Aj keď nájomný vrah Toni Ricardelli (Rick Kavanian) patrí k najlepším vo svojom fachu a vykonávaniu svojho nezvyčajného povolania sa venuje so závideniahodným nasadením a elánom - v podstate naňho do bodky sedí staré známe „telom i dušou“.... Čosi dôležité mu predsa len k dokonalému šťastiu chýba – milujúca žena po jeho boku! To sa však zmení v deň, keď šarmantného Toniho pri jeho ďalšom džobe – má zlikvidovať bývalého mafiána Enrica Puzza (Franco Nero) skôr, než starý kmotor stihne vydať svoje pamäte a poriadne tým mnohým zavariť – neplánovane vyruší trochu roztržitá, no veľmi príťažlivá knižná agentka Julia Steffensová (Nora Tschirner). Toni sa totiž do tejto stelesnenej anjelskej nevinnosti na prvý pohľad osudovo zaľúbi, a tak sa spontánne rozhodne vydávať sa za čerstvého nebožtíka Puzza, aby mohol byť pôvabnej Julii neustále nablízku. Tým však neplánovane odštartuje celú plejádu naozaj kurióznych udalostí, ktoré extrémne ohrozujú nielen jeho pomaličky sa rodiaci vzťah s Juliou, ale tiež Toniho život! (oficiálny text distribútora)

rockwoman

Toni - nájemný vrah na volné noze, sympatický fešák toužící najít tu, která bude mít pochopení pro jeho adrenalinové povolání. Zvláštní znamení = miluje čokoládové bonbóny (čokoláda je potrava pro nervy), no jasně Toni, jsi můj člověk. :-) Julča - knižní agentka, momentálně zasnoubená, ale z toho se dá kdykoliv vycouvat. Zvláštní znamení = milovnice čokoládových bonbónů. Spojení těch dvou = vražedná lásko - kombinace. Němci opět příjemně pobavili. ()

dogrose

Byla jsem zvědavá, a tak jsem si počkala na noční odvysílání. A jsem tomu ráda. Příjemné, vtipné, ztřeštěné, ale ne hloupé a trapné. Ernesto Čekan v dabingu vynikající. Určitě komedie, na kterou se ráda podívám znovu. ...Mám rád upřímnost. Jsem nájemný vrah. Ale nelekejte se, má to svoje výhody: hodně peněz, pružná pracovní doba, jsem hodně mezi lidmi.... :-) ()

MickeyStuma

Němečtí tvůrci dostali nápad vzdát hold klasickým komediím jako třeba série o Růžovém panterovi (což připomenou už úvodní titulky), či střeštěné komedie Pierrea Richarda a mnoho dalších a určitě se úmysl vydařil. Zajímavostí se stal fakt, že se povedlo dát do jednoho filmu dvě legendy, jakými jsou Franco Nero a Bud Spencer. Škoda jen, že se spolu nepotkali v jediné scéně. Gagy se tu střídají jako na běžícím páse a jasně dávají najevo, že takovéto komedie se už dnes skutečně netočí. A proto z nostalgie velké díky alespoň za tento. ()

Hopkins

,,Vy jste všichni blázni, tohle není žádná TalkShow :-D" Německá komedie ? Přesně tak a velice povedená... Každá postavička, která se ve filmu mihne, byla dobře vybrána. Komedie jak se patří, plné nadsázky, humoru, který neurazí a nepřipadal mi nikterak trapný, na typ podobné komedie. A co více na tohle se dá koukat více než jednou. ()

Snorlax

Milý a vtipný film se sympatickou hlavní dvojicí mě mnohokrát rozesmál. Já vím, že místy byl tento humor trošinku infantilní, ale raději maximální infantilitu, než nyní moderní fekální humor. Dokonce i ta romantická linie byla hodně snesitelná, protože se nebrala vážně. Musím mírně nadhodnotit, když vidím, jak se s tímto Niemannovým rošťáckým kouskem vyrovnali ostatní. ()