Réžia:
Leander HaußmannKamera:
Tilman BüttnerHudba:
James LastHrajú:
Benno Fürmann, Jessica Schwarz, Matthias Matschke, Annika Kuhl, Uwe Ochsenknecht, Nadja Becker, Tom Schilling, Florentine Lahme, Katja Flint (viac)Obsahy(2)
Romantická komédia o mužoch a ženách a vžitých stereotypoch správania sa. Úspešný právnik a nenapraviteľný sukničkár Jan Rietmüller jedného večera pozerá z okna svojho nákladne zariadeného bytu a zbadá, ako mu niekto poškodí jeho drahocenný červený kabriolet. Ako zistí, páchateľom je vlastne páchateľka, rovnako úspešná redaktorka nakladateľstva Katrin Geißlerová. Napriek počiatočným vzájomným obvineniam sa z nich čoskoro stane takmer dokonalý pár. Na ich príklade, rovnako ako na páre Janovho brata Rüdigera a jeho priateľky Melanie spoznávame rôzne klišé a stereotypy o správaní mužov a žien, ktoré sa takmer nemení napriek evolúcii a civilizačnému pokroku. (oficiálny text distribútora)
(viac)Hrajú
Benno Fürmann
Západné Nemecko
Najlepšie filmy:
Vražedná stěna (2008)
Šťastné a veselé (2005)
Princezna a bojovník (2000)
Jessica Schwarz
Západné Nemecko
Najlepšie filmy:
Parfum: Príbeh vraha (2006)
Srdeční zástava (2004)
Smrt superhrdiny (2011)
Matthias Matschke
Západné Nemecko
Najlepšie filmy:
Grandhotel Budapešť (2014)
Eastie Boys (1999)
Wolfsburg (2003)
Annika Kuhl
Západné Nemecko
Najlepšie filmy:
Baader Meinhof Komplex (2008)
Tore tančí (2013)
Eastie Boys (1999)
Uwe Ochsenknecht
Západné Nemecko
Najlepšie filmy:
Ponorka (1981)
Rebelka z dobrej rodiny (2016) (seriál)
Zeiten ändern Dich (2010)
Nadja Becker
Západné Nemecko
Najlepšie filmy:
Adidas versus Puma (2016) (TV film)
Svadba nie je pre zbabelcov (2016) (TV film)
Volajte políciu 110 (1971) (seriál)
Tom Schilling
Východné Nemecko
Najlepšie filmy:
Válečná generace (2013) (seriál)
Baader Meinhof Komplex (2008)
Nikdy neodvracaj zrak (2018)
Florentine Lahme
Najlepšie filmy:
Bezuchí zajkovia (2007)
Turbo a Tacho (2013) (TV film)
Miláčik, som vrah (2009)
Katja Flint
Západné Nemecko
Najlepšie filmy:
Zeiten ändern Dich (2010)
Nebudu mlčet (2017) (TV film)
Marlene (2000)
Thomas Kretschmann
Východné Nemecko
Peter Lohmeyer
Západné Nemecko
Najlepšie filmy:
Heidi (2015)
Soul Kitchen (2009)
Zázrak z Bernu (2003)
Steffi Kühnert
Východné Nemecko
Najlepšie filmy:
Konečná uprostred cesty (2011)
Pod rovnakým nebom (2017) (seriál)
Biela stuha (2009)
Leander Haußmann
Východné Nemecko
Najlepšie filmy:
Eastie Boys (1999)
Die Konkurrentin (1997) (TV film)
Hotel Lux (2011)
Peter Elliott
Veľká Británia
Najlepšie filmy:
Boj o oheň (1981)
Gorily v hmle: Príbeh Dian Fosseyovej (1988)
Tarzan (1984)
Lars Rudolph
Západné Nemecko
Najlepšie filmy:
Werckmeisterove harmónie (2000)
Nedotknuteľná (2000)
Lola beží o život (1998)
Margarita Broich
Západné Nemecko
Najlepšie filmy:
Predčítač (2008)
Denník Anny Frankovej (2016)
Prameny života (2013)
Uwe Dag Berlin
Východné Nemecko
Najlepšie filmy:
Tore tančí (2013)
Prameny života (2013)
Eastie Boys (1999)
Lilo (Ernst-Johann) Wanders
Západné Nemecko
Najlepšie filmy:
Miesto činu (1970) (seriál)
Prečo muži nepočúvajú a ženy nevedia čítať v mapách (2007)
Hledám impotentního muže (2003)
Susanne Knoll
Najlepšie filmy:
Free Rainer (2007)
Instruktor Schmidt (2008)
Prečo muži nepočúvajú a ženy nevedia čítať v mapách (2007)
Alexander Yassin
Východné Nemecko
Najlepšie filmy:
Osmý smysl (2015) (seriál)
Captain America: Občianska vojna (2016)
Atlas mrakov (2012)