Príbeh začína vo chvíli keď sa skupina ostrých chlapcov dostáva na miesto určenia – na ostrov Vilena a postupne zisťujú, že misia, v ktorej majú zlikvidovať nebezpečného diktátora, nebude ani zďaleka jednoduchá. Niekto sa veľmi usilovne snaží zmariť všetky ich plány. Nebojujú len proti priamemu nepriateľovi, ale aj proti nepriateľovi, ktorý je medzi nimi. Keď ich okolnosti donútia „obetovať" vnútornú spojku – bojovníčku za slobodu Sandru (Giselle Itie), Barney (Sylvester Stallone) sa rozhodne manipulácii vzdorovať. Spoločne so svojimi mužmi sa vracia na ostrov Vilena. Nielen preto, aby zachránili rukojemníčku, ale možno aj preto, aby zachránili svoje duše. (TV Dajto)

pakobylka

Postradatelní ? ... Jak pro koho. Čistokrevný akční nářez, nad kterým nepotřebujete přemýšlet - který prostě musíte vidět. Snímek, který celou stopáž mistrně balancuje na tenké hranici thrilleru a sebeparodie - a s přehledem to ustojí. Snímek, který se s hrdostí vrací k odkazu béčkových trháků osmdesátých let osvíceného dvacátého století - a nezbytnou nostalgii hravě přebíjí sympatickým nadhledem a především brutální a údernou akcí ... bohužel chvílemi poněkud nepřehlednou - ale tu malou vadu na kráse mu velice ráda odpouštím. Mimochodem: Arnieho drobná rolička je fakticky roztomilá ... ;-) ()

carly

hláškujú skoro v takej kadencii ako strieľajú. občas dostanú do nosa. niekedy im dôjdu náboje. morálny kódex majú svojský, ale pre správne dôvody vedia robiť správne veci. a nedovolia sa vám nadýchnuť. moc. "He wants to be a president." no nemilujte to :D ()

Martrix

Dát 4* lehce nadprůměrné akčňárně...no, pamětníci počátků akčního filmu asi chápou. Nevěřil bych, že bude tak příjemné sledovat staré pardály zase v akci. I když se někteří objevili jen na chvilku, stálo to za to a scéna v kostele byl superfanservice. Nostalgie zavanula i proto, že celá ta akce byla vlastně charitativní(konec konců domlouvala se v kostele :o)). Tlupa drsných žoldáků, se rozhodne udělat dobrou věc. Že to obnáší likvidaci armády,...no a? Pro krásnou ženskou v nouzi, cokoliv. Vystřílených nábojů bylo nepočítaně, padouchů na odstřel bylo stále dost, ztrát na straně dobra minimum, hlášek tak akorát. Klidně by se to mohlo jmenovat Komando po dvaceti letech. Ale Expendables jsou asi i lepší, protože dialogy seděli solidně. Stallone je kmotr akčního filmu a spousta režisérů se od něj stále má co učit. Akorát ten střih... . ()

Pajky3

Stallone ve stylu 80tek. Pro mě to byla dobrá akce, která naplnila očekávání, ale nepřekonala ho. Jet-li a Statham spolu už asi ve třetim akčňáku. Parádní scénka v kostele s Arniem a Brucem. Konec byla opravdu ultimátní vybíjená ve stylu Komanda. Dolph Lundgren opět ve formě. Myslim, že JCVD a Seagal si musí trhat vlasy, že se v tom neukázali. Líbilo se mi to a to je hlavní. ()

kusper

Akční žánr není sám o sobě ničím špatný. Má svoje zákonitosti, které mají fanoušci tohoto žánru rádi. Suché hlášky, svalnaté ruce, krásné ženy a hlavně tu akci. Tento film má všechny a navíc scénu Willis-Schwarzenegger-Stallone. Dobrá zábava. ()

Andre3000

Jména nezanemenají nic. Sylvoušovi se do důchodu nechce, i když vypadá tak jak vypadá. Popravdě řečeno sem překvapený vesměs kladným hodnocením ostatních. Vždyť tohle byla samoúčelová jatka na způsob všech dílů Bonda, Ramba nasoukaná do jednoho filmu. Triky taky občas stály za starou Bellu a co si budem říkat, mimo Jet Li mi herci moc sympatičtí moc nebyly. Největší propadák Dolph Lundgren. Už tomu chyběl jen Chuck Norris a Steven Seagal a bylo by vymalováno :-) Mimochodem, taková podobnost s Kubou v menším podání byla asi jen můj vnitřní záchvěv.? ()

Wormboy

Vidiet film ako Expendables bolo zrejme snom kazdeho, kto pred takmer dvoma desatrociami hltal kazdy jeden vybuch, strelu, drsnu hlasku, ci krvavy zarez na tele toho svojho akcneho hrdinu. Prvym sklamanim bolo pre mna, ze "ten moj" najoblubenejsi akcny hrdina sa na tejto pocte starym beckovym bijakom nepodielal. Druhe sklamanie znamena film samotny. Aby sme sa rozumeli, Expendables je naozaj viac nez dobrym akcnym filmom, od Stalloneho a jeho particky som nic ine ani necakal. Tento film mal vsak tak obrovsky potencial prameniaci nielen z vyssie spominaneho dovodu, ale a nech si kazdy hovori, co chce, aj po stranke tak pred aj za kamerovej. Stallone vie natocit a napisat kvalitny akcnak aj v tretom tisicroci, coho najlepsim dokazom je Rambo 4. V Expendables vsetko funguje ako ma, avsak az na par scen, ktore boli vysoko nadpriemerne a jednu genialnu (Sly, Bruce a Arnie;)), film neposobi tak lahodne ako by mohol. Moje hodnotenie, ktore je pomerne vysoke a to zasluzene, odzrkadluje v konecnom dosledku a paradoxne mierne sklamanie z nenaplnenej sance. 3,5/5* ()

necisty

Jedno se musí Stalonkovi nechat - vážně se mu to povedlo! Nejenom, že nasbíral tu nejlepší akční smetánku, ale taky s nimi zavzpomínal na staré časy, a vytáhl z nich to nejdůležitější. Kýblům krve už tedy nemohlo nic bránit v cestě:). Po vizuální stránce dokonalé. Každý kdo se těšil na nejtěžší zbraně, nekonečné bitky a hromadu výbuchů, musel zákonitě dostat co si přál:). Ze scény, kdy Crews kráčí sklepením se svou 'přítelkyní', jsem uch*ával smíchy:). Opravdu kratičké cameo Arnolda a Willise také pobaví, hlavně poslední větou, kdy je ještě Arnold na scéně:). Expendables bych jednoznačně řadil v akčním žánru jako top, protože je to fakticky nářez! Snad by se dokonce dalo říct, že zde všichni herci po všech těch Rambech, Terminátorech, Univerzálních vojácích atd. konečně dospěli:). Celkově bych hodnotil 5 hvězdami, ale tu jednu si seberu za ty trapné scénky ke konci:). Enšpígl má zase top komentář:)! ()

zette

Sice hodne kycovite a preplacane, jako vzpominka na 80. leta, ktera byla plna akcnich filmu se to myslim ujalo. Scenar prosty, par dobrych zaberu a akcnich napadu se zde vsak najde. Stallone jako vzdy ve forme a prijemne prekvapil po dlouhe dobe take Lundgren. Pro fanousky tohoto zanru povinnost. ()

bouchy

V poslední době na sobě pozoruji renesanci touhy po akčních žánrech, kosičkách všeho druhu, vyhlazování mimozemskými civilizacemi a svalnatých pažích třímajících takataka taka ta drtiče hlav, střev a kulí. Svým vkusem se navracím do dětských let predátorománie, ramboadorování a úvah, že si oholím hlavu, abych vypadal jako ten Brůůůs, takže za mě prostě dobrý. ()

MzK

Z počátku jsem měl k tomuto filmu nedůvěru. Každý herec / hrdina je jiný, má jiný styl filmů a jiný styl humoru. Někteří herci nedostávají dostatek prostoru, který by si zasloužili. A vznikne z toho film „jak pejsek s kočičkou vařili dort“. Dávám ***, protože nějaké světlé momenty tam jsou, některé hlášky taky super. Ale jinak průměrný akční snímek. (To se ale nedá říct o dvojce, protože ta je super!) ()

Juto

Dej nie je taký originálny, ale ani nemusí byť, ani sa neočakával. Ale to je v poriadku, pretože nepotrebujete veľmi dobrú dejovú líniu, pokiaľ je film zábavný. A ja som sa bavil. 6/10 ()

c.tucker

Ultimátní týmová akce, kde celý děj směřuje k závěrečnému infernu, které bylo mimochodem naprosto výborné a pamětihodné. Dějově je to prosté a bez žádného zbytečného natahování, ale není to hloupé jak bylo v osmdesátkových béčkách často patrné. Ale scénář není vůbec špatný, jak všichni říkají - charaktery, na které kladl Sly největší důraz, jak bylo patrné z rozhovorů, jsou imho bezchybné a nemám jím co vytknout. Tým jedna báseň - opravdu sehraná parta a každý dostal pozornosti přesně tolik kolik potřeboval a nejvíce jsem si toho užíval při grand finale (přestřihy na jednotlivé postavy přesně v čase kdy to mělo být a tak jak to mělo být), jen mě trochu zklamal s Gunnerem, který mohl dostat trošinku více místa, ale jinak by to asi nešlo a vlastně by se to tím i dost vysralo. Další věcí je druhá strana - Zayase alias generála ani nebudu komentovat, ten byl dost průměrný a možná by to chtělo někoho výraznějšího, ale hlavní byl naprosto senzační a zároveň přesně béčkově komický padouch Roberts alias Monroe, to jeho vyjadřování záběry na něj, úplně jsem viděl totální béčkovou sračku s nějakým podobným idiotem (tuhle postavu jsem si užil asi nejvíc z celého filmu) a na závěr jeho dvě gorily Steve Austin a Gary Daniels - wrestler a béčkový bojovník, to byla dvojka záporných bouchačů, jak ze snů. Na souboj Austin vs. Couture jsem se těšil celou dobu a pak když přišel to bylo jak jedna báseň, jen ten oheň to trochu posral. Toolův proslov byl výbornej jen to mohlo být trošinku kratší, ale to Slyovi rád odpustím. Ale jsou dvě věci, které mu odpouštím velmi nerad, ale i přes to to udělám - digitální triky a střih soubojů. O trikách není třeba ani mluvit neboť to v dost scénách shazuje celé vyznění dané scény. Střih soubojů je v závěrečném infernu přesně tak, jak bych si to představoval v celém filmu a v předcházejících událostech možná ještě přehlednější než v infernu, ale infernový střih by možná i stačil. P.S. Svatá trojice v kostele je naprosto geniálně promyšlená, ale o tom tu toho je už mraky. Kluci jsou kluci, všichni jsou velice dobří přátelé už roky, ale ještě nikdy nic netočili spolu, poprvé a možná i naposled. Celé se to odebírá v duchu pošťuchovací rivality z jejich devadesátkových filmů (Sly jako Terminátor, Schwarzeneggerova knihovna apod.). ()

Maty85

Osmdestátky v drsným kabátě. Stallone rozhodně na brutalitě oproti Rambovi moc nepolevil ( k mému překvapení ). Po prvních 5 minutách filmu je zřejmé jakým šíleným směrem se to bude všechno ubírat. Banda vysloužilých hláškujících mlátiček jde do akce s plnou polní a zanechávají po sobě spoušť takovou, že samotný tornáda jsou oproti nim jen podvečerní vánky horkých letních dnů. Úžasná nostalgie pomalu ale jistě přecházející v excelentní zábavnou vysokooktanovou podívanou jakou sem dlouho neviděl. Nemá cenu skrývat nadšení ladies and gentlemen. Tendle film stojí za to! ( bonusová šestá * za rozhovor v kostelu nejsvětější trojice:) ) ()

Jermann

Sly si svůj vysněný projekt viditelně s chutí a radostí vypiplal a zavzpomínal na staré dobré osmdesátky a devadesátky, aby všem fanouškům této zlaté svalnaté éry udělal radost .. a to nejen parádní ikonickou scénou v kostele, kde se koná jakési Planet Hollywood reunion a tři slavní Johnové (Rambo, Matrix a McClane) pro jednou sdílí stejné plátno. Celý film se nese v duchu starých áčkových akčních klasik, kde se jde, bez větších okolků, rovnou na věc a co/kdo může, tak exploduje. Pro honičky, přestřelky a bitky Stallone vsadil na roztěkané detaily ruční kamery a rychlý střih, což jistě z vysloužilých staroušů opticky dělá stále mrštné machry a z akce dech beroucí řežbu, ale občas je to na úkor přehlednosti. To je ale asi má jediná výtka, vše ostatní je jak má být - jednoduchý příběh (je třeba zabít diktátora na jakémsi ostrově, ale pozor, něco tu nehraje - proč asi Arnie ten job odmítl??), jasně vyhraněné charaktery, vtipné hlášky, namakaní chlapi, pěkné holky .. a k tomu trocha nostalgie. A víš co? .. právě jsem se sám ukecal a přidám i tu pátou. Bavil jsem se královsky! ()

Ice123

Opravdu jsem se na tenhle film těšil a opravdu mě nezklamal. Přehlídka bicepsů, výbuchů bitek a někdy až neuvěřitelných hlášek při kterých umíralo smíchy celé kino (např. úžasná věta když odchází Schwarzenegger), kde trochu chybí realita (ale to se samozřejmě čekalo ;) ). Skvěle zahrnut Jet Li, jakožto znalec bojových umění v kontrastu maskulatury ostatních herců. Jediné co mi občas nesedělo byla kamera. Někdy až moc rozmazané a bitky strašně nepřehledné, ale někdy byly záběry zase brilantní (připadalo mi, že to točí jeden nováček a jeden oscarový kameraman). Za nejlepší scénu bych hodnotil (následuje malinký spoiler) v podzemí kdy se "zlý nařezanec" podívá do vedlejší chodby a tam lítají kousky těl z odstřelovaných vojáků pomocí pušky s nepřirozenou ráží. ;) Zážitek z kina je famózní. 100% ()

Čtvrtí Postradatelní mají zelenou

Čtvrtí Postradatelní mají zelenou

31.08.2021

Studio Lionsgate oficiálně oznámilo čtvrtý díl v akční sérii Postradatelní pod produkčním dohledem Millennium Media a Sylvestera Stalloneho. Vedle toho pak máme i první střípky obsazení. Kromě… (viac)

Jak to vypadá se čtyřkou Expendables?

Jak to vypadá se čtyřkou Expendables?

08.07.2019

Sylvester Stallone (Rambo V: Last Blood) má momentálně plné ruce práce s posledním Rambem, předtím zase dokončoval práce na dvojce Creeda, a do toho má oznámených ještě několik dalších projektů.… (viac)

Wonder Woman vzkřísila Rudou Sonju

Wonder Woman vzkřísila Rudou Sonju

06.11.2017

Už řadu měsíců je jasné, že úspěch amazonské princezny přižene do kin další superhrdinky. V Sony chystají týmovku s Black Cat a Silver Sable, v 20th Century Fox řeší spin-off Logana s X-23, a jak… (viac)

Creeda 2 natočí Stallone

Creeda 2 natočí Stallone

10.10.2017

Boxerská sága o Rockym se před dvěma lety dočkala spin-offu se synem Apolla Creeda. Film za 35 milionů dolarů vydělal 173 milionů a dovedl Stalloneho ke Zlatému glóbu a nominaci na Oscara, takže není… (viac)