Prečo muži nepočúvajú a ženy nevedia čítať v mapách

• Slovensko Objím ma, pomiluj ma (neoficiálny názov) (viac)

Romantická komédia o mužoch a ženách a vžitých stereotypoch správania sa. Úspešný právnik a nenapraviteľný sukničkár Jan Rietmüller jedného večera pozerá z okna svojho nákladne zariadeného bytu a zbadá, ako mu niekto poškodí jeho drahocenný červený kabriolet. Ako zistí, páchateľom je vlastne páchateľka, rovnako úspešná redaktorka nakladateľstva Katrin Geißlerová. Napriek počiatočným vzájomným obvineniam sa z nich čoskoro stane takmer dokonalý pár. Na ich príklade, rovnako ako na páre Janovho brata Rüdigera a jeho priateľky Melanie spoznávame rôzne klišé a stereotypy o správaní mužov a žien, ktoré sa takmer nemení napriek evolúcii a civilizačnému pokroku. (oficiálny text distribútora)

Shady24

Další film, u kterého si myslím, že hodnocení neodpovídá. On je to totiž dokument, ve kterém jsou hrané pasáže, nikoliv film, ve kterém jsou dokumentární pasáže. Z toho zřejmě pramení zklamání diváků, kteří čekali kdoví co. Krásně ukazuje chování mužů a žen, resp. evoluční původ jejich chování. Dokumenty mám rád, přičemž tento je velmi originální. Dal bych tak 4*, ale snažím se vyrovnat rovnováhu negativního hodnocení, proto dávám 5*. ()

Hennes

Myslím, že Leander Haußmann může být spokojený. Komedie o rozdílu ženského a mužského pohledu na vztah se mu povedla. I když se nejedná o žádný trhák co bude dobývat jeden MFF za druhým. Je to film, na který se příjemně kouká. Snímek má být možná trochu naučný a každý si tam to své "já" někde objeví, ale je to odvyprávěno s lehkou nadsázkou a ironií. Oba páry procházejí zamilovaností, přes krizi až k opětovnému sblížení s množstvím humorných i méně humorných situací. ()

malyLibor

Ano, muži a ženy jsou rozdílní, a to tak, že velmi, což někdy skutečně brání jejich vzájemné komunikaci. Docela zdařile to vystihuje kniha Allana a Barbary Peasových. Méně zdařile to vystihuje tato německá komedie. Nicméně přesto, že není tak poučná jako stejnojmenná kniha, je alespoň docela zábavná a místy mne opravdu hodně rozesmála, za což si určitě zaslouží 3 hvězdičky. Vzhledem k celkem přitažlivému obsazení ženských rolí bych dal možná hvězdičky 4, ale opravdu nesympatičtí zástupci mužů v tomto filmu mi to skutečně nedovolují. Málokdy se vidí v jednom filmu najednou tolik nesympatických chlápků jako tady... Přesto za zábavnost 50% a ***. ()

ivishka

Podivné a teatrální cosi tvářící se jako dokumentární film, ale ve skutečnosti obsahující hlubokou a neprůstřelnou science fiction vyvrcholenou tak "netrpělivě" očekávaným happy endem. Teatrálnost skutečností jaksi bije do očí, přesto je tu spousta momentů, která mě celkem pobavila...mezi nimi i tento citát: "...květinou lásky je růže, ale po třech dnech ztratí své okvětní lístky a vše co zůstane je ohavně trnité koště...". ()

fafejt001

OBČAS vtipné , ale celkově slabší . Čekal jsem od toho více . Mohlo tam být více třeba z toho pravěku a bohatější na gegy . Pokud se vycházelo z knihy tak asi nemohlo . Muži prý myslí jinou částí těla a ženy myslí úplně jinak . Opravdu zvláštní . Nějak tomu nerozumím . Asi nebudu sám . ()

• Motorkáře ve filmu hraje známý německý zpěvák Sasha (Sasha Schmitz). (Oter)
  • Předlohou filmu se stalo stejnojmenné dílo od Allana a Barbary Peasových z roku 2000. (LucMosss)