Nemecký národ sa utápa v sledovaní reality show každého druhu. Rainer pracuje ako producent niekoľkých z nich. Jeho život je šialený a jemu sa to páči. Ale to iba do chvíle, kým sa ho pokúsi zabiť mladé dievča. Keď pochopí prečo, otvoria sa mu oči a odchádza z tohto šialeného sveta vymývania mozgov. Spolu s Pegah vymyslia skvelý plán, ako zachrániť nemeckú spoločnosť pred totálnym kultúrnym a spoločenským sebazničením... (wata)

Brasi

O boji proti blábolu, filmem plným blábolu? Co to má za smysl? Snad ukázat (například) na zdejším vysokém hodnocení, že lidi jsou tristní úrovní televizní produkce opravdu tak navyklí na nesmysly, že se dají snadno uspokojit i filmem s (v drtivý většině) obehranými vtipy, napálenou stopáží a očividnýma kravinama Spoiler! (vévodí například "solidární WTF scéna", kdy nenapravitelnej alkáč sedne za volant se dvěma promilema v krvi, zboří zastávku a namísto, aby následovalo všeobecný odsouzení takovýho hňupa a oddych, že svojí nezodpovědností nikoho nezmrzačil, všichni se naserou na Rainera, kterej za tuhle bezohlednost nechce vysolit 50k euro? A pak mám jako tleskat a nahodit šťastnej úsměv, když je zaplatí a hňup může zase kalit s kámošema?) Konec spoileru plus bych neměl zapomenout na stejně tak nesmyslný rozhovory. Tohle nebrat. ()

Galahad

Tak tuhle vtipně podanou satiru na téma vymývání mozků komerčními televizními kanály by si neměl nechat nikdo ujít. Čert to vem, že po počátečním strhujícím tempu se film tak trochu promění v selanku, čert vem to, že celá akce povedené party by byla v praxi po technické stránce neproveditelná, čert vem předvídatelný happyend i naivitu celého filmu, jako celek to funguje naprosto dokonale. K tomu všemu skvělý výkon specialisty na samorostlé postavy Moritze Bleibtreue, který si po Elementarteilchen střihnul další bizardní postavičku. Je jen škoda, že se Free Rainer stejně jako Elementarteilchen nedostal do českých kin... ()

pm

Agrese a rychlé tempo nahradily v úvodu psychologii postav, aby se z toho nakonec vyklubal úplně jiný film, než se původně zdálo. Kdybych nemusela přemýšlet nad tím, z čeho ti lidi vlastně žijí...a míní žít do budoucna, bylo by mé hodnocení jednodušší. Nahoru s Fassbinderem! Německo přepíná, Německo opět přemýšlí! ()

kareen

Ano souhlasím, dobrá myšlenka, ano, taky nesnáším, jak pokleslé tv pořady dělají z velké části národa nemyslící idioty a ano, věřím, že je Weingartner schopný režisér, co má na svém kontě dobré kousky, to však nemění nic na tom, že je Free Rainer špatný film. Ani nevím, kterými nedostatky mám začít, zda nedomyšleným scénářem, žánrovou nerozhodností (jako by si režisér neuměl vybrat, jestli z toho chce mít lacinou komedii, drama o vině a vykoupení, sondu do života sociálně odstrčených lidí a bůh ví co ještě), odfláklou psychologií všech relevantních postav a především jejich neuvěřitelně hloupému a nelogickému chování. SPOILER: Velké zvíře jedné televizní stanice, které se normálně chová jako naprosté hovado, co šňupe koks na kila, po krátkém pobytu v nemocnici prozře, dá výpověd' v lukrativní práci, prodá všechen svůj majetek a s cizí dívkou, které údajně zničil život se rozhodne bojovat proti televizní mašinerii, přičemž se z něj doslova přes noc stane charakterní sympat'ák. Bezdomovec, kterého si najal na práci a zná ho asi tak dva dny, v opilosti nabourá a když za něj náš napravený hrdina nechce zaplatit posledních 50 000 eur, co mu ještě zbývají, je pro ostatní za bídáka. Ačkoliv Reiner dělal plno let pro televizi, nemá ani páru o tom, jak fungují peoplemetry, ale naštěstí má kolem sebe skupinku nezaměstnaných a jednu pošahanou dvacítku, kteří sice neumí zapojit ani kabel do zásuvky, aby hned nezapálili barák, ale ochotně mu vysvětlí všechny technické podrobnosti. Když se jim úspěšně podaří zmanipulovat výsledky měření divácké sledovanosti, skoro všichni najdou zalíbení v dokumentech a černobílých artových filmech a po parcích se začnou rojit št'astní lidé s knihami v ruce. A tak bych mohla pokračovat ještě hezkých pár řádků. KONEC SPOILERU Za tuhle místy až nechtěnou parodii 75%? To jako vážně? Nic ve zlém, ale v tomto přemrštěném hodnocení já tedy nejedu. ()

MrPierc

Pěkný revolucionářský příběh o partě lidí, která chce změnit tu ubohost TV pořadů v televizi, což mají moji naprostou podporu. Protože tento jev není jen u nás v televizi, ale po celém světě. Laciná zábava všech reality show, seriálů, tupostí, trapných zábavných pořadů. Novodobý fašismus, který se nekoná prostřednictvím politiky, ale vymazáváním mozků přes televizní obrazovku. Komediální ladění je akorát a herci nepřehrávají. Jinak začátek filmu je skvělý a myslíte si, že film bude hodně drsná záležitost :-) ()

• Film měl světovou premiéru na filmovém festivalu v Torontu v září 2007. Teprve až v listopadu 2007 měl premiéru v Rakousku a dokonce až v únoru 2008 v Německu. (Terva)
  • Malé cameo si ve filmu zahrála i německá moderátorka Sarah Kuttner. (Terva)