Jeden vtípek o Hitlerovi navíc a přetekl pohár trpělivosti: komik Hans Zeisig proto musí v roce 1938 s falešnými doklady uprchnout z nacistického Berlína. Sní o Hollywoodu, místo toho ale končí v moskevském úkrytu komunistických funkcionářů z celého světa, pověstném hotelu Lux. Zeisig je sovětskou tajnou službou mylně považován za zběhlého dvorního astrologa Adolfa Hitlera a je tak nucen lavírovat na hranici krvavých intrik v rámci Stalinova mocenského aparátu. V hotelu potká také svého bývalého kolegu z jeviště Siggiho a nizozemskou členku odboje Fridu, kteří pevně věří, že komunismus má i dobré stránky. Pro tyto tři přátele však právě začíná dobrodružství na hranici mezi životem a smrtí… (Das Filmfest)

Aky

Jedna z dalších férií na téma fašizmus a komunizmus jednou jsou s milou mini postavičkou Juraje Kukury. Potvrzení toho, že než se pouštět do hlubokomyslných filozofických úvah a úmorně sledovat vývoj psychiky od idealizmu přes vystřízlivění po odmítnutí, lze podstatu problému rychleji, precizněji a přesněji vystihnout vtipem. ()

Darth Kedr

Asi jsem čekal víc. Přesto je to kvalitní komedie, která se místy (zpočátku) tvářila i docela vážně, že jsem i začínal pochybovat, zda-li jsem na čisté komedii. No ale to jsem to zakřiknul, protože čím déle film trval, tím více se komediálnost prohlubovala a gradovala skvělou poslední čtvrthodinkou, kde se již fantazii meze nekladly. Avšak uběhlo to moc rychle a z toho závěru se dalo vytěžit víc, když už se začalo s absurditou - klidně další půlhodinka skvělé zábavy, nebo alespoň prostor pro pokračování. Škoda, ale i tak velmi dobré dílko. ()

easaque

zábavně natočená alegorie na předválečné a válečné události za Hitlerova Německa, která nám přibližuje osudy dvou komiků a jejich strastiplnou cestu za svobodou. Rozhodně stojí za podívání díky dobrému scénáři i hereckým výkonům. A měli byste si z ní odnést přinejmenším ponaučení o tom, jak je užitečné nebát se převlékat kabáty a lozit do prdele - určitě se to vyplatí - hlavně v politice. Doporučuji především těm, co neví jak má vypadat správná sebereflexe a těm, kteří dějiny trochu znají nebo se chtějí dozvědět víc [ PŘÍBĚH: 3 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Malarkey

Hotel Lux je skvělý film a dokazuje, že německá kinematografie je nejenom na vzestupu, ale dokonale si uvědomuje ve své sebereflexi dobu minulou, což jsem už v některých jejich filmech dříve potkal. Michael Herbig je skvělý herec a pokaždé, když ho vidím, okamžitě mi zvedne náladu. Jeho postava herce byla fakt skvělá a samotný příběh nádherně představil porovnání fašista vs. komunista. Kromě toho, že je to hodně slušná komedie, je to taky dost zajímavý film, který určitě stojí za to vidět, protože nad samotnou druhou světovou válkou člověk může opět přemýšlet z jiného pohledu. ()

Enšpígl

Neskutečně chytrá politická satira, která si bere na mušku především fanatismus dvou nechvalně ochutnatných ideologií nacismu a komunismu. Výborná práce s dialogy a co především povedlo, je kombinace směšnosti a reálnosti, třeba u scén se Stalinem jsem se musel smát, ale současně když si člověk uvědomí že lecos takhle skutečně bylo, tak mu zádech drandí mráz jak na autodráze. Před tím jak se umí němci nejen filmově vyrovnávat se svou minulostí, fakt klobouk dolů. ()

• Natáčanie filmu Hotel Lux prebiehalo v Berlíne, Kolíne nad Rýnom a na ďalších miestach v nemeckej spolkovej republike Nordrhein-Westfalen. (MikaelSVK)