú zlikvidovať nebezpečného diktátora, nebude ani zďaleka jednoduchá. Niekto sa veľmi usilovne snaží zmariť všetky ich plány. Nebojujú len proti priamemu nepriateľovi, ale aj proti nepriateľovi, ktorý je medzi nimi. Keď ich okolnosti donútia „obetovať" vnútornú spojku – bojovníčku za slobodu Sandru (Giselle Itie), Barney (Sylvester Stallone) sa rozhodne manipulácii vzdorovať. Spoločne so svojimi mužmi sa vracia na ostrov Vilena. Nielen preto, aby zachránili rukojemníčku, ale možno aj preto, aby zachránili svoje duše. (TV Dajto)

Kosmik 1

Ano, ano, ano! To je přesně to co mi chybělo. Vynikající práce pane Stallone! Velkolepá akční řežba a takové noblesní herecké obsazení, až z toho mrazí. Využito bylo dokonale a ač jde o úplně běžnou vyvražďovačku, je to naprosto geniální. Jde vidět, že jak jsou všichni tihle chlápkové pohromadě, jde o strhující podívanou. Krásná práce, všem role dokonale sedly, všichni jsou zapálení pro věc, všem jejich dlouholeté zkušenosti s filmem jen a jen prospívají. "Buď hodnej nebo vyliftuju Tebe!" ()

vyfuk

Velmi velký masakr v podání nejakčnějších herců století. Ať už se to týká Ramba Stallona, Kurýra Stathama, tvrďáka Lundgrena, Terminátorového Schwarzeneggera, nebo Bruce Willise, který odolá i čtvrté Smrtonosné pasti. Na režii samotného Sylvestra Stallona až nadměrně zajímavé. Místy se ve filmu objeví i vtip, ale hodně mě někde film zklamal: 1. Vůbec žádné držení zbraní v rukách A. Schwarzeneggera ani Bruce Wilise 2. Někdy nechápající příběh 3. Opět nějak extra počin legendárního Mickey Rourke I tak velmi oceňuji schopnost těchto velikánů, že se dali dohromady a natočili tento skvost. Obávám se, že od druhého pokračování můžeme čekat více: kvůli NErežii Sylvestra Stallona? počinu samotného dalšího velikána Chucka Norrise? nebo kvůli tomu, že dva již jmenovaný velikáni (B.W a A.S.) konečně vemou do ruky zbraň? ()

Dreadd

Snaha Slye ukázat všem, že ještě není postradatelným je obdivuhodná, stejně tak myšlenka vrátit se k akčním osmdesátkám, které mu přinesly slávu. Naverboval další akční legendy a šlo se na věc. Chvilkové nadšení z obsazení však pokazil fakt, že kromě Slye a Lundgrena zde vlastně nikdo nedostane přílišný prostor a zároveň zde rozhodně někteří chybí (ať už z jakýchkoli důvodů), minimálně Steven Seagal nebo Chuck Norris. Nechybí pořádná porce úderných hlášek, některé se povedly, jiné působily kostrbatě. Kamera kazí spoustu akčních scén zároveň se zbytečným řezáním končetin (kterého naštěstí nebylo moc). Ze všeho však vystupuje pouze perfektní scéna v kostele, která je absolutním vrcholem celého filmu a zbytek tak nějak vyznívá do prázdna. ()

MI-380

Arnie tuhle práci nevzal, takže na co by stačil sám, musí tady vybojovat 5 pořádných chlapů. Pomáhají si při tom těžkopádným humorem, pořádnými zbraněmi a mistrovským bojovým uměním. Přímočaré, jednoduché, připomínající zlatou éru akčních hrdinů. 70%. ()

Mr.KarlAdler

Tupá akce v podání starých známých vždycky vyzní tak nějak líp. Pár povedených momentů mě však nedokázalo zbavit dojmu, že znovu už to vážně vidět nechci - postradatelné. 40% ()

mkubalikova

"Co má za problém?" "Chce být prezidentem." Bez mučení přiznávám, že jsem se parádně bavila. Sly, Jason, Jet, Dolph, Eric, Arnie, Bruce a Mickey bývali hvězdami 80' a 90' akčňáků. Žádný z nich ještě není zcela odepsaný a přesto (nebo možná právě proto) se spojili, aby stylově uzavřeli tuto éru v době, kdy už se podobné filmy nenosí. A navíc to dělají vtipně s velkou dávkou sebeironie, ale s láskou k žánru. Na solidně natočené nostalgii není nic špatného. Pod 80% nejdu a už se těším na dvojku! ()

Autogram

Keď pri akčnom filme s takýmto obsadením v strede zaspávam, tak sa asi niekde stala chyba. Môže to byť aj neskorou nočnou hodinou, ale viac to vidím na problém v scenári. Ako mu aj vo filme pripomenul Arnold, scenárista mal viac čítať. Škoda, že tí menej obľúbení herci hrajú viac a tí viac obľúbení hrajú menej, prípadne prednesú iba pár fajn hlášok a idú domov k rodine. Aspoň že záverečná scéna ma prebudila dokonale, špecialista na pyrotechniku sa tu nedal zahanbiť. A keď sa granátomet podarilo rekvizitárom stratiť, tak riešenie je ľahko naporúdzi, to tiež pobavilo. Celkový dojem zostal iba rozpačitý s nádejou zlepšenia v dvojke. ()

mirec88

Ach, tak toto bol fakt krásny film a to aj napriek tomu, že násilia tam bolo fakt dosť a niekedy bolo až príliš (videl som režisérsku verziu na Blu-ray). Ale Sly nám naservíroval návrat alebo skôr peknú spomienku na roky 80. v tom najlepšom možnom. Ale okrem akčných scén ponúka tento film aj dušu, srdce na pravom mieste. To chlapské podpichovanie, rozhovory a chémia medzi nimi bolo vidno, že to nielen hrajú pre peniaze, ale pre pravého filmového fanúšika. Úžasné niečo, čo Sly spolu s ostatnými dokázali. ()

manonfire

Ikdyž i tady vrtá červíček, že to mohlo být ještě lepší, musím uznat, že tentokrát minuty utíkaly rychleji, než jsem chtěl a čekal...a to je vždycky dobrá zpráva. Je prostě radost pozorovat, jak si zejména Sly, Jason, Dolph a Mickey navzájem padli do noty. Pokud pominu přímočarost filmu, jež je často k divákovi čestnější než radoby výplachy typu Inception a naopak ji vzhledem k prioritám filmu vezmu jako nutné zlo, které vyklízí pole akci (SKUTEČNÉ AKCI A NE NEOMEZENÉ OMEZENOSTI TRIKOVÝCH ŠAŠKÁREN.)... mohu si užít pohled na adekvátně vypadající a řádně se tvářící bijce, kteří si všechna svá vítězství, stigmata, a koneckonců i fanoušky přitáhli ze všech svých sólových bitev na stříbrném plátně, aby je přetavili v úspěch tohohle vysněného teamworku. V technických rovinnách bych měl výtku pouze k nepřehlednému a tím i poněkud zmařenému souboji Jeta s Dolphem. Vše je ale zapomenuto díky dalším dvěma akčním sequencím, které Sly skutečně vymazlil téměř k dokonalosti. Tou první je skvěle nasnímaný nálet hydroplánu a tou druhou nehorázná vybíjená v katakombách, při které Jet a Jason mění skelety Garyho Danielse a jeho soldiers na masokostní moučku, zatímco si boss Sly vezme na paškál největší hovado z pole nepřátel. Tady je intenzita hromadné bitky až neskutečná a je jednoznačným vrcholem nejen tohoto snímku, ale i hrdě hozenou rukavicí kterémukoliv dalšímu movie z akčního ranku. ----Kdo je sakra zvědavej na to, aby akčního hrdinu hrál Tobey Maguire, Jake Gylenhaal, Keanu Reeves, Orlando Bloom, Angelina Jolie, Shia LaBeouf, Leonardo Di Caprio ?..(podívejte se už jenom na ta přiblblá jména) Nebylo by lepší odkázat tyto "samce" do jiných žánrových témat jako je romantická komedie či tvrdé a nesmlouvavé homosexuální porno? Jděte mi vážně k šípku s Transformers, Matrixem, Spidermanem, Rychlejma zběsilcema a podobnými trotlovinami... jsou to jenom pozlátka pro vyměklou a feminizovanou masu měkkejšů. Škoda že současný hit s názvem Počátek není rovněž počátkem konce nadvlády těchto nelidsky sterilních blockbusterů.---- A ještě něco. Kdyby v tomhle movie nebyl Sly a banda dalších ranařů, dal bych filmu tak dvě hvězdy. Jenže .....oni tam jsou. 80% ()

Pecival

Velmi příjemné ohlednutí za moji nejoblíbenější dekádou z hlediska akčních filmů. Herci bezvadní, hlášky taky, ale probůh, proč je to tak strašně hovadsky nastříhané. V tolika věcech chtěl Sly hrát na nostalgickou strunu a v té skoro nejdůležitější se na to doslova vybodne? To mi prostě hlava nebere. Patrné je to obzvlášť v soubojích, ikdyž je samozřejmě otázka kolik by toho pánové ufajtovali v dlouhých záběrech bez střihu ala HK. To činí akci velmi nepřehlednou, což je škoda pač některé destrukce jsou dobré. Jinak nemám v zásadě co bych vytkl, snad jenom, že když už sehnali tolik nasvalených frajerů mohli nám je taky trochu ukázat a ne jenom nasypanýho Stallona. Nejvíc zamrzí, že ten potenciál udělat z toho opravdu kulervoucí jízdu to mělo. A mimochodem akční hvězda musí mít pořádně namakaný biceps jinak je to jenom obyčejný lempl - to je hlavní poselství tohoto filmu :) ()

P1tr

Dosti nevyužitý potencionál týmového akčňáku, kdy se kromě dvou akcí vše odehrává převážně v režii dua Stallone-Statham. Zbytek jen přihrává a to jen v úvodní krátké akci a v závěrečné, sice obří, ale velice nepřehledné vyvražďovačce. Nostalgický návrat k osmdesátkovým béčkům se dle mého nekoná. Na to sehnal Stallone málo velkých hvězd a hlavně se vedle klasicky jednoduchého příběhu snaží o nějaký hlubší přesah, což filmu nesvědčí. Když už dojde na akci, je to fajn, ale ty řeči mezitím nejsou na potřebné úrovni. Film nezanechal hlubší stopu a za pár dní si budu těžce vzpomínat, co se tam vlastně dělo. Rozhodně z trojice týmovek A-Team, The Losers a Expendables vychází pro mě Stalloneho nejočekávanější výtvor poražen. Je to škoda, naděje tu byla. Spasení se film nedočká ani ve finále, ve kterém se stříhá víc, než je zdrávo a mnohdy není poznat, kdo se mlátí s kým. Pár fajn momentů se našlo, ale zbytek příliš nezaujal. Nicméně pokud se do případného pokračování sežene více vyhořelých akčních hrdinů z let minulých, jsem pro. ()

spikey1

Expendables jsou fajn. Je to v podstatě takový opus stárnoucích vyhaslých/vyhasínajících postradatelných hvězd na to, co spolu kdy prožili. Problém je ten, že jim do toho vlezli producenti, kteři nakazáli, že se mají před kamerou jen tak pošťuchovat, aby nepostrašili dítka v kině. Nato se po natočení veškerého materiálu ozvali fanoušcci se srdcem ukovaným v osmdesátých letech a chtěli pořádnou řež, tudíž se filmu chopilo levné Ukrajinske studio a za poslední bakšišné ze Slyovi kapsy tam domalovali digitální krev. Další producentský průšvih a možná je to také chyba Slye, je fakt ta kamera. u Jeffrey L. Kimball který stojí za peckou jako je Top Gun, a poslední zajímavý film byla pod jeho taktovkou například Odplata, bych očekával lepší odvedenou práci. Místo Bourneovských dokonale nasnímaných soubojů, vidíme dokonalé souboje, které si musíme domýšlet, případně vůbec nevíme, co se na scéně děje. To jsou věci, které mi ubírají dvě hvězdy. To co mě ale kýve na stranu čtyř hvězd, je fakt to obsazení. Více či méně kvalitně dokáže každý z borců utáhnout vlastní film, zde si úžasným způsobem kradou věty a perou se o svůj prostor před tou zpropadenou, šílenou kamerou. Pokud existuje větší klišé, tak bych se asi divil, scénář mi příjde jako kdyby někdo na net napsal, jaká scéna nemá chybět v akčním filmu? A fanoušci jen házeli jeden nápad za druhým. Aneb jak by to vypadalo kdyby fungovali Hadi v letadle:D. Sly podle mě neumí pracovat se ženami před kamerou, přesvědčíte se o tom ve dvou dramatických scénách vystřižených jako z operetky ze začátku 19. století. Naproti všemu tomu co jsem výše napsal, jsem se dnes ráno probudil s neuvěřitelnou chutí si dát tu jízdu znovu po dvou dnech od návštěvy kina, znovu se s tou partou potkat, užít si dunivý hlas Dolphíka a nasosat všechny ty souboje, kterými je film protkán. Kdybych hodnotil v procentech a ne hvězdách udělil bych 75%, zde se musím rozhodovat mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Ano, ačkoliv se nejedná o nejlepší film tohoto roku, čtyři hvězdy si zaslouží, proto nestahujte doma camrip ale vyražte do kina! ()

HomeAlone

Aj napriek tomu , ze je este co vyladovat , som sa vyborne bavil . No verim , ze druhy diel prekona jednotku a ponukne este viac paradnej akcie . ()

BuryGol

Sly řek, že chce natočit akčňárnu ve stylu osmdesátejch let, a podle mě se mu to povedlo. Obsazení je úžasný (jo, určitě se dalo vymyslet lepší, ale to by půlka nesměla odmítnout), scény luxusní, intelektuální věci tady člověk nenajde. Nájemní žoldáci udělaj za prachy všechno. Bitky, přestřelky, střeva na zdi, ustřelený palice-je tady v podstatě všechno, co se od žánru dá čekat. Ideální stopáž, dobře to utíkalo, herci odehráli co měli, takže nemam důvod bejt zklamanej. A scéna Sly-Arnie a Bruce, to je splněnej sen. ()

sellsakul

Čakal som oveľa viac, nie len bezhlavý akčný masaker s hrubo predvídateľným dejom. Páčili sa mi fóriky, ktoré na seba EXPENDABLES hádzali, ale to je asi tak všetko. Z ľútosti 3*. A od posledného RAMBA výrazný krok vzad. ...škoda...(videl v kine) ()

Aqualung

Inu zase jeden korálek na šňůru akčních filmů s příjemným překvapením v podobě zvučných jmen.Nelze strhat, nelze vychválit do nebe.Ale je to podle mne dobrá akce, kterou si Stallone ušil na míru a také svým bratrům v triku. Jet Li tam vystupuval nejspíše pohostinsky.Ale rozhodně nevadil.Rovný, předvídatelný děj, velmi dobře zvládnuté rvačky.Já se bavil dobře. ()

BloodMax

Asi nejlepší akčňák posledních let, možná v porovnání s novým Rambem je to plichta....každopádně Sly opět předvedl, že to umí před i za kamerou... Tento film jsem si přál již jako malý, super akční snímek, kde se potkají všichni největší akční hrdinové a budou dávat neřádům na zadek! :)) Tohle hvězdné obsazení a fakt, že je to nejspíše naposledy, co je vidíme pohromadě....tomu dává větší šťávu... Dostala mě část, kde se bije malý Jet Li s Lundgrenem a též byla skvělá část, kde stojí proti sobě Sly a Dolph jako v Rockym IV., takové skvělé retro. Trochu mě mrzí, že nebyl více vidět Willis a Arnold, ale to na mém hodnocení nic nemění!!! 100 % si zaslouží už za tu akční atmosféru 80. let, člověk by opravdu, že se jedná o profi zabijáky...Slyji moc díky a doufám, že budeš pokračovat dál!!! :)) ()

Kangaxx

Dal som 5* novému Rambovi, tu nemôžem inak. Jedinou slabinou je priveľa strihu v kontaktných súbojoch, inak akčňák ako vyšitý. A čo je hlavné, akčné ikony, na ktorých filmoch som v podstate vyrastal, si rozhodne nespravili hanbu. Neobjektívnych 5* :-). ()

Čtvrtí Postradatelní mají zelenou

Čtvrtí Postradatelní mají zelenou

31.08.2021

Studio Lionsgate oficiálně oznámilo čtvrtý díl v akční sérii Postradatelní pod produkčním dohledem Millennium Media a Sylvestera Stalloneho. Vedle toho pak máme i první střípky obsazení. Kromě… (viac)

Jak to vypadá se čtyřkou Expendables?

Jak to vypadá se čtyřkou Expendables?

08.07.2019

Sylvester Stallone (Rambo V: Last Blood) má momentálně plné ruce práce s posledním Rambem, předtím zase dokončoval práce na dvojce Creeda, a do toho má oznámených ještě několik dalších projektů.… (viac)

Wonder Woman vzkřísila Rudou Sonju

Wonder Woman vzkřísila Rudou Sonju

06.11.2017

Už řadu měsíců je jasné, že úspěch amazonské princezny přižene do kin další superhrdinky. V Sony chystají týmovku s Black Cat a Silver Sable, v 20th Century Fox řeší spin-off Logana s X-23, a jak… (viac)

Creeda 2 natočí Stallone

Creeda 2 natočí Stallone

10.10.2017

Boxerská sága o Rockym se před dvěma lety dočkala spin-offu se synem Apolla Creeda. Film za 35 milionů dolarů vydělal 173 milionů a dovedl Stalloneho ke Zlatému glóbu a nominaci na Oscara, takže není… (viac)