Paul pracuje u záchranářské služby a narozdíl od svých kolegů se mu nedaří potlačit každodenní, často tvrdé pracovní zkušenosti. Při vážné autonehodě přišel o oba rodiče a sám přežil jen úplnou náhodou. Traumatické obrazy a vzpomínky, ze kterých se snaží uniknout vlastními sny a fantaziemi, zůstaly. Nakonec ale potkává dívku, kterou vídával ve svých snech a se kterou by mohl začít nový život. Ale hrozba toho, že se osud bude opakovat, jej postaví před rozhodnutí: zda utéci před nově nalezeným životem, či zůstat a žít jej... Režijní debut Hendrika Hölzemanna s vycházející hvězdou Matthiasem Schweighöferem v hlavní roli je film o podivuhodné záchraně jednoho zachránce. Vypráví o moci snů - a o tom, že je vždycky nějaká možnost, jen nepřestat dýchat. (5150)

JimJam

Matthiase Schweighofera jsem znal pouze z nenáročných německých komedií, ale v tomto filmu vdechl život zajímavé dramatické postavě. Působivé bylo spojení traumatizujícího prostředí záchranky s občasných humorem a režisérovým poetickým přístupem. Doufám, že tento film nebude režisérovým posledním. ()

Arsenal83

Na tento film sa nepozerá dobre a je dosť možné, že mnohých môže aj odradiť od záslužnej práce záchranára - tí ľudia sa v podstate dennodenne stretávajú so zničenými, zúfalými, chorými, ale aj mŕtvymi ľuďmi. Nič, čo by som teda chcel robiť (najmä ak sa ich platy pohybujú od cca 850 eur v hrubom). A zábery ako si nejaký narkoman striekačku pichá rovno do krku, to tiež nebol pekný obrázok. V druhej polovici a film ustálil a je obrazovo prijateľnejší. Prechádza od drámy k romantickej poézii okorenenej tehotenstvom. ()

Bobek27

Velice zdařilá režisérská premiéra Hendrika Hölzemanna. Příběh z prostředí každodenních těžkostí záchranářů. Ve filmu je hodně silných scén a Matthias Schweighöfer a Jessica Schwarz v hlavních rolí posunuli film ještě víš. Doufám, že to není Hölzemannův poslední režisérký počin. 80% Moc dobrý film! ()

wege

Marně jsem v tom něco hledal, bylo to strašně neukotvené. Nebylo to vykreslení práce záchranáře, nebylo to nijak hluboké vztahově (tou neuvěřitelností toho), nebylo v tom poselství, nebylo tam v podstatě nic, nic převratného. Možná kromě té střešní scény, ta byla relativně dobrá. ()

Der Film pro všechny

Der Film pro všechny

17.08.2006

Na začátek října připravují pražská artová kina Aero a Světozor festival současných německy mluvených filmů DER FILM. Ve dnech 4. až 8. října se v obou pražských kinech představí přibližně 15… (viac)